Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Archiv novinek 2003

[ 22. prosinec 2003 ][ 0:50 ] mr.twister
A další nové informace o Doom 3
Kufi nám na fóru nechal velmi zajímavou zprávu (no spíš bych to nazval článkem:), která je plná nových informací o Doomu 3. Tohle by si opravdu nikdo z Vás neměl nechat ujít.

Výňatek z pásáže o zbraních:

 • Navrat stare dobre BFG ! BFG je ted mnohem podobnejsi te z puvodniho Dooma ,nez BFG v Quake 3 (tim me opravdu hodne potesily,v Q3 to byl obycejnej flusač plazmy).
 • Rakety pujdou sestrelovat plazmou.Revenant s raketometem na ramenou si na nas nepride
 • Rotacni kulomet ma 2 mody strelby: prvni je strelba s vysokou kadenci,druhy mod je urcen na velke vzdalenosti.
 • Tajuplna Soul cube (schránka duší) je starobyla zbran stvorena pred miliony let pradavnymi kulturami k zastaveni pekelne invaze a byla pouzita v epicke bitve mezi dobrem a zlem davno pred tim nez byla Zeme takova jak ji zname nyni.Vydate se pro ni do hloubi samotneho pekla.Zda se ze BFG bude proti ni pouha strikaci pistolka !

[ 17. prosinec 2003 ][ 0:21 ] mr.twister
Letošní poslední DooM turnaj
Já vím, že se ještě dáváte dohromady z DooM Weekendu, ale musím Vás upozornit, že prosincová smažba nekončí. Začíná totiž registrace na letošní poslední doom turnaj (to letošní je dosti matoucí, protože hrát se začne až po Novém roce). ChristmasHunt 2 on 2 bude - jak se dá z názvu odvodit prvním týmovým turnajem vůbec. Pokud tedy chcete porovnat své síly v týmu, nic Vám již nebrání. Join now:)

[ 14. prosinec 2003 ][ 23:01 ] mr.twister
Skončil DooM Weekend na GZ
Přibližně ve čtvrt na osm večer jsme ukončili velmi úspěšnou akcičku na GameZone. Rekord padl. Padlo taky spousta mariňáků (přesnej počet se pokusím zjisit, jelikož statistiky zobrazí jen 20 hráčů:(. Každopádně to bylo přes 40 000 fragů!! Do hry se zapojilo minimálně 40 hráčů (přesný počet opět neznáme). Nejukrutnější byla hra v sobotu odpoledne, kdy dobrý 2 hodiny běhalo po entryway 8 panáčků. Naopak nejméně to bylo ráno ze soboty na neděli, kde od od 4:00 byl ve hře jen Titan s FatalDoomem, o něco později podpořený devooteem. Zázrakem je, že hra vydržela tak dlouho a server to vydržel bez pádu, tedy nakonec ten pád přece jen přišel. To už však bylo 19:00 a rekord dávno překonán. Přesto nás bylo ještě na GZ spousta a hra mohla přečkat dalších 5 hodin určitě:). Celý víked se dočká bližšího rozebrání v článku již brzo na GZ. Zatím se můžete pokochat několika obrázky a zpytovat své svědmí, že jste nepřišli:).

Modní přehlídka na schodech
Team Play
Konečný lag


Ještě bych se chtěl vrátil k přecházející novince. Náš čtenář (doufám, že pravidelný a ne náhodný:) cz.filda mě upozornil, že se přece jenom našel jeden český web, který se o 10. výročí DooMa zmínil. Na tiscali.games se objevil tento článek. Tímto děkuju fildovi za mejla:)

[ 11. prosinec 2003 ][ 22:35 ] mr.twister
Uchopte číše, DooM slaví 10. výročí
Pokusil jsem se najít některé zajímavé články související s narozeninami DooMa a musím říct, že jsem docela zklamán - aspoň co se týče českých herních webzinů. Neobjevil jsem totiž ani jedinou zmínku (pokud nepočítám GZ:) a to jsem prohledal dobrou desítku nejznámějších českých gamewebů. No nic, řekl jsem si a zabrousil na anlickou část internetu.


Jak jsem byl zklamán u nás, tak mě velmi zahřálo u srdce, když jsem navštívil gamespy. Zde totiž nezapoměli a už od pondělka tu běží týdenní blok článků o Doomovi - DOOM - 10 Years of Hell. Rozhodně doporučuju zkouknout, je tam toho dost. Jako obvykle jsem šel prvně na galerie screenshotů a jsou bezvadný (každej level je aspon 1x vyfocen:). Dále je tu spousta komentářů od osobností z herního průmyslu (vývojářů, programátorů atd), kteří vyjadřují svůj názor na Doom. Dnes vyšel zajímavý článek - The DOOM Dudes: Where Are They Now?, který se zabývá nynější činností výrazných postav id Softu, kteří měli co do činění s Doomem. A pozor zítra, vyjde článek Secret DOOM 3 Stuffs, takže se asi máme na co těšit.


Nezklamal mě ani Doomworld se svojí sekcí 10 Years of DOOM. Pokud mě na gamespy zahřálo u srdce tak při sledování doomworldu se mi rozbušilo až k hranicím, za kterou by se nemusel stydět průměrný kardiak. Články zde jsou mnohem propracovanější, jen je škoda, že jsou tak "zatrčený". Celkově jsou ty články dost divně srovnaný a musíte se docela složitě proklikávat, ale pokud to přečkáte, výsledek stojí za to. Nejvíc se mi líbily články o wadech - zde, obsahující několik vynikajích wadů a megawadů za těch 10 let. Další série článku se zabývá historií dem - zde. Mimochodem je tu i zmínka o Doomanix, takže jacku zabrus tam:). Nejzajímavější je tu potom asi rozhovor s Adamem Hegyiem - dnes legendárním doomařem a adminem compet-n v jedné osobě. Druhý rozhovor je pak s Bahdko.

Na Doom2.net pak můžete najít jakousi historii dm v USA. To už je spíš pro nadšence nebo hardcore doomaře:). No přece jen si neopustím malou reklamu a nahodim svůj článek z GZ - DooM slaví 10. narozeniny.

A na úplný závěr přikládám screenshot z planetdoom, kterej nemá chybu:

[ 10. prosinec 2003 ][ 1:13 ] mr.twister
!Happy 10th birthday DooM!
10 let uplynulo od vydání legendární hry, u které ještě dnes prosedíme pěkných pár hodin denně. A nezdá se, že by se v letech dalších mělo něco radikálně měnit. Pokud ne k lepšímu tak k horšímu už vůbec ne. Nezbývá nám tedy nic jiného než otevřít aspoň 10 let starý víno, pozvednout pohár a připít (ne se vožrat jak dogy) na dalších pár DooM let.

U příležitosti této významné události jsme se rozhodli vyhlásit soutěž! Půjde o vytvoření plakátu s tématikou 10. narozenin DooMa. Můžete použít jakýkoliv obrázek, který bude mít co do činěním s DooMem a upravit jej k obrazu svému. Všechny výtvory posílejte na e-mail: mr.twister@idoom.cz. Redakce [id]oomu poté ohodnotí všechny došlé plakáty a vybere 3 nejlepší. Rozhodl jsem se věnovat první cenu:)

1. cena: originální hra Gladiators
2. cena: 2 CD s DooM tematikou (klasika i Doom 3: porty, obrazky, dema, texty, videa atd)
3. cena: DooM plakát (formát A3 - větší mi prý nevytisknou)

Uzávěrka soutěže je 31. 12. 2003. Těšíme se na Vaše nápady a doufáme, že aspoň 3 dorazí - jinak zabaví ceny id team:).

[ 7. prosinec 2003 ][ 19:13 ] mr.twister
DooM Weekend na GameZone
Jak jistě všichni víte, 10. prosince se dožívá náš starý dobrý DOOM 10 let. Jo chlapec se nám pomalu dostává do puberty, za chvíli to s nim bude mlátit. Protože to jsou jeho první kulaté narozeniny zasloužil by si hodně velkou oslavu, načemž jsem zapracoval. Na GameZone se o víkendu 13. a 14. prosince uskuteční DooM Weekend. Hlavní náplní bude snaha překonat náš rekord v nejdelší hře, který bychom měli zlomit. V neděli pak začně ve 14:00 team play, doufám, že v map 16:). Takže o vejkendu všichni hurá na GZ, omluvenky nejsou povoleny.

[ 5. prosinec 2003 ][ 22:47 ] FatalDooM
DooM3.com
5.11.2003 byla spuštěna oficiální stránka DooMa 3 - Doom3.com. Stránka je celá ve flashi. Na pozadí je Hell Knight a celé to doplňuje strašidelná hudba…ale co vám to budu povídat mrkněte na to! No moc by mě zajímalo co se vyklube z UAC? Pár nadšenců hned na to udělalo velmi hezký wallpaper, který si můžete hodit na plochu: 800x600 a 1024x768 A aby těch obrázků nebylo málo tak mám pro vás ještě další:

[ 30. listopad 2003 ][ 0:41 ] mr.twister
Tak celkově
Rozhodl jsem se procvičit prsty a nažhavit psací stroj v potěmnělé redakci idoomu. Rád bych napsal pár kratičkých událostí posledních dnů/týdnů, na které nějak nezbyl čas.

 • Začal bych asi plánovanou Lan party, která se měla konat v prosinci. Žel bohu se tak nestane a tak můžete schovat své náčiníčko zpět do skříně a uložit se do zimního spánku. Dříve než na jaře se totiž další velká LANka konat nebude. Původní plán hrát v G8 padnul hned v prvních dnech načež se Bubuss snažil dojednat místo v nějaký čajovně. Nevyšlo však ani toto. Pokud se bude dít něco zásadního objeví se to na idoomu, pro nedočkavce doporučuji sledovat naše nové auditko.

 • Začátkem listopadu skončil 3. letošní DooM turnaj na GameZone - DoomFest 1 on 1. Z pohledu admina to byl můj nejhorší turnaj a budu na něj vzpomínat velmi jen s velkým sebezapřením. Pořadí si můžete tipnout:) ano opět bratři

  1. místo: <PRE>raideR (Pamět DIMM 256MB)

  2. místo: <PRE>Titan (Tričko GameZone bíle XL)

  3. místo: Ufon. (CD-R Verbatim 700MB 40x SLIM 10 ks)

 • Další velké změny se děly v Czech-N. Bohužel jsem byl nucen z časových důvodů czech-n zabalit. Novým adminem se tak stal Doomerman a soutěž se ted stará on. Bohužel se jaksi vytratila chuť posílat dema nebo co:) Chtěl bych poprosit lidi, co maj o czech-n zájem ať se mejlem ozvou třeba doomermanovi, mě nebo do guestbooku. Možná by nebylo od věci zařadit nový wad nebo udělat něco, aby se Czech-N stala opět aktivním a populárním podnikem:). Rovněž byl zrušen contest, protože method se jevil dost neaktivní (asi jak já).

 • Situace v českých Doom klanech vypadá jak 6. srpna 1945 po výbuchu "malého chlapečka". Nakonec jsem přece jen něco zjistil. Klan Aliens přijal posilu v podobě hráče devotee a LastHuntra. Rovněž Wild Warriors přijali čerstvou posilu - Dop@La. Dx chrápou, PRE chrápou.

 • Na závěr jen něco málo k [id]oomu. Po několika výhružných dopisech jsem se rozhodl trochu useknout newsy, který se poslední dobou načítají docela dlouho. Novinky v Doom 3 sekci na tom byly podobně (možná ještě hůř) a tak zasáhla má nekompromisní myš znovu. Nic Vám tedy již nebrání v komforním brouzdání po našich stránkách:).
Tímto se tedy loučím, ale neradujte se, brzy se vrátím. Blíží se 10. prosinec a ... a to si nechám na příště.

[ 29. listopad 2003 ][ 0:21 ] FatalDooM
Krabička pro DooM 3
Nedávno se v online shopu na Gamestop objevily obrázky z boxu ve kterém se bude pravděpodobně prodávat DooM 3. V krabičce by se měla nacházet figurka Baron of Hell. Poté se ale objevila nová krabička tentokráte s figurkou Pinky Démona, která se mi zamlouvá mnohem víc!

Baron of Hell


[ 26. listopad 2003 ][ 23:21 ] FatalDooM
Nové informace o Doomu 3
Na stránce AMD si můžete přečíst informace z NVIDIA Editor Day, které se zúčastnil i šéf id Software Todd Hollenshead. Pro nás nejdůležitější zprávou je potvrzení vydání DooMa3 na 1. kvartál roku 2004 (vypadá to na březen). Dále Todd Hollenshead prozradil velikost plné instalace - ta by se měla mít úctyhodné 3GB! Jestli se bude DooM3 prodávat na DVD nebo na CD zatím nebylo řečeno, ale já bych se v dnešní době přikláněl spíš k tomu DVD.

[ 12. listopad 2003 ][ 16:06 ] smash
Nové auditorium
Ani jsem nečekal, že to půjde tak rychle - nové auditorium je na světě. Jedná se o free-source fórum phpBB, které upravil Bubuss[WW] do "idoomovskeho enginu". Toto fórum nabízí ve srovnání se starým auditoriem spoustu nových možností, je sice trochu složitější než to staré, ale svým systémem se podobá tomu co mají na www.doomworld.com. Doufáme, že se Vám bude líbit a že ho budete často zaplňovat svými příspěvky. Na závěr bych chtěl poděkovat Bubussovi[WW], za čas, který tomu obětoval.

[ 11. listopad 2003 ][ 23:54 ] mr.twister
Zdaemon 0.99 zpět na GZ
Dnes se na servery GameZone vrátila stará verze zdaemona. Jak se ukázalo, 1.04 nebyla většina hráči uznána jako vhodná náhrada a tak se vrací zpět osvědčená 0.99. Nevím jak je to se statistikama, ale myslím, že pořád nejdou. Jak jsem se minulý týden přesvědčil, o nové verzi (1.05) nechtějí někteří ani slyšet. S dalšími žádostmi se už tedy neobracejte na mě:)

[ 8. listopad 2003 ][ 13:38 ] FatalDooM
DooM 3 poběží max. na 60fps
Na Nvidia Editors´ Day oznámil šéf id Software Todd Hollenshed, že DooM 3 engine nepoběží rychleji jak 60 snímků za sekundu! Proto na PC.IGN hned vyzpovídali Johna Carmacka, co vedlo Id Software k tomu kroku? John Carmack odpověděl:

"Herní simulace v DooM 3, včetně pohybů hráče, běží na 60 Hertzů. Kdyby byly pohyby renderovány rychleji, některé části animace (snímky) by se renderovaly zbytečně vícekrát. Napevno nastavená rychlost vykreslování odstraňuje některé problémy, které měl Quake III, kdy například některé skoky mohly být provedeny jenom při určité rychlosti vykreslování. V DooMovi je tomu jinak, protože pohyby postavičky ve hře odpovídají přesně tomu, jak s ní pohybuje hráč. A není to ovlivňováno tím, jakou rychlostí je hra vykreslována grafickou kartou"

A co z toho vyplývá? Nemusíte se bát ,že DooM 3 poběží na vašem monitoru pouze na 60 Hz (jak se spoustu lidí domnívalo), ale pouze engine bude vykreslovat 60 fps (obrázků za sekundu), takže pokud budete vlastnit počítač, který zvládne v DooMovi 3 např. 120 fps, uvidíte každý obrázek 2x! A co vedlo Carmacka k takovému kroku? Např. už zmíněný Quake III, který takovým omezením nedisponuje, se chová při určitém počtu fps různě. Byly zjištěny určité hodnoty např. com_max fps”125” a sv_fps “125“, při kterých se engine chová , "jinak" (skáčete do větší vzdálenosti nebo při pádů z výšky vám neubývají životy atp). A tomu chce John Carmack předejít!

Btw.: Dnešní nejvýkonnější karty (ATI Radeon 9800XT a NVIDIA GeForce FX5950) nezvládnou DooMa 3 v 1024x768 s max. detaily na více jak 70 fps, takže se zatím nemusíte obávat,že budete těmi 60 fps o něco ochuzeni:).

[ 5. listopad 2003 ][ 2:22 ] mr.twister
#doom.cz ožívá
Radost, smích, veselí, opuchlé tváře, vystřízlivění. I takové mohly být zážitky z posleního víkendu. Nyní pomalu ale jistě utišme svá bfgéčka po bujarých oslavách jubilejní 50kté hlavy:) a vraťme se zpět na zem. Na posledních dvou obrázcích jste si dozajista všimli, že na irc v kánalu #doom.cz se objevilo v sobotu hned několik doomařů. (upozornění: ti kdož hledají na obrázku vlevo, nechť přesunou svá kukadla o 2 úkroky opačným směrem). 11 lidí na irc? Náhoda, řekl by někdo. Jenže ona to taková náhoda není. Může to být už měsíc co je na #doom.cz neustále několik lidí a komunikace zde rozhodně nezahálí. Dalo by se říci, že #doom.cz ožívá. Určitě tomu dopomohl i lordcyber (thx to him), který s brokovnicí v ruce přitáhl bota - Kentuse, který drží nad kánalem dozor. Mezi "štamgasty" patří rozhodně Doomerman (dobberman), Jedi (ano ten jedi:), ufon, lorcyber, FatalDoom, oba bratři, wosa a spousta dalších známých lidí, se kterými můžete pokecat. Mnohokrát se právě zde rozhodovali ty nejzásadnějsí kroky na české doom scéně (když zapátrám v paměti tak třeba již zmiňovaný přesun idoomu na idoom.cz, dojednávání Doom Open 2003 či klanová schůze WW:). Na druhou stranu, někdy se řeší naprostý kraviny, ale pokaždý je tu sranda. Ti všichni, kdo neví jak to celý funguje, můžou shlídnout pravda sice starý, ale osvědčený Kelvinům návod na irc. Have fun.

P.S. Nikdy mě nenapadlo, že ještě někdy uvidím 2 novinky od Smashe po sobě hehe.

[ 2. listopad 2003 ][ 2:11 ] smash
50000 FRAGCOUNTS!
Nikdy mne nenapadlo, že budu psát novinku k padesátitisícovému přístupu na idoom, teda spíše mě nenadlo, že se počítadlo zatočí až na tak vysoké číslo, vždyť 1.září 2001 jsme nadšeni jako malí kluci slavili 10000. Místo nějakého slavnostního projevu jsem dokončil historii idoomu, která obsahuje nově i náhledy alternativních návrhů této stránky. Na příchod 50000 se čekalo už v sobotu dopoledne na irc, kde proběhla předběžná oslava - (mr.twister se začal oddávat oslavám už asi v sobotu večer a ještě v neděli dopoledne byl z toho vedle :), ale zakulacený frag udělal až v neděli po 8 hodině ráno cyberreality, který nám poslal screenshot. Na druhém obrázku je sobotní sešlost id teamu na irc (pod nick id_MrXXX se pro nostalgii schoval jeden z přítomných doomařů).

50000 FRAGCOUNTS

Sešlost na irc

[ 30. říjen 2003 ][ 7:02 ] smash
Auditorium jede!
Auditorium na idoomu funguje! Toto staré auditko, které spáchal Mr.XXX v dobách své největší slávy, nám nechodilo od doby, kdy jsme změnili hostingový server. Podařilo se mi doladit skripty a nastavit práva v adresářích, tak aby to fungovalo. Na úvodní straně auditka je stále jedna chybová hláška, ale ta vás nesmí zmást, vše ostatní funguje. Víme, že to auditko na dnešní dobu už nestačí a je dávno překonané, nicméně skláním poklonu Mr.XXXovi, že něco takového v tehdejší době vůbec dal do kupy. Idoomovské auditko bude za nějaký čas nahrazeno moderním auditoriem, které dolaďuje Bubuss[WW]. Jo a také po dlouhé době opět zdravím věrné čtenáře idoomu :)

[ 28. říjen 2003 ][ 21:26 ] FatalDooM
Nový obrázek Hell Knighta
V preview na Yahoo Games se objevil nový screenshot Hell Knighta, který oproti alphě doznal pár kosmetických úprav. V poslední době se o doomovi moc nemluví (že by klid před bouří?), ale vy se můžete kouknout na galerii dalších screenu na tiscali.games.

[ 22. říjen 2003 ][ 22:14 ] mr.twister
GameZone má nový design
Po dlouchých 3 letech mění svůj desing herní server GameZone. Původní dosti pomalý web byl nahrazen a k dispozici je celá řada novinek (zobrazování článků & news, aktuální počet hrajících hráčů v určitě hře nebo nové fórum). Rozhodně se tato změna radikovi povedla, změna je hold život. Co se ale vůbec nepovedlo (aspoň podle mě) je nastavení barev. Chvilka čtení a připadám se jak po vopici:)

[ 19. říjen 2003 ][ 19:22 ] mr.twister
Compet-n na doom2.net
V rámci posledního updatu sinlařské soutěže compet-n byl celý web přesunut na doom2.net, který má pod patronátem doomařka BahdKo. FTP se nezměnilo, takže si stačí upravit pouze aktuální adresu.

Co se týká dem, tak jich opět došlo požehnaně, zvláště pak v cooperativním módu, kde se rozjela spousta českých hráčů. Docela zajímavým faktem je, že ze 43 hráčů, kteří bodují v cooperaci je jich 11 z ČR:). (mmj. method_man na místě třetím). Nejlepší kousek se asi povedl ocelotovi - ten dal prvních deset levelů dooma 2 na obtížnost NM v čase 7:11, za což má můj neskonalý obdiv:). Z těch dalších je to určitě Radgův NM run 30nm3740 (druhý nejlepší vůbec) a UV run 30uv2659 (taktéž druhý). Za zmínku ještě určitě stojí 61 minutové max demo v TNT od Serge "Never_Again" Marudov. Aktuální top five:

    1. místo: Drew "stx-Vile" DeVore 208.5

2. místo: Xit Vono 200

3. místo: Radek Pecka 165.5

4. místo: Adam Hegyi 89

5. místo: Vincent Catalaa 86.5

Je docela vtipný, že se v top five opět objevil Adam, ale vězte, že se nevrátil zpět ke hraní, ale jak Henning, tak Vincent ztratili spoustu bodů a tak je Adam zpět:)

[ 12. říjen 2003 ][ 0:38 ] mr.twister
Doom open v prosinci?
Když skončila poslední doom party, okamžitě se mluvilo kdy se celá akce zopakuje. Hned na místě dokonce padlo, že by se další turnájek mohl konat už v září. Jak je však vidno, venku zuří krutý podzim a lanka nikde. Titan to vzal na svý bedra a dnes zařídil termín, kdy by bylo možný turnaj hrát. Nic totiž není jen tak a aby se turnaj mohl odehrát musíme sehnat 20 lidí, který do G8 dorazí. Takže by bylo dobrý, aby se přihlásilo aspon těch 25 hráčů. Pokud se tak nestane LANka se prostě ruší! :(

Dnem, kdy se celá akce má konat je sobota 13. prosince, tedy 3 dny po 10. narozeninách DooMa. Už proto by bylo skvělý, kdyby se to povedlo uspořádat a proto apeluju na všecky zarytý doomaře - zaregistrujte se a přijeďte:). Jedná se pouze o jeden den, protože ty minulý dva dny byla spíš výjimka, což je na jednu stranu škoda. Na druhou stranu si ale myslím, že by tak mohl zbejt čas někam po akci vyrazit. A navíc je tam 12 kompů, takže by neměl bejt problém to odehrát za den. Vstupný by podle všeho mělo činit 200,-- Kč, což opět není zrovna příznivá cena, ale budiž.

Pro všechny nedočkavé mariny je už nyní k dispozici mailová schránka, kam je možno zasílat registrace a to na doom2@centrum.cz. Registrace musí obsahovat: Jméno a příjmení, nick a mobil (pokud nemáte tak jinej kontakt). V nejbližší době zde bude dostupné bližší info a seznam registrovaných hráčů. O dalších podrobnostech vás budeme brzy informovat. A nyní zpět ke spánku:)

[ 8. říjen 2003 ][ 13:13 ] FatalDooM
Rozhovor s Timem Willitsem
V rozhovoru pro PlanetQuake designér Tim Willits prohlásil, že se Railgun skutečně v plné verzi neobjeví! Důvodem je malý počet rozlehlých lokací, kde by se dal Railgun využít (Quake II taky neměl spoustu rozlehlých lokací a Railgun tam byl hojně využíván). Tim Willits také pochválil Kennetha Scotta, který se stará o tvorbu modelů postav. Jeden takový model zvládne udělat sám během jednoho týdne. Id software se rozhodli, že nebudou ukazovat na screenshotech ze hry žádné závěrečné bossy…. prý se máme těšit na úplně něco nového. Také pokoušejí implantovat do multilpayerových map různá monstra, prý za účelem zpestření hru. (Omg ,sorry chlapci ,ale tudy cesta nevede :)

[ 2. říjen 2003 ][ 9:16 ] FatalDooM
Nové obrázky z DooMa 3
V PC Gameru se objevil nový obrázek z DooMa3. Na obrázku si můžete z blízka prohlídnou Revenanta v celé své kráse. V přiloženém článku by jste se dočetli, že hlavní postava nebude mít helmu ani v případě návštěvy na povrch Marsu, DooM3 nebude definitivně obsahovat žádná ovladatelná vozidla, ale v id software už teď testují prototyp buginy a počítají s tím, že by v budoucnu mohli vzniknout módy, které by využily jejich engine. Další obrázek uvolnil časopis Gamespot ve svém singleplayerovém preview.

Obrázek z PCgameru
Obrázek z Gamespotu

[ 28. září 2003 ][ 23:20 ] FatalDooM
Poprázdninové novinky z Dooma 3
Prázdniny už dávno skončili… pro spoustu z nás začala škola a povinnosti. Zábava v tomto případě musí jít stranou! To se bohužel nevyhlo ani idoomu. Konečně jsem měl trošku víc času a tak jsem pro vás připravil pár starších novinek, aby vám nic neuniklo:

QuakeCon 2003 - QuakeCon sice už dávno skončil, ale mám tady pro velmi zajímavý komentář člověka, který měl to štěstí a mohl si DooM3 multiplayerové demo vyzkoušet na vlastní kůži. Nejzajímavější část přeložil ve fóru na games.tiscali jeden velký fanda DooMa3 - Kufi. Výtažek z rozhovoru jsem pro vás připravil zde.

ID net - Moc informací se zatím neobjevilo, ale id software připravuje tzv. ID net což by mohla být obdoba battle.netu. Battle.net je server, který umožňuje hráčům Blizzardu hrát všechny jejich hry (StarCraft, WarCraft, Diablo). Na Battle.netu hraje denně milióny lidí a to bez nejmenších problémů a výpadků, což můžu ze své vlastní zkušenosti potvrdit. Doufejme, že se něco takového podaří i id software!

PlanetDOOM - Nedávno se objevila další zajímavá stránka o DooM3 - PlanetDOOM. Tato stránka patří do velké rodiny stránek PlanetXXX např. PlanetQuake, PlanetUnreal nebo PlanetHalfLife. Je to profesionální stránka se spoustou novinek, downloadů apod. Až vyjde DooM3 bude jistě tato stránka patřit k jedním z vašich nejnavštěvovanějších, protože servery Planet nabízejí na svých stránkách stahování patchů, mnoha map, modifikací a videí, které běžné fandovské stránky nenabízí.

[ 19. srpen 2003 ][ 11:18 ] FatalDooM
QuakeCon 2003
Konečně se objevily první zprávy z QuakeConu 2003. Jak jste se mohli dočíst v minulé novince id software připravil speciální DooM III multiplayer demo a každý kdo chtěl si ho mohl vyzkoušet! Demo mělo uzamčené rozlišení na 640x480 bez zapnutého antialiasingu. Na nedostatek výkonu si hráči rozhodně stěžovat nemohli, protože počítač na kterém bylo demo prezentováno vypadal následovně:

CPU: AMD Athlon 64 (engineering sample)
Motherboard: NVIDIA TOP SECRET nForce Motherboard Technology
Video: NVIDIA GeForce FX5900 Ultra GPU-based Leadtek Winfast A350 Ultra
RAM: 512MB DDR 3200
Hard Drive: Western Digital 80GB 7200RPM

QuakeCon se letos obešel bez Johna Carmacka, který byl nemocen. Ale v pohodě ho zastoupili zbylí členové týmu - šéf firmy Todd Hollenshead, hlavní designér Tim Willits, programátor Robert Duffy a animátor Fred Nilsson. A co multiplayerové demo? Kromě nadšení hráčů z realistických efektů a detailních postav se zde objevila jedna úplná novinka a tou je přepracovaná detekce zásahů! Určitě jste si někdy všimli, když někdy vystřelíte ze zbraně a trefíte protivníka např. pod ruku, tak jej můžete zabít. To je způsobeno tím, že zásahová zóna je tvořena jakousi pomyslnou krychlí. Teď už by se nic takového stávat nemělo. V DooMovi III budete muset trefit přímo část protivníkova těla! V demu se zatím objevila pistole, brokovnice, kulomet, plasma gun a raketomet. Byla tu i možnost použít vlastních pěstí (ale z nich se stávala silná zbraň až po sebrání "Bersekr power-up"). Kam se poděla motorová pila nevím, ale asi si ji id software schovávají spolu s BFG až do finále. Při této příležitosti byly také oficiálně uvolněny dva screenshoty z multiplayeru ve vysokém rozlišení.

Doom 3 multiplayer
Doom III Logo
Doom 3 multiplayer

Kromě DooMa III se na QuakeConu mluvilo o připravovaném čtvrtém dílu Quaka, kterého má na starost firma Raven Software. Quake 4 se prý stále nachází v rané fázi vývoje a první větší informace by se mohly objevit až příští rok na QuakeConu. Zatím je známo pouze to, že Quake4 poběží na vylepšeném DooM III enginu a možná by se v něm měla objevit i ovladatelná vozidla.

[ 16. srpen 2003 ][ 11:28 ] mr.twister
Zdaemon 1.03 na GZ?... už brzy
Druhým dnem běží zkušební provoz zdaemona verze 1.03, který by měl v nejblížší době ukotvit na serverech Gamezony. Je nutný to prozkoušet a zvolit optimální nastavení, který by vyhovovalo většině. Bylo by dobrý, aby se tam pár lidí nalogovalo a zkusilo hru. S nima se pak dohodnu na nastavení dm flags.

K tomu abyste se připojili potřebujete Zdaemon 1.03 (1,82 MB). Pak stačí spustit zdaemon.exe a do konzole napsat: connect 80.188.162.116:25000. Nyní je nastaven level 30, ve kterým se toho moc hrát nedá, ale snad zejtra by tam měla bejt jednička nebo sedmička.

[ 3. srpen 2003 ][ 23:08 ] FatalDooM
Krátké zprávy z Doom III
Doom 3 multiplayer test - ID software spolu s firmou Activision se rozhodli, že vypustí DooM III multiplayer test! Umožní tak hráčům zahrát si DooMa III ještě před vydáním, podmínkou je ale dostavit se na QuakeCon :-). Hráči si budou moci zahrát deathmatch ve čtyřech v mapách, které vytvořil id software spolu s Splash Damage. Splash Damage jsou autoři např. levelů pro datadisk Wolfenstein: Enemy Territory. QuakeCon se koná od 14. - 17. srpna v Dallasu, takže pokud máte náhodou cestu kolem můžete si DooMa III vyzkoušet přímo v akci!

Hardwarové nároky - lidé z sajty The Phobos Lab se zeptali přímo Johna Carmacka jaké budou minimální HW nároky DooMa III a ten jim stručně odpověděl emailem:

1GHz procesor
256 MB RAM
GeForce 1 nebo Radeon 7xxx

Termín vydání - Activision (distributor id software) už nepočítá s vydáním DooMa III o Vánocích tohoto roku. Ve svém plánu uvádí začátek roku 2004 konkrétně leden-březen 2004. DooM III vyjde prostě až budou lidi z id software se svým dílem spokojeni. Společně s tímto článkem se objevily i nové screenshoty bouhužel autoři článků na Gamezone a později i na games.tiscali se domnívali, že se jedná o obrázky oficiální. Bohužel je musím zklamat - jsou to pouze leaknuté obrázky z alphy :-), i když opravdu povedené.

[ 27. červenec 2003 ][ 12:50 ] mr.twister
Czech-n update
Updatu se dočkala česká soutěž v singlu Czech-n. Jako obvykle můžete shlídnout kvalitní dema českých hráčů. První pětka:

   1. místo: Radeg[Dx] 98 bodů
    2. místo: <PRE>mr.twister 43 bodů
   3. místo: B0lt0n[Dx] 23 bodů
   4. místo: <PRE>method_man 18 bodů
   5. místo: Doomgeek 6 bodů


Zároveň by se měl časem vyhlásit nový contest, ale vzhledem k tomu, že jsou prázdniny to moc optimisticky nevidím. Uvidíme, osobně jsme s methodem dlouho nemluvil tak nevím.

[ 22. červenec 2003 ][ 9:32 ] FatalDooM
Rozhovor s Timem Willitsem v PC Gameru
V článku časopisu PC Gamer se objevil rozhovor s Timem Willitsem o Doomu III. Kromě již dříve známých informací to vypadá, že by engin mohl být hotový a dále se pracuje na příběhu. Jinak stále platí, že multiplayer bude pouze 4 hráče. Kromě klasického Deathmatche přibude i Last Man Standing, kde by měli být právě využity hry stínů! Nevím jak se s tím v id software vypořádají, ale téměř všechny efekty lze jak z menu popř. z configu vypnout. Vypnout stíny zabere komukoli pár milisekund. To by mohlo způsobit nezadržitelné podvádění a tolik avizovaná atmosféra z nočního boje by byla ta tam. Na druhou stranu nemůžete zakázat vypnout některé efekty hráčům na slabších strojích, kteří si snížením efektů ve hře zvýší plynulost hry! Moc by mě zajímalo jak se s tím vypořádají. Naskenovaný obrázek z časopisu si můžete prohlédnout zde.

[ 20. červenec 2003 ][ 9:44 ] FatalDooM
DooM III stránky
Poslední měsíc se kolem DooM III scény vůbec nic zajímavého nestalo. Připomíná mi to trochu klid před bouří.A možná ta bouřka brzo začne protože 14. - 17. srpna se koná QuakeCon 2003 a jako vždy na něm John Carmack odhalí nějaká tajemství týkající se DooMa III. Z id software před nedávnem utekly informace - viz gamestar.de, že by se dokonce mohlo jednat o demo se dvěma levely, ale sám tomu moc nevěřím. Necháme se překvapit! Zatím jsem pro vás připravil seznam všech nejlepších DooM III pages ...

České sajty:

 • www.idoom.cz - nejčastěji aktualizovaná česká stránka věnovaná DooM I, II, III scéně (hehe to jsme my :-)
 • www.doom3.cz - další česká stránka
 • www.doom3cz.net - Zatím nejnovější přírůstek do rodiny, momentálně bez častější aktualizace, trochu ale zavání komercí

Zahraniční: tady to vypadá o poznání líp. Většina těchto stránek je německých. A to i když jsem preferoval stránky anglické tak s těmi německými se nedají srovnávat. DooM III je v Německu velmi populární!

 • www.doom3maps.de - Je bezkonkurenčně nejlepší stránka věnovaná DooMovi III na světě. Každý den novinka, nebo zajímavý článek, spoustu downloadů a jak samotný název napovídá můžete si zde stáhnout mapy do alphy! Co se týče alphy tak se zde dozvíte naprosto vše od obrázků počínaje až po podrobný popis tvorby map konče. Součástí je také velmi navštěvované auditorium. Nedávno se objevila anglická verze této stránky na www.doom3maps.net.
 • www.doom3.de - druhá nejlepší stránka, setkáte se zde s velmi častou aktualizací. Co se týče novinek tak se zde velmi často objevují i nejnovější informace o hardwaru spojeného s DooMem III.
 • www.doom3zone.de - opět další německá DooM III stránka. Kromě hezkého vzhledu zde najdete pár screenshotů a obrázků, které si můžete dát na plochu. Taky zde najdete téměř kompletní seznam videí (oficiálních i neoficiálních). Trochu to ale pokulhává s častější aktualizací.
 • www.doom3.dk - Taky dobrá stránka s pravidelnou aktualizací a s častými anketami, byla také jedna z prvních Doom III stránek.
 • Doom3 Genetic - Tato stránka je věnovaná připravované modifikaci pro DooMa III ale kromě toho se zde dozvíte i jiné informace.
 • DooM-3.net - další německá stránka, příjemně do modra zbarvená page
 • DoomIII Files - zde najdete kromě velkého množství různých souborů i možnost si předobědnat DooM III.

[ 12. červenec 2003 ][ 1:20 ] mr.twister
Reportáž z DooM open 2oo3
Definitivní uzavřením poslední doom party je tato reportáž na které jsme se podíleli společně se Smashem. Zároveň jsem po skončení akce dával dohromady všechna dema ( a bylo jich přes 300!) a teď když je všechno hotový můžu říct: už nikdy:). Takovou práci jsem neměl ani s czech-n. Jinak co se týče těch dem, tak kromě 15 MB souboru (zde jsou všechna) jsem je rozdělil na menší kousky podle jednotlivých skupin. Stačí juknou do sekce download - dema. Pro lepší orientaci jsem dal do kupy i tabulky turnaje, kde můžete sosat i dema jednotlivých zápasů. Mimochodem v těch původních bylo docela dost chyb:). No takže to by bylo asi tak všechno, co jsem zde chtěl sdělit národu:)

[ 3. červenec 2003 ][ 21:12 ] method_man
Method´s LAN
28.6. - 29.6. se u mě konala taková menší LANka. Přijeli Radek, Gusta, Titan a raiderr. Pařil se samozřejmě DOOM a to skoro non-stop. Když jsme já, Radek a Gusta začli v pátek večer hrát, hned bylo jasné, že se asi moc spát nebude. Ten večer se hrála hlavně cooperativa. Gusta odešel asi ve 3 ráno a já a Radek jsme zkoušeli 30uv. Nakonec jsme tu noc (spíš, ale ráno) 30uv nedali a tak jsme si asi v půl páté šli tak na 2 hodinky zdřímnout. Když jsme vstali, tak jsme si zapařili na probuzení takový ranní duel. Pak jsme si šli koupit něco k jídlu a když jsme se vrátili opět jsme zasedli k počítači. Asi kolem 16:00 se na nás přišli podívat pánové Titan a raiderr. A to už byl s cooperativou ámen :). Asi do 0:00 se hrál non-stop DM a někdy po půlnoci jsme si zkusili DOOMA III. Potom jsem se šel konečně trochu prospat (mezitím neunavení pánové Titan a raiderr pokračovali v krutých bitvách). Když jsem se ráno probudil, nikomu už se moc pařit nechtělo a tak někdy kolem půl osmé jsme se rozloučili a já opět zalehl na kutě. Všecky dema můžete sosnout zde.

[ 29. červen 2003 ][ 21:25 ] mr.twister
GZ turnaj zná vítěze
Před hodinkou zkončil další doom turnaj na GameZone. Z 22 hráčů se do hry aktivně zapojila slabá půlka, což je docela nemilý fakt. Dead Simple mnoho překvapení nepřinesla a do finále se probojovalo trio Alienů, které jsem doplnil já. Ceny si odnáší následující hráči:

 • 1. místo: Padlyandel[ALI] (repráky)
 • 2. místo: wosa[ALI] (triko GZ)
 • 3. místo: <PRE>mr.twister (10 CD, který zrovna nutně potřebuju:)
Chřipka zlobí
Poklekni
Nervy? ALI nemají
Wosa pózuje pro [id]oom

[ 27. červen 2003 ][ 20:52 ] mr.twister
ad compet-n update
V compet-n byl vyhlášen nový contest. Sosněte tyhle mapky a pokuste co nejrychleji exitovat (zvlášť bosse3M8 vypadá solidně:)). Dema posílejte do 13. července. A samozřejmě jsme nezapomněli ani na aktuální pořadí v c-n. Takže tady je:

   1. místo: Drew "stx-Vile" DeVore 213.5
   2. místo: Xit Vono 199
   3. místo: Radek Pecka 131
   4. místo: Henning Skogsto 106,5
   5. místo: Vincent Catalaa   97,5

[ 26. červen 2003 ][ 19:30 ] method_man
Compet-N news aneb Adam zpět z Komatu:)
Adam se konečně probudil ze zimního spánku a konečně updatoval compet-n (po více než třech měsících). Za ty tři měsíce přišlo více než 200 dem! V Ultimate Doomovi Xit Vono poslal 23 UV tyson dem! Za zmínku stojí tyson demo z e2m2 (3:26), které překonalo i MAX demo Radka, ale ten naštěstí později vybojoval tuto mapu nazpět časem 3:20 (jen max). V Doomovi II měl velkou smůlu Bolton. Stx-vile mu beatnul UV pacifist map 06 (v čase 1:15) a 29 (v čase 2:21). Mimochodem je to teprve 2. pacifista v tomto kole. No a já mu beatnul pacifist mapy 13 v čase 1:57 (fakt sorry bolton). Radek poslal ještě –fast mapy 27 za 4:15 a Tyson mapy 18 za 5:56 a já nahrál ještě Pacifist mapy 21 za 0:29.

V TNT se činil Drew “stx-vile“ DeVore,který nahrál 5 Pacifist dem, 2 Nmspeed dema a episodu 3 v čase 15:19 (COOL!!). Já poslal Uvspeed mapy 29 v čase 1:48. V Alien Vendettě proběhl souboj mezi Doomermanem (nebo Dobbermanem jestli chcete:)) a Altimou o –respawn mapy 03, kterou nakonec prohrál Doomerman, ale ten na mi na #doom.cz v pondělí říkal, že už si na tuto mapu brousí tesáky (v této mapě drží Uvspeed v čase 1:31). Nahrál ještě Uvspeed pro mapu 04 (1:49) a Tyson mapy 04 za 17:00. Radek nahrál Uvmax v mapě 11 v čase 10:11 (nádherné demo). Já uploadoval Pacifist mapy 25 za 1:26 (o vteřinu za Uvspeed rekordem) a Nmspeed (1:20) téže mapy, který mi ovšem vyfoukl Erik s časem 1:17. Drew DeVore poslal kupu speedrunů: map11 (rj jump), map20 (taky rj jump), map22, map27 a map 29 (hustej archie jump). Ve wadu Hell Revealed dominoval jednoznačně Doomerman, který nahrál 18 rekordů, mezi které patří např. Uvspeed mapy 02 za 0:46 (super demo!) a episoda 01 v čase 13:26. Doomerman tak završil počet uploadovaných dem na 100 a tímto mu chci poblahopřát. Ve wadu requiem jsou pouze dvě nová dema a to episoda 01 v čase 26:11 od Xita a speedrun mapy 17 v čase 2:06 od váženého pana Davida Ficence (prostě mr.twister:)). V memento mori nahrál Oyvind Stenhaug “pár“ dem: Uvspeed map 04, 07, 16, 21, 31 a Uvmax map 04 a 07. V memento mori 2 jsem zapařil mapu 26 v čase 3:05.

Tento měsíc (nebo vlastně tři měsíce) se odehrály ve znamení Cooperativy. Do této kategorie přišlo 45 dem a z toho 20 (možná něco málo přes 20) českých (nepočítám smíšené týmy). Za zmínku myslím stojí Nmspeed mapy 27, kde jsem cooperativoval s Gustou a zdolali jsme tuto mapu v čase 0:17 (určitě se na to demo koukněte, neuvěřitelná věc to se povedlo s tim archiem :)). Cool je taky demo Erika a Torna z mapy 2 v TNT(0:11), kde používají archie jump. Potom ještě určitě jukněte na demo v podání idoom týmu - Twistra a mě v mapě 11 z wadu Requiem a pozorně sledujte co ty naše chytrý hlavy dali dohromady:).

[ 21. červen 2003 ][ 20:31 ] mr.twister
Pár úprav ...
Konečně jsem dostal na ftýpko všechny věci, který tam chyběli, šlo hlavně o obrázky, pár věci v sekci downloads a taky musiku, takže už opět fakčí Jukebox. Taky jsem konečně upravil sekci Odkazy, která už byla trošku pozadu. Pokud víte o nějakých zajímavých stránkách, který tam chybí dejte mi vědět.

[ 19. červen 2003 ][ 20:23 ] mr.twister
Škatule, škatule hejbejte se
V českých klanech se pořád něco děje, hráči přichází, hráči odchází, weby fungujou, weby nefungujou, Dx po půl roce aktualizojou:). No prostě kupa novinek, ale nejzajímavější jsou vždycky přírustky v hráčů.

Klan Predators posílil o kolegu z [id] Method_mana, který měsíc předtím opustil Alieny. Právě Aliens získali bývalého Lamíka Wosu, címž pro mě vyvztala otázka: "Co bude s LamClanem". Pro tuto záhadu jsem nemusel chodit daleko a odchytil jsem si wosu na Gamezone.

20:01:26 Twister -> wosa[ALI]: Co bude s ted s Lamclanem?
20:02:07 wosa[ALI] -> Twister: no, musim sehnat cleny, a prokecat, uz sem je nevidelani nepamatuju
20:02:23 wosa[ALI] -> Twister: jinak trenovat novacky (jestli nejaci budou) budu
20:02:37 Twister -> wosa[ALI]: ale ted ses clenem Alienu ne?
20:02:43 wosa[ALI] -> Twister: jo
20:02:47 Twister -> wosa[ALI]: znamena to, ze zůstavas i u Lamclanu?
20:03:17 wosa[ALI] -> Twister: ne, ale jen budu trenovat, ale to tady dela kde kdo, akorat vylepsim page atd....asi o prazdninach

No fčela by byl docela dobrý politik si myslím, ale je dobrý, že bude pokračovat v činnosti, která je velice chválihodná (to je samozřejmě to trénování nováčků). U Warriorů mají dokonce 2 nové členy: Fox333 a Samy_B, což je pro změnu bývalý člen Z626. Málem bych zapomněl doporučit velice hezkou fotečku pohárů made in x-jack.

[ 17. červen 2003 ][ 18:50 ] mr.twister
id session
Právě jsem se vrátil z hradu, teda chci říct z Pardubic. Včera jsem nejspíš ukončil svojí studijní aktivitu v tomto roce a konečně si tak můžu užívat prázdniny. Během víkendu jsme se s kolegou Smashem domluvili, že zajdem okupovat nějaké restaurační zařízení. Musím říct, že v Pardubicích jsem byl 2x v životě a tak mě docela překvapilo, že jsme se potkali tak brzo. Smash to má teda hodně dobře zařízený, protože má kolem baráku hned 2 hospody, což mu závidím:). Za ty 3 hoďky nebo jak to bylo dlouho jsme toho probrali skutečně hodně, ať už co se týká idoomu nebo her celkově, ale i naše současný starosti. Dokonce jsem si pak mohl u Smashe zasmažit:) alfu Dooma 3 - trochu se to sekalo, ale jinak paráda.

[ 11. červen 2003 ][ 14:37 ] mr.twister
Alien Vendetta - kratší recenze
Po delší době přišla konečně nějaká změna i v sekci Levely o kterou se postaral method_man svojí kratší recenzí megawadu Alien Vendetta. Takže pokud jste náhodou tento skvělý balík map nehráli, nejspíš přišla pravá chvíle to změnit:).

Alien Vendetta
Alien Vendetta
Alien Vendetta

[ 9. červen 2003 ][ 21:21 ] mr.twister
A bit OT
Dneska mě docela zarazil jeden článek na GZ. Naštěstí nemá s doomem nic společnýho, ale přesto bych ho tu rád zmínil. Možná se trošku zajímate o progaming a tak jistě znáte klan Neophyte. V současné době je to náš nejlepší klan, který reprezentuje ČR na světových LANech a turnajích - ClickArena, WCG atd. V turnaji na GZ bylo několik hráčů z tohoto klanu přistiženo při smurfu = záměrné hraní za cizí nick. Jednalo se o několik hráčů neph v čele s Nehariou a Aceem. Jejich chování mě docela zklamalo, protože jsem fanoušek nephů a myslel jsem si, že oni nemají takovýhle věci zapotřebí. Mýlil jsem se...O podrobnostech se můžete dočíst v tomto článku, kde už se mimochodem nakupilo více než 350 komentářů:).

[ 8. červen 2003 ][ 20:06 ] FatalDooM
První oficiální DooM III benchmark
Na největším světové hardwarové stránce tom´s hardware se objevil první oficiální test DooMa III. Ten probíhal na tzv. DooM III special preview speciálně vytvořeném společností id Software. A na čem to lidé z tomshardware otestovali? Pro test použili nejvýkonnější procesor dneška P4 na 3.06 Ghz s 2x256 RDRAM 1066 a operační systém Win XP Prof. Testování probíhalo jak při maximálních detailech, tak při středních a nebo se zapnutým antialisingem v různých rozlišeních! Zde jsem vybral nejzajímavější údaje z testu:

High - rozlišení 1024
High - rozlišení 1600
Medium - rozlišení 1024


A co s toho vyplývá? Měli bychom začít pořádně šetřit, protože DooM III je pořád plánován na prosinec tohoto roku! Radeon 9800Pro koupíte u nás přibližně za 16000 Kč s DPH a GeF FX 5800 Ultra za 15000 Kč. A pokud čekáte na něco lepšího, tak do konce roku by se mohla objevit další karta od ATI pod označením R360 .Hlavním vylepšením by měla být vyšší frekvence jádra a to na 420 MHz a paměti by měli být DDR-II taktované na 800 MHz s 256 bitovou sběrnicí! Už se nemůžu dočkat...

[ 7. červen 2003 ][ 16:57 ] mr.twister
Pár otázek pro clan leadry
No tak tohle mi zas trošku nevyšlo. Otázky, které jsem v březnu posílal několika leadrům českých doom klanů mi zůstaly trčet na disku. Otázečky jsem posílal x-jackovi z Doomaniax, urixovi z Aliens, Bubussovi z Wild Warriors, Freezemu z LHS a Sergeiovi ze Z626.. Jenže pak se na to nějak pozapomělo a až nyní se konečně dostávají na idoom. Takže pokud Vás zajímají "čerstvé" informace klikejte zde nebo koukněte do sekce ostatní pod položkou rozhovory.

[ 6. červen 2003 ][ 22:04 ] mr.twister
Zdaemon 1.04
Abych řekl pravdu, tuhle zprávu píšu hlavně proto, abych mohl vyzkoušet, jestli a jak ještě fungujou obrázky k newsam:). Nedávno jsem si všiml, že Zdaemon má další verzi - 1.04 (download 3,82 MB).

Tak to byl Multikill:)      
    Tak vypadá scoreboard


Zdaemon nabízí spoustu serverů, kde si můžete zahrát, ale hráčů tu teda příliš není. Nejvíce se hraje právě mapa 01 z Dwanga 5. Jinak k dispozici jsou i zajímavě udělané statistiky. Jen mám takovej dojem, že se neustále refreshujou, protože vím, že jsem byl na docela slušným levelu a když jsem to dneska spustil byl jsem opět na nule.

[ 5. červen 2003 ][ 18:56 ] FatalDooM
Rozhovor s Johnem Carmackem
Na největší herní výstavě E3 udělal John Carmack rozhovor pro Gamespot. Nejdůležitější informace z rozhovoru, které by Vás mohli zajímat: id Software se rozhodl použít pro animaci lidských postav technologii motion capture, animace monster a zbraní vytvoří ručně. John Carmack se také vyjádřil k velmi důležité věci a tou je ukládání pozic ve hře. I když toho moc neřekl rozhodně můžeme očekávat radikální změnu. Např. by se mohlo jednat o omezení savů na jednu misi nebo by se hra sama uložila při nějakém check-pointu. Co se týče délky hry, tak DooM III nebude vybočovat z trendu dnešní doby tzv. bude se jednat o středně dlouhou hru plnou akce. Co se týče HW náročnosti zatím se v id Software nerozhodli zda umožní vypínání stínů přímo z menu (stínovaní zabírá velkou část HW nároků). To ale podle mě není vůbec podstatné, protože kdo nebude chtít stíny a podobné finesy jako třeba bump mapping tak je vypne přímo v configu!

[ 4. červen 2003 ][ 5:18 ] mr.twister
Pár úprav pro [id]oom
Dnes jsem trošku upravil starší novinky, který byly dost zajímavě rozházený. Teď jsou srovnáný podle roků, takže při hledání nějakých zpráv by to mohlo pomoct. Dále si jistě všichni bystří všimli, že zmizel obrázek DooM open 2oo3 a byl nahrazen obrázkem novým. Dále byla updatováno sekce Doom 3. A aby toho nebylo málo, tak jsem upravil okýnko aktuálně.

[ 3. červen 2003 ][ 19:08 ] FatalDooM
Microsoft si chce koupit exklusivitu na DooMa III
V americkém magazínu Wired vyšel článek o vývoji DooMa III. Dočetli by jste se v něm, že Microsoft si chce koupit exkluzivitu na DooMa III pro Xbox. Microsoft by tím získal skvělou hru, která by přimněla spoustu lidí si Xbox koupit (kromě 3D akce Halo si toho moc na Xboxu nezahrajete). Samozřejmně za to id Software nabízí nemalé peníze. Ale v id se ještě nerozhodli.

Další zajímavou zprávou je i to, že id Software počítá se vznikem singleplayerového mission packu (datadisku J). Také se objevily informace o tom, že id Soft vytvořil program, který dokáže náhodně generovat levely. Touto schopností byl zatím obdařen pouze multiplayer v Soldier of Fortune II, který byl však velmi jednoduchý!

[ 2. červen 2003 ][ 21:09 ] mr.twister
DooM open 2oo3 za námi; internet turnaj před námi
Tak nám skončila víkendová lanka, která byla opravdu super. Během několika dní by se na internetu měla objevit většina lmpéček z turnaje i z exibic (doufám, že se podařilo uchovat i ty obrázky z dost brutálního teamplay v map 16:)). Turnaj nakonec vyhrálo trio z Predators (Titan, Raider, já). I když nechápu jak jsem se mohl dostat až tak daleko.

Na Gamezone začíná nyní registrace na turnaj v Dead Simple. DooM HELL´s CREW bude probíhat v mapě číslo 7 jako klasický maso ve 4 hráčich. Podrobnosti viz článek.

[ 1. červen 2003 ][ 2:58 ] mr.twister
Lanka v plném proudu
Ještě včera ráno jsem si myslel, že na turnaj přijede aspoň 20 lidí, ale to jsem se mýlil. Nakonec je nás tady 18, ale nikomu to příliš nevadí, protože se paří o stošest:) Škoda že tu nemáme kameru. Nyní máme za sebou bitvy v základních skupinách, ve kterých zvítězili Vito Lee, PadlyAndel, Titan a Raider. S kazdé skupiny nakonec postoupili 3 lidi a i většina zápasů druhé fáze je už za náma. Už pár hodin spíš paříme fungejmy a všechno se nahrává takže bude asi dost lmp.materiálu:)

[ 31. květen 2003 ][ 5:43 ] mr.twister
DooM open 2oo3 dnes!
Ano ano, dnes v 9:00 začíná doom turnaj nazvaný DooM open 2oo3, který měl být setkáním doomařů celé republiky. Bohužel původní očekávání se změnilo v krutou realitu a účast nakonec přislíbilo "pouze" 24 lidí. Nejspíš je to zaviněno termínem konání lanky, ale co se dá dělat. Přesto se dnes v Praze sejdou hráči, kteří mají dooma rádi a neváhali kvůli němu obětovat víkend např. tesně před zkouškami (to chce odvahu, že jacku? :). Snad se nás sejde příště víc, no nic já vycházím na bus.

[ 29. květen 2003 ][ 21:40 ] FatalDooM
Rohovory s lidmi z id Software
Několik odkazů na rozhovory, které se na idoomu neobjevily Vám nyní přináší s drobnějším spožením.

Todd Hollenshehads v rozhovoru pro GameStar.de řekl, že DooM III je z 90% hotový, ale připadá mu jako by bylo ještě 90% práce před ním. Zatím je stále DooM III plánován na konec roku 2003. Potom se na internetové stránce playboy objevil rozhovor s Trentem Reznorem, který pracuje na hudbě k DooMovi III. Mimo jiné tam píše, že je to dost komplikovaná a náročná práce. Celý rozhovor si můžete přečíst zde. Dále se uskutečnil na Game Developer Conferenci rozhovor s Graemem Devinem. Detaily si můžete přečíst na Gamespy.

[ 28. květen 2003 ][ 20:40 ] mr.twister
DooM open 2oo3 - hra přes Oldskool Launcher
Čas se krátí a do DooM open 2oo3 zbývají pouze 2 dny a 2 noci (nebo 3 noci to je fuk:). Všechny zápasy budou probíhat na 12 kompech, která má herna připravené. Ale pozor nebude se hrát pomocí dm.exe jako na předešlých lankách. K ulehčení nastavování bude použit poměrně nový prográmek a to Oldskool Launcher (download 1,62 MB). Takže si to všichni můžete vyzkoušet už nyní a v klidu rodinného krbu. Je to vskutku jednoduché takže si s ním porádí snad všichni (prarodičům bych však moc nevěřil).

[ 25. květen 2003 ][ 23:59 ] mr.twister
[id]oom backup complete
Dnes se mi povedlo dat do kupy všechny ztracené novinky po výpadku serveru. Původně jsem si myslel, že to zabalím, protože chyběly skoro celé 2 měsíce, ale jednoho přišel mejl od Kelvina: Ahoj, trochu sem se pohrabal v archivech google a našel jsme náké ztracené novinky k idoomu. Posílám je přílohou. Škoda, že jsem si na ten archiv nevzpomněl dřív, třeba náké chybějí :(( Chyběli pouze 4 newsy a ty sem vysmažil ze svýho disku. Nezbývá nám tedy nic jiného než Kelvinovi poděkovat, protože nám s timhle dost pomoch. To však neznamená, že ho některý člen [id]oomu nechá na lanu vyhrát:).

[ 24. květen 2003 ][ 19:46 ] FatalDooM
Carmack prodává Ferrari
Jak asi víte, John Carmack má rád sportovní auta a právě teď jedno prodává. Je jím Ferrari Testarossa z roku 1988. Takže pokud máte zájem o tento skvost můžete přihodit v dražbě na Ebay motors nějakou tu korunu. Pro případné zájemce: auto má najeto 33000 mil a cena je zatím 59988 Dolarů.

[ 24. květen 2003 ][ 19:40 ] mr.twister
dqdDooM mění svůj nick
Včera mi došel e-mail od kolegy dqdDooMa, ve kterém mi sdělil, že si mění svůj nick. Jeho původní se prý špatně pamatuje a špatně se vyslovuje. Já musím jen souhlasit:). Od teď a navždy je jeho nová přezdívka FatalDooM.

[ 23. květen 2003 ][ 21:52 ] mr.twister
Nové klany + nové změny
Řekl jsem si, že by bylo dobrý zmapovat momentální situaci v českých doom klanech. Nic nového se neděje u Doomaniax ani u Predators. V guestbooku klanu Aliens se objevil vzkaz od method_mana, který se rozhodl Alieny opustit. To u klanu LHS se mění sestava hodně často:). Mimochodem LHS mají novou hezkou anketu takže se kouknětě:). Zcela nový web mají Wild Warriors (už běží i pro rozlišení 800x600), najdete zde několik sekcí, ale zatím jsou většinou prázdné.
22. března byl založen nový klan nesoucí zajímavý název - Lamclan. Zakladatelé (winner a wosa) si dali jako hlavní úkol zasvětit nové hráče do tajů důma a naučit je všechny fígle co znají. No na závěr jen stručně o klanu Universal Warriors, který je dalším z řady multiherních seskupení. Má i svou doom sekci, ale podle mě to už není doom klan.

Tak a teď si uděláme rekapitulaci členstva:)

 • Doomaniax: x-jack, Jacih, Bolton, Vito Lee, Radeg, CyberSatan.
 • Predators: mr.twister, Titan, hokis, Scorcher, RaideR, BoorgXes.
 • Aliens: urix, J@rd@, Doomerman, PadlyAndel.
 • Wild Warriors: Bubuss, Lucky-Luc, Kelvin, Pippo, Snowman.
 • LHS: K_Freeze*, Benbuben, Ice_Killer, LastHunter, ScoKing, Shadster, sirJerry, Tien3x.
 • new LamClan: winner, wosa, Drtinoha, KING-MAZEL, Tomker, nuxx.
Na závěr jsem si nechal 2 multiherní klany, které mají otevřenou Doom sekci.
 • z626.: Sergei_C, Smoker, Soldx, mR_nEo, Spoot.
 • Universal Warriors: ZooMBiE, CasperHany, diXer, Durst, J0b4h, sektor (jak dlouho sektore? :)

[ 20. květen 2003 ][ 2:11 ] mr.twister
DooM open 2oo3 - hrací systém
Před několika dny byla předběžně domluvena pravidla pro blížící se lanku v pražšké herně G8 (mapka). Stejně mám takovej pocit, že se přímo na místě mohou uskutečnit drobné změny, každopádně toto jsou oficiální pravidla.

 • 1. fáze: Hráči budou rozděleni do 4 skupin, kde budou hrát systémem 2x každý s každým (jednou za green, jednou za indigo). Z každé skupiny postoupí 4 nejlepší.
 • 2. fáze: Všech 16 hráčů bude rozděleno do 2 skupin, kde opět sehrají každý s každým 2 duely. Z každé skupiny postoupí 2 nejlepší.
 • 3. fáze = Finálová skupina: 4 doomaři se utkají o prvenství (opět 2x každý s každým)
Konečné pořadí se určí z finálové tabulky (rozhoduje počet bodů, poté skóre). Co se týče účasti, tak prozatím to vypadá na docela solidně zastoupenou akcičku. Bohužel termín (31. 5. - 1. 6.) je zvláště pro vysokoškály dosti nevhodný, ale co se dá dělat. K dnešnímu dni je registrováno 25 lidí: x-jack, vito lee, Cybersatan, BoorgXes, mr.twister, Titan, RaideR, hokis, Scorcher, method_man, PadlyAndel, Jarda, Tien, Benbuben, sektor, Job4h, diXer, Kelvin, Bubuss (to jsou doomklanoidní soudruzi) a z hráčů na volné noze pak: DoomGeek, M.M, smash, Gusta, Yamian a také naše keybordová chlouba KOmat. Jak je vidět chybí několik známých hráčů v čele s Radgem a Boltem z Doomaniax, kompletní klan z626. nebo třeba Doomerman - ten se odhlásil. No každopádně 25 lidí je podle mě dobrej stav.

[ 19. květen 2003 ][ 22:13 ] mr.twister
[id]oom: už 40 000 !
Dneska sem konečně dohrál dost složitej oa-jihlava.wad, kterej mi zabral spoustu času, tušim, že nakonec byl něco kolem 4333 nebo tak nějak:) Proto mi teď asi zbyde dost času na dooma a hlavně na idoom, který poslední dobou zeje prázdnotou. Ode dneška se to snad začně měnit.

V minulém týdnu se náš webcounter přehoupl už přes 40 000 návštěv, i když poslední dobou to s návštěvností nejlépe nevypadá. Nejspíš je to způsobeno dočasným výpadkem idoomu, který trval snad 3 týdny (ještě jednou díky spacewebe!). Ale vše už je snad zažehnáno, záloha všech news je připravena a snad by se tu měla i časem objevit.

[ 15. květen 2003 ][ 19:52 ] mr.twister
Doom III na E3 - skvělé video
Na chvíli jsem přerušil proces drcení se všeho možnýho a nakouk sem na net. A hle, ze všech světových herních serverů se valí informace o Doomu III a hlavně o novém 31 mb videu, které překoná vše, co jste kdy viděli. Před 2 dny bylo publikováno potajmu pořízené minutové video (2,30 MB), které bylo velmi zajímavé. Ale to co přišlo dnes je naprostá bomba! Celé trvá 3 minuty a hlavně je ve velmi dobré kvalitě. Jak by také ne - je to totiž oficiální video, které poskytl id Software. Pokud máte zájem, tak na Tiscali Games je pěkný popis i obrázky. A nakonec sosání - takže: High-res = 31 MB nebo Low-res = 10 MB.

Jinak pls omluvte dočasný proces málo časté aktualizace idoomu, které je zaviněn naší zaneprázděností. Smash je dokonce úplně ze hry, nemá totiž stálý přístup na net. Co se týče news, tak v příštím týdnů by se to možná mohlo zlepšit.

[ 28. duben 2003 ][ 22:07 ] mr.twister
DooM open 2oo3 - pařit se bude 2 dny
Po kritickém postoji většiny české doom populace (důvodem byl původní návrh doom akce na jedinný den) byli method s titanem zatlačeni do nezáviděnehodné situace. Naštěstí se jim povedlo dohodnout turnaj na 2 dny a to sobotu 31. května a neděli 1. června. Vstupné se tak zvyšuje na 250 Kč, ale co se mě týče, přijel bych i za pětikilo:). Method vytvořil spešl stránky pro tuto doom party. Zde budou všechny informace i seznam registrovaných hráčů. Ale nebojte, pro lenochy bude vše podstatné řečeno na stránkách idoomu.

K dnešnímu dni je zaregistrováno už 18 hráčů, včetně prvního českého D2S Doomgeeka. Doufám, že si nenecháte zabrat posledních 18 volných míst. Času je málo tak na to vlítněte. Cya

[ 23. duben 2003 ][ 22:20 ] mr.twister
DooM open 2oo3 - 1. června 2003
Ani jsme nestačili připravit starý novinky a už tu máme jednu hot news. Dnes se rozhodlo o uspořádání další doom party. Úspěšnými vyjednavači se stali Method_man a Titan, kteří zajistili místo, kde se bude pařit. Jedná se o přažskou hernu - G8. Před malou chvíli se na mircu rozhodovalo o názvu turnaje, který nakonec zní DooM open 2oo3. Vzhledem k tomu, že herna má omezený počet míst, tak je registrace omezena na 36 hráčů. Počet kompů je 12, takže by to měla bejt pohodička. Vstupné by mělo být něco kolem 150,-- Kč. Prý by měli být zajištěny i pěkné ceny a je možný, že bude k dispozici i velká obrazovka, kde by se mohli promítat zápasy.

Pokud máte chut na tutu doomařskou mega akci přijet musíte se zaregisrovat. Registrace musí obsahovat jméno, nick, bydliště a kontakt (nejlepší by byl asi mobil), registrujte se na e-mail doom2@centrum.cz. Přednost ovšem dostanou hráči, kteří jsou členy některého z českých doom klanů. Seznam všech registrovaných bude v nejbližších dnech zde na [id]oomu.

Termín je znám a jedná se o neděli 1. června 2003, čas bude upřesněn v dalších news. Tot prozatím vše.

[ 19. duben 2003 ][ 15:29 ] smash[id]
Idoom is back !
Po měsíčním výpadku opět jedeme! Ani jsme nestihli doladit do konce všechny nedostatky idoomu po registraci domény a přesunu na server spaceweb.cz, tak tento server, který nám dělal webhosting odešel do věčných lovišt. Sehnali jsme jiný, domenu převedli, ale idoom zatím funguje pouze v nouzovém režimu!!, zatim jsem nestihl uploadovat všechny soubory, hlavně se to týká obrázků, také asi nějaký čas nebude funkční auditorium. Přišli jsme o poslední newsy před výpadkem serveru, takže je zde pouze záloha někdy ze začátku února, doufám, že najdu i nějakou pozdější.

[ 24. březen 2003 ][ 21:30 ] mr.twister
Golden Cybers 2002
Na začátek mi dovolte naladit na nostalgickou notu... Koncem března minulého roku mi přišel e-mail od smashe, tehdejšího a dnešního velitele [id]oomu, ve kterém mi nabídl spolupracovat na webu, který svou historií předčí mnohé portály:). Nabídku jsem bezváhání přijal a pustil se ihned do práce. Můj první příspěvek nesl název The Doom Academy Awards, ale smashovi jsem ho neposlal. Přesto ho mám uložený, takže kdo chce může se kouknout sem. Na [id]oomu jste mohli vidět aspoň můj "skvělý překlad" z tohoto svátku doomařů:)).

A nyní se dostávám konečně k věci. Před 3 hodinami skončilo vyhlašování nejlepších doomařů v singlu za rok 2002. Vše probíhalo na irc v kanálu #cyber-awards, kam se dostavilo něco kolem 50 doomařů z celého světa. Kolem 22:00 hodiny našeho času vše vypuklo. Vyhlašovalo se celkem 16 kategorií, naše země měla ve hře několik hráčů, ale bohužel žádný Čech nedosáhl na první cenu, snad příště. Záznam logu naleznete zde.

A tady jsou vítězové jednotlivých kategorií:

Nejlepší UV Speed demo: Marijo "Sedlo" Sedlic lv24-034
Nejlepší NM/NM 100s demo: Juho "ocelot" Ruohonen nm02-045
Nejlepší UV MAX demo: Juho "ocelot" Ruohonen e1m7-224
Nejlepší UV fast/respawn demo: Juho "ocelot" Ruohonen f1m7-245
Nejlepší UV Tyson demo: Xit Vono ty07-910
Nejlepší UV Pacifist demo: Adam Williamson p3m9-141
Nejlepší Movie Henning Skogsto 30nm3413
Nejlepší Cooperative demo: "N.C." a "ocelot" cs07-005
Nejlepší demo Henning Skogsto 30nm3413
Nejlepší nový trik: Marijo "Sedlo" Sedlic lv07-006
Nejlepší technika: Marijo "Sedlo" Sedlic lv07-006
Umělecký dojem: Marijo "Sedlo" Sedlic lv24-034
Nejlepší hráč: Marijo "Sedlo" Sedlic
Nejlepší nový hráč: Erik Alm
Hráč s největším zlepšením: Casey Alvis
Celoživotní úspěch: Anders Johnsen


Jak je vidět, letošní "Cybery" ovládl Sedlo a nutno říci, že oprávněně. Právě Sedlo udělal pěkné gesto, když vítězství v kategorii Hráč roku předal vilemu. Adam Hegyi nakonec označil 2 vítěze. A když už jsme u toho Sedla, tak ten kdo byl dnes odpoledne na GameZone si s ním mohl zahrát. Titan ho nejspíš přemluvil, aby zkusil hru i v českých luzích a hajích, no pro zvědavce tu mám sedlovu statistku. That´s all, bye...

[ 20. březen 2003 ][ 22:20 ] method_man
Compet-n: další update
A opět Doomerman:). Vylepšil své MAP01-10 UV Speed v pwadu Hell Revealed na 15:53. Poslal další tři dema do tohoto pwadu např map03 za 1:10 (good demo). Radeg opět nahrával Uvmax. 5 dem do AV, 3 dema do Dooma I a 4 dema do TNT. NJN prostě Radeg:-). Já a mr.twister jsme dali [id]doom battle o mapu 05 z pwadu AV na Uvspeed. Nakonec se připojil Adam Williamson (a ten nakonec vyhrál časem 0:54) a tak bylo všechno f ...! Nakonec bych se rád zmínil o jednom coop. demu a to av03. Anders a Erik vymysleli geniální trig, doporučuju stáhnout. Top 5 vypadá takto:

 • 1. místo: Drew “stx-vile“ DeVore   194,5
 • 2. místo: Xit Vono                             184,5
 • 3. místo: Radek Pecka                      153
 • 4. místo: Henning Skogsto                107
 • 5. místo: Adam Hegyi                          98,5

Byly taky vyhlášeny výsledky contestu. Pozvedněme číše a připijme na blaho mr.twistera, který skončil na 7.místě (za čas 25.68) a tak získal dva bodíky do Speedruner Trophy. Výsledky contestu:
 • 1.: Adam Hegyi                              24.60
 • 2.: Juho "ocelot" Ruohonen         24.71
 • 3.: Marijo "Sedlo" Sedlic             24.82
 • 4.: Adam Williamson                     24.85
 • 5.: Kim "N.C." Lundqvist             25.28
 • 6.: Drew "stx-Vile" DeVore         25.40
 • 7.: David "mr. twister" Ficenec    25.68
 • 8.: Chris "DevastatioN" Felix      25.85

[ 16. březen 2003 ][ 23:18 ] mr.twister
Doom klany
Není to dlouho, co jsem se vrtal ve statistikách návštěvnosti našeho klanu (Predators). Rozhod jsem se, že omrknu jaká čísla vykazují jiné weby českých doom klanů. Bohužel jsem zjistil i jednu nemilou událost a to sice fakt, že stránky The Doomers již nejsou mezi námi. Zamáčk sem alkoholem orosené oko a vydal se na cestu dále...

Má první zastávka nesla název Doomanix. Doomaniaci jsou mezi námi již 4 roky a dnes jsou nejstarším aktivním doom klanem v ČR. Jejich counter ukazuje číslici 26 713.
Predators: v minulém týdnu jsme oslavili 10 000 přístup. Co se týče doby působnosti, tak u nás činí téměř 2 roky. Aliens jsou o něco málo mladší než Predators. A jejich web je na světě kratší dobu, i proto ukazuje jejich počítadlo cifru 4 201. Z626. - mladý klan, který má slušno hráčskou základnu a momentálně zkouší i Counter strike. Počítadlo ukazuje 2 202. Působnost: 6 měsíců. Last Honorary Soldiers: mladíci z LHS nemají kategorii historie, takže nevím, jak dlouho jsou vlastně mezi námi. Vím, ale jistě, že počítadlo mají a to vykazuje už 1 253 padlých hlav:). U divokých válečníků jsem počítadlo nevypátral.

[ 12. březen 2003 ][ 22:05 ] method_man
ad compet-n
Adam tentokrát updatoval compet-n v rámci GOLDEN CYBERA (viz. Článek mr.twistera). Radek Pecka si tentokrát usmyslel hrát Uvtyson (100% kills jenom pistolkou, pěstí a motorofkou). Nahrál dva Tysony do Dooma II a šest do Dooma I. Nahrál i několik -fast dem pro TNT. A pak ještě dem pro pro pwady MM, MM2 a klasické episody (dem pro pwady bylo asi 25). Jakub "Doomerman" Machata vylepšil hr02 Uvspeed na 0:48 a zahrál několik rekordů pro pwad Memento Mori. Já nahrál 4 cooperative dema s bráchou a to 2 single dema pro pwad Alien Vendettu.

[ 10. březen 2003 ][ 21:16 ] mr.twister
Skulltag 0.94b comming soon
Po delší době se nějaká činnost objevila na velmi, skutečně velmi zajímavém projektu. Je jím Skulltag, který u mě se svou zábavností (podotýkám zábavností, ne grafikou:) drží první místo v doom enginech. Carnevil přibral do vývojářské týmu nové marináky: Mancubus, the JJ a Scuba Steve. Nová verze by měla být dostupná během 1, 2 týdnů a slíbeny jsou tyto změny:

 • Linuxová verze pro hosting servery
 • podpora ide!! (h.u.r.á.á.á.á:)
 • nová zbraň! (BFG10K)
 • nové levely
 • změny v nastavení grafiky
Jo ještě k news ze 6. března - Washington Doom party. Několik pečlivých doomarů (Doomer, Boltn...) mě správně upozornili, že jsem udělal kix. Bahdko totiž není doomař, ale doomařka foto. Už mi to někdo říkal, ale já a moje hlava děravá, no víte co. Tímto se tedy omlouvám:)

[ 7. březen 2003 ][ 0:36 ] mr.twister
XWE - nová verze level editoru
Včera jsem koukal na starší novinky na Doomworldu, kde jsem našel zmínku o vydání nové verze Doom editoru s názvem eXtendable Wad Editor - (download 0,5 MB). O editorech jsem na [id]oomu v podstatě nepsal, mám k tomu důvod, protože to je asi jediná věc s doomem o který nevim naprosto nic. Nová verze přináší mj. podporu pro Deathstar, Outlaws (ví někdo co to je?), grafickou podporu pro Unreal atd.

[ 6. březen 2003 ][ 20:04 ] mr.twister
Washington Doom party
Včera BahdKo na irc informoval všechny mariny, že pořádá Doom party, info zde. Bude se hrát někde ve Washingtonu, takže kdo pojede kolem může se stavit. Hlavně to neříkejte x-jackovi, mohl by si koupit letenku:)

[ 4. březen 2003 ][ 20:27 ] mr.twister
Czech-N: update nr. three
Ten čas utíká jako voda, další měsíc je tady a tak se svého updatu dočkal i velký český projekt Czech-N. Sbírka dem se nyní rozrostla o 117 nových kousků. Soutěž vzal útokem Doomaniak Radeg, který se také vyhoupl do čela sinlg soutěže. První pětka vypadá nyní takto:

 • 1. místo: Radeg[Dx]                 109
 • 2. místo: mr.twister[PRE]         27
 • 3. místo: method_man[ALI]    23
 • 4. místo: b0lton[Dx]                  22
 • 5. místo: Smidge                          6

Rozhodně můžu doporučit kategorii speedster, kde jsou dema opravdu na vysoké úrovni a pokud chcete vědět, jak se nejrychleji projíždí mapy bez monster, koukněte se. Ale nejen tato kategorii se zaplňuje skvělými demi, to samé lze totiž říci prakticky o všech ostatních.

[ 3. březen 2003 ][ 21:14 ] mr.twister
Golden Cybers 2002 - hlasujte
Druhý ročník ankety o nejlepší doomaře ve světoznámé Compet-N je tady. No je tady, spíš její druhá část je tady. V minulém updatu Compet-N jste mohli vybírat dema, která budou podle počtu hlasů nominována. Ode dneška můžete dema určovat ze zúženého výběru. Hlasovat můžete celkem v 16 kategoriích a v některých dokonce pro české hráče (např. o cenu pro nejlepšího nováčka kandiduje Doomgeek - první český D2S). Takže volte Zlaté Cybery 2002.

[ 2. březen 2003 ][ 3:07 ] mr.twister
1. doom turnaj v novém roce
Ano přátelé konečně jste se dočkali. Na GameZone začíná série turnajů a doom samozřejmě nemůže zůstat stranou. Turnaj nese název Cyborg´s Tourney a jedná se o čistě duelovou záležitost. Registrace byla zahájena předevčírem a ukončena bude až 11. března, takže času máte dost. Jinak co se týče nových pravidel, tak poprvé přecházím na rozšířený model s Losser bracket, což turnaji doufám přinese atraktivní pojetí:). Ceny vypadají docela slibně (hlavne ta první):

 • 1. místo: DVD Toshiba 16
 • 2. místo: Myš Genius Netscroll optical PS/2
 • 3. místo: Tričko GZ - bílé
Veskeré podrobnosti a seznam pravidel najdete v článku Doom 2: Cyborg´s Tourney.

[ 1. březen 2003 ][ 21:57 ] method_man
Compet-N news
Další update Compet-N je tady a nese název Kill! Smash! Update! Repeat!. Tento měsíc zapracoval Doomerman, který poslal něco přes 20 dem! (mimochodem jako první nahrál episode movie v Hell Revealed). Za zmínku stojí rovněž nádherný souboj o mapu 02 v HR, který Doomerman nakonec vyhrál.

Další čech, který se zapojil do soutěžení je Smidge, jeho demo však beatl Erik. V cooperativě se předvedli bratři Vosátkovi (Titan, RaideR). Nahrali Uvspeed v Doomovi I E1M2 za 0:25. Potom se asi oba pohádali a hráli s Vincetem:).

Top Five vypadá takto:

 • 1. místo: Xit Vono                               203.5
 • 2. místo: Drew "stx-Vile" DeVore    187.5
 • 3. místo: Radek Pecka                       139
 • 4. místo: Henning Skogsto                106
 • 5. místo: Vincent     Catalaa              103.5

Zároveň byl vyhlášen nový contest, první v tomto roce. Máte za úkol zvládnout mapu 01 ze skvělého deathmatch wadu DWANGO5 co nejrychleji a sebrat všechny zbraně v mapě (8 ssg, 1 plazma gun, 1 bfg, 2 raketomety, 1 kulomet a 1 motorofka), všechna zelená brnění (2). Hodnoceno je prvních 8 pozic. V současné době je rekord tuším něco málo okolo 25 sekund. Konec contestu je 8.3.2003 v 23:59 hodin.

[ 28. únor 2003 ][ 18:34 ] mr.twister
CS DooM Levelmakers
Nedávno nás Kelvin upozornil, že založil novou stránku. Jedná se o sajtu, kde najdete prakticky všechno co se týče levelů do Dooma. K dispozici je seznam českých a slovenských levelmakerů, pár levelů ke stažení, návody jakým způsobem postupovat při tvorbě levelů a mnoho dalších užitečných věcí. Takže pokud jste někdy něco chtěli vědět o tvoření map do Dooma nezbývá nám než vám stránku CS DooM Levelmakers doporučit. A nejen Kelvin jistě doufám, že se sekce autoři rozšíří o dalších schopné české mariny. Keep levelmaking:)

[ 27. únor 2003 ][ 5:25 ] mr.twister
GameZone - bude se měnit?
Po delší době se dostávám ke svému stroji, který je připojen až k redakci [id]oomu a provětrávám tak svojí nutně zašedlou klávesnici. Momentálně už druhej tejden ležim na smrtelný posteli a moje zkažené já zápasí s tou děsnou a otravnou chřipkou:) Jsem si však jistý, že nakonec mé doomařské krvinky přeci jen zvítězí a všechny bacily pošlou do věčných lovišť.

Ale k věci. Během těch několika dní jsem prakticky nic ze světa Dooma nesledoval. Jen mi neunikl update Compet-N (doufám, že Method brzy dodá do redakce svůj příspěvek:), ale hlavně jsem zaregistroval změnu postu šéfredaktorky na GameZone. Tato událost se dooma příliš netýká, spíše je to věc všech her na GZ. Jak možná víte, funkci šéfredaktory GZ již více než 2 roky plnila Felie, jedna z osob, která se postarala o to, kde dnes GZ stojí. Její činnost pozvedla tento server z průměru a i díky ní je dnes GZ největší herní server ve střední Evropě. Felie byla ještě dříve autorkou na Tiscali Games a pracovala i pro Bonusweb, takže její zkušenosti jsou více než kvalitní:). Z GZ se však rozhodla odejít a podílet se na novém projektu e-sports.cz, kde se budou zabývat plánováním Lan turnajů a on-line lig. Věřte, že o tomto projektu bude ještě hodně slyšet. Co mě však zarazilo je fakt, kdo Felii na GZ vystřídal? Věřte nevěřte - byla nahrazena Rowenou - sekretářkou firmy Allstar, která má GZ na starost. Protí Roweně nic nemám, je to milá osůbka, ale nejen podle mě je to jen loutka Allstaru. O sporech mezi redaktory GZ a firmou Allstar se toho mezi hráči moc neví, ale nyní je více méně jasné, že se situace nezlepší. Hráče samotné by tato změna neměla znepokojovat, ale vše ukáže až čas...

[ 25. únor 2003 ][ 19:55 ] dqdDoom
Petice za kooperativu v DooMovi III
Na internetových stránkách gopetition se objevila petice za kooperativní hru v novém DooMovi. Pokud se chcete připojit, můžete přímo zde. No řekněte sami kdo z Vás by nechtěl multiplayer? Vždyť DooM ho předvedl jako jedna z prvních her vůbec.

[ 24. únor 2003 ][ 21:38 ] dqdDoom
Nový obrázek z DooMa III
Na internetových stránkách časopisu Computer Gaming World se objevil nový obrázek z DooMa III. Můžete si na něm prohlédnout docela velkého drsňáka s motorovou pilou. Na obrázek se můžete mrknout zde. Jestli čistě náhodou nebude DooM III 18+ tak bude 25+ !!!

[ 9. únor 2003 ][ 18:49 ] mr.twister
Doomař roku 2002
V měsíci lednu probíhala na GameZone anketa o nejlepší hráče uplynulého roku. Druhý ročník této ankety se nesl ve znamení zvýšeného počtu her, ve kterých bylo možno hlasovat a mjm. přibyl Doom II, který se na GZ hraje. Z celkového počtu 14 nominovaných doomařů vzešlo následující pořadí:

 • 1. místo: mr.twister 30 bodů
 • 2. místo: Bubuss 21 bodů
 • 3. místo: Sergei_C 18 bodů
Můžu prozradit, že každý hráč dostal minimálně 1 hlas, takže nikdo neměl 0 bodů. Systém bodování byl jednoduchý - za 1. místo 3 body, 2. místo 2 body a 3. místo 1 bod. Hlasování bylo tajné, takže nebudeme zveřejňovat, jak kdo hlasoval (mimochodem někdy to bylo velmi zajímavé).

Zároveň se poté losovali výherci CD s hrami Runaway a Gladiators. V doom 2 sekci se na cédéčko Runaway může těšit dqdDoom (tomu se říká náhoda). Pokud Vás zajímavá jak to dopadlo i v hrách ostatních koukněte na Hráč roku 2002 - výsledky. O celé anketě se nyní "debatuje" v komentářích a podle mnoha hráčů to byla fraška. Podle mě je systém hlasování pomocí mejlů špatný, protože hráč si může vytvořit kolik mejlů chce a nikdo nemůže zjistit jestli si pošle 2, 20 nebo 200 hlasů. Přesto za Doom 2 můžu říct, že až na drobné výjimky bylo vše v pořádku, i když někdo se vždy najde.

No a na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří mi dali svůj hlas, protože mě to velmi potěšilo a jsem rád, že jsem se aspon trochu zapsal do povědomí českých doomařů. Takže moc díky všem (tu medaili budu opatrovat jako poslední dva náboje do SS:))

[ 3. únor 2003 ][ 20:31 ] dqdDooM
Carmack o Nvidii FX
John Carmack se nedávno vyjádřil ve svém .planu na Bluesnews k nové grafické kartě od Nvidie FX. Podle překladu z games.tiscali (Já bych se neodvažoval takový článek překládat) Carmack řekl:

V součatnosti je Nvidia FX nepatrně rychlejší ve většině scén DooMa III než ATI Radeon 9700,ale občas narážím na místa,ve kterých je Radeon 9700 napřed.Určit nyní, která karta je pro hru lepší, je komplikované, protože obě využívají k renderování DooMa rozdílné způsoby.

John Carmack se také vyjádřil i k hlučnému chladiči na kartě:

Nvidia FX v současnosti má kromě beta-driverů ještě další nevýhody: Zabírá dva sloty a když se roztočí větrák chladiče na plný výkon, je velmi hlučný. Já nejsem obvykle ten, kdo by si stěžoval na hluk větráků, ale Nvidia FX mě obtěžuje. Používám FX v mém primárním systému na práci a tak později můžu otestovat více způsobů renderování na nVidii, protože cítím, že má nVidia stále poněkud lepší ovladače (i když ATi pokračuje v jejich vylepšování). Typickému hráči nejsem v současné době schopen říci, která karta je lepší. Pro vývojáře který pracuje na budoucích technologiích je to něco jiného. Nvidia FX má některé metody renderování pomalejší, ale zase má ohromný počet instrukcí. V této souvislosti znovu narážím na programové limity, které má R300.

Já si myslím, že kupovat Nvidii FX nemá za těchto okolností smysl. Za předpokladu, že karta bude určitě dražší než Radeon 9700 a výkon nebude zas o tolik větší a navíc jako bonus dostanete hlučný chladič! No a jak John Carmack nakonec řekl: A jako vždy, brzo přijdou lepší a rychlejší karty!

[ 2. únor 2003 ][ 14:34 ] mr.twister
Czech-N 2nd update
Druhým updatem se může pyšnit česká soutěž v singlu Dooma 2 Czech-N. Celkem přišlo 67 nových dem a některá z nich jsou na velmi vysoké úrovni. Pořadí v Top Five vypadá následovně:

 • 1. místo: mr.twister[PRE] 77
 • 2. místo: method_man[ALI] 30
 • 3. místo: Radeg[Dx] 10
 • 4. místo: Bolton[Dx] 10
 • 5. místo: Smidge 10
V současné době se diskutuje nad tím, jestli by bylo dobré přidat soutěžení i Doomu I, takže pokud k tomu máte co říct, na webu Predatorů tak učintě:)

[ 1. únor 2003 ][ 12:10 ] dqdDooM
DooM III Invasion - nové video
Na Doom3zone se objevilo další fanovské video. Autorem je doomař Falco. Ale upřímně řečeno teda nic moc. Video je dlouhé něco přes tři minuty, celé se to příšerně cuká, nastavení detailů ve hře je naprosto hrozné a ještě vybral ty nejhorší záběry, které mohl vybrat. Udělat dobré video není zas tak snadné jak by se mohlo zdát, co se líbí vám se nemusí líbit 90% populace a tohle je třeba ten případ. Pokud nemáte co dělat, nebo chcete jen tak provětrat svůj modem klikejte zde (28MB). My si počkáme na lepší kousky.

[ 28. leden 2003 ][ 23:33 ] mr.twister
Jak velká je česká doom scéna?
Kolik lidí myslíte tvoří českou doom scénu, kolik je aktivních doomařů, kolik singlařů? To jsou otázky, které mě docela zajímají a pokusím se je dnes zodpovědět:

Základem pro mé počty byly samozřejmě doom klany, k dnešnímu dni jich bylo 6, nepočítám zaniklé a sporné klany. V těchto klanech žije celkem 39 doomařů, dále známe samostatné mariny a těch je přibližně 20, no a pak jsou tu pasivní doom mariny, které se třeba zajímají o novinky nebo jednou za rok navštíví GZ a těch je něco kolem 15. Sumasumarum celkem to dělá přibližně 75 doomařů v ČR. Nutno říct, že toto číslo hodně posilují hráči aktivní na GameZone. Z těchto 75 je v singlu (Compet-N, Czech-N atd) aktivních přibližně 15 hráčů. No musím říct, že takovéto číslo jsem ani nečekal a velmi mě potěšilo. Tak a teď jdu šprtat:(

[ 25. leden 2003 ][ 11:37 ] dqdDooM
[id]oom na doom3maps
Zatím největší page věnovaná DooMovi III doom3maps nám věnovala jednu celou novinku. Velice mě to potěšilo, protože si myslím, že si takovou pozornost [id]oom zaslouží. I když náš Frag-counter nemá zas takové velké číslo jsme tady už hodně dlouho a vždy jsme patřili mezi českou elitu (co víte třeba teď i světovou : -). Moc toho o nás nenapsali ,ale jak zní jedno přísloví: nemusí pršet, hlavně když kape. Pokud umíte alespoň trochu německy můžete si to přeložit:

Offenbar sind unsere News auch länderübergreifend. Wie auf einer tschechischen Doom III Fan site Seite http://www.doom3.sf.cz/ zu lesen ist, wurden wir dort zum Thema Maps erwähnt. Naja, leider sind meine Sprachkenntnisse in diesem Bereich nicht so gut, aber vielleicht ist ein Besucher unserer Seite in der Lage einen inhaltlichen Wortlaut abzugeben : -).

[ 23. leden 2003 ][ 21:32 ] dqdDooM
Doom III mapy # 2. část
Vítejte v druhé části článku Mapy do Doom III alphy. Rozhodl jsem se, že když někde nějakou dobrou mapu objevím stručně Vás s ní seznámím. Celkem jsem už hrál přes 10 map a tyto 3 se mi zdají nejlepší:

 • Coolest - map1.map (? MB) - Je to jedna z nejlepších map a její HW nároky jsou poměrně nízké. Děj se odehrává v trošku diskotékovém prostředí (trošku hodně: -). Dokonce si zde můžete zastřílet s plasmou, raketometem a dokonce i plamenometem. Ten plamenomet by jste museli vidět : -).
 • Doomed - Doomed_2.map (8 MB) - Toto je zatím nejlepší mapa a kvalitou by se dala téměř přirovnat k originálu. HW náročnost je přibližně stejná jako v původních mapách v alphě.
 • Onan - Onan.map (2,1 MB) - Hw náročnost této mapy je trošku větší. Mapa je celkem rozsáhlá a můžete se v ní projet např. i ve výtahu. Jinak je dost propracovaná a je vidět, že si na ní autor vyhrál. Tuhle mapu budete muset spustit složitějším způsobem. Nejdříve mapu normálně nainstalujete a potom do konzole -spustí se tímto způsobem ,,~,, napíšete ,,testmap onan/onan,, -mapa se otestuje a poté už klasicky mapu spustíte. Přeju hezkou zábavu!
Pozn.: Pokud si budete chtít stáhnout mapu z doom3maps budete se asi muset zaregistrovat! Pokud nevíte o čem v tomhle článku goo, mrkněte se do 1 části.

[ 20. leden 2003 ][ 0:16 ] mr.twister
Doomař roku 2002 - hlasování začíná
V rámci velké ankety o hráče roku 2002 byla vyhlášena i kategorie Doomař roku 2002. Během prvních lednových dnů jste mohli nominovat Vámi oblíbené hráče. Bohužel nominací přišlo poskromnu, ale o to budete mít lehčí výběr. Od dnešního dne je zahájeno hlasování.

Nominovani doomaři jsou:

 • Bolton[Dx]
 • BoorgXes[PRE]
 • Bubuss[WW]
 • Kelvin[WW]
 • mr.twister[PRE]
 • PadlyAndel[ALI]
 • Radeg[Dx]
 • RaideR[PRE]
 • sektor.^cnd
 • Titan[PRE]
 • urix[ALI]
 • x-jack[Dx]
 • Z626./SMoKeR/
 • Z626.SERGEI_C
Hlasujete tak, že vyberete své 3 favority a odešlete je na tento e-mail. Prosím uvádějte i pořadí, protože za každé místo je určitý počet bodů. Hlasování končí 31. 1. 2002.

[ 16. leden 2003 ][ 21:12 ] mr.twister
Doom3.cz chystá změny
Včera se na webu Doom3.cz objevila zpráva, která slibuje změny na této stránce. Bude se předělávat menu, dále se chystá několik informací o technologii dooma a dokonce snad i nějaký test. No nechme se překvapit, co si na nás Napalm připraví:)

[ 15. leden 2003 ][ 21:39 ] dqdDooM
Quake III Generation 0.99a
A máme tu něco pro příznivce Q3A .Toto je modifikace starších her zakomponovaných do Q3A enginu. Můžete si zde zahrát klasického DooMa, Quake I, Quake II... V Generation najdete původní zbraně z těchto her. Některé vypadají naprosto perfektně, některé bouhužel vypadají hůř, ale není to nic dramatického. Čekal jsem od toho trochu víc, ale i tak to není špatná modifikace! Nevýhodou je docela velká velikost (64 MB). Existuje také map-pack (39 MB). Ten nabízí pár map z DooMa a Quaka. Mapy z Quaka jsou mimořádně povedené, perfektní je i mapa Eternal Arena (je to kombinace map z Wolfa, DooMa, Quaka 1 a 2). Stahovat můžete nejlépe z GameZone zde.

[ 14. leden 2003 ][ 22:28 ] mr.twister
Co Doom liga?
Na konci minulého roku jsme Vás informovali o startu Doom ligy, která má k dnešnímu dni za sebou 30 zápasů (z toho 11 zápasů odehrál Titan). Do soutěže se již přihlásilo na pětatřicet doomařů a pokud náhodou patříte mezi tu menšinu, která ještě ne, tak máte do konce ledna stále možnost. Pokud nevíte co udělat pro přihlášení či jaká jsou pravidla zabrouzdejte sem. Hraje se samozřejmě kde jinde než na GameZone a komu se to nelíbí má smůlu:).

[ 13. leden 2003 ][ 21:33 ] method_man
Compet-N next update
Compet-N updatovala a novinky jsou opět radostné. Jako jediný Čech nahrál v Doomovi 2 dva rekordy mr.twister a to map08 (tyson za 10:36 a respawn za 2:04) - doporučuji to zkouknout. Další český šťastlivec je DooMerMan. Ten nahrával opět ve wadu Hell Revealed. Nahrál demo z mapy hr04 (uv speed za 0:38) a hr08 (uv speed za 0:38). Dále poslal demo z hr21 (uv speed za 0:28), které bohužel beatl Albert Valls' za 0:27. Do třetice všeho dobrého nahrával method_man (dále jen já). Nahrával jsem ve wadu requiem map 03 (uv speed za 1:43), ale později mě beatnul Xit Vono (1:41). Naštěstí jsem vybojoval rekord mapy 03 zpátky časem 1:38. Potom jsem nahrál mapu 10 (uv max za 3:51) - bohužel překonáno Xitem (3:44), ale rekord jsem si opět vzal zpátky časem 3:42. Dále jsem nahrál map12 (speed run za 1:52) a map25 (fast za 4:58). Samozřejmě nesmíme zapomenout na Radka Pecku a jeho dvě dema pro TNT: NM100s v mapě 01 za 0:41, později beatnuto Xitem (0:40), ale Radek obhájil rekord časem 0:39 a přidal map01 –fast za 0:51.

Tento měsíc přinesl pro Čechy úspěch i v Cooperative. První byla dvojice Čechů RaideR a DooMerMan nahráli demo v Doomovi 1 první episodu za 5:43. Druhou dvojici tvoří opět DooMerMan a method_man. Nahráli jsme –fast v mapách 03 za 1:07 a map 04 za 1:36. Nutno poznamenat, že se hrálo na zone.com. Po nejnovějším updatu to s top 5 vypadá takto:

 • 1. místo: Drew “stx-vile“ DeVore 198,5
 • 2. místo: Xit Vono 182
 • 3. místo: Radek Pecka 138
 • 4. místo: Henning Skogsto 110,5
 • 5. místo: Adam Hegyi 106
Pozn. Twister: V úvodu updatu uvedl Adam Hegyi nový PWAD ve kterém je možné nahrávat. Je jím Alien Vendetta (podle mnohých jedny z nejlepších map vůbec). Dále Adam zhodnotil rok 2002 v Compet-N, a přidal několik velmi zajímavých čísel. Nejzajímavější je podle mě počet dem, která došla na C-N ftpéko a ten činí (držte se) 1 042 .lmps!. Nejvíce dem poslal Xit Vono a to 393 (Radek Pecka 109).

[ 12. leden 2003 ][ 23:52 ] dqdDooM
Doom III mapy # 1. část
Každý kdo vlastní DooM III alphu dávejte velký pozor! Několika nadšencům se podařilo vytvořit do alphy nové mapy. V tomto úvodním článku vás s nimi seznámím. Asi si říkáte, kde takové mapy najdete. Je to naprosto jednoduché. Na netu se objevilo pár stránek věnující se této problematice. První z nich je Doom3maps.de - je to rozhodně nejlepší stránka, mimo jiné zde najdete spoustu novinek. Mapy najdete v sekci Download pěkně seřazené podle abecedy. Myslím, že pokud si je budete chtít stáhnout musíte se zaregistrovat. Já už jsem byl zaregistrovaný dřív tak nevím. Druhá sránka je GOTDoom3 - zde si mapy můžete stáhnout bez registrace.

Jak mapy zprovoznit? Každá mapa musí obsahovat soubor s koncovkou .map + případně další přiložené. Ty stačí zkopírovat do adresáře např. C:/DooM_III/base/maps …. Některé mapy mohou obsahovat i nové textury, zbraně a podobné věci - ty je také nutné do adresáře base zkopírovat. Dokonce jsem narazil na mapu která měla vlastní instalční program :- ). No potom je důležité mapu spustit. To za nás jednoduše provede program Tweaker 1.1 (článek z 21.12.02 ) - bez tohoto programu to nemá skoro cenu, protože by jste museli zadávat ,,cestu,, zdlouhavě do konzole ručně. Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz ozvěte se nejlépe v našem auditoriu DooM III Alpha.

[ 11. leden 2003 ][ 18:04 ] mr.twister
Czech-N 1st update
Dnes byla poprvé updatována česká soutěž v singlu Czech-N. Přišlo přes 100 dem, něktará však musela být vyřazena. Nakonec je v soutěži už 8 doomařů. První pětka vypadá takto heh:

 • 1. místo: mr.twister 59
 • 2. místo: method_man 20
 • 3. místo: hokis 13
 • 4. místo: Radeg 11
 • 5. místo: Smidge 11
Příští update je plánovan na další měsíc, dema jsou stále k překonání, takže pro ty co ještě váhají zda se přidat či ne, bych doporučil tu první variantu.

[ 10. leden 2003 ][ 0:07 ] mr.twister
Doomař roku 2002 - velká anketa
Dnes vyhlásila GameZone 2. ročník velké ankety o nejlepší hráče roku 2002. Do ankety se mohla přihlásit každá hra z GZ. Nakonec můžete hlasovat celkem ve 13 hrách, ale pro nás je hlavně podstatný doom že:), takže článek se jmenuje Doomař roku 2002. Anketa probíhá tak, že prvně se zvolí nominovaní hráči - můžete vybrat maximálně 3 hráče, které poté pošlete na tento e-mail. Všichni nominovaní budou postupně zveřejňováni v článku.

Od 20. 1. 2002 začíná samotná anketa. Ta funguje prakticky stejným způsobem: z nominovaných hráčů vyberete maximálně 3 a seřadíte je od prvního do třetího místa. např: 1. lama, 2. lamka, 3. lamička:) a pošlete na stejný mail. Anketa končí 31. 1. 2002 ve 23:59. Vítězové obdrží certifikát a pamětní medaili. Všechny přijaté platné hlasovací maily se účastní soutěže o originálky PC her.

[ 9. leden 2003 ][ 0:08 ] mr.twister
Doomcenter "umírá"
Včera se na Doomcentru objevil článek, ze kterého jsem byl smutný. Doomcenter totiž opouští 2 redaktoři a to bidg (zároveň webmaster) a bloodshedder. To by samo osobě nebylo tak hrozný. Jenže dál se ukázalo, že majitel autorských práv Doomcenter - MGON totiž ve svých plánech počítá se začleněním svých herních stránek pod easports.com nebo jejich úplným zrušením:(. To se pochopitelně nelíbilo ani redaktorům a proto se rozhodli odejít. Naštěstí se v zápětí ukázalo, že se připojí k newsařům doomařské best of best sajty Doomworldu. V místních auditoriích se hráči vyjádřili velmi kladně k jejich příchodu a politovali osud Doomcentra.

[ 8. leden 2003 ][ 0:16 ] mr.twister
News z domava # klany
Dnes mě čeká příjemná "práce" a to projít stránky českých doom klanů.

 • DooManiax - zde se v prosinci objevilo několik novinek. Byl zřízen nový redirekt www.doomaniax.tk, přidáno několik downloadů, a hlavně byla upravena sekce MEMBERS, která se mi hodně líbí. Přibylo zde totiž několik statistik klanu ve všech možných soutěžích (Compet-N, Gamezone i Doomliga a Czech-N). Musíme x-jacka pochválit, vstkutku se to povedlo:).
 • Predators - zde sem jako doma:). U PRE to žije hlavně díky Czech-N, kam byla přidána nová kategorie Speedster, která ihned zaznamenala velký zájem. Pro Czech-N dále přibyla sekce incoming, news a guestbook. O dalším vývoji této soutěže Vás budeme jistě informovat.
 • Aliens se nejspíš ještě neprobudil ze zimního spánku, protože aktualizace zde vázne. Vše vynahrazuje aspon jejich guestbook, kde alieni diskutují o klanových záležitostech a vykazují tak životní aktivitu:)
 • Wild Warriors - Válečníci přijali v poslední době 2 nové členy a to již včera zmíněného Kelvina:) a Jobaha
 • Last Honorary Soldiers se nám začínají rozmáhat. Tento, na GZ často se vyskytující, klan má k dnešnímu dni již 8 členů.
 • Z626 - kromě sergeiova komentáře k turnaji jsem nenašel nic nového.
Tak takto to asi nějak vypadá u českých doom klanů. No možná by bylo lepší, kdybyste se koukli sami. Zatim pa:)

[ 7. leden 2003 ][ 0:20 ] mr.twister
News z domova # servers
Po delší době jsem se rozhodl projít české doom stránky a podat info o tom, co je nového. Dnes se zaměřím na české news servery, kterých je nespočetné množství a proto bych se do toho rád pustil:). Momentálně se mi nejvíc líbí Doomserver. Do redakce přišli Kelvin a Doomerman, takže stejně jako my, i oni posílili:). Doomserver je zaměren především na českou doom scénu, zkoumá situace kolem doom klanů, takže pokud nechcete ztratit dech klikněte. Mimo jiné také hostuje Doomligu.

Další sajtou je Boltonův DooM Chanel. Bohužel tento projekt asi trošku zamrzl, o čemž mě stále přesvěčuje "news" o Doomaniax mega session ze srpna 2002:(. Je to škoda, protože tato stránka je hodně kvalitní a je jen škoda, že už se neaktualizuje.

Třetí sajtou je Kelvinova Doomsphere, jejíž poslední update je v listopadu minulého roku, což je nejspíš způsobeno Kelvinovým posílením DoomServeru. Ještě možná nevíte, že Kelvin je nyní tajným agentem doomserveru a nahrává hlášky svých kolegů, které drtí na lanu:) Důkazem je tato mp3.

No a samozřejmě bych nerad zapomněl na [id]oom. (Pro zfragované doomaře připomínám, že tady právě jste a tak je zbytečné klikat:) V prosinci jsme Vám přinesli celkem 21 novinek a to hlavně díky posílení našeho redakčního týmu. Velmi dobře se jeví dqdDoom, který ví o novém doomovi prakticky vše a oživil tak naší sekci Doom 3. Poslední měsíc roku 2002 se zapsal do historie [id]oomu jako nejaktivnější co se týče news. Situace však mohla být ještě lepší, jenže asi víte, že jsme měli problémy se starou doménou.
Tolko news servery, zítra se podívám na sajty českých klanů.

[ 6. leden 2003 ][ 16:45 ] dqdDoom
DooM 3 info
Na serveru Doomzone se objevily nové informace o DooMovi 3. Dočtete se zde např. že DooM III logo, které se objevilo v alphě není ještě ve finální verzi. TrueForm, neboli speciální funkce karet ATI (pomůže dopočítat pár polygnů navíc) ještě není implantovaná. Celý DooM bude mít přibližně 30 levelů. Zatím to vypadá špatně s multiplayerem ... ten by se měl dodělat až později po finální verzi jako update :-( .

[ 5. leden 2003 ][ 23:15 ] mr.twister
DooM Legacy v1.40
Huh, tak na toto jsem trošku zapomněl. DooM Legacy má "novou" stabilní verzi 1.40. Vězte, že tým Legacy dooma se po 2 letech konečně dopracoval další stabilní verze. Tou poslední byla 1.30, která se vyvíjela do 5 dalších betaverzí. Nás však zajímá hlavně verze nová, která přináší mj:

 • 3D podlahy, 3D průzračnou vodu a 3D světla
 • podpora Heretica
 • zdokonalení OpenGL
 • zdokonalení MP - vytvoření serverů či použití master serverů ...
 • do konzole přibyly nové proměnné
 • upravený launcher a mnoho dalších novinek
Nevim, jakto že se tato zpráva neobjevila na idoomu, když už mám 1.40 téměř 3 měsíce doma. No málem bych zapomněl na to nejdůležitější (asi už stárnu) a to je download. Legacy je pro několik systému, takže si vyberte sami - Downloady.

[ 4. leden 2003 ][ 15:39 ] smash
Rozhovor s Avengerem
O letošních prázdninách se rozpadl nejstarší doom klan v ČR - Doomers. Několik dní po této události zpovídal mr.twister bývalého šéfa klanu Avengera, proč rozpustil tento klan, následovalo povídaní o české doomscéně atd. Tento Rozhovor se nám díky nefunkčností bývalého serveru nepodařilo dát na idoom, poté jsme na něj zapomněli. Takže ho nyní s křížkem po funuse uvádíme.

[ 4. leden 2003 ][ 0:51 ] mr.twister
Češi na Doomworldu!
Včera se na Doomworldu objevila novinka, která se zabývá českými projekty (Czech-N a Doomliga). Je skvělý, že se o nás mohou dozvědět lidé z celé světové doom komunity. Samozřejmě jsem si celou stránku uložil na bezpečný místo (bacha je to bec css), takže se jí budu kochat ještě za několik let:). No a když jsem u toho, tak ta novinka se tam neobjevila náhodně. Jistý mr.twister totiž poslal redakci Doomworldu odkazy s drobným popisem obou projetků. Neděkujte mi, ale můžete mi poslat finančí poděkování na moj mejl. P.S Zdraví reklamní služba Twister a.s.

Bohužel Doomworld zažil i jednu smutnější událost. Zakladatel a hlavní velitel nejlepší doom sajty, Andrew "Linguica" Stine, se totiž rozhodl přenechat práci jiným a z redakce Doomworldu odejít. Po více než 5 let tento chlapík tvořil Doomworld až do dnešní podoby, vytvořil databázi, napsal desítky, ne-li stovky news a výrazně se tak zapsal do historie dooma. I za nás mu přejme hodně štestí v jeho další životní pouti ...

[ 3. leden 2003 ][ 20:58 ] mr.twister
DoomsdayHG news
SPIN nás upozornil, že v současné době asi nejlepší engine, jDoom, se v rámci updatu projektu DoomsdayHG dostal již do verze 1.14.5 (download 1,12MB). K dispozici jsou prý rovněž md2 modely několik dalších vychytávek. Bohužel můj "silný" komp nemá ani 3d kartu proto jsem novýho jDooma ani nestahoval a tak vlastně nevim, co je novýho:(.

Co se týče projektu DoomsdayGH, tak bychom možná mohli zmínit i jHeretic a jHexen. Autorem tohoto velmi nadějného enginu je skyJake

[ 2. leden 2003 ][ 20:29 ] dqdDooM
Doom 3 - motorofka bude:)
V nedávno vydaném magazínu Entertainment Weekly se objevil nový screenschot z DooMa 3. Jsou na něm 3 potvory z toho jedna úplně nová. Drží v ruce motorovou pilu což mně docela potěšilo....takže jsme se té motorovky konečně dočkaly! Na obrázek se můžete podívat třeba na games.tiscali v pěkné galerii sshotů.

[ 1. leden 2003 ][ 23:44 ] mr.twister
Nový Doom rok přichází
Původně jsem myslel, že nestihnu dnes nic napsat, jelikož můj stav byl, dá se říci, nedobrý:). Nyní jsem již fit a tak Vám do toho novýho roku přeju hodně štěstí, healt, taky pár fracků (tim nechci podporovat nemanželský sex:) a samozřejmě hodně úspěchů v životě. No a proto, že se má na Nový rok balancovat, připravil jsem pro všechny doomaniky článek Rok 2002 v sekci Doom, kde jsem stručně zhodnotil situaci kolem české doom scény za uplynulý rok.