Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Archiv novinek 2006

[ 24.12.06 ] [ 00:01:03 ] [ Twister ] [ Komentáře: 40 ]

Czech DooM Awards 2006

Ke konci roku se ve všech oblastech vyhlašují nejlepší počiny, sportovci, herci, předávají se ceny a všichni jsou štastní. Proč by to nešlo i v DooMovi? Jednou když sem se na ICQ bavil s Messiashem, přišla řeč na ankety a nějakým způsobem sem mu řekl o tom, že mým snem bylo udělat anketu o doomera roku, vyhlásit několik kategorií a vše pak hodit na idoom. No nakonec to došlo tak daleko, že jsem se kousnul a řekl sem, že to takhle udělám.

Tímto vyhlašuji anketu o nejlepší doomery roku 2006, veškeré info, kategorie a nominované hráče najdete na stránkách http://cda2006.idoom.cz! Ještě malé info o časovým harmonogramu:
 • Start hlasování: Neděle 24.12.06 00:01
 • Konec hlasování: Neděle 28.01.07 23:59
 • Vyhlášení výsledků: Neděle 04.02.07 20:00 (vyhlášení proběhne na IRC, kanál #doom.cz)
[ 23.12.06 ] [ 18:56:04 ] [ Method ] [ Komentáře: 4 ]

KSteam's homepage

Poté co nám někdo hacknul naší starou stránku co běžela na systému e107, jsem chtěl udělat stránku novou. Bohužel pořád nějak nevycházel čas a lenost sehrála taky svoji roli. Nicméně počínaje včerejškem běží na nové adrese http://ksteam.own.cz zhola nové stránky!

Kromě nejnovějších informací o připravované KS2 : Sloppy Second, či o CTF projektu tam najdete také podrobné info o našich hotových projektech (KS,Hell Medley), nebo něco málo o nás (method, Gusta). Stránka by měla sloužit i jako náš blog, kam budeme psát naše duchaplné poznatky a názory, takže se máte na co těšit :).

Celá stránka je v angličtině a to i novinky.
Zdroj: KSteam
[ 19.12.06 ] [ 23:41:39 ] [ Twister ] [ Komentáře: 48 ]

Neslavný konec Dooma na ESL

Ahoj Twister,

Jelikoz je liga v DOOMu dlouhodobe neaktivni, bude nejpozdeji zitra zrusena. Tva admin opravneni v teto lize jsou jiz zrusena. Diky za spolupraci a mnoho uspechu, at uz v zivote hernim nebo tom realnem.

S pozdravem, Relativity

Šlus! Jak by řekl správná němec. Ano Doom na ESL končí a končí z důvodů nezájmu hráčů. Bohužel je naše scéna dosti specifická a nerada si zvyká na nové věci, což je právě případ ESL. Problém taky podle mě tkví v tom, že ESL sama o sobě nemá žádné herní servery, takže zápasy se musí hrát všude možně - jen ne u nich. Některé poznámky hráčů, že "je to moc složitý" jsou pro usmání...
[ 14.12.06 ] [ 22:33:56 ] [ Twister ] [ Komentáře: 2 ]

Euro CTF #4 se možná pohne

Tak to vypadá, že by se snad mohl odehrát zase nějaký ten zápas do Euro CTF turnaje. Bohužel admin Poignant je neznámo kde (aspoň pro mě neznámo) a tak se prakticky měsíc nic nedělo. Přes týden však turnajový forum ožilo (thx Darg a spol), a dnes to vypadá, že The Bounty Hunter's jsou připravený odehrát svůj zápas s [KFC]. Už před časem jsem vytvořil pavouka, protože ten na Zdaemonu je naprosto nepoužitelnej a neaktulizovanej. Doufám, že se LB začne odehrávat, protože turnaj trvá už neuměrně dlouho!
[ 13.12.06 ] [ 21:39:43 ] [ Twister ] [ Komentáře: 4 ]

Liquid DooM servers

Cyberreality rozjel svoje doom servery, který běží v Brně. Zatím jsou dva a poznáte je podle názvu - [Liquid DooM]. Momentálně běží spíše provizorní provor, ale jak sám cyber říká: od pristiho tydne jak to bude na optice tak budou pingy do 5ms na nix .... Navíc do budoucna plánuje až 5 serverů, takže se máme na co těšit. A jaký že wady si tam budete moc zahrát?
 • gothic99 - server #1
 • cybercrime3 - server #2
 • nutty
 • tlsd2004
Jestli máte nějaký speciálně přání na mapu, tak napiště do komentářů.
[ 11.12.06 ] [ 00:06:09 ] [ Method ] [ Komentáře: 8 ]

Some Stuff !

Je tomu pár dní co doomer Hellbound Hillbilly zveřejnil jeden uplně nový status bar pro doom2 a dva nové hud portréty obličeje (jeden pro doom1 a jeden pro doom2) a jelikož jsou podle mě hodně povedené chci se s vámi o ně podělit.

Status bar pojmenovaný vile_hud je ve stylu, který mi trochu připomíná predátora (viz. screenshot níže) a to ďábelské oko opravdu nahání strach :).

Dva nové obličeje jsou pak následující : Ten pro doom1 je klasický marine v helmě - Stahujte zde. Zato druhý je už bez helmy (asi mu v prvním díle dooma spadla) a proto na nás vykukuje černovlasý mládenec - Stahujte zde.

Bohužel díky zasranosti zdaemona si nemůžete s těmito wady zahrát na public serveru, proto je využijete pouze v single playeru, nebo na serveru privátním.
[ 07.12.06 ] [ 00:29:28 ] [ Method ] [ Komentáře: 2 ]

Entryway Masters 2006 - Dohráno!

Déle než měsíc se většina českých doomerů bila na GameParku v rámci podzimních jatek - turnaje Entryway Masters 2006. Jak z názvu vyplývá jednalo se o staré dobré duely v map01, tedy Entryway.

A právě v neděli celý turnaj vyvrcholil v podobě finálového zápasu mezi Twisterem a vainem. Vidíte, že se nekonalo žádné velké překvapení a do finále nastupovali dva favorité turnaje. Překvapení se nekonalo ani v samotném zápase - jasně zvítězil vain 50:26 a mohl se tedy radovat s celkového vítězství a mp3 přehrávače, který sem slyšel chce věnovat sestře pod stromeček (no jo to to má někdo vymyšlený :)). Na obranu Twistera bych ještě dodal, že jeho dalším nepřítelem v zápase byly respawny.

O třetí se pak měl poprat Radeg s Houbařem (pro mě osobně velké překvapení turnaje - jen tak dál!). Bohužel kvůli technickým problémům Houbař nemohl nastoupit a proto kontumačně vyhrál Radeg.

1. <PRE>vain
2. <PRE>Twister
3. [DX]Radeg

Na závěr bych chtěl poděkovat Tomsovi za uspořádání turnaje a hladký průběh a všem zúčastněným za to, že se aspoň snažili :) Keep dooming!
[ 06.12.06 ] [ 00:01:03 ] [ Twister ] [ Komentáře: 14 ]

ZDaemon Launcher 1.08.03

Po delší době aspoň náznak práce na ZDaemonu, ikdyž tentokrát to není tak přesné, protože upgrade se týká launcheru. Ten dospěl do verze 1.08.03 (download 3.3 MB). Hned při spuštění mě zaujala jedna věc - blíže poznáte z obrázku. První dojem tedy na výbornou.

Už když sem si čelt seznam změn na stránkách Zdaemonu tak sem byl "nadšen z jejich milionu věciček pro IRC" - vskutku toto jsou hodně potřebné změny (no komu by se nehodily utilitky pro irc, jako například auto-reconnect či auto-away). Vynechám teď ale update tohohle trapnýho IRC supportu, díky kterému mimochodem v budoucnu nebudou fungovat nicky s jinými závorkami než jsou tyto - []. Nervovat se ale už nehodlám a radši shrnu skutečně pozitivní věci na novým launcheru, který jsou dvě:
 • Záložka oblíbených serverů - nyní už si můžete jedním kliknutím přidat server do oblíbených a v budoucnu už nemusíte načítat všechny.
 • Filtry na servery - jednodušše můžete spravovat, které servery se budou načítat. Stačí vybrat několik měřítek jako je typ hry (1on1, FFA, CTF), umístění serveru (USA, EU), Wady, či rozmezí pingů, který chcete načítat.
Přímo z launcheru je teď možno taky nastartovat svůj server - to jen pro doplnění. Práce se servery teď bude mnohem příjemnější
Zdroj: ZDaemon
[ 05.12.06 ] [ 00:00:26 ] [ Darg ] [ Komentáře: 7 ]

Další turnaj na Darg's page!

Prosincový turnaj na mých stránkách byl dohrán. Vítězem se stal Starrec! Vyhlašuji nový turnaj ve wadu judas23 , samozřejmě map 01 :). Neváhejte a registrujte se. Pokud bude dostatek hráčů, bude pavouk na LB a WB.
[ 04.12.06 ] [ 10:41:13 ] [ Twister ] [ Komentáře: 14 ]

Idoom špión - listopad

Tak a další měsíc je pryč. Sám nevěřím tomu, jak ten čas letí. Ještě před nedávnem měnila Methodova mamča plínky svému synáčkovi, nic netušíc, že z něj vyroste slavný redaktor idoomu. A přece se tak stalo. Po delší době se na idoomu objevila newska týkající se wadů, právě Method si totiž vzal do parády Hellcore 2.0 a Scimitar 1.0 a obě zrecenzoval. Jinak se dá říct, že nic výraznějšího se na idoomu nedělo (pomineme-li uveřejněné video z lan party). A co situace v klanech?


 • Predators: listopad patří zákonitě sneakovi a jeho ukázkám kulečníkového a pivního skillu, takže check it! :)
 • Aliens: urix dokončil report z lanky, takže mazejte si ho přečíst, pochválit či zkritizovat....
 • Wild Warriors: nezvykle mrtvo je na stránkách WW. Nevím, čím si to vysvětlit a jediný co mě napadá je totální destrukce a otrava alkoholem členů klanu. Kdo má nějaký info o WéwéčkáchWole, tak ať napíše do komentářů:). Jedinou vlaštovkou byla Messiasova balada na český doom skill.
 • Immortal DooMers: Dead, nevím co se děje, ale Houba zmizel, stránky chátrají. I když pozitivní věcí je promázaní spamu ve většině newskách. Bohužel mám dojem, že to odnesly všecky komentáře (tedy i ty normální).
 • Speedy Marines: tady se zas chlastalo, slavily se narozky (Tomsy a taky Messiahe a Kacky - doporučuju přečíst). Taky se můžete dozvědět něco o repre a to že opět trénuje, tentokrát v přáteláku proti Británii. No a pozornost si zaslouží snad nejdelší komentář k zápasu, co jsem kdy viděl a to ze zápasu TDS vs PRE (střet zájmu že:).
 • Best Killers: odehráli přátelák s DP ve kterým remizovali. Škoda, ale příště jim určitě kluci ukážou českou sodu. Graim si připavil za listopad nouvinkouvej setik...
 • Death Hunters: momentálně nejživější jsou klanový stránky DH, probíhá velký clan war s WW, najdete tu odkaz na další doom video (The DoP Style) nebo kratší článek o Goldlikovi (FFA god). DH rovněž stále pořádá nábor nových členů, takže vy všichni (1) bez klanu (smash) se můžete hlásit.
 • Quasar: má zcela nový stránky. Lamky si neuměli nastavit sajty a zahlcoval jim to spam:). Nový sajty jsou z dílny Darga a jsou jednodušše pěkný. Gj
 • Steel Fighters: Konar je jedním z mála hráčů, kterému neuniká žádná novinka ze Zdaemon scény a tak mě nepřekvapují newsky L@P is b@ck či článek o ZDaemon server 1.08.03. Zaplať pánbůh, že to někdo sleduje, mrzí mě jen jedna věc - není to na idoomu:). SF jsou jedním z klanů, které vyzvali DP na CTF turnájek (více zde).
P.S. Klanům bych doporučil odkazovat ze starých stránek na nové, protože není nic úděsnějšího než vidět hlášku: stránka nenalezna či půl roku mrtvá sajt, věčně indexovaná na googlu a spol (blíže viz Doom-server).
[ 28.11.06 ] [ 00:59:46 ] [ Twister ] [ Komentáře: 2 ]

Oblacek Engine 3.0

Po icq chodí zajímavý zprávy, tohle mám od Firestona:
V současné době připravujeme novou verzi Obláček Engine - v pořadí už 3! Můžete se těšit na velmi zajímavé novinky - jaké, to si, s dovolením, ponecháme pro sebe ;) (nedovolíme). Protože ale bude celý systém přepsán, vzniká zde jedinečný prostor pro vaše náměty. Tak tedy: co byste na Obláčku chtěli změnit nebo přidat?

Máte tedy jedinečnou příležitost se nějakým způsobem podílet na přípravě systému obláčkovských serverů, neváhejte a využíte ji.
[ 20.11.06 ] [ 13:24:07 ] [ Method ] [ Komentáře: 5 ]

Scimitar 1.0

Vypadá to, že tento měsíc se s novými wady jakoby roztrhl pytel, ale co kvalita? To se pokusím nastínit níže.

Cycloid - To jest autor wadu Scimitar. Toto je jeho první větší projekt a jak dopadl? Inu mohlo to být lepší synku. Hned jak pustíte první mapu zjistíte, že autor je ve světě editování nováčkem a na jeho mapách se to projevu. Hellcore 2.0 se sice nedá hrát, ale aspoň se to pokouší dohnat v grafice, ale Scimitar bohužel ztrácí jak v designu levelů, tak i v hratelnosti. Jednuduchý design bývá často silnou zbraní pokud tomu nechybí nápad, ale přijde mi že Cycloid prostě za každou cenu chtěl udělat megawad a vůbec mu nevadilo, že nemá nápady - Když není dostatek map, tak proč bychom jednu mapu nerozdělili do více, že? A v tomto duchu se nese všech 20 map. Jediným zpestřením jsou pak nové zbraně a monstra. Namísto pěsti a motovky máte meč do pravé ruky a meč do levé ruky. Mezi nová monstra patří například zombie s ssg, pavouček co střílí rakety, či pavouček s kulometem.

Obávám se, že už ani další verze Scimitaru nám nepřinese nic nového, proto se musíme spokojit s tím co máme - Megawad bez nápadu s lehce podprůměrnou hratelností.Stahujte zde.
[ 18.11.06 ] [ 12:48:17 ] [ Method ] [ Komentáře: 8 ]

Hellcore 2.0

Na přelomu října/listopadu vypustil autor a vůdce projektu Hellcore Darkfyre po nějaké době další alpha verzi - Hellcore 2.0.

Verze 2.0 obsahuje celkově 12 map a je opravdu na co se koukat! Musím říct, že po Gustově doporučení "Ani to nestahuj, je to sračka" jsem nečekal nějaký zázrak, ba dokonce zhovadilost. A asi právě díky tomu jsem byl příjemně překvapen. Už od první mapy budete s otevřenou pusinkou zírat na to čeho je doom engine schopný! Rozlehlá města, náměstí, krajiny..To všechno čeká jen na vás! Je jasné, že rozlehlost a detailnost si musela vybrat svojí daň a to v podobě hratelnosti. Abych byl upřímný až na pár map je Hellcore 2.0 téměř nehratelný. Ovšem to vám ani tolik vadit nebude - Stejně si těch pár monster co jsou v prvních mapách ani nevšimnete, jak budete zkoumat baráčky a až neuvěřitelnou detailnost. Jediným příjemným zpestřením hratelnosti je mapa11 a nová potvora namísto SSáka v podobě dalšího mariňáka. (a že vás pěkně potrápí :))

Důrazně doporučuji "hrát" (no spíše se procházet) Hellcore pod Zdoomem a to s největšími detaily a rozlišením jakého je vaše mašinka schopná. Pod prboomem se mi podařilo spustit pouze nějaké levely a to s copmlevelem 5.

Ale už dost tlachání! Stahujte tady.
[ 13.11.06 ] [ 16:31:41 ] [ Method ] [ Komentáře: 6 ]

Idoom Open 2006 #2 - Video!!!

Sice už tomu je nějaký ten pátek co skončila zatím poslední lanka s názvem Idoom Open 2006 #2, ale stále se neobjevil oficiální report, když nepočítám svědectví jednotlivých klanů a asi to tak ještě nějakou dobu zůstane.

Ale nezoufejme! Starý mládenec Mafo si pro nás připravil velmi kvalitní video z výše zmiňované akce! Prostoru se dostává jak páteční kalbě, tak i sobotní lance. A kde video stáhnete? Firestone byl tak hodný a poskytl pro video prostor : Idoom Open 2006 #2 Video.
[ 12.11.06 ] [ 17:08:44 ] [ Method ] [ Komentáře: 1 ]

Wad of your heart!

V našem foru jsem založil téma "Nejoblíbenější wad" a byl bych rád kdybyste i vy přispěli slovem od pranice. A proč? Pro wad, který bude mezi lidmi nejoblíbenější pak udělám kompletního průvodce, sepíšu recenzi atd..Možná se dočkáte i virtuální podoby tzn. krátké video reprezentující onen vyvolený wad. Takže neváhejte a šup do fora.
Zdroj: idoom
[ 11.11.06 ] [ 10:05:16 ] [ Vain ] [ Komentáře: 11 ]

Hodnosti na idoom fóru

Uživatelé našeho fóra si už jistě všimli, že aktivita je odměňována jakýmisi hodnostmi. Momentálně jsou hodnosti zobrazovány známými powerupy z dooma a různými popiskami. Naskytl se však nápad nahradit tyto obrázky přímo příšerami ze hry. Od nováčka, který by byl znázorněn nejslabším monstrem ve hře Zombiemanem, přes Impa, Cacodemona, až po ty nejsilnější monstra ve hře.

V idoom týmu jsou však zastánci jak "koulí" tak monster, proto rozhodnutí necháme na těch, kterých se to týká. Otázka tedy zní, měly by se hodnosti nahradit příšerami z dooma nebo ponechat stávající powerupy? Hlasovat můžete ve fóru nebo zanechte návrh v komentářích.
[ 08.11.06 ] [ 16:16:27 ] [ Method ] [ Komentáře: 8 ]

Odamex - Další info

Na oficiální stránkách Odamexu byla zprovozněna sekce ODAWIKI, kde se můžete dočíst např. kdo všechno se na vývoji podílí, seznam prozatimních bugů atd..Další informace budou jistě přibývat!

Jak zde nejspíš nebylo ještě zmíněno, pracuje se také na CTF mappacku pod názvem 8CTFDUME, který už možná někdo z vás viděl na zlauncheru. Je totiž založený testovací server a tento wad si můžete zahrát i na obláčku! A co bych se nepochlubil, i já tam budu mít minimálně dvě mapy :)

A na závěr ještě dva odkazy pro fajnšmekry na changelog, kde můžete vidět jak pilně se na Odamexu pracuje a samotný zdrojový kod!
Zdroj: Odamex
[ 07.11.06 ] [ 00:33:55 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

Idoom Team

Je to už delší dobu co sem upravoval sekci Idoom teamu, která je vcelku zastrčená. Přidal sem tam nový profily lidí jako vain, Tomsa nebo Method a hlavně se mi podařilo odchytit Mr.XXXe, aby si konečně vyplnil ten dotazník. Na jednotlivý autory idoomu se dostane kliknutím na jejich fotku.
Zdroj: Idoom Team
[ 06.11.06 ] [ 10:15:13 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

Entry turnaj v plným proudu

Na GameParku probíhá duelový turnaj v Entryway za účasti špičky scény. Momentálně je odehrané téměř kompletně 3. kolo. Následující část už skýtá hodně zajímavé zápasy (ty už byly k vidění i ve třetím).

Q^Titan vs <PRE>vain: 46:50
 • Asi nejzajímavější zápas celýho turnaje byl odehrán už včera a k "vidění" byla pěkná bitka mezi Titanem a vainem. Tenhle nervy drásající match prý trval přes 20 minut a vain dokázal po štastné koncovce vyhrát.
Radeg[Dx]vs SM*Tomsa_x:
 • Vzácná relikvie klanu Doomaniax - ostrovska cip Radeg je černým koněm turnaje. Klátí jednoho mastera za druhým (seznam jeho obětí: [ALI]mafo, <PRE>hokis, [BK>Graim). Teď si chce vyšlápnout dokonce na admina GameParku. No sem zvědavej kolik si tomsa dá:).
<ID>Houbar83 vs ThomasTV:
 • Smaženica se postaral o jedno z největších překvapení turnaje, když ve 3. kole porazil favorizovaného Darga (50:48). Teď ho čeká ThomasTV, jež měl zatím soupeře z lehčí kategorie.
Messiah[WW]/<PRE>Twister vs <PRE>MethoD:
 • Method už se zcela jistě těší na svůj zápas, leč zatím neví proti komu nastoupí. Match mezi Messiahem a mnou je totiž v nedohlednu.
[ 02.11.06 ] [ 09:42:25 ] [ Twister ] [ Komentáře: 22 ]

Idoom špión - říjen

Pravidelná rubrika nesmí chybět ani v desátém měsíci roku. Začal bych tedy opět článkama na idoomu (vynechávám rýpací newsky určené ke zvýšení návštěvnosti:).
#1 Začal druhý doom turnaj na GameParku: jedná se o duely v Entryway.
#2 Skončila letošní lanka: bohužel se zatím nepodařilo vymyslet, kdo udělá report pro idoom a může to skončit tak, že žádnej nebude:).
#3 Projeli sme CTF s američanama: ač to byl velmi vyrovnaný zápas, amíci dokázali vyhrát:/.
#4 Nejoblíbenější písničky doomerů: zhruba měsíc jsem zkoumal co poslouchají doomeři v ČR a vy si teď tyhle songy můžete stáhnout!
#5 Odamex - konkurecne Zdaemonu?: nový doom port má velké plány, jestli pak je splní.


 • Predators: sneakfast napsal výbornou reportáž z Doom Open 2006, MethoD se zase ohlédl za úvodnímy koly GP turnaje. Jinak až na občasný štěky nic převratnýho.
 • Aliens: tak u ALI se tradičně moc nepíše, ale přeste jsem objevil jeden žalozpěv nad GP turnajem:).
 • Wild Warriors: spekulace nad vytvořením CTF týmu pro ligu jsou patrně na bodu mrazu, neb žádné oficiální vyjádření ještě nepadlo, každopádně by to byl pro mě šok, kdyby WW dokázali udělat tým:). Právoplatnými členy se stali DooMinho a Lukas111 - přejeme hodně štěstí.
 • Immortal DooMers: jako většina klanů i ID zhodnotily úvodní kola turnaje. To je však z jejich strany prakticky vše, poslední dobou jsou jejich stránky dost mrtvý - pokud tedy nepočítám desítky spamových komentů...:/. Do klanu se vrátil Jarin_cz a byl přijat nový doomer MadMax. P.S. čekám na novou anketu:).
 • Speedy Marines: i SM se poslední dobou drží při zemi v počtu novinech, ale tentokrát je to vynahrazeno kvalitou. Jako první totiž pustily do oběhu report z lanky i s fotama takže se na to mrkněte!
 • Best Killers: odešel Konar a Mrpaja. Opět nevím o čem bych psal, když nemám z čeho čerpat takže sry.
 • Death Hunters: jak sem psal včera, nejvýraznější změnou jsou u DH určitě nový sajty. Rád bych tu uvedl, že ta jejich úvodní strána na předchozím webu mě pěkně srala:).
 • Quasar: jako další klan se usadili kluci na IRC takže až budete mít minutku určitě se za nima podívejte - určitě budou rádi:) (sídlí na quakenetu, kanál: #quasar.cz). Dále si dali za cíl odehrát aspoň jeden zápas za měsíc, takže uvidíme zda budou plnit normy.
Od příštího měsíce bych zapojil do přehledů klanového dění i newbiky ze Steel Fighters.

Btw. copak se to děje s Doom-serverem? Jeho kvalita mě pro mě v poslední době dost žalostná, kde je Kelvin?
[ 01.11.06 ] [ 09:52:25 ] [ Twister ] [ Komentáře: 7 ]

Death Hunters mají nový sajty

Dneska sem si všimnul, že klan DH má úplně nový stránky, který najdete na adrese deathhunters.own.cz. Musím říct, že sou o 100% hezčí než ty minulý. Doufám, že budou živější než stránky ostatních doom klanů, zatim to vypadá, že budou:)

Podobně jako další klany využily DH k tvorbě stránek e107 website system.
[ 30.10.06 ] [ 09:17:56 ] [ Vain ] [ Komentáře: 5 ]

Odamex - revoluce v online Doomu

Odamex je momentálně vyvíjený Doom port, který se pokouší přivést starého dobrého dooma zpět. Asi si řeknete že takových pokusů už tady bylo dost, ale Odamex má nějakou tu budoucnost. Za tímto portem stojí například Manc, denis a rice. Mezi wadmastery není nikdo jiný než AlexMax.

A o co jde přesně? Odamex by měl být na úrovni boomu a ještě trochu dál. Vychytávky jako konzole nebo vyšší rozlišení by také neměly chybět. Navíc bude Odamex portem typu klient-server, takže pokud by šlo o přívětivost k uživatelům, mohlo by to dopadnout jako nejhranější Doom port ZDaemon.

Dokonce se spekuluje o podpoře lmp dem, to by znamenalo že by se hratelností Odamex klasice ne jen přibližoval, ale byl by na tom stejně.

Jak to ale dopadne není nikomu známo, snad ani samotným autorům. Příznivcům klasiky nezbývá než doufat a modlit se.
Zdroj: Odamex.net
[ 25.10.06 ] [ 09:56:35 ] [ Darg ] [ Komentáře: 2 ]

Nový turnaj na Dargových stránkách

Vyhlásil jsem další turnaj na mých stránkách. Je ve wadu nsexl_a a v mapě 4. Registrovat se můžete zde.
[ 22.10.06 ] [ 22:07:34 ] [ Twister ] [ Komentáře: 13 ]

Nový klan - Steel Fighters

Dne 17.10.2006 vznikl nový doom klan nesoucí název a Steel Fighters. Tuto partičku založili Konar6, mrpaja, zelvajs a Mixer a patrně dnes přijali nového člena (Stone-Cold). Stránky se docela podobají klanu BK (asi proto, že běží na Phpclanwebsite co:). No každopádně GL
[ 19.10.06 ] [ 21:14:23 ] [ Twister ] [ Komentáře: 2 ]

CTF liga...

Po tzv. nultém ročníku CTF ligy by jsme se mohli tento rok dočkat regulerního začátku soutěže. Chodu ligy se chopil Houbar s vydatnou pomocí Bubusse, Drazy a Spirita. Stále se pracuje na nových stránkách, které najdete na adrese http://doom-liga.czweb.org/doomliga/index.php?op=news. Momentálně probíhá přihlašování týmů, takže koukněte do fora ligy, kde najdete veškeré informace týkající se změny pravidel a dalších užitečných informací.

Zúčastníte se CTF ligy, ano nebo ne? Piště do komentářů...
[ 17.10.06 ] [ 20:09:25 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

Entryway Masters 2006 rozlosován

Turnaj na Gameparku byl rozlosován, takže mrkněte do pavouka s kým hrajete ať to nepropásnete:).


Zdroj: Gamepark
[ 15.10.06 ] [ 21:41:22 ] [ Twister ] [ Komentáře: 31 ]

CZ Doomers Hits

Konečně sem douploadoval všech 5 částí doomerských mp3. Většina už asi tuší o co jde, protože sem snad celou doom scénu otravoval po icq/irc a jiných komunikačních kanálech:). Nicméně pro ty 2 co neví: zjišťoval jsem jaký jsou nejoblíbenější písničky lidí, který hrajou (hráli) Doom. Výsledkem je přes 70 mp3, který sem zabalil a uploadnul na Rapidshare. Seznam lidí a skladeb najdete v článku CZ Doomers Hits. A zde odkazy na download: Jak na RapidShare?
Po otevření jednoho z downloadů kliknete na tlačítko FREE (vpravo dole), začne odpočet (zhruba 100 vteřin), po jeho dokončení budete vyzváni k vyplnění kódu, který se zobrazí po uplynutí odpočtu. Velkou nevýhodou je, že můžete stahovat pouze jeden soubor za cca 70 minut.
[ 12.10.06 ] [ 09:24:50 ] [ Twister ] [ Komentáře: 20 ]

Lan 06 #2 - co bylo špatně?

Mluvil sem s několika lidma o poslední lance a většina měla k něčemu výhrady, to samý se objevuje v komentářích na netu. Jak je to možný, přece se v podstatě nic nezměnilo a jelo se podle původních plánů ze starších lanek. Kde se tedy stala chyba, co vlastně ovlivňuje lanky?
 1. Organizace: už poněkolikáté zařizoval lanku MethoD. Nebudu si nalhávat, že tahla část lanek byla nějak excelentní, nicméně vždy splnila svůj účel. Poslední akce však byla z jeho strany nejlepší. Do herny dorazil první, rozlosování bylo připraveno den předem. V podstatě se tedy čekalo až dorazí lidi, který začnou hrát. Slíbenou jsme měli i vyjímku na odehrání zápasu proti USA. Odehrály se oba naplánované turnaje. Vše organizátor zvládnul. Myslím, že další potřebný komentář není třeba.
 2. Herna G8: už posedmé se party konala v této "ubikaci". Herna patrně změnila provozovatele, protože tentokrát tam byly úplně jiný lidi leč sympatický a ochotný. Snad na pár chvil sme byli rušený hlasitější hudbou, kterou si obsluha pustila, jinak sem z jejich strany žádnej problém nezaznamenal.
 3. Počet lidí & PC: tenhle bod souvísí s oběma již uvedenýma. Nevím přesně kolik bylo lidí, vím ale že jich bylo moc. G8 na to není stavěná. K dispozici jsme měli 12 pc, což znamená, že víc jak půlka lidí se musela vmáčknout do sedaček nebo stát za kompama. Byla "chvíle" kdy sme s hokisem a Beranem snad 4 hodiny nehráli. Tohle je myslím hlavním důvodem, proč lanka nezaznamenala očekávaný úspěch. Jediným pozitivem byl vstup, který vyšel cca na 120 Kč.
 4. Turnaje: všichni ví, že se tentokrát hrály 2 turnaje - CTF a TDM. Časově to podlě mě nebylo tak náročný, jak by se na začátku mohlo zdát. Množí se názory, že by se mělo hrát víc fun gamů. To je sice hezký, ale jak chcete hrát fungamy, když nás tam je 30? Kdo bude hrát a kdo ne? Myslím, že turnaj dodává lance aspoň minimální řád, kterej by se měl dodržovat.
 5. Stereotyp: páteční kalba na Smetánce, sobotní lan v G8. Už poněkolikáté omílaný scénář je jistě skvělým zážitkem pro všechny, kdo ho nezažili 6x. Můj pohled: na Smetánku mě už nikdo nedostane, do G8 jakbysmet. Mám rád změny tečka
[ 11.10.06 ] [ 18:24:51 ] [ Twister ] [ Komentáře: 70 ]

Je doom zábava?

Kdo by to neznal, v práci na vás šéf řve, zákazníci jakbysmet, ve škole zas nevychází zkoušky a tak není nad to přijít domů a nahodit Dooma. Ten pocit, kdy můžete na chvíli vypnou a nemyslet na nic jinýho než jak rozfragovat soupeře je někdy k nezaplacení. Někdo to takhle praktikuje několik let, hraje prostě pro zábavu, někdo ne... Určitě znáte lidi, který hrajou doom jen pro pocit z vítězství a nedokážou prohrávat. Ač to nerad přiznávám, patřím i do týhle skupiny a každá prohra ve mě zanechá následky. Nejsou však trvalý a většinou mi stačí pár minut abych nečekaný zážitek strávil:). Co mě však přivedlo k myšlence jestli se hraje doom pro zábavu nebo pro něco jinýho? Rozhodně poslední 2 zážitky, který se mi přihodily během posledního týdne. Tím prvním je lanka, konkrétně turnaj v CTF, kde se vybírala map06 proto, aby to náhodou neskončilo jinak než remízou... Druhým je pak zápas s USA, kde všech 5 hráčů stálo u vlajky a bránilo hadr.

Dneska sem na Doom-serveru čelt komentáře k lance a zarazilo mě co napsal MethoD: Další lanky se s největší pravděpodobností nezůčastním, protože se mi jen potvrdilo to co sem si myslel o tom kam doom spěje. Až teď mi došlo jak to sakra myslel. Možná z něj mluví vztek, že nevyhrál finále v CTF, možná je prostě lama, každopádně jedno je jistý: doom se už pro zábavu nehraje. Hraje se jen pro výhry a to je zatraceně velká chyba. Sám dobře vím, jaký to je prohrát finále takový akce jako je třeba LAN, ale nemrzí mě to proto, že ta hra byla fakt výborná. To se nedá říct o totální obraně v map04 či vybrání map06 jako rozhodující mapy lanu...
[ 09.10.06 ] [ 00:44:18 ] [ Twister ] [ Komentáře: 24 ]

CTF: ČR vs USA 3:4

Včera se hrál mezinárodní CTF zápas mezi výběry  ČR a  USA. První mapa - 09 se hrála na americkém serveru, po dobrém začátku kdy jsme drželi remízu přišla vlajka američanů, nakonec výsledek 1:3. Map08 na obláčku už přinesla vítězství našich barev - 5:1. Další mapa na us serveru byla 24 a bohužel jsme prohráli 0:1. Taktická map 11 skončila naším vítězstvím 2:0. Map27 jsme bohužel prohráli 0:5. Následuje map16 a tu jsme vyhráli 1:0. Remízový stav 3:3 byl vyřešen 2x mapou 04, na us serveru jsme prohráli 0:5 a na DSG vyhráli pouze 3:0, což znamená, že celkově vyhrávají USA. Dema stahujte z Challenge-TV: mapy na našich serverech a mapy na us serverech.

Sestavy a výsledky najdete na screenshotech...
[ 08.10.06 ] [ 14:24:39 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

Lanka je za náma

Dnes ráno skončila Doom Open 06 #2. Jak to dopadlo? CTF turnaj vyhrál Titan, Darg a Czegi a TDM turnaj Sneakfast, vain a MethoD. Mezistátní zápas mezi ČR a USA se neodehrál kvůli umu amerických adminů, jelikož nás master neustále banoval (bližší info zde.) V pátek se opět chlastalo, někdo míň a někdo víc a sizrdern nejvíc:). Reportáž patrně nebude pokud neseženu obětního beránka, kterej něco napíše...
[ 06.10.06 ] [ 13:43:23 ] [ Tomsa_x ] [ Komentáře: 1 ]

Entryway masters 2006

Po necelym půl roce se na gameparku pořádá další turnaj v doomovi o hodnotný ceny. Tentokrát se bude jednat o klasiku všech klasik a konečně si zas změříme síly v map01-Entryway. Jak se bude hrát a o co že se bude hrát? Systém je jednoduchej. Bude klasickej pavouk a kdo prohraje de ven. Aby se předešlo aspoň trochu tomu že se v prvnim kole potkaj dva nejsilnější hráči, tak se nasadí do prvního kola pavouka prvních 8 hráčů našeho zdaemon ladderu na ESL!

Co se cen týče tak to neni nic převratnýho, ale přece jenom aspoň něco. Vítěz si odnese MP3 přehrávač, druhej sluchátka a třetí už klasicky tričko gameparku. Samozřejmě že o slávě a ovacích psát ani nemusim:).

Každopádně kdo nevěří ať tam běží a ten kdo věří tak taky! Registrovat se můžete přímo v článku a to do příští neděle, kdy se o půlnoci registrace uzavře. Během dvou až tří dnů dojde k rozlosování pavouka a pak už se hráči vrhnou do sebe až z nich budou kombinízy pod nárazama broků a jinýho svinstva upadávat. Na první kolo bude celejch deset dnů, další průběh pak už snad bude 1 kolo/1 týden.

Všem kdo se rozhodnou hrát turnaj přeju hodně štěstí a pevnou mušku. GL & HF.
Zdroj: Gamepark
[ 05.10.06 ] [ 17:59:09 ] [ Twister ] [ Komentáře: 6 ]

Hospoda před lankou

Asi to ještě nebylo pořádně zmíněno, takže - tradiční sraz doomerů den před samotnou lankou se koná znovu v hospodě pod Smetankou a to už zítra od 15:00. Kempovat u stolů budou v tuto dobu mmj. Draza, Titan, Drtič, Zemák a postupem času dostrejfují i další především přespolní doomeři (Bubusak, czegi, urix, Darg, sneakfast, hokis, vain, já atd. nemá cenu psat všecky). Takže všichni jste srdečně zváni na kalbu, prej všechno platí Method:)
[ 04.10.06 ] [ 21:11:36 ] [ Method ] [ Komentáře: 8 ]

Idoom OpeN 2006 #2 - Skupiny

Tak jsem právě za pomoci Drazy a Firestone rozlosoval skupiny. Předtím, než se na ně ale kouknete si pozorně přečtěte změny v systému hraní.

Kvůli množství registrovaných týmu se musel upravit systém následovně. Pro TDM i CTF se losovalo do tří skupin - první dvě po čtyřech týmech a poslední skupina po třech týmech. Rozhodlo se, že ze dvou skupin postoupí první tři týmy a z poslední pouze dva (rozhodovaly by body týmů na třetích místech). Ovšem to se nepočítalo s tím, že bude 11 týmu, tudíž bude jedna skupina mít pouze tři týmy. Kdyby z této skupiny postupovaly jen první dva, skoro by si nezahrály a kdyby první tři... :) Proto jsem se rozhodl to vyřešit následovně - až se dohrají všechny zápasy základních skupin, utká se poslední tým ze skupiny C s týmem na třetím místě s menším počtem bodů (popř. fragů/vlajek). Nic lepšího mě nenapadlo, protože při rozdělení týmů do dvou skupin by se prostě nestihlo odehrát(nebo stihlo, ale hrát celý den a noc turnaj?). Pokud máte teda nějaký lepší nápad šup s nim do komentářů...

A teď už k samotnému rozlosování skupin. Jelikož mi spoustu týmu nedalo svůj název, rozhodl jsem se je pojmenovat sám podle své fantazie :). Seznam týmu je následující :

 • BDM - Ballero, Dopefish, Meo
 • TDS - Tomsa, Draza, Starrec
 • Broky (SSG) - Titan, Darg, Czegi
 • ALI - Urix, Spirit, Mafo
 • Moravskej AIM (MA) - Twister, Hokis, Beran
 • Raiderův harém (RH) - Raider, Ufon, Sneak
 • Tvoje máma (TV) - Vain, Method, Štafl
 • Methodovy děvky (MD) - Konar6, Thomas, Sizdern
 • DH - Wodkin, Melak, Markub, Vody
 • Vyholeny postevaci (VP) - Kelvin, lukas111, Houbar
 • Medovníci (GVM) - Venca, Gusta, *Method*

  Rozlosování do skupin TDM tady a do CTF skupin tady
 • [ 01.10.06 ] [ 00:01:16 ] [ Method ] [ Komentáře: 6 ]

  DooM Open 2006 # - Další info..

  Nejřív bych chtěl říct, že registrace byla ukončena a proto veškeré vaše pokusy se regnout budou nevyslyšeny :)

  S tím souvisí i další věc, kterou radši napíšu i sem - na všechny maily registrovaných hráču sem poslal potvrzovací email, jestli opravdu na lanku jedete. Potvrdit účast musíte do úterka, když to neuděláte, nebude se s vámi počítat. Potvrzení je závazné! Pokud potvrdíte a nepřijedete dostanete na 2 měsíce ban na Obláčku (vyjímkou jsou samozřejmě některé vážné důvody). Je to trochu drastický, ale aspon si 2x rozmyslíte jestli přijedete, nebo ne :)

  Dál bych vás všechny chtěl poprosit o jednu věc. Právě se dozvídám, že někteří z vás se snaží na poslední chvíli změnit obsazení týmu. Moc vás prosim nedělejte to. To, že se neumíte domluvit v čas je jen a pouze váš problém a pak když všechno řešíte na poslední chvíli to působí problémy ostatním týmům, který budou muset na poslední chvíli všechno měnit (co když spolu už trénují atd..). A když už prostě máte tu potřebu to začít organizovat tejden před lankou - dejte mi vědět! Jsou tu lidi, který pořád nemaj tým a hledají spoluhráče a já můžu dát vědět, kdo je ještě bez týmu. Btw. a ted když sem si to přečetl, tak by to mohlo vyznít jako, že je to na DH - neni :)

  Další věc souvisí taky s týmama. Pokud mi do úterka nedají všichni bez týmu vědět s kým hrajou, tak si vás prostě rozdělim jako ovečky sám :) Já vim je to buzerace, ale potřebuju to kvůli rozlosování a harmonogramu.

  Update 14:30:
  Na lan foru najdete seznam potvrzených registrací a rozdělení hráčů podle týmů...
  Zdroj: Lan
  [ 30.09.06 ] [ 17:58:14 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

  Idoom špión - září

  Září 2006 se zapíše jako měsíc, kdy se na idoomu objevilo nejvíc novinek v celé jeho 8 leté historii. O čem jsme mmj. psali:
  #1 Dva nejstarší české klany (DX a PRE) si pořídily domény druhých řádů.
  #2 Kapitánem doom reprezetnace byl zvolen Tomsa.
  #3 Informace o mezinárodním CTF zápase mezi CZ a USA.
  #4 O problémech s Doom Collector´s Edition ve Win XP.
  #5 Aktuality ohledně říjnové lanky v G8.
  Klanová scéna v záři nepřinesla prakticky žádné převratné novinky a klanové stránky sledují převážně probíhájící EURO CTF turnaj.


  • Predators: tady se to točilo jen kolem stránek, který byly přesouvány na novou doménu. Byla vytvořená nová sekce Awards shrnující úspěchy klanu. Stránky byly rovněž přeloženy do angličtiny (většina sekcí).
  • Aliens: vtipné září u ALI, mrkněte na video Doom in concert nebo jak na "RaideRra" řvou v autoškole.
  • Wild Warriors: z klanu odešel Sizrdern a Dandy1 a tím se počet WW ustálil na čísle 10. Stále však nemají svého leadra, protože volba mezi Bubušákem a Dorynkou skončila nerozhodně. Bývalý kapitán klanu Drtinoha se oženil!
  • Speedy Marines: až na komentáře k odehraným zápasům v CTF Euro turnaji sem nic novýho neobjevil:).
  • Immortal DooMers, Best Killers: totálně mrtvo až na pozvánku na lanku:).
  • Death Hunters: k DH se přidal Libor známý to masák z FFA. Aktuální team vypadá takto: Melak, Vody, Adas4, Wodkin, markub, Libor.
  • Quasar: práce na novém webu stále pokračují, ale de to nějak pomalu...
  No doufám, že říjen bude úspěšnější na newsky, dobrou zprávou je, že se koná lanka, takže doom rozhodně ani další měsíc mrtvý nebude! Cya
  [ 28.09.06 ] [ 20:45:20 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

  Návrat kanálu #nightmare

  Po dlouhém čekání se konečně podařilo získat na QuakeNetu kanál #nightmare. Historie nm sahá někam do konce devadesátých let, možná ještě déle. V tu dobu se doomeři scházeli ještě na IRCnetu, po několika letech se nm stěhovalo z IRCnetu na Quakenet, kde se však doomeři museli přesunout na kanál #nightmare2. Včera se však podařilo kanál #nightmare tejknout a převzít:) Zasloužil se o to vincent (peroxyd), já, nc_ds. Za pomoc díky smashovi a Houbarovi.
  [ 27.09.06 ] [ 00:30:29 ] [ Twister ] [ Komentáře: 14 ]

  [Doom] Beyond Abilities

  Na forech zdaemonu jsem objevil jedno neuvěřitelný doom movie. Jedná se o 10 minutové video (download 300 MB), které má na svědomí jistý William "[WH]-Wilou84" Huber - pro mě absolutně neznámý hráč. Tenhle výtvor ode mě dostává 11 z 10, protože je proveden ve vysoké kvalitě, je skvěle ozvučenej, obsahuje hustý fragy a celkově mi hodně připomíná q3 videa. Jedinou nevýhodou je velikost, která je 300 MB! I přesto, tohle prostě musíte vidět! Stahujte z FileFront.
  [ 26.09.06 ] [ 00:17:57 ] [ Method ] [ Komentáře: 5 ]

  New Heh Project - Your First Playable Map

  Na DoomWorld foru se objevilo téma nesoucí výše zmíněný název. A o co se jedná? Jak už z názvu můžete vyčíst bude se to točit okolo editování a vytváření map pro dooma, přesněji vaší uplně první mapy. Každý, kdo kdy zkoušel dělat, nebo dokonce dodělal několik map, může na toto forum poslat svojí první hratelnou singleplayer mapu a autor pak všechny mapy vezme a sloučí do jednoho megawadu. Aby se zamezilo posílání uplných "lam" map, autor vypsal kritéria, které musí mapa splnovat:
  • Musí být hratelná
  • Musí být kompatibilní s boom enginem
  • Musí obsahovat exit/monstra/nářadíčko
  • Nesmí obsahovat žádný porno :) a impse*
  Mapy můžete posílat (nebo stihnout dodělat) do 01.11.2006 0:00, tak neváhejte a posílejte mapy. Když už nám svět patří v CTF je na čase začít se prosazovat i jinde. :)

  * nevim co to znamená, takže pokud někdo ví, nechť dá vědět do komentářů
  Zdroj: Doomworld
  [ 25.09.06 ] [ 01:17:45 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

  Id Museum

  Na netu sem našel jedny pěkný stránky o id Software - jmenují se Id Museum a kromě popisu všech her na kterých se id podíleli tu najdete i galerii fotek lidí z "firmy na peklo". Musím uznat, že Carmackovo Ferrari bych si nechal líbit:)
  Zdroj: Id Museum
  [ 24.09.06 ] [ 21:06:00 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Druhý turnaj na GP

  Na GameParku brzy začne další turnaj ve hře Doom. Tentokrát půjde o vyřizování účtů jeden na jednoho, takže pěkně na férovku! Zajímavým prvkem bude nasazování hráčů:

  Nejlepších 8 registrovaných hráčů bude nasazeno aby se nepotkali v prvních kolech turnaje. K určení této osmičky nejlepších bude sloužit aktuální pořadí hráčů v žebříčku ESL v době ukončení registrace. Je pouze na vás jestli tuto ligu budete hrát a pokusíte se probojovat do této osmičky či nikoliv... Systém ligy umožňuje aby se kdykoliv zapojil kterýkoliv hráč a během 4-5 zápasů se dostal na příčku odpovídající jeho skillu a schopnostem, takže šanci má opravdu každý.

  Link na průběžné pořadí je zde, registrovat do ligy se můžete zde.


  O krizi na ESL jsem už psal a tohle je jedna z možností, která by právě ESL mohla pomoct, na dalších se pracuje. GJ Tomsa.
  [ 23.09.06 ] [ 07:21:38 ] [ Method ] [ Komentáře: 6 ]

  Idoom OpeN 2006 #2 - TDM info

  Jak jsem níže psal, na Idoom OpeN 2006 #2 se bude hrát novinka - TDM 3v3. A jelikož už moc času nezbývá, musím se zmínit o celkem zásadní věci, která může zamíchat pořadím :))

  Tou zásadní věcí je TDM map pack, který sem poskládal s různých map a většinu upravil. Z tohoto mappacku se budou vybírat mapy, které se budou na lance hrát! Map je celkem 10 a nechybí mezi nimi ani map03 a 18 z doom2.wad. Proto všichni stahujte a trénujte. Snad se mi podaří odchytit Firestona, aby založil server na oblaku..S tím souvisí i herní systém, který bude následující.

  Všechny týmy budou rozděleny do dvou základních skupin, ze kterých pak budou nasazeni do pavouka stylem 1A vs 4B, 2A vs. 3B atd.. V základní skupině dostane tým za výhru 2 body, za remízu 1 bod a za prohru pusinku od raiderra (každý tým vybírá jednu mapu). Pokud budou mít ve skupině dva týmy stejně bodů rozhoduje vzájemný zápas. Pokud bude nerozhodný budou rozhodovat fragy. V pavoukovi bude také každý tým vybírat jednu mapu a při remíze se bude hrát rozhodující mapa18 (doom2.wad).

 • Fraglimit : 100
 • Timelimit : 15
 • Team damage : 99
 • DMFLAGS : 21700
 • DMFLAGS 2 : 163840

  Za testování TDM wadu a upravy bych chtěl poděkovat Tomsovi a Drazovi, sou to kluci šikovný :)
 • [ 22.09.06 ] [ 00:20:02 ] [ Method ] [ Komentáře: 29 ]

  Idoom OpeN 2006 #2 - Aktualitky

  Druhá letošní lan se nám neuprosně blíží (zbýva už jen téměř 14 dní) a proto bych rád vyzradil další podrobnosti týkající se lanky.

  Jako první a asi nejdůležitější informací je zrušení duelového turnaje. Myslím, že to ani tak nikomu vadit nebude, protože na posledních lankách se duely stejně nikdy neodehráli. Zato je nahradí velká novinka - premiérově se na LAN bude hrát TDM 3v3. Týmy zůstanou stejné jako na CTF a oba turnaje se budou hrát souběžně (ovšem na sobě uplně nezávisle). Osobně si myslim, že je to hodně dobrá změna a nebudem se celý den rozčilovat jen nad kradením vlajek.

  Další věc, kterou bych rád zmínil je uzavření registrace. To je naplánováno přesně na úterý 03.10.2006 ve 23:59. Na regnutí máte tedy ještě skoro 2 týdny, ale už je na čase vážně začít uvažovat o registraci. Důvod uzavření registrace téměř týden před lankou je uplně prostý - rád bych rozlosoval skupiny a udělal přesný harmonogram odehrání zápasů předem. Doufám, že se tim dost zlepší úroveň organizace, která přiznejme si nebyla ani dobrá:). (Stála přímo za hovno pozn. Twister:)) A s tím souvisí i následující zpráva.

  Rád bych požádal všechny doomaře, kteří se už registrovali a pořád nemají tým, ať si do konce registrace tým domluví! Myslim, že už se lidi dost znaj i osobně, takže vědí co můžou od druhých čekat :). Kdyžtak koukněte na stránky lanky a domluvte se s někym, kdo tým ještě taky nemá.

  Tak to by pro teď bylo snad všechno. Další podrobnější info (systém, páteční hospoda atd.) určitě napíšu v brzké době. Howg!
  [ 21.09.06 ] [ 00:15:00 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

  Nekupujte Doom Collector´s Edition!

  Tento týden jsem si na netu koupil Doom Collector´s Edition obsahující Ultimate Doom, Doom II, Final Doom a materiály z Doom 3. Vše za pekelnou cenu 666,- Kč bez daně:). Bohužel sem po instalaci zjistil, že nefunguje myš a to z prostého důvodu. Doom Collector´s Edition totiž neobsahuje klasickýho dooma, ale Dooma 95, což je port vytvořený přímo id Sotware pro Windows 95. V XP nefunguje myš a to ani když zapnete kompatibilitu pro win95. Pátral sem po netu a skutečně se to v XP nedá s myší rozjet:

  Windows XP SP2
  The mouse / trak ball doesn't work. This is a documented issue and it has no fix.

  Windows 98 SE
  DOOM 95 is playable under Windows 98 SE if you install working drivers and respect its limitations. Mouse driver


  Teď se zároveň ukázalo proč nemohli kluci rozjet Doom 95 na Doomiadě v roce 1999 - neměli driver pro win98. Ten můžete stáhnout u nás. Pokud nemáte starý windowsy musíte se holt spolehnout na text id Softu:

  If you are playing under Windows 2000 or Windows XP, or if the above did not work, your mouse will not work. Don't worry, though - all three games in the DOOM Collector's Edition were originally designed to play without a mouse. You can play entirely from the keyboard and get the true nostalgic gameplay experience of playing the games as they were originally played.

  To byl zase nákup omg:)
  [ 20.09.06 ] [ 01:46:33 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

  Inside id Software

  Týpci z PlanetQuake4.net natočili na počátku července video z objektu id Software, jejichž kanceláře sídlí ve městě Mesquite (Texas). Právě tam se mohli mrknout při prezentaci Quake4 1.3 Point Release. Na snímcích jsou vidět většinou obálky z časopisů, kde byl recenzován doom, ale uvidíte i originální modely potvor z dooma. Bohužel má tohle 7 minutový video 300 MB a to hlavně díky až zbytečnýmu rozlišení 1280x720. Pokud se ale náhodou nechystáte letět za Carmackem do Ameriky, mrkněte aspoň takhle.
  [ 19.09.06 ] [ 09:27:20 ] [ Twister ] [ Komentáře: 20 ]

  CTF s team damage?

  Titan založil forum ohledně zapnutýho team damage v CTF. Zapnutý team damage znamená, že zranění všemi zbraněmi ubírají jak nepřátelským marinám, tak spoluhráčům z vašeho týmu. Každý výstřel do vašeho spoluhráče mu způsobí snížení zdraví. Firestone založil na obláčku server, kde si takovýhle CTF můžete zahrát, jde o [Oblacek.sh.cvut.cz]#7 TEAM DAMAGE CTF. Jaký je váš názor? Chcete hrát CTF s tímto nastavením nebo ne a proč? Piště do komentářů...
  [ 18.09.06 ] [ 03:01:53 ] [ Twister ] [ Komentáře: 12 ]

  Zdaemon: Cz vs USA 5v5

  Zde jsou podrobnosti o připravovaném mezinárodním zápase mezi  Českou republikou a  USA. Jak už bylo zmíněno dříve, kapitánem reprezentace se stal Tomsa z klanu Speedy Marines.
  • Hraje se 07.10.2006 ve 21:00 našeho času (tzn. na lance!)
  • Hraje se na 2 serverech, na americkým a na našem (je možný, že se bude hrát na britským)
  • Mapy: na našem serveru: 08, 11, 16 a u nich 09, 24, 27
  • Hraje se na vítězství v mapách, při stavu 3:3 se bude hrát map04 a to na obou serverech. O vítězství pak rozhodne součet vlajek z těchto dvou her.


  •  Sestava ČR: Hokis, Twister, Czegi, Starrec, Draza, Darg, Titan, Spirit, Dopefish, vain
  •  Náhradnící ČR: Ufon, Method, Graim, Meo, Urix
  •  Sestava USA: [DUI]Tellz, Mantis-X, [TC]Tai, [RFA]Kandy_Kid, [UD]Chaindude
  •  Náhradnící USA: [UD]Humanbones, [RFA]Deathmetal, nogame4me, KrashNBurn
  [ 17.09.06 ] [ 12:13:19 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  IRC a #doom.cz

  Možná někomu z vás nefunguje připojení na oficiální český IRC kanál #doom.cz, který běží na IRCnetu. Je to nějakým výpadkem defaulního serveru irc.felk.cvut.cz. Tady je několik dalších českých serverů, přes který to můžete zkusit: (momentálně funguje pouze irc.i.cz!)
  irc.i.cz (port 6667)
  irc.cis.vutbr.cz - Brno (port 6667,3333)
  Pro doplnění uvádím údaje o irc.felk - irc.felk.cvut.cz - port 6660-6669.
  [ 16.09.06 ] [ 20:31:01 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

  Hajzl z Dooma boduje! :)

  Je sobotní večer, chtělo by to nějakou seriózní novinku. Internetový magazín Maxim Online dal do kupy článek ve kterým hledal ty nejlepší záchody v počítačových hrách! :) A doom se samozřejmě neztratil a obsadil 7. místo, gratuluji! :)
  [ 15.09.06 ] [ 21:35:53 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  EU CTF turnaj v režii českých týmů

  Prozatimní průběh #4 Euro 3v3 CTF turnaje patří českých týmům. V semifinále WB jsou už 3 z nich (Predators, SM*TDS a SM*BD) a doplnit je může dokonce tým čtvrtý (Bloody Kiss) - pokud dokážou kluci z klanu Best Killers porazit tým [dp]-Blue. Turnaj se ovšem hraje systémem Double elimination, což znamená, že je tu ještě pavouk LB, kde určitě zatopí The Quasar Team. Je to jasný signál toho, kde se v současnosti nachází český CTFko, jen tak dál!
  [ 12.09.06 ] [ 14:45:56 ] [ Twister ] [ Komentáře: 16 ]

  Doom na ESL v krizi

  Od hlavního admina ESL psota mi bylo řečeno, že pokud bude i nadále ladder neaktivní, bude muset dooma z ESL smazat. Byla by to určitě škoda, protože duely hraje většina z nás. Už když byl Zdaemon ladder spuštěn, bylo jasný, že přes léto se toho moc neodehraje. To sem taky psotovi říkal a on tenhle fakt chápal. Trpělivost mu ale nevydrží věčně. Bohužel ač bylo mým hlavním cílem otevřít ligu pro zahraniční hráče, nedovedu ho splnit. Vedení ESL totiž změnilo pravidla ohledně lig a zakázalo vstupy zahraničních hráčů do národních ladderů. Jediným řešením by byl patrně evropský ladder (pokud by to vůbec šlo - nemám to zjištěný). Pokud nechcete aby dooma zrušili, hrajte! :)


  Aktuální pořadí na ESL
  1. vain 1037 (8-0-0)
  2. Tomsa_x 1030 (6-0-4)
  3. Darg 1015 (4-0-1)
  4. ufon 1012 (2-0-0)
  5. sneakfast 1010 (6-0-3)


  Sousisející novinky:
 • Návod jak se zapojit do Zdaemon ladderu
 • Návod na uplodování dem
 • Zdroj: ESL
  [ 11.09.06 ] [ 21:47:43 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Reprezentačním kapitánem zvolen Tomsa

  Leadři českých klanů zvolili kapitána české doom reprezentace. Stal se jím Tomsa, který povede náš výběr v nejbližších zápasech (jak to vypadá, brzy se utkáme s týmem Američanů). Širší nominace už byla oznámena na reprezentačním fóru a vypadá takto:
  Darg, Titan, Ufon, Hokis, Twister, vain, Method, Starrec, Dopefish, Draza, Meo, Czegi, Graim, Urix, Spirit.

  Tenhle seznam se bude měnit. Na fórum se regněte všichni, práva teď dostane tahle patnáctka, přičemž je to jenom kostra, není finální a jména tam určitě jak přibudou tak i ubydou dřív nebo pozdějc.

  Takže poslechněte kapitána reprezentace a registrujte se na repre forum, do budoucna se to vám to bude hodit.
  [ 10.09.06 ] [ 18:51:18 ] [ smash ] [ Komentáře: 0 ]

  Lan 2006 #2 je za dveřmi

  Na víkend 7. - 8. 10. 2006 si udělejte v kalendář pořádný vykřičník, je to termín druhé letošní LAN akce. Protože ztroskotaly snahy o realizaci této obřadnosti v Brně, uskuteční se akce opět v pražské národní doomařské kobce G8. Primárně se bude hrát opět CTF, po skončení CTF turnaje by mohlo dojít i na duely, registrační formulář je připraven, neváhejte s registrací a průběžně sledujte stránku akce.
  [ 04.09.06 ] [ 19:56:47 ] [ Twister ] [ Komentáře: 6 ]

  Doom Legacy žije

  Ač to bude znít neuveřitelně, téměř po 2 letech se ozvali autoři Legacy Doomu. Podle jejich slov se pracuje na verzi 2.0 kdysi tolik oblíbeného doom portu. Vývoj však pokračuje pomalu a tak ani sami autoři neví, kdy bude nová verze "venku". V nynější době udává trend Zdaemon a to hlavně díky multiplayeru. To je podle mě jediná cesta pro dnešní doom porty a pokud nebude mít Legacy nějaký lepší launcher nemá šanci se uchytit. Špičkou pro singl je totiž Jdoom nebo klasice se blížící prboom. Sám sem na novýho "Legáče" zvědavej a doufám, že slibovaná dvojková verze přijde ještě do konce roku.
  [ 02.09.06 ] [ 09:02:55 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

  Idoom špión - červenec/srpen

  Neříká se to lehce, ale konec prázdnin, dovolených a nevázaných kaleb bohužel jednou přijít musel. Má to však i jedno významný plus, kterým bude zvýšená doomoidní aktivita, která se každoročně na podzim projevuje. Začínám si toho všímat jak u sebe, tak na masterech, kde se zase potlouká kupa našich. Taky to znamená signál pro Idoom špióna, že by mohl proslídit co se v tom parným létě dělo na scéně. Tak určitě všichni hojně chlastali, pařili, stanovali a vůbec dělali všechny ty hezký věci, co se maj dělat že jo:). Nejhorší na tom je, že o tom nikdo nic nepíše kua, ste pěkný lamy! Ještěže tu je WW a PRE.

  Skupinka ochlastů z WW (zdravím drtičku a spol.:) pořádala dlouho avizovanou akci ke hře Chlastej, kterou vymyslel právě Drtič spolu se Zemědělcem. Jak sem tak četl reportáž usoudil sem, že tohle fakt stálo za to. Určitě se optejte přímo účastníků, ti se jistě rádi pochlubí. Co se týká PRE, tak ty (my) měli akci k pětiletýmu výročí založení klanu. Dokonce přijela i moje oblíbená lama MethoD:) - online report je tu.

  A co doom jako takový. Nejdřív asi ta nejsmutnější zpráva, ikdyž jak se to vezme... Klan 66 skončil. O pár dní však v podstatě stejní lidé nechali vzniknout klan nový - Quasar. Počet klanů se tak nezmenšil, není nad čím truchlit. Vlastně se můžeme radovat, protože vznikl ještě jeden klan - DeathHunters. Tak vám chlapíci přeju gl do budoucna. Dále vznikly úplně nový doom stránky o turnajích, který vede Darg. No a než přejdu přímo ke klanovýmu dění, kde se stejně dělo velký kulový, rád bych všechny upozornil, aby si upravili záložky na kelvinet, který se přestěhoval na novou doménu doom.milichovsky.com a zároveň začal fungovat pod novým jménem Doom-server.


  • DooManiax: jak už bylo zmíněno včera, x-jack pořídil novou doménu a teď dobře poslouchejte: byly updatovány 2 sekce!!! Good job
  • Predators: v červenci slavili PRE 5 let založení klanu, čas prostě letí. Bohužel se z PRE stránek začíná stávat hnojiště a vyskytujou se zde samý hovadiny. Jedinou kloudnou novinkou byl rozhovor s Titanem o konci klanu 66 na který se podílel jeho brácha RaideRr.
  • Aliens: od ALI odešel Darg a připojil se k nově založeným Quasarům. Urix napsal shrnutí co se stalo o prázdninách.
  • Wild Warriors: odešel Zen1, Krola, přišel Lukas111, abdikoval Messiah. Dá se říct, že u WW se pořád něco děje. Kelvin napsal zamyšlení nad klanem. O nové vedení Wariorů usilují 3 členové, kteří mají i své volební programy:) - Sizrdern, Dorynka a Bubušák.
  • Speedy Marines: dovolím si použít řádky napsané Tomsou: No mám-li začít obecně, tak musim hned na začátek upozornit na naši aktivitu, která je snad (na to že sou prázdniny tak určitě) nejsilnější jaká kdy byla. Hrajem všichni furt. Bohužel jak už je poznat na týhle historii tak o co víc aktivně hrajem o to míň aktivní sme v psaní newsek a vůbec tady na stránkách...
  • Immortal DooMers: odešel Jarin_cz a vyhozen byl Kloobed, naopak se ke klanu opět připojil Zuljin. U ID se nedělo asi nic, stránky zely v létě prázdnotou, protože houba musel plnit svoje lesní povinnosti - víte že je letos sezona!
  • Best Killers: shodnocení CTF ligy sesmolil Graim. O několik dní později oslavili BK první rok působení na doom scéně, což opět sepsal Graim:) Do klanu přišel FunebraK a hned se zapojil do CTF bitek, klanu to rozhodně prospívá.
  No bylo toho dost:)
  [ 01.09.06 ] [ 00:48:22 ] [ Twister ] [ Komentáře: 8 ]

  Doomanix.net & Predators.cz

  Dva nejstarší české klany si shodně ač nezávisle v měsíci srpnu zřídily domény druhé úrovně. Stránky DooManiax nyní naleznete na adrese http://www.doomaniax.net a stránky klanu Predators na http://www.predators.cz. Na obou sajtách probíhají úpravy, což určitě potěší hlavně fanoušky Dx:). Doufejme, že s novou doménou se dočkáme i větší aktivity nejslavnějšího klanu.
  [ 31.08.06 ] [ 22:01:10 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Doom Kapitán reprezentace

  Jak už bylo napsáno na stránkách klanu Speedy Marines, na idoom fóru se rozjíždí diskuze na toto téma. Kapitán repre bude tentokrát zvolen na delší časové období (a to hlavně aby mohl stanovit dobrou sestavu a hlavně aby sme nemuseli pokaždý někoho volit:). Měl by to být člověk co má přehled a je aktivní a hlavně chce tuhle funkci dělat - souhlasím s tím, aby se každý zájemce sám přihlásil a vyslovil nějakou myšlenku ohledně týmu/nominace/plánů... Samozřejmě i my ostatní si tam můžem napsat nějakej názor na tohle téma:). Takže ještě jednou odkaz na forum o kapitánovi doom reprezentace.
  [ 30.08.06 ] [ 12:50:21 ] [ Vain ] [ Komentáře: 2 ]

  NK is dead

  Nadpis na oficiální stránce Nocturnal Knights [NK] už mluvil za vše. Jeden z nejlepších CTF klanů ukončil včera, 29.8. 2006 svou činnost.

  Po odchodu základních opor klanu, kterými byli hráči jako Vampire Knight, Hawk nebo Poingnant se zbylí členové rozhodli klan rozpustit. Celkem logický krok. Doufejme, že zrušení klanu nebude mít žádný vliv na tým Bounty Hunters (Tennie, Vampire a Malvado), který je registrován a jedním z favoritů probíhajícího CTF turnaje.
  [ 28.08.06 ] [ 11:40:09 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  CTF turnaj rozlosován

  Aktuální CTF turnaj se setkal s nečekaně velkou odezvou - přihlásilo se 18 týmů! Koukal sem na rozlosování a docela by mě zajímalo jak chce poignat vyřešit problém s 2 týmama který sou navíc. Prozatimní rozlosování je hodně pochybný, protože pro 3 týmy by to teď znamenalo, že odehrají pouze 1 zápas a pak až finále. No sem zvědavej, doufám, že v tom je nějakej fígl. Každopádně přeju mnoho úspěchů rekordním 9 českých týmům (4 z nich se utkají v prvním kole:).

  Update: tak už je to vyřešený rozhozením týmu do 32 slotů.
  [ 27.08.06 ] [ 02:12:36 ] [ Twister ] [ Komentáře: 1 ]

  Nocturnal Knights v krizi

  Známý evropský klan Nocturnal Knights přišel o 4 hráče. Z klanu odešla hlavní postava NK - Vampire Knight a dále Goat známý též jako Malvado, Poignant a Hawk. Vampire a Goat odešli z osobních důvodů. Důvody ostatních zůstavají neznámé. V této chvíli má NK 5 aktivních hráčů. Jsem docela zvědavej jak si povedou dál, je to pro ně citelná ztráta.

  Když jsem u těch evropských klanů, nevíte co se stalo s LG?
  [ 24.08.06 ] [ 12:41:02 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Euro 3v3 CTF Tournament #4

  Konečně! Po dlouhé době se bude ve Zdaemonu hrát turnaj v CTF. Poignat otevřel registrace pro 3 členné týmy. Hlásit se můžete do 28. srpna, takže neváhejte. Budou se hrát následující mapy:
 • MAP 04 - Ralphis Magical Ice Forts
 • MAP 07 - The Excavation
 • Map 11 - Tribute
 • Map 24 - Crawl Space

  Prozatím se prihlásilo 9 týmu (z toho 6 českých).
 • [ 24.08.06 ] [ 01:20:22 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Mutace klanu 66

  Posledních pár dní se dění točí kolem českého doom klanu 66. Ten byl totiž před týdnem zrušen načež včera založili bývalí členové klan nový - nesoucí název Quasar (stránky prozatím ve výstavbě). Sestava staronových 66 vypadá následovně: Darg, Titan, Bubuss, Subking, ThomasTV. Správně vidítě, že chybí Beran a naopak se vrátil Thomas a novou postavou je Darg, který tak odchází z klanu Aliens. Bubuss vysvětluje důvody založení nového klanu na Doom-serveru.

  P.S. Nestačilo přejmenovat klan a nahodit nový theme na stránkách? :)
  [ 21.08.06 ] [ 23:04:02 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

  Zemřel doomer Toke:(

  Po čelním nárazu zemřel v automobilu doomer Toke, známý tvůrce map. Bylo mu 23 let a byl to fakt pohodovej člověk:( Doufal sem, že se takových zpráv nedožiju, ale život je svině. Chtěl bych poprosit naše doomery, jezděte opatrně nebo radši choďtě pěšky:(

  Yarda udělal vzpomínkový video na počest Tokeho památce. R.I.P. Toke
  [ 04.08.06 ] [ 13:23:45 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

  Zdaemon: Cz vs UK

  Ufon oznámil sestavu na zápas proti Britům. Ta vypadá následovně: hokis, titan, darg, vain a draza. Zápas se hraje tuto neděli ve 20:00 v mapách 04, 07, 09, 11, 25 a 28. Přejeme našemu výběru přesnou mušku, nechť ostrovani poznají sílu našich brokovnic:). Nezapomeňte fandit, přiďte třeba na náš IRC kanál #doom.cz (návod).
  [ 03.08.06 ] [ 10:14:50 ] [ Vain ] [ Komentáře: 0 ]

  DooM - Konec hry

  Na oficiálních stránkách Sci-fi a fantasy nakladatelství Fantom Print se v sekci Připravujeme konečně objevila závěrečná část knižní tetralogie DooM.

  Knížka s podnázvem Konec hry by se do prodeje měla dostat už v polovině srpna. Vzhledem k tomu, že srpen již je, se dá očekávat vydání za pouhých 14 dní. Rozbijte tedy Cyberprasátka a zkontrolujte finance, DooM na sebe nenechá dlouho čekat.

  [ 27.07.06 ] [ 13:48:49 ] [ Twister ] [ Komentáře: 2 ]

  Doom Guy vs Imp vs Revenant vs Archvile

  Jako čistou oddychovku si můžete pustit zápas mezi výše zmiňovanými borci:).

  [ 25.07.06 ] [ 15:52:33 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  ZDoom 2.1.3 & PrBoom v2.4.3

  Progamátoři ZDoomu a PrBoomu se v létě asi opravdu nudí. To dokazují opětovné aktualizace ve zdrojácích výše zmiňovaných doom portů. Download aktuálních verzí pro windows:
  Zdroj: ZDoom, PrBoom
  [ 24.07.06 ] [ 12:04:52 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  CTF: Cz vs UK?

  Přes web 66 sem se dostal až na Zdaemon forum, kde se řešil mezinárodní zápas Holanďanů s Britama. No přeskočme detaily, diskuze se obrátila jinam a to na zápas mezi CZ a UK. Angličani jsou prý připravený odehrát jakýkoliv mezinárodní zápas a tak je teď na CZ dat rychle do kupy tým a odehrát důležitej match. Postup by měl být stejný jak při prípravě na Dutch = zvolit kapitána, kterej si pak vybere tým. Jak už řekl ufon, Draza nebo Tomsa, sestava bude patrně jiná než při minulý nominaci proti Dutch, ať už kvůli aktivitě nebo skillu:). Takže navrhuju rychle odhlasovat kapitána repre, ať se to dá do pohybu. Každej doomer má možnost hlasovat, kdo by se jím měl stát. Takže volte kapitána na zápas CZ vs UK.
  [ 17.07.06 ] [ 12:11:55 ] [ Twister ] [ Komentáře: 19 ]

  PrBoom v2.4.2

  Zdá se, že se opět začalo pracovat na Prboomu, během několika týdnů vyšly 2 verze, aktuální se dostala už do čísel 2.4.2 (download - 847 kB). Seznam změn:
  • Move gamma correction tables into prboom.wad
  • Clean up light level calculations for walls & sprites
  • CheckIWAD uses ANSI C streams for better portability and error handling
  • Make screen wipe time independent of resolution
  • Applied various small cleanups and fixes from PrBoom 2.3.1
  • Fix problems with dehacked substitution of long strings
  • End of level sound crash fixed
  • Mac OS X: Added simple launcher which allows to configure the most common settings
  • Mac OS X: Uses Quicktime for music now to fix crashes (adapted from Jaakko KerÀnen's work in Doomsday)
  • Windows: Converted project files to free Visual Studio 2005 Express Edition
  [ 12.07.06 ] [ 22:52:23 ] [ Twister ] [ Komentáře: 11 ]

  Příští lan v Brně?

  Na webu Wild Warriors se objevila zajímavá novinka ohledně lanky. Sk8ies totiž v Brně vypátral hernu uprostřed centra v nákupním středisku Velký Špalíček. K dispozici by zde mělo být dokonce 80 počítačů se vším potřebným vybavením. Herna patří do sítě PG Cyber Café, kterou provozuje společnost Progamers:). Prý by nebyl problém s pronajmutím pro doomery - hraní na celý den by vyšlo na 2 stovky. Spíš by mě zajímalo jestli by nebyl problém s doom2.wadem, to by chtělo asi zjistit přímo v herně. Každopádně by to mohla být po několika akcích v G8 změna. Další aktuální info by se mohlo vyskytnout na idoom foru.
  [ 10.07.06 ] [ 00:43:59 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Doom Power: iddqd.cz

  Tak by se česká rodinka doomwebů mohla zase jednou rozrůst. Vzniká totiž nová stránka - Doom Power. Ona není úplně tak nová, protože se jedná o předělávku ruské stránky http://www.iddqd.ru, jejíž autorem je MAZter. Českou Doom Power vede Serges. Zatím pracuje na překladu ruské části, ale prý se můžeme těšit i na vlastní tvorbu. Přejeme hodně zdaru a nervů:)
  [ 08.07.06 ] [ 22:47:57 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Predators slaví 5 let

  Dnešním dnem slaví klan Predators pětileté výročí založení klanu. Na konci července a začátku srpna na tom bude stejně klan Aliens. Další člen "velký trojky" klan Wild Warriors oslaví 5 leté výročí 21. října. Suveréně nejstarším klanem jsou pak Doomaniax kteří jsou mezi doomery už 7 let. GL
  [ 07.07.06 ] [ 16:19:46 ] [ Twister ] [ Komentáře: 28 ]

  CTF liga: konec sezony

  Byl ukončen nultý ročník CTF ligy. Vítězem se stal tým Aliens*S, druhé místo obsadili <PRE>fessionals a třetí Marines TDS. Pořadí nicméně ovlivnil počet odhehraných zápasů, protože pouze 2 týmy mají odehráno všech 7 zápasů. Jeden tým odehrál dokonce pouze 4 zápasy. Podle mikiny (admin ligy) proběhl nultý ročník dobře. Každopádně regulerní 1. ročník dozná jistých změň, cituji:

  "Počítejte hlavně se zkrácením kola na 14 dnů a se zavedením poviných náhradníků v každém týmu. Také bych si představoval více aktivity od adminu. Zejména souhrn každého kola na stránkách (tímto si sypu popel na hlavu)."

  Následující řádky jsou pouze osobním pohledem: CTF ligu v tomhle modelu beru za naprosto zbytečnou. Nepočítám, že by nějak razantně narostl počet týmů a pro příští sezonu to vidím na maximálně 6 týmů, který jsou schopný se domluvit na zápas - to je podle mě málo. Liga by se měla otevřít pro zahraniční hráče, dále by se měla přiostřit pravidla co se týká odehrávání zápasů a stránky by měly fungovat ne jak doposud. K dispozici by měly být dema, screenshoty a nějaký komentáře by taky nebyly špatný. Těch bysme se mohli podle Mikiny dočkat. Co si myslíte o CTF lize vy?
  Zdroj: CTF liga
  [ 05.07.06 ] [ 13:24:04 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Doom odkazy

  Včera sem se pustil do opravy naší sekce odkazů, výsledek můžete omrknout. Snažil sem se ponechat stránky s nějakou solidní informační hodnotou Přidal sem i stránky, který už nebudou nikdy aktualizovaný, ale rozhodně by se na ně nemělo zapomenout. Zároveň najdete i stránky doomerů se kterými se teď roztrhnul backpack. Pokud víte o odkazu, který by tam měl být hoďte ho do komentů.
  [ 04.07.06 ] [ 01:24:30 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

  Idoom špión - červen

  Prázdniny jsou tu, ne však pro mě jakožto delegovanýho agenta idoomu. Nic mi tak nemůže zabránit v nabonzování toho, co se stalo v měsíci červnu. V první řadě by to chtělo trošku chvály, protože mi to nikdo neříká tak si to řeknu sám:). Červen by se dal nazvat idoomovským měsícem, takovej příval novinek byl naposledy k vidění někdy v roce 2003, no snad to vydrží i do budoucna. V červnu byly spuštěny stránky Doomovskýho speciálu na GameParku, pod kterými je podepsán vain. Hlavně nováčci tam najdou všechno, co je potřeba do začátků. Zároveň se rozjela ESL liga, kde bylo odehráno už přes 30 zápasů! ESL se budu věnovat určitě ještě někdy ve speciální newsce. Teď mrknem na klany...


  • Predators: volební horečka zachvátila i doomovskou sféru a tak si můžete přečíst volební program PRE. Na stránkách byly zrušeny anonymní komentáře kvůli stále častějšímu spammu, kdo chce nyní psát stížnosti k novinkám, musí se registrovat. Klan se připravuje na klastací akci, která proběhna někdy v létě, k dispozici je už plán s kompletním programem:).
  • Aliens: klanu se konečně podařilo něco vyhrát. , ale v hokejbale. Postaral se o to Darg, kterej přivez z juniorskýho mistrovství evropy zlatou medaili (článek). Gratulace.
  • Wild Warriors: řady opustil Partyz jeho slovy: "nemám už na něj tolik času, částečně mě přestal bavit a můj skill už je stejně na pokraji zkázy!". Tak si říkám, že bych taky mohl opustit klan. Jinak teď o víkendu proběhne už zmiňovaná promo akce hry CHLASTEJ, který by se měli zúčastnit tyhle doomeři: Drtinoha, Zemědělec, Stanley, Messiah, Kelvin, Method, Gusta, Sector, sizrdern, Draza, Tomsa_x, Mafo, Bubusak, Zen1. To zas bude nablito.
  • 66: zhodnocení momentální situace u 66 provedl Titan (článek). No jinak 66 reagovali na vstup PRE do politiky stejným způsobem a hned přivedli na svět alternativní program (článek). Titan opět zveřejnil oblíbený mp3 doomerů a Bubuss zase přidal na home page klanu panel s odkazy na weby doomerů. Kdo máte např. blog, napiště na 66 a budete zařazeni na seznam.
  • Speedy Marines: Tomsa zkoušel něco ve smyslu aprilovýho žertíku s tím, že odchází ze SM. No některý lamy mu to sežrali, nechápu. Jinak se objevila důležitá zpráva pro všechny Starrcovy pacienty - uložte si jeho nový icq! Pokud mu budete psat na starý (číslo:), že vás skolil infarkt, máte asi takovou naději na odpověď, jakože yarda hrál v roce 93 dooma.
  • Immortal DooMers: Profláknutá drbna Houbar nezůstal nic dlužen své pověsti a vyplodil kilometr dlouhej článek:). Jmenuje se REFRESH IMMORTAL DOOMERS. Zároveň můžete hlasovat v anketě PROC JSTE ODESLI Z KLANU, což je pro někoho pasé:).
  • Best Killers: v červnu jen jedna news u BK, ale o tý psat nehodlám, takže smůla:).
  To je ve stručnosti z června vše, uvidíme jak živo bude v červenci. Pokud se objeví aspoň nějaký novinky, vyjde Idoom špión v obou prázdninových měsících. P.S. těším se na komentář z Bechyně:).
  [ 30.06.06 ] [ 09:09:48 ] [ Twister ] [ Komentáře: 4 ]

  Reportáž z Confusion Doom Party 2005

  Done! Neuvěřitelně dlouho sem se sral se všema fotkama z Lan 2k#2, kterých bylo zhruba 400. Sešli se zde totiž foťáky 4 doomerů (hokis, mafo, kelvin a já) a po selekci zbylo 160 "nejlepších" obrázků. Dneska k ránu sem to konečně všechno dodělal. Reportáž z Confusion Doom party 2005 napsal Cow-killer v říjnu 2005, ta je se svolením vypůjčená:). Tímto je tedy sekce lan kompletní. Pokud náhodou najdete v reportu nějaký chyby, např. špatnej link na fotku tak mi pls dejte vědět, v tom šíleným počtu bych se nedivil, kdyby něco nesedělo. HF

  [ 28.06.06 ] [ 00:25:13 ] [ Twister ] [ Komentáře: 10 ]

  Rozhovor s Pittbullem

  Pátrání ve starých dobách mě přivedlo až k Pittbullovi se kterým sme se domluvili na rozhovoru pro idoom. Pro ty, kteří idoom nečtou pravidelně (peklo si vás najde) vám Pittbulla zlehka představím: Dozvíte se jaký byly jeho začátky s doomem či jak vzpomíná na Bubraka, vše v rozhovoru s Pittbullem.
  [ 24.06.06 ] [ 01:15:01 ] [ Twister ] [ Komentáře: 15 ]

  Doom Terminal Open 1998

  Začal sem patrát po historicky první lance v ČR, která proběhla už v roce 1998 pod názvem DOOM TERMINAL OPEN. Hlavním zdrojem se pro mě stal archiv Doom Center a článek ze SCORE (thx Vain). Společně s Bludrem a nějakým nadšeným fanouškem SCORE se nám podařilo sehnat dema z lanky! K jejich přehrání je potřeba Doom2 verze 1.666. Co dál... přepsal sem report ze scorečka a sehnal komentáře vítězů (Pittbulla, Bubraka a Bludra). Všecko sem hodil do sekce lan, takže první lanka je už taky zdokumentovaná - Doom Terminal Open 98.
  [ 23.06.06 ] [ 21:59:14 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

  ZDoom 2.1.0 (update)

  V tomto týdnu vyšla nová verze populárního ZDoomu (download - 1,3 MB). Ta krom obvyklého rušení bugů přináší "weapon support", která se týká cooperativního módu. Pokud to dobře chápu je možné si nastavit, že v případě smrti vám zůstanou zbraně a náboje (netestováno). ZDoom je jedním z nejstarších portů a mimojiné z něj vychází Zdaemon, pokud máte zájem mrkněte na článek o ZDoomu od Mr.XXXe.

  Update 26.6.2006
  Několik dní po uvedení Zdoomu vyšla nová verze - ZDoom 2.1.1 (download) opravující několik nových bugů.
  Zdroj: ZDoom
  [ 19.06.06 ] [ 11:51:32 ] [ Twister ] [ Komentáře: 7 ]

  Kulturní vložka

  Dal sem do doplnění sekce lan, kde nám pořád chybí report z Confusion DooM Party 2005. Do konce měsíce to bude hotový a světlo doomerskýho světa tak spatří těch 160 fotek, který zatim nebyly publikovaný. Propotím nad tim sice všecky trička co mi zbyly, ale co bych pro lanky - chloubu idoomu neudělal:). Jak sem tak projížděl ty předchozí lany tak sem se prostě musel zastavit u Idoom open 2005, a projít si ty videa (pro připomenutí, Idopen05 je ta s Luckou!:). Nestýská se vám po hře v rodinném kruhu když v pozadí hraje hudba z dooma? Připomeňte si to (Doom atmosféra.avi), ale co mě dokáže dycky dorazit je video, kde sem zachytil hlášky od 3 lidí (ufona, Tomsy a Bubusse) a jedna je lepší než druhá:). (Hlášky.avi). Když sem tak zhodnotil ty lanky na kterých sem byl, tak tahle patřila určitě k těm nejlepším, ale jasný prvenství má u mě kažopádně Sokol, jak se říká, poprvý to je dycky nejlepší. Co vy, která je vaše oblíbená lanka?
  [ 15.06.06 ] [ 15:00:51 ] [ Twister ] [ Komentáře: 2 ]

  Idoom špión - květen

  Pomalu se nám venku otepluje, holky nosí čim dál kratší oblečení, yarda je lama, no prostě květen jak vyšitej. I přes tutu idylku se doom hraje ve stejné míře, i když za měsíc už určitě léto propukne na plný obrátky. Co se tedy dělo v květnu? V první řadě bych chtěl připomenout turnaj na GameParku, kterej proběhl bez komplikací a už se jiště všichni těšíme na další. Tou největši bombou však byla určitě nabídka na pořádání ligy na ESL. Ta se už rozjela a k dnešnímu dni je registrováno celkem 29 hráčů. Liga (1on1) by se mohla stát velmi významnou a my ji budeme nadále sledovat a komentovat. Co dál... asi bych měl zmínit vznik nového českého klanu DooM OldSchool, který má prozatím 3 členy (BIT, Spectro a GoRila:). Doufám, že jim nadšení pro dooma vydrží, takže good luck. Na kelvinetu mě zaujal článek o historii doom scény do roku 2000, který by měl být povinnou četbou pro všechny nový doomery!:). A nyní už jednotlivé klany...


  • Predators: Method se po dlouhý době ukázal s Gustou v hospodě a hned ze sebe udělal velkýho alkáče:) (foto). Pár hlášek z Teamspeaku z několika zápasů PRE najdete v týto novince. Dále byla ukončena činnost týmu PREfessionals (Twister, hokis, ufon) - vítězů poslední lanky. Svou vítěznou pouť turnajem na GP popisuje tým 69 (Method + vain).
  • Aliens: pohledem na doomscénu obohatil Spirit řadu pdf dokumentů na webu:). Hezkou básničkou vrcholil souboj mafa s messiashem (jen 18+:).
  • Wild Warriors: Dva nové členy má klan WW, jsou to DooMinho a sizrdern, přejeme mnoho štěstí v novém působišti a doufáme, že je brzy vedení klanu přivede na pivní stezku. Lahodný mok bude i náplní MISTROVSTVÍ V CHLASTEJ! (stolní hra od tvůrců Drtinohy a Zemědělce, která oslaví své páté naroziny). Oslava proběhne 8.-9.července ve vesnici Mladějov! Více informací na webu WW.
  • 66: Podle Titanových informací by se snad mohl k aktivnímu hraní vrátit ThomasTV, člen slavného týmu 66 (Titan, Beran a ThomasTV) - snad to vyjde. Subking načapal několik doomerů jak morfují do elfího stavu (foto).
  • Speedy Marines: odehráli 2 přátelaky s evropskýmy klany. První asi s nejsilnějším NK (info), druhý pak s klanem Bad Taste (více). Na GP turnaji si pak duo Tomsa s Drazou odneslo ceny za druhé místo. Zároveň nabrali SM nového člena - Dopefishe (více).
  • Immortal DooMers: mají poslední dobou hodně dobrý ankety. V té poslední jsme hlasovali o to, kdo je největší legendou v ČR a z nominovaných osob vyhrál x-jack. Houbar nám pak poskytnul exkluzivní rozhovor s vítězným mohykánem z Doomaniax. To byl snad jedinnej článek na stránkách klanů, kterej se mi fakt líbil. Houbar drží novinkostroj IDček nad vodou, což dokazuje jeho pohled na CTF ligu.
  • Best Killers: poněkud mrtvo zavládlo v květnu na stránkách BK, nicméně zajimavým postřehem o automatickém nahrávání dem na GP obohatil Konar6 naše znalosti.
  [ 12.06.06 ] [ 09:35:40 ] [ Twister ] [ Komentáře: 7 ]

  Hell on Earth Sound

  Poznáváte tuto melodii? Zkuste pustit doom2.exe a hned budete vědět. Je to remix songu, kterej hraje v pozadí Entryway - mimochodem hodně povedenej. Tak povedenej, že když sem si "entry" pustil potřetí, měl sem pocit, že poslouchám Metallicu jak hraje dooma:). Poslouchal sem další mp3 na stránkách Hell On Earth Sound a řekl bych, že to jsou nejlepší remixy doom hudby, co sem kdy vůbec slyšel! Refueling My Hate (MAP10) zní hodně klasicky a stejně jako u Monster Condo (MAP18) hned poznáte o co jde. Autorem zhruba 30 remixů z Ultimate Doom a Doom 2 je někdo, kdo si říká Neurological. No sem zvědavej jestli budete ujíždět na tý entry tak jak já:).
  [ 08.06.06 ] [ 12:14:48 ] [ Twister ] [ Komentáře: 17 ]

  Nový start ligy na ESL

  Dneska ráno mě doslova položila zpráva na icq od psota, kde se píše cituji:
  "mno tak pruser, cely doom2 se musi zavrit a smazat, ted jsem dostal zpravu od vedeni ESL".
  Nákej německej admin ESL pak smazal celou doom2 sekci. Doom 1 a 2 je zde totiž na seznamu zakázaných her (neprošel nějakým ratingem kvůli hákovým křížům, který jsou v mapách 31 a 32). Doom se tudíž hrát na ESL nemůže, protože je to německá firma. Naštěstí vše bylo konzultováno s právníky a podařilo se domluvit to, že liga se bude jmenovat Zdaemon (jak triviální že...) Přejmenovat ligu nejde, což znamená nový start ligy. Zdaemon 1on1 ladder je spuštěn, musíte se znovu přihlásit. Všechny doposud odehrané zápasy se ruší a začne se znovu.
  [ 07.06.06 ] [ 16:29:32 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

  Liga začíná!

  Ode dneška můžou všichni úspěšně přihlášení hráči v lize odehrávat svoje zápasy. Jak někoho vyzvat? Stačí se podívat do seznamu přihlášených hráčů, vybrat soupeře a kliknout na jeho profil. Tam pak v dolní části kliknete na text Vyzvat!. Následně zadáte vámi vybraný datum a čas pro odehrání zápasu a vyberete svojí mapu. Odešlete výzvu a objeví se nápis: Výzva k zápasu byla provedena. Nyní musíte počkat až soupeř potvrdí výzvu. Pokud se tak stane, odehrajete zápas ve stanovenou dobu a po jeho ukončení musí vítěz uplodovat screeny a demo. Dema se nahrávají na ftp ESL.

  Host: ftpupload.esl-europe.net
  Uživatelské jméno: váš login na ESL (mailová adresa)
  Heslo: vaše heslo na ESL

  I když se to může zdát na první pohled složité, systém je velmi intuitivní. Pokud budou nějaký problémy ozvěte se mi třeba na icq nebo sem do komentářů.

  P.S. Ti, kteří stále nedostali potvrzovací mail a mají schránku na seznamu ať se podívají do spamového koše, prej to tam většinou končí!
  [ 06.06.06 ] [ 02:08:49 ] [ Twister ] [ Komentáře: 9 ]

  Otevřena liga na ESL!

  Jak už bylo před několika dny zmíněno, dostali jsme nabídku na pořádání doom ligy na stránkách Electronic Sports League. K dnešnímu dni byla zahájena registrace do 1 on 1 ligy. K jejímu otevření je však potřeba minimálně 12 hráčů, takže neváhejte a hlašte se. Domluvil sem se s psotem (hlavní admin ESL cz) a Tomsou, že vezmu adminování, takže dotazy můžete směřovat na mě. Proč hrát doom ligu na ESL?

  1. Stávající liga je mrtvá - poslední zápas se hrál 31. ledna 06. Admini na ni momentálně nemají čas. Naproti tomu, ESL běží v ČR už od roku 2003, systém je hotový, pravidla stačí pouze upravit.
  2. Je tu možnost opět zviditelnit českou scénu na jiným poli než je GP a Zlauncher, tím pádem i přitáhnout nový hráče.
  3. Pokud se liga dobře rozjede povolí nám možnost otevřít ji pro zahraniční hráče, tím pádem by se zvýšila konkurence. Zatím nevím, jak by to probíhalo, protože liga bude pořád vedena jako česká. Každopádně kvůli tomuhle do toho jdu.
  Jak se registrovat do ligy?
  Prvně je nutné založit účet na stránkách ESL. Na mail přijde aktivační link. Na stránkách pak máte jako login svoji mailovou adresu. Po přihlášení najedete do her až na zdaemon ladder, kde budete mín v menu link Registrovat. K úspěšné registraci musíte mít zadáno icq nebo irc. Je povolen pouze 1 účet na ESL!

  Pravidla:
  Základní pravidla pro ESL jsou pevně daná a doporučuju je aspoň omrknout. Pro dooma budou důležitý tyhle věci:
  • Hraje se duelový systém (1 on 1) ve Zdaemonu
  • Hraje se ve 2 mapách, každý volí jednu.
  • Hráči se sami dohodnou na jakém serveru se bude hrát. V případě, že se na žádném neshodnou, každý hráč vybere mapu, která bude pak hrána na "jeho" serveru. Výsledkem je součet fragů z obou map! Oba hráči jsou odpovědni za vložení správných výsledků. Ke každému zápasu se nahrají výsledné screeny ze všech kol.
  • Dmflags: 4920324 (jako na oblaku nebo na GP)
   Dmflags2: 359936 (jako na oblaku nebo na GP)
  • Fraglimit: 40
  • Timelimit: 30
  • Mapy: Dw5m1, Dw5m7, Entryway, Judas23_, Pobla8, Dwe2m11
  Hned jak bude mít další info se to včas dozvíte. Týká se to hlavně systému výzev a odehrávání zápasů.
  [ 03.06.06 ] [ 20:29:04 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

  DooM Park

  Na GameParku byl spuštěn speciál pro hru doom. Jedná se o stránky, které připravoval vain a musím říct, že se fakt povedly. Speciálů je na GP víc a mají je většinou hojně hrané hry jako Counter-Strike, Vietcong, Operace Flashpoint atd. Adresa je jednoduchá - http://doom.gamepark.cz a doporučuju si ji dat do bookmarků, protože o těchto stránkách ještě hodně uslyšíme:). Na Doom Parku najdete několik sekcí (Novinky, Turnaje, Tipy & triky, Návody, Odkazy, Klany, Downloads, Záznamy her). Nejvíc se mi líbila stránka Tipy a triky, která může hodně nováčkům pomoci se specifikami doomu jako je strarun, wallrun a hlavně střelba z BFG 9000. Zde totiž najdete několik videí, které demonstrují používání této mocné zbraně.
  Zdroj: DooM Park
  [ 01.06.06 ] [ 12:51:51 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Flash Doom

  Při brouzdání sem náhodou narazil na flashovou hru Doom. Sice byla dělaná speciálně k premiéře filmu Doom a tak nemá cenu se registrovat do té soutěže, nicméně pokud se zrovna nudíte pár minut zabijete (spolu se zombikama:)
  [ 30.05.06 ] [ 14:26:09 ] [ Twister ] [ Komentáře: 4 ]

  PrBoom v2.4.1

  Mrknul sem na stránky prboomu a zjistil, že je už víc jak měsíc venku nová verze - 2.4.1 (download 800kB). Nový prboom byl zpracován na jádru 2.2.6 s dalšíma vychytávkama z v2.3.1 a PrBoom+. Stejně sem při hře na žádný novinky nepřišel, tak sem aspoň típnul pár screenů v glboomu. Changelox najdete v souboru news.txt po rozbalení prboomu.
  [ 29.05.06 ] [ 15:35:55 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Turnaj na GameParku zná vítěze

  Včera ve večerních hodinách byl dohrán první DooM turnaj na Gameparku - Opening Tourney. Do "hybridního turnaje" jak jej trefně nazval houbar se přihlásilo 20 týmů (tedy 40 hráčů). Nejlépe si vedla dvojice Vain + Method, když ve finále porazila Drazu s Tomsou. Celý průběh play-off najdete v pavouku.
  • 1. místo: =69=: <PRE>MethoD+<PRE>vain (Vypalovačka DVD±RW LG GSA-4163B)
  • 2. místo: S-Masterz: SM*Draza_Jr.+SM*Tomsa_x (Tričko GamePark)
  • 3. místo: Hromadná Bestiální Soulož: <PRE>sneakfast+[BK>Graim (5 hodin zdarma v hernách Battlezone) (užíte si to kluci:)
  Doufejme, že další turnaj se uskuteční brzy. Gamepark už každopádně dobře navázal na své předešlé úspěchy s turnaji ještě pod starou GZ.
  Zdroj: GamePark
  [ 25.05.06 ] [ 12:12:59 ] [ Tomsa_x ] [ Komentáře: 25 ]

  Nabídka pořádání ligy na ESL

  Je to něco přez týden co jsem dostal nabídku od hlavního admina ESL, jestli u nich nechci rozjet doomerskou ligu. Přišlo mi to jako docela dobrý nápad, sešel sem se s nim na ICQ a trochu jsme to probrali. Pak jsem se zeptal pár doomerů co si o tom myslí, jenže nikdo z nich ani nevěděl co to ta ESL vlastně je:). Takže i to tady zkusim nějak vysvětlit, ač o tom vim taky minimum:

  ESL= Electronic Sports League. Je to projekt, který pod sebe zahrnuje ligy několika desítek online her a to pro státy z celé evropy. Ve většině her se jedná o docela prestižní ligu, na kterou se hráči připravujou a dobré umístění v ESL je vždy známkou kvality týmu. Hrajou se tam pak i turnaje o věcné ceny. Stránky ESL jsou TADY

  Co by to znamenalo pro doom: ESL by nám nabídli své zázemí, stránky, statistiky, fóra, propracovaný systém ligy včetně odzkoušených pravidel, která se upraví jenom minimálně pro potřeby dooma. Prostě tam je všechno co je potřeba na rozjetí ligy už hotový. Stačí sehnat jednoho admina, který bude mít chuť a čas se o to starat a může se začít.

  Pro a proti: Co jsem se tak zatim informoval a ptal, tak tu jsou klady i zápory založení doom ligy na strákách ESL. Pro určitě hovoří co sem zmínil už výše a to je zázemí, které česká doomerská liga potřebuje. To je asi to hlavní. Krom toho tam jsou i sponzoři atd, nicméně liga jako taková by se hrála asi bez cen co já vim, ale občas by měli být turnaje, kam se bude například nasazovat podle výsledků v lize a taky by měli být o ceny...

  Proti: Co vidim já, ale i další kterých jsem se ptal, jako zápor, tak to je předevšim nepřehlednost domácích stránek ESL. Je pravda, že tam běží plno turnajů a lig, v hodně hrách a ještě je to propojené se zahraničníma ligama, což je určitě náročné na prostor a strukturu stránek. To ale nás ani tak moc nemusí zajímat a ta nepřehlednost je jasný minus...

  Moc o tom ještě nevim, tak mě žádný další klady ani zápory nenapadaj, zkuste na to mrknout a dát svůj názor do komentů, nebo nejlíp na fórum založený pro diskuzi na téma doom a ESL.

  Můj názor je ten, že stejně nemáme duelovou ligu, protože ta naše se neujala a tak bych to zkusil a založil tam duelovou ligu. Časem uvidíme jestli to má cenu, co nám všechno ESL nabídnou a jak to bude fungovat a podle toho by jsme tam mohli a nemuseli přestěhovat i CTF ligu... Za tenhle pokus nic nedáme řekl bych...
  [ 19.05.06 ] [ 11:53:36 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

  Idoom špión - duben

  Všechna pozornost byla v dubnu směřována rozhodně k jubilejní 10. lan party v ČR - Doom Open 2006. O té pak bylo napsáno tolik, že je mi teď už blbý se o tom zmiňovat, ale třeba existuje někdo, kdo to vůbec nečetl. Reporty z lanky na klanových webech: PRE, SM, ID, BK, 66 a WW. No a nerad bych opomněl na Kelvinův report. Ale dost už lanky...


  • Predators: zkoušel sem rozjet debatu nad budoucností ligy v článku CTF liga de do sraček. Bohužel žádnou větší odezvu to nemělo, ikdyž pár zajímavých názorů se nakonec přece jen našlo.
  • ALI: minulý měsíc mi bylo vyčítáno, že sem nenapsal nic o Ali a to i přes to, že nebylo co:). Tentokrát se přece jen něco našlo, Cow-Killer se zamýšlí nad módem TDM, konkrétně nad abcdmv1.wad.
  • Wild Warriors: novýho skillera do svých řad dostal klan WW a to známého proutníka Bubušáka. Nevím co mu za to slíbili, ale určitě sou v tom baby:). Jeden přišel, druhý odešel a tím druhým je hráč, kterýho sem snad nikdy nepotkal - Sims-Killer. Aby toho nebylo málo, získal klan další 2 členy, resp. členky, který přišly stejně jen kvůli Bubušákovi:). Se zajímavým nápadem přišel Drtič, když vytvořil novou sekci Doom příběhy, kam může každý doomer vládat svoje články. Prozatím se jich sešlo 7, ale za poslední dobu tam žádné nové nejsou:(
  • 66: známá postavička české scény, která paři CTF o 36 - Bubuss oslavil 106 narozeniny... (tak prý je to naopak:). Nicméně musíme si tohoto stařešiny vážit, takže kdo mu ještě nepopřál tak dodatečně mazejte! :)
  • Speedy Marines: odhlásily jeden svůj tým z CTF ligy (Meo, Ballero, Miking) kvůli dočasné časové vytíženosti (škola atd. znáte to). Zároveň se rozhodli znovu otevřít klan pro nové zájemce. Však si to sami přečtětě. Dva hráči SM - Tomsa a Draza - proti sobě hráli finále ve Zdaemon turnaji,, což se podařilo vůbec prvnímu českém klanu. No jinak tradičně vás odkážů na historii SM:).
  • Immortal DooMers: z klanu dostal padáka Stanl3yT, ale pak po apelu Houbaře, který po lesích hledá nové členy se to stalo. Do řad ID se asi po desatý znovu vrátil BLUE RIDER:) a spolu s ním si klanové náčiní osahá i Crazypig, známej řezník z mas na publicu.
  • Best Killers: nabrali 2 nové hráče, jeden nosí nick Jezus (takže bůh s námi x Jezus s BK), druhý je mrpaja. Klan dostal za odměnu nové logo od lamy z Bechyně:).
  Buzerace a pochvaly piště do komentářů:)
  [ 04.05.06 ] [ 12:26:11 ] [ Twister ] [ Komentáře: 4 ]

  Co dál s CTF ligou?

  V posledních dnech se stává temátem číslo jedna CTF liga. Diskutuje se o osudu soutěže a to na webech Predátorů a 66. S komentářů prozatím vyplývá jedna věc: něco je špatně...

  Každý však vidí problém jinde, dá se říci, že co člověk to názor. Titan chce např. stanovit povinnost nahrávat demo z každého zápasu a celkově zpřísnit pravidla. Ufon zase chce ligu v mezinárodním meřítku. Bubuss se ptá jestli to má rovnou zrušit? :/

  Poďme to vyřešit společně, chyby z tohoto ročníku ligy se už nesmí opakovat, jinak se od ligy odkloní většina hráčů. Navrhuju otevřít ligu zahraničním týmům (Konar našel link na právě se rozjíždějící CTF ligu ve fóru na Zdaemonu. Myslím, že by se mělo uvažovat o nějaký komunikaci s lidma co se o to starají. Samostatná česká CTF liga je hezký nápad, ten ale podle mě nemůže vydržet. Máme na to moc málo týmů.
  [ 14.04.06 ] [ 17:11:17 ] [ Twister ] [ Komentáře: 10 ]

  Idoom špión - březen

  Březen je za námi a tak se můžem v klidu kouknout co důležitého nám přinesl. Z počátku to vypadalo na takový klidný měsíc, čekalo se na lanku a na webech bylo dost dlouhou dobu mrtvo. U DX, PRE, ALI a SM se např. nedělo v podstatě nic. Co však nutně muselo rozvířit klidné vody byly cheaty! Ty se totiž na Zdaemonu velmi rozmohly a ZDtým se rozhodl pro jejich rázné trestání. Prohlášení vydal i Tomsa jako admin Dooma na Gameparku. Někteří lidé jsou však nepoučitelní, což platí hlavně v případě Yardy. Tato známá lama se postarala o první ban na Gameparku v sekci Doom. Hned druhý den se na Kelvinetu objevil zajímavý článek ve kterém se řeší, proč má několik Čechů ban na německých serverech L@p. Mezi takto zabanovanými lidmi jsou např: Kelvin, Spirit Crusader, Cow-Killer, Czegi, Funebrak nebo Linux. Admin serveru prý vůbec neodpovídá na e-maily. K čemu je takový admin?


  • Wild Warriors: velmi živo bylo u WW, tradičně to ale nesouviselo přímo s doomem. Drtinoha se totiž prohlásil neomezeným vládcem klanu, následeně začal rozprodávat členy, kteří byli pasování na otroky:). Poptávka ale moc velká nebyla. Divný, když takovej skiller jako je např. Dandy byl k mání za pouhých 5 piv:). Naštěstí byla diktatura brzo svržena a do čela byl dosazen "prezident" Messiah.
  • 66: už ne tak veselo bylo u 66. Klan se totiž aspoň podle slov Titana a Bubusse ocitl v krizi. Tu začali rázně řešit propuštěním 2 členů - Bubušáka a Jima. V klanu tak zůstalo pouze jádro ve složení Titan, Beran a Bubuss. Ještě ten samý den byl ale přijat Subking, který opustil ID. Aktuální stav členský základny = 4. Nelehkou situaci snad 66 zvládnou, byla by škoda kdyby se kvůli aktivitě měl tento klan snad nedejbože rozpadnout.
  • Immortal DooMers: hlavní událostí byl už zmiňovaný odchod Subkinga do 66. K té se Sub vyjádřil ve zpovědi:). Funkci kapitána tak u IDček převzal Conner, kterému mocně sekunduje Houbar (aspoň co se týká novinek na stránkách:). Houbar totiž ihned zhodnotil situace a vyhlásil nábor nových členů, takže kdo má zájem... Klan opustil i další významný člen ID - Roadse.
  • Best Killers: odehráli clanwar se zahraničním klanem [CHAOS]. To stojí určitě za zmínku, protože když nad tím tak uvažuju, naše další klany v podstatě zápasy s cizími klany nehrají. Můžeme si tedy myslet, že jsme v doomovi velmoc, zahraniční klany nás však vůbec neznají (pokud se tedy neukazujeme v turnajích).
  Chybí snad něco co mělo být zmíněno? Piště do komentářů...
  [ 12.04.06 ] [ 09:50:58 ] [ Vain ] [ Komentáře: 4 ]

  DooM – Pekelné nebe

  Každý správný fanoušek DooMa má doma v knihovně dva díly tetralogie DooM. První dva díly nás společně s Flynnem „Fly“ Taggartem zavedly přes Mars, Phobos, Deimos až na Zem a ani tam se nepovedlo lidstvu zastavit démony. Druhý díl s názvem Peklo na Zemi skončil právě v tom nejlepším a čtenáři na pokračování čekali jako mariňák na BFG.
  Fantom Print konečně oznámili přípravu vydání třetího dílu a bezprostředně po něm by měl následovat i díl čtvrtý s názvem Konec hry. Datum vydání však nebylo stanoveno přesně, ale vše nasvědčuje tomu, že by se tak mohlo stát již tento měsíc.
  [ 10.04.06 ] [ 11:54:18 ] [ Vain ] [ Komentáře: 13 ]

  Chocolate DooM na Obláčku

  Pro milovníky starého dobrého DooMa svitla naděje si znovu zahrát Entryway jako za starých časů, tentokrát však přes internet a v XP nebo linuxu. Firestone nám zřídil server i pro port Chocolate Doom, který je věrnou kopií Dooma originálního. Pro hraní potřebujete pouze Chocolate Doom a doom2.wad. Chocolate Doom stáhněte třeba zde. Připojení není o nic složitější. První hráč spustí chocolate-doom.exe s parametry:
  • -connect 147.32.114.153 -skill 5 -deathmatch -nomonsters -warp 1
  objeví se mu modrá tabulka, ve které počká na připojení druhého hráče, který se připojí už jen parametrem:
  • -connect 147.32.114.153
  Až se připojí i on, hráč 1 (který bude i green) zmáčkne mezerník a Entryway hody mohou začít.
  Samozřejmě se tak může hrát i jiná mapa nebo rovnou cooperative. Záleží už jen na parametrech, které zadá první, zakládající hráč.
  [ 07.04.06 ] [ 01:14:45 ] [ Twister ] [ Komentáře: 9 ]

  Reportáž z Doom Open 2006

  Dokončil jsem slibovanou reportáž z poslední lanky. Chybí několik výsledků, takže pokud si je náhodou pamatujete hoďte je do komentářů a já to doplním. Za fotky patří dík Drazovi, ostatní jsem nesháněl, Kelvin má svoje na Kelvinetu a bylo by zbytečný na ně koukat 2x. Tak to by bylo všecko asi:).

  P.S.: Pro opravdové fajnšmekry a účastníky lanky doporučuju ke čtení a prohlížení fotek spustit tuto věc, nebudete litovat:).
  [ 06.04.06 ] [ 10:57:43 ] [ Twister ] [ Komentáře: 2 ]

  Dojmy z Doom Open 2006

  Letošní lanka (první) je za námi a na netu už se dají najít zvěsti jaké to bylo a jak to probíhalo:). Patrně nejlepší info je k nalezení na Kelvinetu, kde naleznete report z lanky. Další zprávy pak na stránkách českých klanů. Rozhodně doporučuji číst Houbarovu newsku. Další "info":) pak na webu 66. Reportáž pro idoom je hotová od pondělí, pracuje se na fotkách a tabulkách...
  [ 29.03.06 ] [ 12:51:32 ] [ Twister ] [ Komentáře: 13 ]

  Beer Open 2006:)

  Ještě malá zprávička pro všechny fanoušky zlatavého moku. V pátek den před lankou se už tradičně doomeři scházejí v hospodě POD SMETANKOU. Podle předběžných informací se tam už od 15:00 v pátek bude nacházet Tomsa s Drazou a jak se bude blížit večer, účastníků bude přibývat. Vím, že určitě dorazí několik PRE a určitě uvidíme i postavičky z klanu WW či 66. Proto se přiďte všichni ožrat:).
  [ 28.03.06 ] [ 15:44:24 ] [ Twister ] [ Komentáře: 34 ]

  Doom Open 2006 - info

  Přináším snad konečně normální info k sobotní lance. V první řadě je to název - Doom Open 2006 (stránky lanky. Jak už bylo řečeno, lanka se bude konat tradičně v Praze na Národní třídě 25 (objekt Lasergame, vedle je KFC). Vstupné bude v rozsahu 150,- až 200,- Kč v závislosti na počtu lidí. Neváhejte a zaregistrujte se. Budou se hrát 2 turnaje:
   Pravidla CTF:
  • Hrají se mapy z mapacku 1,2,3 (pokud se nějaké mapy budou vyřazovat, tak přímo v herně)
  • DM flags totožné s nastavením na GP nebo Oblaku
  • Týmy budou rozlosovány na místě do 2 skupin Každý tým výbírý 2 mapy, nesmí se hrát 2 stejné mapy za zápas
  • Barvy se střídají po 2 odehraných mapách pokud se týmy nedomluví jinak
  • Hraje se na vítězství v mapách
  • V základních skupinách znamená stav 2:2 remízu
  • Za vítězství jsou 2 body, za remízu 1 bod
  • Do další fáze (pavouka) postoupí 4 týmy s každé skupiny (A1 vs B4, A2 vs B3, A3 vs B2, A4 vs B1)
  • V pavouku se za stavu 2:2 losuje neutrálním člověkem rozhodující mapa. Ta nesmí být totožná s těmi, co se už v zápase hráli. Pokud i poslední mapa skončí remízou, rozhoduje počet vlajek. Pokud je i počet vlajek stejný rozhoduje další mapa:).
  • Vyhraje tým, který vyhraje ve finále:)
   Pravidla duelové turnaje:
  • Hraje se systémem double elimination (pavouk WB+LB)
  • DM flags totožné s nastavením Oblaku (1on1 map01)
  • Každý hráč vybírá jednu mapu z výběru: Entryway, Judas, Dw5m01, Dw5m07
  • Další pravidla přímo na místě
  Následující obrázek jsem si vypůjčil z Kelvinetu:)
  [ 25.03.06 ] [ 17:04:27 ] [ Twister ] [ Komentáře: 4 ]

  Turnaj na GameParku

  První turnaj na GameParku ve hře DooM se kvapně blíží. Včera byl zveřejněn článek k turnaji, který nese název Doom 2 - Opening Tourney. Půjčil sem si několik řádků týkajících se hracího systému:
  • Bude se hrát pavoukovým systémem s dvojitou eliminací (WB+LB).
  • Každý zápas se budou hrát čtyři mapy: V pokoji CTF se odehrají mapy 03- Exophase a 04- Ice Magical Ice Forts a v pokoji DM/TDM mapy 03- Gantlet a 18- Countryard.
  • Hraje se na vítězství v mapách, čili tým který vyhraje víc map postupuje.
  • Pokud bude po 4 mapách remíza, pak budou rozhodovat duely. Kapitáni týmů odehrají duel v mapě Entryway, jejich spoluhráči pak hrají v mapě Judas23 (v pokoji DM/TDM Nové mapy). Postupuje tým s vyšším počtem fragů v obou duelech. Pokud i ten bude stejný, tak v tomto nepravděpodobném případě odehrají všichni 4 hráči zápas v mapě Dw5m07 (nové mapy) zápas všichni proti všem (FFA, Maso). Vítěz zajistí svému týmu postup...
  • Pořadí odehrání map, barvy týmů a další výše neuvedené věci jsou libovolné, záleží na dohodě hráčů.


  Neváhejte a hlašte se, hraje se o vypalovačky, trička gameparku a 5 hodin zdarma v hernách Battlezone. Registrace končí 2.4.2006 a začátek turnaje je naplánován hned na následující den. P.S. Když už jsem u těch triček, nechce někdo koupit tričko GameZone? Stydím se s ním i utírat nádobí.
  [ 18.03.06 ] [ 01:24:54 ] [ Twister ] [ Komentáře: 18 ]

  DooM mizí z GameZone

  Po delší době jsem se mrknul na GZ a zjistil sem, že v nabídce her chybí Doom. Pátral sem na fóru, zda nejsou uvedeny nějaké bližší informace o jeho stažení, bohužel sem nic neobjevil. Pokud tedy nepočítám toto fórum, na které nereaguje žádný GZ admin. Po více než měsíci provozu nové GZ totiž admini nejsou schopni Doom rozjet a správně nastavit server. Hrát tak na GZ vůbec nešlo. Ikdyž měli vše potřebné k rozjetí dooma, vykašlali se na nás a kašlou na nás stále. Tým z progamers tak patrně definitivně pohřbil Doom na GZ, buďme rádi, že existuje Gamepark.
  [ 10.03.06 ] [ 10:25:31 ] [ Tomsa_x ] [ Komentáře: 153 ]

  Boj proti cheaterům

  Jak již někteří z vás vědí, v poslední době došlo ze strany holanďana codeimpa k několika útokům na světové zdaemon servery. Spolu s těmito útoky byl naprogramován i cheat (aimbot+wallhack), který codeimp vypustil mezi hráče a ti ho bohužel s radostí používají. Na zdaemon serverech okamžitě zaujmuli rezolutní postoj proti hráčům, kteří tenro cheat použijí, otestují, nebo třeba jen stáhnou. Takovéto hráče čeká okamžitý BAN.

  Jakožto admin českého serveru Gamepark jsem se o tomto problému bavil se Samiam, která adminuje zdaemon servery. Po prodiskutování současné situace jsme se dohodli na vzájemné spolupráci v postupu proti cheaterům- čechům. Budeme si vyměňovat pravidelně informace, pokud bude podezření na cheat, budeme spolupracovat a případný BAN udělíme jak pro světové zdaemon servery, tak pro Gamepark. Díky této spolupráci bude Gamepark a tedy i celá česká doom scéna lépe chráněna proti cheaterům. Samozřejmostí je i spolupráce s českými servery Obláček na zdaemonu, jejichž chod zajišťuje Firestone.

  V současné době mají na zdaemon serverech BAN dva čeští hráči hrající i na gameparku. Ještě není rozhodnuto jestli se vzájemná dohoda bude vztahovat i na ně, každopádně to jenom potvrzuje že situaci je potřeba řešit. Tímto apeluji i na všechny hráče, aby svá případná podezření z používání cheatu oznamovali a pokud možno se snažili nahrát demo, které může pomoci tento cheat prokázat.
  [ 09.03.06 ] [ 11:47:21 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Registrace na doom party

  Dnes začíná registrace na Doom Party 2006. Bohužel plánována porada se neuskutečnila, takže není známo prakticky nic ohledně lanky, jediná jasná věc je datum a to 1. 4 od 09:00. Konec je 2. 4. v 09:00. Doufám, že se method brzo ozve ať můžem na stránky lanky napsat nějaký lepší info:). Registrovat se můžete na stránce http://lan2006.idoom.cz.
  [ 03.03.06 ] [ 16:21:38 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

  Doom Party 2006 na začátku dubna

  Letošní doom lan party se bude konat v sobotu 1. dubna od 9 hodin v herně G8. V nejbližší době budou nahozený stránky pro registrace. Pronájem herny vyjde na 3500. Tuto neděli v 17:00 proběhne na IRC v channelu #doom.cz porada ohledně systému hry a názvu lanky. Napsal jsem kratší návod jak se dostat do kanálu #doom.cz na IRCnetu.
  [ 26.02.06 ] [ 02:05:12 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

  Doom na GameParku (update)

  Zítřejším dnem by se měl doom opět dostat do povědomí české herní scény, zjistil sem, že veškeré přípravy na jeho spuštění vrcholí a podle Mamertuse bude zprovozněn zítra. Co se týká dalších novinek, statistiky se na GamePark rovněž dostanou, počítá se s nimi samozřejmě i pro dooma. Bohužel staré stats patří Telecomu = GZ, z čehož vyplyvá, že se pojede od nuly. Počítám, že se tak strhne velká bitka o první místo, což jen prospěje zvýšení hratelnosti na GP. Možná by stálo za to podniknout nějakou uvítací smažbu na GP a překonat starý rekord z GZ, co myslíte?

  Update 13:29: Doom byl před malou chvíli spuštěn - link.
  Zdroj: ICQ
  [ 23.02.06 ] [ 13:19:56 ] [ Tomsa_x ] [ Komentáře: 20 ]

  Doom olympiáda na zdaemonu

  Souběžně se zimní olympiádou v Turíně beží na evropských serverech i doomerská olympiáda. Soutěží se v nejrůznějších disciplínách zaměřených na aim, movement, rychlost, týmovou souhru, nebo třeba skákání, či rocket jumpy... Pro všechny soutěže byly vytvořeny speciální mapy, většinou se zimní tématikou, které jsou vždy určené na specifický doomerský um.

  Do této olympiády se přihlásilo sedm evropských týmů, včetně českých zástupců z klanu Speedy Marines. Jména všech týmů, jejich sestavy a průběžné pořadí najdete na fóru zdaemona.

  První dvě disciplíny zaměřené na aim a movement byly dohrány tento týden a ihned začala registrace na další disciplíny, konkrétně se zaměřením na rychlost a ovládání rocket jumpů. V každé disciplíně vybere tým dva zástupce, kteří jej zde budou reprezentovat. Tyto dvojice jsou nalosovány do pavouka a klasicky vyřazovací metodou se snaží přez soupeře probojovat až do finále. V každém kole je vítěz ohodnocen 5 body, druhý získá 3 body, třetí 2 body a čtvrtý hráč 1 bod. Tyto body se týmům sčítají a určují tak jejich celkové pořadí.

  Jak jsem již zmínil, tak první dvě disciplíny byly odehrány minulý a tento týden. Velikou radost nám udělali naši reprezentanti, kteří vybojovali v obou disciplínách finálové umístění a tím i první dva cenné kovy pro svůj tým. Kokrétně to bylo zlato v shooting rangi, když porazili druhý Hannah's team (LG_Exl a AF-Domains) a stříbro v doom racingu, kde až ve finále podlehli rychlomaniakům z týmu BWolfs noname (Sedlo, BWolf). Obě disciplíny odehrála za SM dvojice Tomsa_x a Draza_Jr, která tak zajistila jedinému českému týmu na olympiádě průběžné první místo.

  Další dvě disciplíny na programu jsou Icerace, kde nastoupí opět dvojice Tomsa_x a Draza_Jr, jejichž největšími soupeři budou určitě opět BWolfs noname s rychlonohou marinou Sedlem v čele a RocketJumping, kde bude SM reprezentovat Meo a Starrec. Těm budou nejvíc zatápět Rocket jumpví nadšenci jako Doom2pro z týmu Darksiders, nebo RJ specialista Zaerg opět z velmi silného týmu BWolfs noname.

  Přejeme našim hodně štěstí a jejich úspěchy i neúspěchy budeme i nadále sledovat.

  Screenshoty zleva: Icerace, Doom racing, Shooting range a Rocket jumping.
  [ 17.02.06 ] [ 10:31:31 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Wikipedia a DooM

  Wikipedia je otevřená mezinárodní internetová encyklopedie, do které může příspívat každý. Její popularita roste s každým dnem a už nyní patří k nejlepším zdrojům informací. Obsahuje totiž přes 2 miliony článků v několika desítkách jazyků. Česká verze - Wikipedie zahrnuje dnes přes 25 000 článků. Mezi hledanými výrazy naleznete i Doom, bohužel sekce přináší pouze základní informace. Máte možnost to změnit! Zapojte se editace výrazu doom na české wikipedii, odkaz editovat najdete vždy vpravo od daného textu. Inspirovat se můžete v anglické verzi, která je opravdu podrobná a přináší komplexní informace o hře doom.
  [ 14.02.06 ] [ 15:27:29 ] [ Twister ] [ Komentáře: 7 ]

  Jak si vede Doom film?

  V roce 2005 spatřil světla kin film Doom. Nyní, pár měsíců po premiéře se můžeme podívat, jak si ve skutečnosti vedl. Podíval jsem se na několik statistik, např. kolik film vydělal či jak jej hodnotí sami diváci...

  Vzhledem k poměrně vysokému rozpočtu (60 milionů USD) měl jistě Doom velké ambice. Přesto však celosvětová tržba z filmu dosáhla zhruba 54,5 milionů USD. Lze očekávat, že do kasičky producentů ještě nějaký ten dolar přibude, o což se jistě DVD verze, která by se měla u nás objevit už tento měsíc.
    
  Diváci se tentokráte většinou nerozdělili do 2 skupin jako tomu bylo u hry. Dá se říct, že film byl brán jako průměr současné tvorby. Co se týká ČR - na ČSFD, má Doom poměrně slušných 52%. Já osobně mu dal 3 hvězdičky (60%). Ve světovém měřítku posloužil jako zdroj informací tento portál a i zde si doom vede podobně, v uživatelských hodnoceních má 45%.

  Přiznám se a stydím se za to, na dooma jsem do kina nešel. Film jsem však později viděl a vesměs jsem očekával co přinese nebo spíš nepřinese. Trochu mě mrzí, že jsem nebyl svědkem příchodu pekla a více k rozpracovaného pozadí hry. Použití BFG a 5 minutová pasáž z pohledu první osoby se mi líbilo, ale více návazností na hru by rozhodně neškodilo. Co říkáte na film vy?
  [ 09.02.06 ] [ 23:55:34 ] [ Twister ] [ Komentáře: 10 ]

  Idoom špión - leden/únor #2

  Dnes máme na programu druhý kvarteto českých doom klanů a to těch novějších.


  • 66: Začátek roku 66kám příliš nepřál, protože se jim na delší dobu rozpadl hvězdný CTF tým, kvůli absenci ThomaseTV. Ten prozatím přestal hrál dooma a nikdo z klanu neví, zda se vrátí. Titan a spol. mu však nechávají dveře otevřené. Momentální sestava 66 čítá tyto hráče: Titan, Bubuss, Beran, JimNorton a Bubušák. Co se týká dalších zajímavostí, určitě mrkněte na fotku Connera, který byl spatřen a zvěčněn v hospodě Na Smetánce:).
  • Speedy Marines: SM v současné době drtí CTFko a poctivě se připravuje na ligu, kde má tým vysoké ambice. I jejich stránky jsou plné informací, obzvláště povedená mi připadá sekce Historie, která prochází každý měsíc updatem a dozvíte se tak vše potřebné co se v klanu událo.
  • Immortal DooMers: ID oslavily první rok fungování, bohužel zrovna v dobu, kdy jsme patrně navždy ztratili starou dobrou GZ. Zároveň nabrali 2 nové hráče a to h-i-ma a bulda (neplést s Bulbem). Popřejme jim hodně štěstí do druhého roku působení na doom scéně.
  • Best Killers:V současné době nejmladší stabilní klan u nás. Mezi členy patří Graim, Bulb, czegi, hokejkamail, Konar6 a borec bez internetu Stafl. Určitě se běžte podívat na jejich stránky, kde v jedné newse najdete několik fotek zahraničních doomerů, mimojiné třeba Stellu.
  Dnes už je to opravdu všechno, v březnu se přihlásím s dalším číslem.
  [ 08.02.06 ] [ 23:12:40 ] [ Twister ] [ Komentáře: 2 ]

  Idoom špión - leden/únor #1

  Pravidelně jednou za rok (či déle:) děláme průzkum současných českých klanů. S novým rokem 2006 jsem si však dal úkol se této sféře věnovat častěji a to jednou za měsíc. Vedla mě k tomu špatná bilance idoomu v roce 2005, kdy jsme zaznamenali nejnižší počet uveřejněných novinek za 6 let a rovněž Kelvinova aktivita na Kelvinetu:).  Vítám Vás v nové rubrice Idoom špión. Jak už jsem v úvodu napsal, každý měsíc se vypravím na stránky českých webů a to převážně klanových, kde se budu snažit vypíchnout zajímavý newsy nebo příspěvky:). Tak první pokus...

  • DooManiax: Všichni víme, že jsou neaktivní a v podstatě už se online nepohybují až na posledního mohykána Radga. Co mě však zaráží je, kolik klanů má špatný link na stránky DX. Ty se nachází na adrese http://doomaniax.bonusweb.cz, nikoli na wz. Pokud možno, opravte si odkazy:).
  • Predators: Od nového roku nový web sebou přinesl větší míru aktualizací. Za zmínku určitě stojí cooperativní demo dooma2 PRE30uv run v čase 25:23, přijetí Sneakfasta jako 9 člena, 50 000 návštěv jejich webu, změna log a v neposlední řadě pozvání na Methodovi narozeniny, které se uskuteční v sobotu 18.2. v doomerské hospodě Na Smetánce:).
  • Aliens*S: Klan změnil název už v minulém roce, přesto si to zaslouží pozornost. Za to S na konci vděčí Alieni spojení s klanem Steelsting odkud přisli Mafo, Capnor, Cow-Killer a Darg. V současné době má klan 7 členů v čele s Urixem, dále zde hraje drtička Spirit a posledním přírustkem je Maly-Sanok. Hodně se u nich diskutovalo nad vyloučením hráče DPJ, po kterém se Urix rozhodl napsat tento článek.
  • Wild Warriors: U WW se toho poslední dobou moc neděje mám takovej dojem. Momentálně je v klanu 14 hráčů, přesto je prakticky nevídíte hrát. Pokud máte zájem o Doom úkoly kontaktujte Drtinohu (193-069-831), dostanete heslo a můžete zkoušet co si na vás připravil. WW jsou však velice aktivní v mimodoomových činnostech, což dokazuje jejich poslední výlet do Albrechtic a snaha o provozování zimních sportů:). A na závěr mají jednu pěknou fotečku ze zmiňované akce.
  Na zbývající klany se těště zítra, budou to překvapivě 66, SM, ID a BK:).
  [ 06.02.06 ] [ 09:45:53 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Holanďani vyzývají ČR na CTF (updated)

  Naši zahraniční kolegové z Nizozemí nás vyzvali na zápas (ZDaemon CTF 5 na 5). Jejich soupiska hráčů, kteří se mohou zapojit vypadá následovně:

  [NL]Tennie, [NL]Ragnarok, [NL]Punaxe, [NL]Nattetas, [NL]ScapeGoat, [NL]Da_maniaC, [NL]SpacePirate, [NL]Elmort.

  U nás je zatím vše ve stádiu volby kapitána "repre", který pak vybere do týmu další hráče. Hlasovat o kapitánovi můžete v našem fóru, bylo by dobrý to nejpozději v neděli ukončit, vyhodnotit výsledky a začít sestavovat tým. Pravidla a veškeré podrobnosti se objeví na idoomu, hned jak je dojednají kapitáni obou týmů. Kapitánem ČR byl zvolen Titan a včera vybral tým, který vypadá následovně:

  Ufon, vain, Twister, Beran a Titan.

  Jako náhradníky uvedl tyto hráče: Spirit, Darg, Hokis, Bubuss, SubKing, Mafo, Ballero, Meo, Starrec... Co se týká map, každý tým vybere 3 mapy a to z mapacků #1 a #2. Hraje se vítězství v mapách a při stavu 3:3, rozhodne náhlá smrt v zatím neurčené mapě. Další info na fóru.
  [ 05.02.06 ] [ 02:22:29 ] [ Twister ] [ Komentáře: 8 ]

  Gamepark.cz startuje

  Po převratu na GZ, o kterém jsme informovali přichází další zajímavá zpráva. Starý GZ tým v čele s Mamertusem a Bojlerem rozjel zcela nový projekt, oproštěný od zákeřných vlastníků typu Českého Telecomu. GamePark, který tým kolem Allstaru dokázal rozchodit za 4 dny bude mít velké ambice na poli české herní scény a samozřejmě DooM scény, protože náš starý dobrý DooM se na GP dostane.

  GameZone však DooM slíbila také, takže to vypadá, že najednou budeme mít o pár serverů navíc. Celá aféra kolem převzetí GZ může mít velký vliv na Progamers, kteří teď GameZone vedou. Jejich tým nebyl schopný rozjet od 1. února web GZ, i když se na tuto situaci připravoval 4 měsíce. Myslím, že kdyby se jim to podařilo hned ve středu, situace se nemusela vůbec vyhrotit, nevznikaly by petice a většina hráčů by si řekla: "co je mi do toho, kdo spravuje GZ, hlavně když jdou servery". Ty však nejdou ani dnes, aspoň ne v Doomovi. Jen díky své neschopnosti teď GZ může litovat několika stovek hráčů, kteří dají přednost GameParku. Všeobecný odpor vůči GZ však podle mě bude opadat a to závisle na tom, jak se předvede její nový admin tým a hlavně jak rychle dokáže zajistit chod serverů.

  Jedno je jisté, GamePark.cz má velký potenciál a pokud si udrží hráčskou přízeň, která je teď obrovská, můžeme být svědky zrození "nové GameZony".
  [ 03.02.06 ] [ 10:49:53 ] [ Twister ] [ Komentáře: 2 ]

  Doom RPG - hrajte dooma na mobilu

  Na Doupěti se objevila nová recenze na Doom RPG. Podle autora článku, cituji Doom RPG je jednoznačně krok správným směrem. Přináší spoustu nového: zajímavý a intuitivní systém ovládání (i když jsme stále používali dvě ruce a ne jen jednu, jak uvádí Carmack), povedenou grafiku a hlavně hodiny dobré zábavy. Cena, za kterou se mobilní tituly v současné době prodávají, rozhodně není vzhledem ke kvalitám této hře nijak přemrštěná. Co dodat? Snad jen - už aby se prodávala i u nás. Co se her na všech platformách týče, Doom RPG až na pár drobků moc originality nepobral. V mobilní kategorii ovšem představuje menší revoluci a výrazný posun vpřed. Stejně jako před lety na počítačích. A pak že se historie neopakuje.
  Zdroj: Doupě.cz
  [ 01.02.06 ] [ 11:24:25 ] [ Twister ] [ Komentáře: 9 ]

  GameZone mění provozovatele, DooM zachován (aktualizováno)

  Včera se mi dostala do rukou zpráva, která mě dost zarazila. Český Telecom totiž zrušil smlouvu se stávajícím provozovatelem GZ - firmou allstar a podepsal smlouvu novou a to s ProGamers. Nekorektní jednání českého telecomu se opět projevilo, když se o této události dozvěděli správci GZ a šéfredaktor teprve včera! a to ve chvíli, kdy se podepisoval nová smlouva. Celý projekt GZ teď bude řídit pan Mikšovský a otázkou zůstává co hodlá s GZ podniknout. Ať žije monopol.

  Co bude s adminy nevím. Snad zůstanou. Snad zůstane i doom... Od půlky minulýho roku čekal Bojler (bývalý šéfredaktor GZ) a Mamertus (technický ředitel projektu GZ pod allstarem) na nové servery, které Telecom akorát sliboval.

  Skutečnost byla taková, že cela dodavka v hodnote 3 milionu korun (cca 30 serveru) davno prisla, ale sla do rukou pana Misovskeho, ktery si tak krasne stihl okopirovat celou GameZone a pripravit se na bezproblemovy prechod po dostani se k moci...


  Prozatím se můžem scházet na irc v channelu #doom.cz.

  Update 2.2. 02:24
  Na Tiscali Games se objevil článek, ve kterém najdete další podrobnosti ohledně změny provozovatele GZ. Doporučuji přečíst.
  Update 2.2. 10:29
  Podle technického ředitele Progamers - Hobbyse, budou na GZ všechny stávající hry ze staré GZ, což znamená i DooM!
  Update 2.2. 19:49
  Bojler a spol. rozjel starý GZ forům ze zálohy, kde se dozvíte další info, jak to bylo s prodejem GZ do rukou Progamers, čtěte zde.
  Update 2.2. 22:45
  K dispozici je zajímavý rozhovor s adminy bývalé GZ.
  Zdroj: icq: Bojler, Hobbys, OLD GZ Forum
  [ 23.01.06 ] [ 10:19:57 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  CTF liga - neodehrané zápasy

  CTF liga se potýká s větším počtem neodehraných zápasů. První kolo končilo 20. ledna, načež se admini dohodli jej prodloužit o jeden víkend. To však nepřineslo žádný efekt a neodehrál se jediný zápas. Miking a spol. dávají všem, kteří neodehráli své zápasy poslední šanci, cituji:)
   "Zápasy 1.kola které se neodehrály do stanoveného termínu se musí odehrát do konce 2.kola aniž by to narušilo průběh druhého kola. Od druhého kola platí pravidlo 20. pro určení termínu."
  Přečtětě si důkladně vyjádření adminů na stránkách ligy a pravidla.
  Zdroj: CTF liga
  [ 15.01.06 ] [ 21:09:10 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Doom 2 - Bloodfalls 2006

  Na GameZone se po delší době uskuteční turnaj, jak už jsem avizoval v poslední novince. Neváhejte a registrujte se, hraje se TDM 2 na 2. Pravidla se dořeší během registrací, vyjádřit se můžete zde.

  Ceny:

  • 1. místo - Vypalovačka DVD±RW LG GSA-4163B (+R DL 4x; ±R 16x; +RW 8x; -RW 6x; RAM 5x; CD-R 40x; CD-RW 24x)
  • 2. místo - Sluchátka KOSS UR/10
  • 3. místo - Tričko GZ.
  Zdroj: GameZone.
  [ 06.01.06 ] [ 00:49:13 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  Nový admin na GZ - Tomsa_x

  Včerejsím dnem se oficiálně stává gz adminem Tomsa_x (potlesk prosím:). Další dobrou zprávou přinesl Bojler, který nedávno psal jestli chceme do doom2 turnaj. Výsledkem je, že turnaj se uskuteční v lednu a to v TDM 2 on 2, na kterým jsme se dohodli. Adminovat už bude Tomsa_x s mojí drobnou výpomocí. Rád bych předešel nějakým tlachům a nezaručeným zprávám proč už tam nejsem, takže: z GZ sem chtěl odejít už minulý rok, ale nakonec sem se s Bojlerem u piva dohodnul, že ne:) Přesto sem už cítil, že je čas toho nechat a 14.10.2005 jsem skončil. Bylo to z části z osobních důvodů, z části ztráty nadšení, od tý doby adminem nebyl nikdo. Na GZ sem začal díky Pokusu o rekord ještě když ji vedla Felie a zůstal sem tam téměř 4 roky. Nebudu tu blekotat co sem udělal nebo neudělal, hlavní je, že se Doom na GZ rozmohl a já sem rád, že sem u toho mohl být. V poslední době a to hlavně po letních prázdninách sem se na GZ skoro neukázal, což není právě dobrou vizitkou amina. Přesto tato "neaktivita" neměla vliv na to kolik turnajů se na GZ uskutečnilo. O tom kdy bude turnaj, nerozhoduje admin, ale vedení GZ = Český Telecom. Admin má pouze tu příležitost celý turnaj řídit, nikoliv jej pořádat. Proč novým adminem Tomsa? Po mým odchodu sem s Tomsou mluvil a dohodli jsme se na tom, že tuhle funkci přebere on a já jsem rád, že do toho šel. Je to jeden z nejspolehlivějších a nejlepších lidí na tohle místo vůbec! Navíc je dostatečně známý ať už z lanek, jako prodavač stromků nebo kdovíco ještě:). No to je tak asi všecko, díky za pozornost. Tomsovi přeju hodně zdaru a nervů v jeho nový pozici a doufám, že nám z idoomu neuteče:). GL & HF a hlavně Vivat DooM :)