Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Archiv novinek 2005

[ 22.12.05 ] [ 10:13:45 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

ZDaemon 1.08

Včera vyšla nová verze momentálně nejpopulárnějšího portu pro DooM. Jedná se o novou verzi Zdaemona (download - 4,71 MB). Tuto budete potřebovat, protože postupně na ní přecházejí všechny servery. Mnoho novinek nepřináší, jedná se spíše o kosmetické úpravy a to hlavně ochrany proti hackerům, podporu zvuků ze Zdooma a upravení net codů. Podstatných změn se snad dočkáve v příští verzi a to už doufám přijde slibované Team info a CTF bodování...


Zdroj: ZDaemon
[ 15.12.05 ] [ 12:18:12 ] [ Vain ] [ Komentáře: 3 ]

Covert Operations

Neznáte? Covert Operations je totální konverze DooMa na kterou jsem náhodou narazil při googlení. Vžijte se do role mariňáka od výsadkářů a bojujte proti teroristům. Zapomeňte na dvouhlavňovou brokovnici nebo BFG a vydejte se do boje s odstřelovací puškou, MP5 nebo granáty, proti hromadě teroristů, hladovým psům nebo se postavte helikoptéře.
Covert operations není jen bezhlavé vybíjení teroristů. Mezi úkoly kampaně patří i zachraňování civilistů, odstřelování beden s trhavinami nebo rovnou nějakých důležitých osob. Review této konverze si můžete přečíst zde a samotnou konverzi stáhnout zde. Poté stačí nakopírovat do adresáře doom2.wad a můžete nakopat zadky teroristům.
[ 14.12.05 ] [ 15:16:48 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

Duelová liga

Dalším velkým projektem je duelová liga. Ta se oproti CTF lize docela rozjela, což přikládám tomu, že pravidla jsou více méně jasná (ikdyž se určitě budou vylepšovat) a přece jen je lehčí se domluvit na zápase 1 na 1, než nahnat 6 lidí do jednoho termínu. O duelovou ligu se stará Miking společně s Ufonem. Pokud máte chuť se zapojit, není nic jednoduššího než vyplnit registrační formulář na stránkách ligy. Problém to není až do chvíle, kdy je Váš nick dostatečně znám, pokud patříte mezi nováčky budete se muset asi nějak verifikovat. Hraje se klasicky do 50 fragů, na výběr máte momentálně tyto mapy (Entryway, Dwango5 map 01, Dwango5 map 07, Judas23 a dweller2 map 11). Zatím není jasné, jak dlouhá bude sezóna, všechna ostatní známá pravidla ale najdete zde. Aktuální žebříček v lize pak tady.
[ 13.12.05 ] [ 09:47:08 ] [ Vain ] [ Komentáře: 2 ]

Euro 3v3 CTF Tournament #3

Rekordně dlouhý Zdaemon turnaj v CTF, který začal v srpnu se konečně po dlouhý průtazích dnes večer/brzo ráno zakončil finálním zápasem mezi TiBeTh=66= a Bounty Hunters. Do turnaje se registrovalo 20 týmů z toho 10 z České republiky =). O největší překvapení se postarali Immortal DooMers, kteří se dostali až do 4. kola loser's bracket, kde podlehli až finálovému TiBeThu. O nejmenší překvapení se postarali The Dallas a The Dallas-B, kteří své zápasy v LB neodehráli. Ne že by to někdo nečekal. Svou smůlu si snad už naposledy vybrali Speedy Marines. Ti jak jinak na evropských turnajích nepodávají výkony na které jednoznačně mají.

Největší pozornost se stejně poutala na finálový zápas TiBeThu a BH, na který se čekalo skoro měsíc! O to se postaral Tennie, kterému „odešel“ internet a tedy se muselo čekat. TiBeTh měl ale i tak svých problému dost. Thomas už totiž není v DooMu z časové tísně aktivní a musel ho nahradit Spirit_Crusader. V noci z neděle na pondělí se ale oba týmy konečně poskládaly dohromady a poslední turnajový zápas odehráli. Zápas popisovat nebudu protože jsem se jej zúčastnil jen prostřednictvím tlačítka refresh na ZL. O popsání průběhu se postaral Titan na stránkách =66=. Jen dodám skóre 4:5; 4:5; 2:5; 1:4. Vše ve prospěch Bounty Hunters. Takže výsledek jasný. První místo z turnaje si odnesli BH. Druhé TiBeTh=66= a třetí ID. I přesto že z celkového počtu přihlášených týmů bylo 50% z ČR na nejvyšší příčku se dosáhnout nepovedlo. Snad příště.
[ 29.11.05 ] [ 17:19:57 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

CTF liga může začít

Stránky na ligu byly přemístěny na novou adresu: http://doom-liga.czweb.org a následně rozlosovány zápasy. Týmy se tak mohou vesele pustit do jejich odehrávání. Ještě se stále řeší systém a pravidla, takže veškeré nápady a připomínky týkající se ligy směřujte do tohoto fora.
Zdroj: DooM liga
[ 19.11.05 ] [ 14:53:51 ] [ Tomsa_x ] [ Komentáře: 0 ]

Zítra začne registrace CTF doom ligy

To o čem se hovoří již nějaký ten pátek mezi doomery celé naší republiky konečně začíná. Zítra oficiálně začne první česká CTF doom liga. Na stránkách DoomTisu, což je systém naprogramovaný známým doomerem Mikingem právě pro doom ligu, bude od dnešní půlnoci otevřená registrace tříčlenných teamů. Tyto teamy spolu svedou v následujícím půlroce nelítostné boje systémem každý s každým, aby prokázaly svoje zkušenosti a sehranost, jejich členové uplatnili svůj skill a aim a vydobili si tak respekt a úctu ostatních. Pro všechny české doom klany se zde otevírá možnost porovnat své síly jak mezi sebou, tak i s ostatnímy teamy, které určitě vzniknou dohodou jak zkušených, tak třeba i začínajících doomerů. Veškeré důležité informace, včetně pravidel, časového harmonogramu, seznamu map atd najdete na oficiálních stránkách ligy.

Všem teamům i jednotlivým hráčům přejeme hodně štěstí.
Zdroj: DoomTis
[ 16.11.05 ] [ 18:31:14 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

Západ vs Východ 7:3

Nedělní DooM ALLSTARS 2005 mezi výběry východu a západu je za námi. Nutno říci, že se tento exibiční zápas o 3 chodech velmi podařil. Připravil sem drobný ohlédnutí za celým akčním večerem, čtěte dále...:)
[ 06.11.05 ] [ 15:17:24 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

DooM ALLSTARS - východ proti západu 2005

Ne všichni asi sledují naše forum, kde se už zhruba týden realizuje Ufonova akce DooM ALLSTARS - východ proti západu. O co se jedná? Rozdělili jsme ČR na 2 strany vytvořili jsme seznam doomerů, hrajících na východě a západě. Každé straně jsme odhlasovali kapitána a ten potom vybral (vybere) sestavu pro tento exibiční zápas. Samotný zápas proběhne v několik částech. Bude se hrát CTFko, TDM a duely. Každá část bude zvlášť bodovaná. Vítězem se stane tým s více body:).

Celá exibice by se měla odehrát příští neděli - 13. listopadu 2005, čas zatím není znám. Prosíme všechny hráče, kteří by se této akce nemohli zúčastnit, aby dali vědět do fora.

Update 8.11.2005
Začne se v neděli CTFkem a to ve 20:00. Ve 21:15 začne TDM a ve 21:30 duely. Sestavy jsou následující (je možné, že se ještě do neděle budou měnit).

Východ:
CTF: Beran, vain, hokis, Radeg, Cow-Killer, Urix, Meo, Twister (náhradnici: Sneakfast, subking)
TDM: Boorg, Miking, Roadse, Venca
Duely: judas: Beran, entry: Vain, dw5m7: Radeg, dw5m1: ???

Západ
CTF: mafo, bubuss, darg, titan, starrec, Capnor, spirit, ballero
TDM: Tomsa_x, JimNorton, Method, Zemedelec
Duely: judas: mafo, entry: titan, dw5m7: spirit, dw5m1: raiderr
[ 01.10.05 ] [ 18:15:22 ] [ Vain ] [ Komentáře: 4 ]

Založte si server na Obláčku!

Jistě znáte české Zdaemon servery Obláček, na kterých si můžete naplánovat vlastní hru. Včera byla zprovozněna nová verze tohoto systému, která se od původního v mnoha ohledech odlišuje a to jednoznačně k lepšímu. Oficiální název je Oblacek engine 2.0 a už nejde ani tak o plánování her, jako o zakládání vlastního serveru. Takže opravdu solidní konkurence například pro herní server GameZone.cz a vůbec to nejlepší na pořádání ClanWarů.

Výčet všech změn by byl na delší dobu, ale jednoduše řečeno můžete nastavit to, co můžete nastavit když zakládáte vlastní herní server. Důležitou změnou je také to, že server se ve vašem vyhledávači objeví hned a nemusíte tedy plánovat "dopředu". Těmito změnami ne jen že nový Oblacek engine konkuruje GameZone, ale předbíhá ji a nasazuje opravdu vysokou laťku.

Autoři Firestone a DoubleThink pro vás také přichystali instruktážní videa, flash verzi můžete shlédnout zde a pro změnu stáhnout stand alone verzi zde. Oficiální krátkou zprávu o vzniku služby najdete na fóru Obláčku.

Systém si svou kvalitou zasluhuje Nobelovu cenu v oboru počítačové hry =). S přikloněním se k plánování DooM CTF ligy se zde vyskytuje skvělá možnost odehrávat případné ligové zápasy právě zde. Přeji hodně štěstí a fragů ve vašich oblíbených mapách.

Zdroj: Obláček
[ 23.09.05 ] [ 00:01:16 ] [ Twister ] [ Komentáře: 4 ]

Zítra začne Confusion DooM Party 2005!

Zítra v 9:00 odstartuje v pořadí 9. DooM Lan party v ČR. V době kdy jsem začal psát tuhle newsu se zdála být všechna pravidla kolem CTF turnaje jasná, bohužel o půl hodiny později bylo vše jinak. Tohle byl původní návrh, na kterém jsme se dohodli navečer s několika lidma na IRC:

CTF 3 on 3 turnaj:
 • Bude se hrát ve 2 skupinách, které se rozlosují v herně (pravděpodobně po 4 týmech) systémem každý s každým. Timelimit je stanoven klasicky na 15 minut. Turnaj se hraje na 2 vítězné mapy, což znamená, že v jednom zápase můžete hrát maximálně 3 mapy. Každý tým si vybere jednu, případná třetí rozhodující se losuje přímo na místě a to z těchto mapek - 1, 3, 4, 6, 7, 8, 9. Do finálové skupiny postoupí 2 nejlepší týmy z každé skupiny. Zde se utkají o celkové prvenství. Vítězí tým, který získá nejvíce bodů. Za výhru 2 body, remíza 1 bod. Finále se nehraje.
- Myslím, že takhle se ale stejně hrát nebude, protože padlo ještě několik jiných návrhů:) Vypadá to, že i v CTF proběhne finále... Samotný systém se však bude ještě řešit a bude tak známý patrně až v pátek v hospodě či sobotu v herně.

Prboom 1 on 1 turnaj:
 • Systém pro duelový turnaj: double elimination (WB, LB). Hrát se bude ve 2 mapách, každý hráč si vyberu jednu ze seznamu (entryway, judas, dw5m1, dw5m7). Frag limit 30. Zvítězí hráč s větším počtem fragů z obou map.
Pokud jste náhodou sledovali naše fórum, tak Vám jistě neuniklo, že na pátek se chystá "menší" slezina v hospodě Na Smetánce, kam dorazí zhruba 20 doomerů. Očekává se jedinné: velká spotřeba piva a malé množství střízlivých. Pokud si říkáte, že tato zpráva má nulovou informační hodnotu, máte pravdu, jen sem chtěl napsat news, aby někdo neměl blbý pindy:) Cya tomorrow.
[ 21.09.05 ] [ 00:00:51 ] [ Vain ] [ Komentáře: 3 ]

DooM Day

Dnes naší náruživou debatu na irc přerušil BeRaN, který se prohrabával fórem na domovské stránce ZDaemonu a našel tam odkaz na video, které pro fanoušky DooMa vytvořili Tennie a Hertog Jan (člen bývalého klanu DDTT). Celý snímek má 14,5 MB a něco přes pět minut. Abych vás ujistil že nestahujete zbytečných 15 MB tak hodnocení videa je 4,5 z 5 účastníků irc místnosti #doom.cz Myslím že video stojí za to stáhnutí. Odkaz na fórum s tímto videem je zde, nebo můžete začít stahovat rovnou tady. (Doporučuju stahovat přes nějakého download klienta, protože všem připojení na tento server padalo).
[ 27.07.05 ] [ 00:59:52 ] [ Twister ] [ Komentáře: 22 ]

Lan party hlásí plno!

Dnešním dnem se naplnilo 30 místo určených pro registrací hráčů na zářiovou lan party. Všichni, kteří se nestihli registrovat mají bohužel smůlu, ale víc než 30 lidí skutečně herna nepobere. Rozhodně prosíme všechny registrované, kterým do lanky něco vleze a nebudou se jí moci zúčastnist, aby nám dali aspoň 3 dny dopředu vědět, abychom našli náhradníky. Pokud náhodou někdo bez omluvy nepřijede dostane banán na další lan akci! :)

Zároveň prosíme účastníky, aby se domluvili na CTF týmu, ve kterém budou hrát a uvedli to na našeho idoom fora. V registracích je toho uvedeno spoustu, ale trojčlený CTF tým tvoří pouze TiBeTh, Speedy Marines a SS!
[ 24.07.05 ] [ 15:59:15 ] [ Vain ] [ Komentáře: 1 ]

DooM & TV podruhé

DooM zná skoro každý, ať už mladý pařan jeho starší sestra či dokonce rodiče. Tato hra uspěla ne jen na poli počítačových her, ale i v branži televizních seriálu či filmů. Někdy v únoru se zde objevila informace a video o tom, jak se tato hra dostala i do seriálu Pohotovost. Sláva DooMu však zanechala svou stopu v mnoha dalších filmech či seriálech a dalším takovým byl například populární seriál Přátelé. V díle Rossův seznam si Chandler koupil Notebook a všem vnucoval pařbu DooMa. Video má nějakých 800kB a 20s. - link
[ 20.07.05 ] [ 13:52:21 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

Confusion DooM Party 2005

Mám tu radostnou zprávu oznámit, že 24. září 2005 se uskuteční další česká lan party v pražské herně G8. Tentokráte ponese název Confusion DooM Party 2005 (to aby to nebyl pořád takový stereotyp:). Jinak se prakticky nic nového dít nebude, naplánovány jsou 2 turnaje:
 • Zdaemon v1.07 (CTF 3 on 3) a
 • Prboom v2.2.6 (1 on 1)
Herna nám otevře svá vrátka v 9:00 hodin v sobotu 24. září, ale klidně přijďte dřív (lepší dřív než pozdějc), protože budem mít patrně dost málo času a fofry odehrát oba turnaje. Registrace je již připravena na stránkách lanky a prosím zvažte pečlivě zda budete hrát oba turnaje či jen jeden (to uvedete v registraci). • Duelový turnaj bude probíhat v mapách entryway, judas, dw5m1, dw5m7. Každý hráč si vybere jednu mapu. V případě, že každý vyhraje ve své mapě, vybere hráč s větším počtem fragů 3. mapu, která nesmí být stejná se dvěma již odehranými! Losování skupin proběhne přímo v herně a bližší systém bude znám až tam:).
 • CTF turnaj se bude hrát klasicky 3 na 3. Domluvte se dopředu s lidmi a do registrace pak piště společný název týmu. Všichni, kteří zůstanou bez týmu pak utvoří uskupení přímo v herně. Mapy pro CTF turnaj budou jen ze 2 wadů - zdctfmp a zdctfmp2. Rádi bychom ještě vyřešili bližší pravidla, v idoom foru pls.


 • Maximální kapacita lidí pro tuto lanku je 30, takže neváhejte moc dlouho, mám tušení, že tentokrát se by se mohly všechna místa naplnit.
  [ 19.07.05 ] [ 10:56:06 ] [ FatalDoom ] [ Komentáře: 5 ]

  Classic DooM3 0.56

  Pokud někteří ještě nezaregistrovali tak už je na světě nová verze modu Classic DooM3. Téměř do finální verze se dostaly mapy E1M1 až E1M5. Přibyla nová hudba, remake rotačního kulometu a raketometu. Seznam všech změn naleznete zde. Celkově už mod vypadá k světu a nepřipomíná ani betaverzi. Takže kdo si chce připomenout starého dobrého DooMa neváhejte ani chvíli a stahujte z následujících mirrorů:

  Windows 2000/XP (69.08 MB)
  D3Files
  PC Game Mods
  BoomTown
  DoomWadStation

  Linux verze (69.2 MB)
  D3Files
  [ 18.07.05 ] [ 20:22:17 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Czech-N Speed Trophy

  Minulý měsíce znovu odstartovala soutěž v single-playeru Czech-N. Byla zavedena Czech-N Speed Trophy, která bude probíhat v rámci contestů - každý měsíc bude vypsán nový úkol, který bude ke konci měsíce ukončen a hráči obodováni. Na konci roku pak bude vyhlášen vítěz a začne nová sezóna. Aktuální červencový contest hledejte přímo na stránkách Czech-N.
  Zdroj: Czech-N
  [ 17.07.05 ] [ 12:56:38 ] [ Twister ] [ Komentáře: 12 ]

  Prezentace CZE Doomerů

  Tak už mám těch spamů na icq od jisté nejmenované osoby tak akorát dost, takže abych své messengerové službě trochu ulehčil házím na idoom tu slibovanou newsu Yardo! O co se jedná: tým ve složení yarda, Mafo & Capnor vytvořili takovou menší foto prezentačku českých doomerů, kteří se snažili povětšinou utajit svoji podobu:). Video, ve kterém najdete přes 30 fotek doomerů je zpracováno velmi kvalitně za doprovodu příjemné muziky. A na které doomery se můžete těšit? Namátkově: Starrec, Cow-Killer, Darg či Urix atd. Video má 50MB (download) a budete potřebovat XviD MPEG 4 kodek.
  [ 14.07.05 ] [ 19:51:01 ] [ Vain ] [ Komentáře: 0 ]

  Čeština na IDE v3.70

  11.7. vyšla nová verze vyhledávače ZDaemon serverů Internet DooM Explorer. Přináší mnoho nových funkcí v čele s zobrazováním vlaječek hráčů. Další novinkou je možnost překladu textů a prakticky všeho co v IDE najdete. Přeložit tento výtečný browser, který v mnoha ohledech poráží základní Zlauncher nedalo ani tolik práce a po necelých dvou hodinách vám můžu představit první češtinu na IDE v3.70. Přeloženy jsou prakticky všechny texty a mě nezbývá než vám popřát Happy Fragging =).
  [ 11.07.05 ] [ 16:21:17 ] [ Vain ] [ Komentáře: 3 ]

  ZDaemon 1.07 venku!

  Není to tak dávno, co vyšla druhá testovací verze Zdaemonu 1.07. A dnes, čtyři dny po zveřejnění RC2, se na domovské stránce ZDaemon.org objevila novinka, ve které stálo mimo jiné i „Today is the day!“ Význam této věty si asi většina z vás domyslí sama. Stáhnutí 1,07 je nutné pro pokračovaní v online hraní přes Zlauncher. Tedy hrajete-li přes něj, je to povinností. Proto stahujte novou verzi ZDE.


  Zdroj: ZDaemon
  [ 07.07.05 ] [ 19:00:28 ] [ Vain ] [ Komentáře: 2 ]

  Zdaemon 1,07RC2 aneb druhý pokus

  Je to nějaký ten pátek, co se můžete na zlauncheru podílet na testování pilotního dílu Zdaemonu verze 1,07 pod názvem RC1. Dnes byl konečně vypuštěn další díl. Na rozdíl od RC1 je opravdu mnohem vychytanější a ačkoliv se to asi zdá nepravděpodobné, je klasice podobnější mnohem více. Estetických změn je málo a tou hlavní asi snad jen to, že scoreboard je podbarven šedou barvou.

  Co ale pravé hráče zajímá je samotná hratelnost. Měl jsem možnost v této verzi odehrát zhruba pět duelů v mapě Entryway. Plazma grab sice není stále dokonalý a z uličky mi dokonce nečinilo nejmenší problém plazmu vzít, ale pořád lepší než v momentální verzi 1,06. Old zvuky zůstaly při starém jako v RC1, ale co potěší nejvíce? Nefunguje rychlé přehazování zbraní na kolečku. To byla prakticky první věc, kterou jsem si vyzkoušel a spokojený jsem nadmíru ještě teď. Ne jen že zbraň nevystřelí ihned po přehození, ale nevystřelí vůbec =). Další posun k lepšímu od RC1 je, že můžete přehodit i na zbraň, do které už nemáte náboje. Asi si řeknete proč plácám takové kraviny, ale věřte, že v klasice to tak bylo a i taková malá prkotina mě potěšila. No a další věc která potěší některé hráče se týká neverswitchonpickup nastavení, tedy nepřehození zbraně poté co jí zvednete. Když hrajete na serveru s oldskool nastavením, zbraň se vám do ruky přehodí ať chcete nebo ne.

  Co říci závěrem k verzi RC2? Je perfektní. Pokud programátorský tým Zdaemon projektu bude pokračovat tímto směrem, může se z nového Zdaemonu stát nevšední zážitek z internetového hraní DooMa. Modlete se, ať to vyjde. Stahovat novou verzi můžete zde.

  Zdroj: ZDaemon
  [ 05.07.05 ] [ 10:13:14 ] [ Twister ] [ Komentáře: 4 ]

  Compet-n & Golden Cybers

  Dnes dorazila do redakce zpráva zvěstující update compet-n, o kterou jsme si už začli dělat starosti. Po více než roce je tu tak shrnutí dem, které dorazili do incomingu a že jich není málo. Jedná se o vskutku exkluzivní update, protože dorazily např. 4 nové Doom2 NM runy - o nejlepší z nich se postaral dlouhodobě skvělý Drew "stx-Vile" DeVore, když se mu jako prvnímu v historii podařilo dostat čas pod 30 minut na hodnotu 29:56. O další překvapení více, když dokázal zahrát Dead Simple na pacifistu! - demo. Top 5 vypadá takto:


  1. místo: Drew "stx-Vile" DeVore 258 bodů

  2. místo: Xit Vono 196,5 bodů

  3. místo: Radek Pecka 190 bodů

  4. místo: Vincent Catalaa 81,5 bodů

  5. místo: Adam Hegyi 81,0 bodů


  Rovněž začíná 4. ročník ankety Golden Cybers, ve které můžete vybírat nejlepší dema roku 2004. Časový harmonogram:

  3.7. - 15.7. nominace
  17.7. ohlášení nominovaných
  17.7. - 29.7. hlasování
  31.7. vyhlášení vítězů
  Zdroj: Compet-n
  [ 25.06.05 ] [ 14:04:30 ] [ Twister ] [ Komentáře: 2 ]

  CTF world final

  Zápas mezi vítězi prvních CTF turnajů na Zdaemonu mezi týmy z Ameriky a Evropy skončil vítězstvím týmu Bounty Hunters, který reprezentoval Evropu. Za Ameriku nastoupil tým RFA, který neměl v americké části turnaje tak moc práce, protože finále vyhrál kontumačně a v celém turnaji tak odehrál pouze 2 zápasy.

  Za Bounty Hunters nastoupila známá sestava (Vampire Knight[NK], [dp]Malvado, Tennie[NK]) a týmu RFA pak (VMDX, Sabertooth, Angel_Leo, Dragonbaron). Hrálo se jak na americkém tak na evpropském serveru v mapách z prvního CTF turnaje (01, 08, 16, 19). V Americe prohráli BH 12:14 na vlajky, za to na evropském serveru zvítězili 20:0. Zvítězili tak v prestižním souboji kontinentů 32:14.
  Zdroj: ZDaemon
  [ 21.06.05 ] [ 00:47:53 ] [ Twister ] [ Komentáře: 6 ]

  Doom

  Existují tisíce různých prográmků a utilitek k chodu našich pc. Některé z nich sbližují komunitu jako například Irc, Icq nebo třeba gz klient:). Dnes bych se rád zastavil u dvou, které jsou trošku odlišnější.

  První z nich se jmenuje what pulse (download 329kb), který měří počet úhozů a kliknutí myší. Stránky tohoto zajímavého projektu naleznete na adrese http://whatpulse.org. Zběsilého klikání a mlácení do kláves se účastní už více než 69 000 lidí (z toho 497 lidí je ČR). I náš tým doom.cz se už přihlásil a jak si vedeme můžete vidět v naší statistice:). Pokud máte zájem se přidat stačí si stáhnout tohoto klienta a zaregistrovat se zde. Po instalaci pak zadáte své přihlašovací id a heslo. Pak už si jen v nastavení svého profilu na wp přihlásite do týmu doom.cz a klikání za Doom může začít:)

  Druhý prográmek Audioscrobbler je plugin do vašeho přehráváče mp3, který po instalování a vaší registraci začne na server odesílat tracky, které posloucháte. Opět se musíte nejprve zaregistrovat a stáhnout plugin a poté se už stačí podat přihlášku do týmu DooM_cz

  [ 16.06.05 ] [ 21:13:29 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Czech-N znovu fukční

  Po 2 letech se vrací česká soutěž v single playeru Czech-N, tentokráte na samostatném webu http://www.czech-n.wz.cz. Do týmu se přidal Method a včera jsme zapracovali na contestu. V blízké budoucnosti plánujeme přidat nový wad pro soutěžení a podporu nahrávání dem v prboomu! Všichni, kteří máte rádi singla zůstaňte naladěni:)

  Update 18.6 - Contest Protože timer.exe jaksi nefakčí v XPčkách, rozhodli jsme tento nešvar vyřešit tím, že každý může poslat několik dem ve stejném čase (např. za 30 sekund) a Method to pak projde v 98 a spočítá na setiny a vybere nejrychlejší demo, ten kdo má 98ky, Milenia nebo starší systémy si to může měřit sám.


  Zdroj: Czech-N
  [ 15.06.05 ] [ 00:00:32 ] [ Twister ] [ Komentáře: 4 ]

  GameZone FFA DooM turnaj

  Po 2 letech se na GZ opět uskuteční klasickej masovej turnaj Doom 2 - Mow Down FFA. Registrace končí 24. 6. 23:59 a 1. kolo by se mělo začít hrát už v neděli 26. 6. Z příchodem prázdnin však spousta hráčů odjíždí na prázdniny z babičkám, na tábory nebo s lahváčem pod stan a proto je možný, že se budou zápasy těžko odehrávat. S tím jsem počítal a nebudu to zbytečně vyhrocovat, přesto by bylo dobrý finále odehrát nejpozdějc v září. A jak vypadají ceny?
  • 1. místo: DVD±RW Toshiba SD-R5272B (8x ±R, 4x ±RW)
  • 2. místo: Sluchátka s mikrofonem Maxxtro AP-870 Pro
  • 3. místo: Tričko GameZone "Orange"
  Zdroj: GameZone
  [ 14.06.05 ] [ 11:11:24 ] [ Twister ] [ Komentáře: 4 ]

  Doom 2 - Peklo na zemi

  Tak jsem konečně našel heslo do admina, takže zase můžu něco napsat:). Zhruba před 2 týdny jsem narazil na pokračování knížní podoby Dooma - Po kolena v mrtvých, o kterém jsme už taky psali. Tentokráte vychází 2. díl (překvapivě pod názvem Peklo na zemi). Titul si můžete objednat na internetu např. ve Fantasy shopu za přijatelných 175 Kč + poštovné nebo na slovenském Brlohu za 329 Sk.
  [ 26.05.05 ] [ 23:33:44 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

  Nový bot na IRC

  Po delší době máme na našem IRC kanále #doom.cz pořádnýho bota a než ho slavnostně představím, poděkujme Radgovi, který to společně s _df zařídil. Pokud jste někdy byli na #nightmare2 (QN) tak jste se mohli potkat. Konec napětí, bot se jmenuje Schwarzie:).
  [ 18.05.05 ] [ 18:29:17 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Oblaczech CTF Tournament

  Dnešním dnem začínají registrace na další CTF turnaj, který tentokráte proběhne na českých serverech Obláček. Počet týmu není nijak omezen. Turnaj znamená několik změn, ať už systémem WB a LB či změnou počítaní bodů - bude se hrát na vítězství v mapách (zatím se hrálo vždy na vlajky), což je jen dobře. Turnajové mapy: map03 - exophase, map06 - cursed, map07 - the excavation, map18 - the old castle. Pokud bude stav 2:2 na zápasy, rozhodne se dalším zápasem v mapě 18. Turnajové fórum je zde. 1. kolo začne 28. května 2005.
  [ 16.05.05 ] [ 21:16:33 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

  Predators vítězí v Euro 3 on 3 CTF #2

  Tým Predátorů, který se do turnaje přihlásil ve složení Hokis, Twister, Ufon včera ve finále, které se mimochodem krylo s hokejovým, porazil tým Bounty Hunters (Malvado, Teenie, Vampire Knight) 14:8 na vlajky (2:5, 3:1, 4:1, 5:1) a zvítězil tak v celém turnaji (demo zde). Bounty Hunters porazili v semifinále tým 66, které poměrně dost ovlivnil výpadek UPC. Celý turnaj znamenal několik skvělých zápasů a nezbývá než se těšit na další.
  [ 14.05.05 ] [ 09:57:03 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Zamluvte si server na Obláčku

  České servery "Obláček" běžící v Praze na 100MBitu nabízejí nejlepší pingy pro doomery, což už mmj. zjistili i Chorvati. Firestone nám poslal velmi zajímavou novinku.

  Pokud občas zavítáte na webovou podporu serveru Obláček, tak jste mohli zjistit, že nyní podporuje objednávku hry na určitý časový úsek všech serverů. A co můžete od této služby očekávat? Prostě se nalogujete do systému, vyberete si na jakém serveru chcete hrát, zvolíte si čas, mapy, které chcete hrát a pak už jen přijdete zapařit. Když se domluvíte s více hráči, můžete si zahrát i CTFko. Není tedy nic jednoduššího než si celý systém vyzkoušet. Zároveň pamatujte, že vše je ve zkušebním provozu a může se objevit sem tam i nějaký ten problém. Zvláštní poděkování patří DoubleThinkovi za vytvoření jádra systému!

  (Pozn. pokud budou hrát na Obláčku hráči v čase, kdy máte zamluvenou hru, server je kickne a vy budete mít volnou cestu. Tím pádem se tu otevírá skvělá možnost v domlouvání clanwarů na CTFko).
  Zdroj: Tisková zpráva:)
  [ 09.05.05 ] [ 01:45:05 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

  Cz Doom refresh

  Je na čase opět shrnout situaci cz scény, protože za poslední dobu se toho událo skutečně hodně. Tou nejvýraznější změnou je určitě odchod Bubusse z klanu WW a následný přestup do 66. Dalším výrazným bodem byla čistka v klanu Aliens, vznik několika klanů, zánik doom sekce klanu !co a vítězství klanu Predators v evropském 4 on 4 TDM turnaji. Smutnější zprávou je konec Inglorovi stránky o Doomu, která se nacházela zde a patřila společně s DooM.cZ (Jedi, Bolton) a Idoomem k nejstarším u nás. Nyní už zbyl pouze Idoom.

  Ale zpět ke klanům, jejichž následný počet a složení vypadá k dnešnímu dni následovně: (pozn.: jak už bývá zvykem, zmiňovat klany, které fungovaly měsíc ap. nebudeme)
  • Doomaniax: x-jack, Jacih, Bolton, Vito Lee, Radeg
  • Predators: mr.twister, hokis, Scorcher, RaideR, BoorgXes, Method, Ufon
  • Aliens: urix, vain, Padlyandel, Spirit
  • Wild Warriors: kelvin, FatalDooM, Drtinoha, Zemedelec, mr.jeraar
  • 66: Titan, BeRaN, ThomasTV, Rufus, Bubuss
  • SteelSting: Capnor, Warstar, Mafo, Cow-killer, vega, Darg, Cazzy_Svjed
  • Speedy Marines: Tomsa_x, soldx, Ballero, Starrec, Meo
  • Immortal Doomers: Sub.king, Roadse, Conner, Miking, Stanl3yT, Houbar83, Jarin_cz
  - Doomaniax jsou dlouhodobě neaktivní a až na x-jacka, který jezdí na lanky a Radga na irc to s nimi nevypadá příliš dobře. Navíc jim nefungují stánky na Bonuswebu, ale pouze stará záloha na Webzdarma. Kde jsou ty časy, kdy Dx udávali trend českému doomu...
  - Wild Warriors změnily kapitána. Po odchodu Bubusse k 66 se stal novým leadrem WW Kelvin, kterého není třeba blíže představovat. Uvidíme, jak se válečníkům povede v dalších týdnech.
  - Velkým plusem je vznik nových klanů SM a ID, jež tvoří několik známých tváří a stálic, čímž se počet perspektivních klanů zvýšil na 8. Samozřejmě tu pak máme ještě 2, 3 klany, které fungují měsíc ap. nebo klan Gag, který má 2 členy:).

  Každopádně česká doom scéna se začala zase pořádně hýbat, což je skvělé. Na závěr snad jen připomenu oficiální irc channel cz doomerů na IRCnetu - #doom.cz.
  [ 06.05.05 ] [ 15:48:02 ] [ Twister ] [ Komentáře: 10 ]

  ...

  O tom, že Doom zasahuje do našich životů už dávno nepochybuji, přesto ne vždy se jedná o tu veselejší část. Velmi nerad říkám, dělám nebo píšu špatné věci, ale tentokrát musím. Pokud jste už četli stránky zdaemona, museli jste si všimnout, že před několika dny zemřela ve věku 22 let [s]Thunder, milá a příjemná doomerka, kterou patrně nikdo z nás neznal. Ten, kdo ji však znal velmi dobře byl jistě Niv. Jeden z dalších doomerů, které jste možná někdy "viděli" hrát. Niv a [s]Thunder se seznámili díky doomovi, chodili spolu, vše bylo nádherné ... tento týden se měli brát. Někdo tam nahoře to chtěl asi jinak:(. Je mi z toho všeho velmi smutno, držte Nivovi i jejich rodinám palce. Díky.
  [ 01.05.05 ] [ 23:28:13 ] [ Twister ] [ Komentáře: 12 ]

  Reportáž z Idoom open 2005

  Hm dodělal jsem konečně reportáž z březnový lanky v G8. Fotky a videa jsem projel menší komprimací, protože není únosný je házet na FTP v normální kvalitě. Takže se na to vrhněte, myslím, že dost lidí na to čekalo a mě teď už taky spadl butrák ze srdce, považujme tímto reportem Idoom open 2005 za uzavřenou.


  Update 2.5.: Videa i výsledky jsou už na ftp takže teď už můžete prohlížet co hrdlo ráčí:)
  [ 25.04.05 ] [ 09:30:41 ] [ Twister ] [ Komentáře: 4 ]

  Mapa 07 - Dead Simple na pacifistu

  Na doomworldu se objevila velmi zajímavá novinka. Drew DeVore "stx-Vile" se totiž opět postaral o husarský kousek, když zahrál Dead Simple na pacifistu (nezranil žádné monstrum), což mohl dokázat jen pomocí rocket jumpu. Demo (download) by si neměl nechat ujít žádný fanoušek single playeru!
  Zdroj: Doomworld
  [ 24.04.05 ] [ 19:42:57 ] [ smash ] [ Komentáře: 0 ]

  Český [SH] Zdaeamon server

  Při listování zdeamon serverů jste si určitě museli všimnout českého serveru [SH]. Tento server už nějaký ten pátek běží, ale teprve od nedávna stabilně 24/7. Za jeho zprovozněním stojí Firestone a jeho team. V tomto týdnu také došlo ke spuštění support webu tohoto serveru na adrese http://oblacek.sh.cvut.cz, kde jsou ke stažení veškeré potřebné wady i aktuální zdaemon klient. Na [SH] naleznete 4 Zdeamon servery:
  » [SH]Doom2 Classic #1 map01 1on1
  (ip: 147.32.114.153:15264, wad: doom2.wad)
  » [SH]Doom2 Classic #2 judas23 1on1
  (ip: 147.32.114.153:15265, wad: judas23_.wad)
  » [SH]Doom2 CTF #3ZDCTFMP, ZDCTFMP2
  (ip: 147.32.114.153:15267, wad: zdctfmp.wad, zdctfmp2.wad)
  » [SH]Doom2 CTF #4 ULTIMATE CTF
  (ip: 147.32.114.153:15268, wad: zductf.wad, zvox2.wad)
  U 1on1 serverů se vám budou započítávat zkušenostní body do globálních statistik. Z mých zkušeností je ping na tyto servery velmi dobrý a stabilní, takže všem co stojí za spuštění tohoto serveru velké díky a hlavně vydržte!
  [ 23.04.05 ] [ 12:54:21 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

  EURO CTF 3 on 3 - SS remizují s Bounty Hunters!

  A máme tu první bombu v CTF Euro turnaji. Po kontumaci WW, se další český klan Steelsting (ve složení capnor, darg, cow-killer) utkal s posledními vítězi CTF turnaji, týmem Bounty Hunters. SS dokázeli favority zápasu pořádně potrápit, i když místo Tennieho nastoupil jistý Zecow. SS totiž dokázali vyhrát ve 3 mapách, přesto zápas skončil remízou 12:12!

  Mapy dopadli takto: mapa04 = 5:4, mapa09: 2:0, mapa11 0:4, mapa13= 5:4. Systém turnaje je špatný, vítězství ve 3 mapách by měla znamenat celkové vítězství, bohužel se hraje na vlajkya až poté na vítězství v mapách. Dnes hrají SS náhlou smrt v mapě 4, kdo první získá vlajku postoupí. Proto držte klukům palce, mají na to soupeře porazit. Na závěr zajímavý komentář k zápasu od Cow-Killera: "hmm, tahle hra byla vyjimecna, stejne jako ten prvni sex:-)).

  Demo stahujte z GameZone

  Update 24.4: SS nakonec prohráli v rozhodující map04:(
  [ 13.04.05 ] [ 15:21:29 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

  Euro 3 v 3 CTF Tournament #2

  Včera byl nalosován pavouk v druhém CTF turnaji ve Zdaemonu. Všechny sloty jsou již obsazené a z 12 týmů (The Bounty Hunters, [dp]-1, [dp]-2, =66=, Wild Warriors, Nocturnal Knights, Immortal Doomers, Steel Sting, Ruthless Hornets, LG, The 2nd Coming a Predators) zabírají češí 6 pozic. Turnaj se bude hrát v následujících mapách: map04 - ralphis magical ice forts, map09 - frozen, map11 - tribute, map13 - twice as simple. Rozlosování uvidíte po kliknutí na obrázek.

  Blíže k pravidlům najdete zde a výsledky v pavouku turnaje.
  Time limit - 15 mins
  DM Flags - 21572 & 0
  Team Damage - 0

  Zajímavý bude určitě zápas dvou českých klanů SS a WW a poté klanu ID s vítězi minulého turnaje Bounty Hunters. Držte nám tedy palce ať ukážem že Češi hrát Dooma umí!
  [ 30.03.05 ] [ 18:29:19 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

  Lanka úšpěšně za námi

  Rád bych těmito řádkami navázal na víkendové Doom šílenství, které proběhlo v Praze a aspoň trochu zaplácnul mezeru mezi lankou a reportáží, která se tu doufám objeví hned jak se na ní vrhnu (plánuju to do 2 týdnů:). Takže hned na začátek musím napsat, že to byla supr akce! Sešlo se sice pouze 14 lidí, ale nakonec se ukázalo, že to byl dost ideální počet. Výborná byla páteční slezina v jedný hospodě, kde se vyskytlo 11 doomerů + Lucka:). No a sobotní pivní dýchanek už po akci byl asi ještě lepší až na Drtičovu lohlou peněženku:( Co se týká samotné lanky, tak duelový turnaj byl v postranní a sice se pár matchů odehrálo, ale nakonec jsme od toho upustili a turnaj zrušili. Hrálo se tak jen CTF, který nemělo chybu a zvláště pak poslední match z celý lanky mezi týmy Predators a 66 byl vyvrcholením celé lanky. Bližší info za pár dní v reportáži:)
  [ 04.03.05 ] [ 16:42:28 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

  Idoom open 2005

  Mám tu čest Vám oznámit, že 26.3.2005 se v naší "domovské herně" G8 v Praze uskuteční další ročník české doom party - Idoom open 2005. Nemá smysl nějak vysvětlovat o co půjde, protože to bude opět o tom samým. Takže si pánové připravte svých 5 švestek a ať jste 26.3 připavený na pořádnej doom day:) Pro pořádek několik informací o akci:
   Idoom open 2005 (stránka turnaje)
  • Datum: Sobota 26. března 2005
  • Čas: 9:00 až 24:00
  • Místo: PC herna G8, objekt LASERGAME palác Metro, Národní třída 25, Praha 1 - mapa


  • Cena: 180,- Kč pro jednoho (platí pokud se nás sejde 20, celkový nájem činí 3600, takže si spočítejte kolik vás to bude stát v případě menšího počtu zúčastněných)
  • Turnaj: budou 2 turnaje a to duelový (PrBoom 2.2.6) a CTF (ZDaemon 1.06)
  • Systém: zatím nedořešen, v duelovém turnaji budou 4 mapy na výběr (entryway, judas, dw5m1, dw5m7), v CTF pak zdmapacky #1 a #2
  • PC: 12 volných počítačů po celou dobu
  • Registrace: na turnaj se můžete zapsat na této stránce
  • Dotazy: idoom forum, method_man (organizátor)
  [ 06.02.05 ] [ 19:36:41 ] [ Twister ] [ Komentáře: 7 ]

  Doom & TV

  Doom je dozajista fenomén, se kterým se můžete setkat i v takovém prostředí a situacích, kde byste to jinak nečekali. Doom se mihnul v několika filmech či seriálech - většinou kamera zaměřila mladšího pařana kosícího impy plasmou:). Nejsem velký fanda televize, ale vzpomínám si, že jsem Dooma zahlédl v seriálu Walker Texas Ranger a možná i v nějakém dílu Rockyho (nevím jistě). Tento týden jsem však objevil zajímavá videa z prostředí seriálu Pohotovost, který momentálně vysílá TV Prima. Sami se můžete podívat jak Dr. Green paří:)

  Video 1 -  Video 2 - 


  Znáte nějaký jiný film nebo seriál, kde se objevil DooM? Podělte se s námi o něj v komentářích.
  [ 05.02.05 ] [ 04:07:05 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

  EURO CTF: vítězí Nizozemci

  L@pový CTF turnaj, který se hrál systémem 3 on 3 zná své vítěze. Bohužel se stalo to, co chtěl asi málokdo a to, aby turnaj vyhráli "dutch on top" - The Bounty Hunters (Vampire Knight, [dp]Malvado, Tennie & Xsnake). Nicméně se tak stalo a právě tento tým bude reprezentovat Evropu v rámci zápasu USA vs EU. Na druhém místě zkončil český tým 66 (Titan, Beran, ThomasTV, Rufus).
  [ 02.02.05 ] [ 21:25:52 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

  DooM LAN akce: Renaissance

  Poštovní holub zanechal v zatemnělé a zaprášené radakci idoomu zajímavou zprávu. V dubnu se bude totiž konat zajímavá Lanka. Zajímavou se však pro nás stala jenom proto, že se na ní bude hrát Doom 2. Cituji z oficiálních stránek:
  Po roce je tady další LAN akce: Renaissance a tentokrát se bude hrát DOOM 2, QUAKEWORLD, QUAKE 2, QUAKE 3 - takže to nej z ID. Akce bude celkem pro 100 lidí od 22. dubna do 24. dubna 2005 ve všech prostorách kulturního domu Loštice u Olomouce. Jinak zůstává všechno při starým: každý turnaj bude mít svýho admina a harmonogram...

  Bližší info najdete na těchto stránkách.
  [ 19.01.05 ] [ 12:19:11 ] [ smash ] [ Komentáře: 11 ]

  100k Fragcounts

  Tuto neděli zhruba kolem 21:30 poskočila hodnota na frag-counter na hodnotu 100000, hlavu fragnutého návštěvníka neznáme, byl někdo s ip-85-160-63-148.eurotel.cz, WinXP a MSIE 6.0. Těch 50k od posledního výročí naskákalo poměrně rychle, zhruba za rok a tři měsíce. Hodně k tomu přispěl příchod DooM 3, ale i bez toho lze říct, že zájem o doom (teď mám na mysli DooM & DooM 2) stále neklesá, ačkoliv by se to dalo obecně očekávat. Velkým tahounem, který tuto komunitu stále drží a zřejmě i rozšiřuje, je multiplayerová modifikace Zdeamon. U nás v ČR patří velký dík gamezone.cz, kde hraje Zdeamon spousta lidí (na poslední turnaj se jich přihlásila necelá stovka).

  Stálý zájem o doom a neklesající návštěvnost nás donutila k několika vylepšením na naší stránce, především je nyní možné vkládat komentáře k novinkám. Změnou také prošlo horní menu, kde se nyní objevuje nové tlačítko LAN akce, tam najdete fotky, dema a reportáže všech zdokumentovaných doom akcí. Do horního menu se opět vrátila Mr.XXXova legendární bible.

  Update 21.01.05 14:39
  Výroční 100k frag si vychytal Cyberreality (shodou okolností jako při výročí 50k),
  viz jeho screenshot níže.

  [ 10.01.05 ] [ 12:52:09 ] [ Twister ] [ Komentáře: 2 ]

  EURO CTF 3 on 3 tourny

  Nedávno probíhala registrace na týmový CTF L@p turnaj, který byl dnes rozlosován. Bohužel počet týmů byl omezen na 8, což by myslím mohla dat do kupy jen ČR:) Nicméně pravidla se musí dodržovat a tak je ve hře následujících 8 týmů:
  • 66 (Titan, ThomasTV, Beran, Rufus)
  • The Red Knights (T.U.D, Nattetas, Zlatev, Finney)
  • ClanCC (Izm, Obituary, Bubuss, Exl)
  • CRo-Ownage (Autechre , Psy-Mushroom , Isus_in_Black.)
  • The Bounty Hunters (Vampire Knight, [dp]Malvado, Tennie, Xsnake)
  • Predators (mr.twister, hokis, raiderr, method)
  • Team Nightmare ( BahdKo, Radeg , DevastatioN)
  • The blue team (Matrix[hell], Wario, Bazooka, depends)
  Je vidět, že obsazení je více než kvalitní a tak se máme na co těšit:) Mě jen třeba mrzí, že se hraje systémem pavouka, protože 8 týmů by v pohodě mohlo hrát systémem každý s každým.
  Zdroj: Zdaemon
  [ 03.01.05 ] [ 19:51:28 ] [ Twister ] [ Komentáře: 2 ]

  Zimní GZ turnaj 1 on 1

  Na našem domovském serveru GameZone se uskuteční zimní duelový doom turnaj v Zdaemon 1.06. Registrace začíná dnes a končí ve středu 12. ledna. Na výběr je několik map: - Entryway -Judas23 -Dw5m01 -Dw5m07 -Satarena. Bližší info najdete na GZ.

  Update 13.1.2005:
  Dnes byl turnaj, do kterého se přihlásilo neuvěřitelných 91 lidí rozlosován, což je pravděpodobně způsobeno jednoduchou registrací na GZ. Bohužel nějaký "dobrák" z Telecomu zakázal v turnajích používat limity fragů nutných pro registraci. Systém, který se osvědčil v Doomovi a Kingpinovi je tedy pryč a bohužel tak bude nejspíš opět spousta kontumací. Nicméně je do turnaje zaregistrována prakticky celá špička českýho dooma a na konci budou určitě k vidění velmi kvalitní zápasy. Turnaj budeme nadále sledovat:)
  Zdroj: GameZone