Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Archiv novinek 2012

[ 10.12.12 ] [ 15:00:13 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

Doom slaví 19 let

Dnes je tomu přesně 19 let, co vyšla legenda na poli PC her DooM. Docela pěkný článek vyšel na bonuswebu - doporučuji přečíst. Bohužel stále nefungují komentáře k novinkám (i když vzhledem k počtu a frekvenci to snad není tak nutné, nicméně je to škoda).

Mezitím se aspoň na foru lehce začalo debatovat o možné lance, můžete to omrknout a vyjádřit se. Lehce s předstihem přeji všem zbylým doomerům klidné prožití vánočního šílenství a bouřlivé oslavy nového roku.

[ 10.12.12 ] [ 14:59:10 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

Reportáž z DooM Open 2010

Všichni, kdo se nedostavili an letošní lanku mají možnost si lehce počíst jak to tam vypadalo v reportáži z DooM Open 2010. Nakonec se nás i přes nepřízeň počasí sešlo 14, což se  vzhledem k počtu pc ukázlo jak ideální a lanku si snad všichni užili. Doufejme, že to nebyla poslední velká akce na scéně a snad se zase někdy sejdeme (a nebude -10 pod nulou:).

DooM Open 2010 DooM Open 2010 DooM Open 2010
[ 01.07.12 ] [ 11:53:03 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

Zdaemon žije!

Máme tu jednu novinku od Gyrosse:

Po ne příliš dávném vydání dlouho očekáváné verze 1.09 se skomírající aktivita na evropské scéně přece jen trochu zvedla. Po několikaleté pauze proběhl druhý ročník duelové ligy EDL. Spousta silných jmen chyběla a spousta těch, co se přihlásili, své zápasy jen odběhali. I tak se to ale dá považovat za úspěch. Po flamewaru, který přinesl poslední CTF turnaj, a následné hromadné migraci top hráčů ze Zdaemona se dalo stěží představit, že bych ještě někdy viděl tři evropské 1v1 servery nacpané hráči dychtivými po tréninku. Stalo se. Liga proběhla bez větších záseků a nyní směřuje do playoff fáze.

Ligy naplánované na nedalekou budoucnost mají rozhodně potenciál - je ale otázka, jestli si najdou dostatek zájemců, protože se jedná o nápady poměrně neotřelé a neozkoušené. Přeskočím teď NS ligu, která proběhne snad na podzim a bude obsahovat upravenou gravitaci, aircontrol, rychlé rakety, úpravu času při obnově předmětů a podobné vychytávky. Zkrátka bude celkově hodně inspirovaná tím, jak probíhají zápasy a turnaje v Quake Live.

Rovnou přejdu k tomu, co by doomera zde vykytujícího se mohlo zajímat nejvíc. To jest Survival/Coop liga, která začíná za dva týdny a využívá toho, že coop v Zdaemonu konečně není "rozbitá". V podstatě jde o to, že každý týden se hraje jedna mapa, celkem jich bude 6 a je mezi nimi například i jedna z ksutry. Úkol je prostý: ve dvou hráčích vyčistit mapu od všech monster a co nejrychleji zmáčknout exit. Aby to nebylo tak jednoduché, každý tým na to má jen pět pokusů. To zároveň zabraňuje znevýhodnění hráčů, kteří nemají čas nebo chuť sedět dlouhé hodiny u jedné mapy (zdravím singlaře) - i oni mají šanci uhrát dobrý výsledek. Díky tomu, že léto je obdobím plážování a jiných čtrnácti a více denních aktivit, tak admin tým bude v případech dovolených vycházet hráčům vstříc a nabídne možnost předehrávání zápasů s tím, že o vkládání výsledků se potom nemusíte starat. Takže ani odjezd na dovolenou snad neodradí staré mazáky od oprášení brokovnic! Registrace jsou otevřené do 20. července.

Stránky ligy: http://tsl.zdaemon.org
Forum: http://forums.zdaemon.org/viewforum.php?f=41

[ 02.05.12 ] [ 19:38:31 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

Forum je zpět

Good News Everyone! Forum je aktualizované na novou verzi a zpět, všechna fóra i příspěvky zůstaly zachovány. Pokud naleznete nějaké nesrovnalosti, bugy nebo se vám něco nebude zdát, neváhejte a ozvěte se. Nedělám si kdovíjaké iluze o aktivitě na foru, ale určitě je fajn jej mít zpět (ikdyby se mělo jen proměnit v memento na aktivní doom scénu). Takže si nalaďte zpět link: http://www.idoom.cz/forum