Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Archiv novinek 2007

[ 29.11.07 ] [ 21:39:24 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

Mistrovství ČR v CTF

Jak už asi většina lidí ví - Houbar počátkem měsíce rozjel projekt alá CTF liga. Zpočátku panovala k tomuto činu jakási nedůvěra, nicméně počet a složení týmů dává jasně najevo, že doom scéna vzala tuto akci vážně. Máme tu 10 registrovaných týmů složených v podstatě ze všech klanů i většiny hlavních osobností, včetně našich reprezentantů. Myslím si tedy, že název MČR je nyní zcela oprávněný:). Teď se však ukáže, jestli se během soutěže nevyskytnou problémy s neodehráváním či odpadáváním týmů. Veškeré informace o MČR, rozhovory s hráči a pravidly najdete na stránkách: http://doom-mcr.brb.cz.

Dnes soutěž odstartovala prvními zápasy. Naš televize Vám jako první přináší výsledky!:)

Speedy MarinesvsBest Killers3:0
Death HuntersvsPařmeni4:0
[ 26.11.07 ] [ 19:21:54 ] [ Vain ] [ Komentáře: 32 ]

Odamex se posouvá do vyšších pater

Multiplatformní port Odamex se včera dočkal 500. veřejné revize (2625 celkově). Mimo jiné již hlásí více méně plnou podporu doom2.exe dem a nyní se začíná postupně pracovat i na podpoře boom dem.

Dema z klasického doomu jedou dobře ve většině případů a už zvládá i dokonce dema z duelů, dlouhá i dvacet minut. Naopak stále existují i dema z klasického doomu, která se rozhodí, pokud na takové narazíte, klidně dejte autorům vědět.

Pokud si chcete Odamex vyzkoušet, můžete i na českém serveru od Cyberrealityho, který běží taktéž na poslední revizi.

[ 20.11.07 ] [ 21:44:15 ] [ Hokis ] [ Komentáře: 5 ]

Rocket jumps a rjspace9f

Rocket jumps je relativně nový mód převážně převzatý od her jako Q3A atd.. Začátky byly velice divoké, první mapy pro rjs (rjumpq) byly pro mnohé nepřekonatelné a systém skákání nepochopitelný. Za dobu, která uplynula od prvních dob skoků až k době dnešní, se mnohé změnilo - více map, zvyšování obtížnosti až snad na hranici možností a větší obliba u hráčů. Rjump mapy, které je možné zvládnout do minuty, některé i do pár vteřin se stropem nízkým jako v entry. Z těchto důvodů jsou stařičké mapy rjumpq poněkud nevyhovující. Do tvoření map se pustila snad největší postava rocket jumpové scény TimeOfDeath (dále jen TOD) spolu s Morisonem a je nutné říci, že se do tvoření pustili vehementně. Série masterjumps z jejich dílny počínaje první mapou rostla na obtížnosti a vrcholem všeho je mapka masterjumps10 (předělaný rjsloth).

Nicméně snad nejhratelnější mapa pro všechny skokany bez ohledu na skokanský skill je doposud rjspace, který již dříve vytvořil Earthquake, a který prošel za svou dobu řadou změn. Počátky skákání v této mapě byly těžké, avšak tato nemoc ze skákání dovedla pár hráčů do takových šíleností, až zůstává rozum stát. První velký úspěch zaznamenal TOD, když tuto mapu proběhl za neuvěřitelných 9:43. Ostatní hráči jen smutně koukali buď s nedokončeným levelem nebo s časy kolem 30min. Postupem času se však dva z nich trhli (jmenovitě já a dew). A časový souboj je na světě. Dew ve svém zápalu, kdysi vytvořil český rekord za 13:10, což byl veliký úspěch. Postupem času jsem se i já prokousával mapou a ubíral vteřinky. Momentální rekord mapy s časem 4:02 nedrží nikdo jiný než TOD. Český rekord je nastaven na hodnotu 4:45, který vytvořil dew a já jsem směle druhý s časem 6:32 (který jsem shodou okolností udělal dnes).

Souboj o Český rekord

Dew 13:10
hokis 11:56
hokis 11:53
hokis 10:12
hokis 10:00
Dew 9:41
hokis 8:55
Dew 7:21
Dew 4:45

Vrcholem všeho je v této mapě je sbírat rozmístěné armory (helmyčky, body). S tímto opět začal TOD, v době kdy lítal po mapě a sbíral body bylo snad pro všechny hráče nemožné body jen najít natož si pak pro ně skočit. Opět se sešel čas s časem a i toto dnes s dewem podnikáme. Díky tomu, že TOD udělal neuvěřitelnej čas sám, jsme se rozhodli ho překonat společně. Počátky tohoto nového rozměru ve staré mapě byly složité. Začali jsme časem někde kolem 45min, kdy jsme nevěděli, kde jsou body umístěny. Pro představu za 45min by si TOD 2x sebral všechny body a ještě by se u toho dloubal v nose. Hned jak jsme přišli na umístění všech bodů jsme se vrhli na nahrávání. S časem 45min přes 35,30,24 až na následných 20min. To znamená, že cíl překonat samotného TODa ve dvou se podařil, nicméně budem dál zkoušet čas vylepšit.

Při zájmu doporučuji zavítat na stránky DH konkrétně na Dewův sloupek, tam najdete informace o průběhu historie na rj scéně, dema nejlepších a ostatní užitečné věci týkající se rocket jumpu.

[ 13.11.07 ] [ 21:35:15 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

3rd GamePark Tourny

Lepší pozdě, nežli nikdy, říkám si při psaní této "novinky". Na GameParku se chystá třetí doom turnaj v jeho nedlouhé historii. Avšak od posledního doom turnaje již uplynul téměř rok! Konečně budeme moct změřit síly, ale tentokráte se připravte na pořadný maso. Turnaj, pyšnící se názvem Ultimate Deathmatch Tournament, proběhne ve FFA a to v celkem zajímavých mapách i celkovém systému. Doporučuji zabrousit na stránky GP a zbylým dvěma doomerům, kteří nejsou registrování, se registrovat:).


Harmonogram:
 • 15.11. - Konec registrace
 • 18.11. - předkolo
 • 25.11. - 1. kolo
 • 02.12. - 2. kolo
 • 09.12. - 3. kolo
 • 16.12. - 4. kolo
 • 23.12. - 5. kolo
 • 30.12. - 6. kolo

  Vítězové si odnesou Pistol Mouse FPS, Herní sluchátka a hru Soldiers: Heroes of World War II + nějaký drobný. Prozatím je registrováno zhruba 70 lidí (z toho půlka lam:).
 • [ 04.11.07 ] [ 08:09:40 ] [ Vain ] [ Komentáře: 5 ]

  Odamex opouští od statusu alpha!

  Po dlouhé době, co vyšel Odamex ve verzi 0.2a se konečně jeho vývojáři rozhodli pro vydání verze 0.3, tentokrát bez označení alpha. Jak se můžete dočíst na oficiálních stránkách, Odamex od verze 0.2a prošel tolika změnami a vylepšeními, že vývojový tým rozhodl za vhodné status alpha zrušit.

  Zároveň byla přidána možnost podpořit tento projekt finanční částkou pomocí PayPal, takže pokud máte možnost Odamex podpořit a především o to máte zájem, určitě neváhejte, více se dozvíte v novince na oficiálních stránkách. Stahovat Odamex 0.3 můžete jak pro Windows tak pro Unixové platformy, Mac OSX balík by měl být dostupný do dvou dní.

  Zdroj: odamex.net
  [ 21.10.07 ] [ 22:36:39 ] [ Twister ] [ Komentáře: 8 ]

  Lan & hospa info

  Tato news zkoriguje všechna fakta a důležitý infa, který byste měli vědět pokud se hodláte zúčastnit. Jako už tradičně vše začne páteční hospodou, samotná lan pak proběhne v sobotu/neděli. Herna je zabukovaná do neděle 10:00 ráno.

  Hospa pátek 26.10.07
  KDE: Hospoda U Suchý Dásně (web)
  KDY: 19:00 - 02:00 (možno přijít dřív)
  ADRESA: Trojická 11, Praha 2
  KUDY: Metrem #B (Karlovo Náměstí), Šalinou #18, #24 (Botanická zahrada)
  MAPA: mapy.cz
  SEBOU: Prachy, kýbl na blití
  LAN sobota 27.10.07
  KDE: Herna Battlezone (web)
  KDY: SO 10:00 - NE 10:00
  ADRESA: Myslíkova 23, Praha 1
  KUDY: Metrem #B (Narodní třída (200m) nebo Karlovo naměstí (230m), Šalinou (Karlovo náměstí, Lazarská, Jiráskovo náměstí)
  MAPA: mapy.cz
  SEBOU: Prachy, kýbl na blití a aim:)


  Jen nápad: možná by stálo za to napsat do komentů, kdo příde do hospy... A samozřejmě se stále můžete na lanku regnout.
  [ 13.10.07 ] [ 13:37:07 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 0 ]

  Zdaemon SH liga otevřena - všem *UPDATED*

  Firestone dnes na idoom fóru oznámil otevření nové Zdaemon ligy, jedná se o akci pořádanou na serveru SH což je jakýsi studentský klub studentské unie ČVUT.

  Původně mělo jít o akci pouze pro obyvatele koleje + několik vyvolených, nakonec je ale liga otevřena úplně všem. Zrušeny byly také původně zamýšlené penalizace pro hráče mimo kolej, které měli zvýšit šance na úspěch nově příchozím hráčům proti těm, kteří hrájí zdaemon již nějaký ten pátek. Pravidla jsou nyní ještě ve fázi přípravy, téměř jisté je ale to, že se bude jednat o 5 map z nihž 4 budou stará dobrá entryway, dále D5M1, D5M7 a judas23_.
  Pátá mapa ještě určena není a adeptů je zatím více.

  Pro upřesnění pravidel sledujte jak fórum zdaemonu, ligové stránky a nakonec by měla být updatována i tato novinka.

  *UPDATE*
  Tak pravidla jsou již hotová, nemá cenu abych je sem přepisoval protože můžete rovnou navštívit příslušnou sekci na stránkách ligy.
  Zdroj: ZD forum, Firestone ICQ
  [ 06.10.07 ] [ 17:21:47 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 27 ]

  Preview - Zdaemon 1.09

  Jak jistě víte, další verze portu zdaemon už na sebe nechává pěkně dlouho čekat, ponechme teď stranou důvody proč tomu tak je jakožto i zbytečné fňukání nad tím že tomu tak je a pojďme se podívat na to, co si od další verze můžeme slibovat. Vešekeré následující informace pochází buď z oficiálního changelogu dostupného na stránkách Zdaemonu, nebo jsou to informace zachycené zpravodajskou službou Idoomu(jo mám to ze zd fóra ;)). Dnes se zaměřím převážně na nové featury, ovšem nová verze bude opravovat i velké množství bugů(a asi jich i několik přidá). Dámy a pánové, Zdaemon 1.09 se vám představuje: • zobrazení jak hráčova jména(současná situace) tak i jeho "health" při jeho zaměření pokud jste s tímto hráčem v jednom týmu, v coop, nebo ze spactatora

 • nový cvar "specs_dont_disturb_players" který nastaví server tak že diváci neruší svým chatovaním hráče, defaultně bude nastaveno na "false"

 • změna formátu screenshotů z PCX na PNG který je přece jenom lépe podoporován, navíc takovýto screenshot zaznamená i gamma úroveň vašeho nastavení což nebyl případ PCX

 • nový cvar ACL "access list" který umožnuje nastavit tzv. povolené nicky které budou mít možnost připojit se na server - vhodné například pro turnaje, soukromé servery, klanové servery a tak dále

 • nový server cvar "killlimit" pro coop, hra končí když některý hráč dosáhne určitého počtu zabití, při nastavaní mínusové hodnoty bude pro konec hry vyžadován tento počet zabití od všech hráčů

 • nový "overtime" server cvar, což bude znamenat prodloužení(nejspíš ve stejné mapě) kdy o výhře jedné či druhé strany bude rozhodovat první frag, vlajka, sebevražda atd.(tady si nejsem jistý jestli toto všechno bude nastavitelné nebo automatické podle modu který se hraje, duel=první frag, CTF=vlajka atd..)

 • nový cvar pro klienta "screenshot_scores" který zajistí automatické sejmutí screenu při výsledkové tabulce(vhodné pro turnaje)

 • nový cvar umožňující aby rakety procházely teleporty

 • mělo by být možno zablokovat diváky jen pro určitý tým, čili nemožnost špehování diváky sousedního týmu při turnajích nebo jiných soutěžních hrách

 • nový "+zoom" příkaz, při držení určitého tlačítka začnete zoomovat na oblast kolem crosshairu nebo středu obrazu, čím déle držíte tím většího zvětšení dosáhnete, při uvolnění tlačítka zůstane obraz takto zazoomován, opětovné stisknutí vrátí vše do normálu, v souvislosti s tímto bude představen i nový "parallax" příkaz který bude možné uplatnit pouze na serveru podoporujícím zoom, ten zvedá zbraň od pasu(normální nastavení) do výše hlavy(oka), čili při zoomu odpadnou problémy s rozporem mezi tím co vidíte a tím odkud střílíte

 • ingame voice chat, údajně se pro další verzi také pracuje na zabudovaném hlasovém chatu, na způsob Team Speak(tento feature není v changelogu a proto není naprosto jisté že bude už ve verzi 1.09)

 • převezmutí ACS skriptovacího jazyka ze zdoomu 2.1.7 což by mělo podstatně usnadnit práci při vytváření nových módů, více ZDE

 • možné zvýšení FPS z 35 na 70, toto berte s rezervou, plánuje se to sice již delší dobu ale není to v oficiálním changelogu takže není jisté, že se to stihne již pro další verzi(přidáno do novinky viz. komentáře)


  Jak už bylo řečeno, nový zdaemon by měl opravovat také velké mmožství bugů, velký podíl by na tom měl mít i přepracovaný síťový kód, který má na svědomí mnoho "nepěkností" současné verze. Například COOP by se údajně měla stát mnohem větším zážitkem, alespoň co se podobnosti s originálem týče. Otázka na kterou bohužel snad nikdo nezná odpověď je kdy bude další verze k dispozici, můj odhad je spíše pesimistický a řekl bych že plnou verzi 1.09 tento rok ještě neuvidíme, než vyjde 1.09 jako oficiální nová a povinná verze, projde si zdaemon ještě fázemi RC kdy širší veřejnost testuje tzv. "realease candidates" a hlásí bugy a potencionální problémy, teprve po několika fázích RC se dostává ke slovu plná verze.
 • [ 02.10.07 ] [ 15:02:07 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 7 ]

  Souhrn novinek

  Tak je tu několik věcí o kterých bych chtěl informovat - ale v prvé řadě, jelikož se jedná o událost která si zasluhuje největší pozornost, bych chtěl připomenout blížící se LAN. O novinku níže se dozvíte bližší info.

 • Za další bych chtěl požádat kapitány českých klanů(kromě několika nejnovějších) a členy doomgresu, aby se přihlásili na fórum Idoomu a nahlédli do sekce Doomgres, kde je čeká několik témat vyžadujících jejich pozornost.

 • Draza_jr se jakožto správný kapitán repre snaží vyvolat potyčku s další mírumilovnou a doomu zaslíbenou zemí, tentokrát má v hledáčku borce z Francie. Soupeř to bude určitě velice kvalitní, já osobně a myslím že i dráža považujeme frantíky za nejkvalitnější CTF hráče v evropě(mimo ČR). Ještě připomínám link na stránky repre.

 • No a na zavěr menší info o změnách na serverech LIQUID, byl přidán server s wadem rjspace9f a je to tedy evropský klon do dnešního dne jediného stálého serveru tolik populárního "skokanského" wadu běžícího na amerických RFA serverech.
  Také byl pozměněn CTF maplist serveru číslo 6, kde jsem vybral jen ty nejhranější a podle mého názoru nejkvalitnější mapky, určitě by se dalo spekulovat o pár mapách navíc či o adeptech na vyjmutí, nicméně myslím že moje nabídka nikoho neurazí.

  Takže poděkování cyberrealitymu :) který tyto servery provozuje za ochotu a rychlost s jako toto vše vyřídil.

 • [ 01.10.07 ] [ 00:19:34 ] [ Draza ] [ Komentáře: 0 ]

  Registrace na LAN party spuštěna

  Konečně sme se někam dopracovali a dnes sme spustili registraci na pravidelnou session DOOM LAN party, která se vždycky konala v Praze v G8, avšak tentokrát zavítáme do námi neprobádané herny Battlezone. Rád bych poprosil všechny hráče, ať se registrují co nejřív, protože potřebujeme zamluvit určitý počet PC tak, aby každý měl tu svou mašinu :) Tímto apeluji na všechny ty, co čekají až na poslední den nebo se dokonce registrují přímo z herny ten den :) Takže šup sem a registrovat!
  [ 26.09.07 ] [ 11:16:18 ] [ Vain ] [ Komentáře: 0 ]

  Odamex 0.3a na spadnutí

  Manc, administrátor webových stránek Odamexu a projekt manažer, se dnes nechal na oficiálním IRC Odamexu slyšet, že do 7 dnů by měla vyjít verze 0.3a. Těm, kteří si dokáží zkompilovat zdrojový kód, asi tato novinka příliš moc nepřinese, ale ostatním smrtelníkům se tak naskytne možnost vyzkoušet poslední revizi a navíc se sjednotí na vyšší verzi download pro ostatní platformy. Zda vývojáři plánují do verze 0.3a zařadit nějakou vývojovou větev není jisté. Větší šance je, že verze 0.3a bude "pouze" aktuální binárka a balíček zdrojových kódu. Tak jako tak je se na co těšit, od verze 0.2a prošel Odamex více jak 200 revizemi kódu.
  Zdroj: irc #odamex
  [ 17.09.07 ] [ 22:48:53 ] [ Hokis ] [ Komentáře: 8 ]

  Výsledky Allstars 2007 - OS vítězí

  Tak nám skončila exhibice Allstars 2007 - Old school vs. New school.
  Po multiplayerové části byl stav 20:19 pro OS, kdo by řekl, že bude rozhodovat singlplayerová část, které se zúčastnili pouze 4 hráči (Tomsa, Draza, hokis a Darg). OS tak nakonec vyhravájí celkovým skóre 22:20. Kompletní výsledky hledejte na http://allstars2007.idoom.cz.
  [ 15.09.07 ] [ 14:49:53 ] [ Method ] [ Komentáře: 8 ]

  The Ultimate Torment & Torture

  Myslím, že informace o vydání wadu takového řádu jako je právě The Ultimate Torment & Torture by rozhodně neměla chybět.

  Je tomu již skoro týden co Tormentor667 zveřejnil finální a poslední verzi svého projektu Torment & Torture s výstižným názvem The Ultimate Torment & Torture. Mapy na kterých pracoval kolik let (první epizoda ze série Torment & Torture vyšla již v roce 2000) konečně spatřili světlo pekla a my si můžeme v klidu vychutnat skvělou dávku akce, efektů, nových monster...  A co, že dělá The Ultimate Torment & Torture tak výjmečným?

 • Všechny předchozí epizody byly vylepšeny a dovedeny do dokonalosti.
 • Úplně nová epizoda 4 obsahující 3 nové mapy.
 • 3 nové zbraně jako je Plamenomet, či minigun.
 • Player Classes - Scout, Marine, Commando.
 • Voice acting - Není nouze o vtipné hlášky během soubojů, popisu mise...
 • Tuny nových monsters.
 • Podpora Coop, až pro 8 hráčů
 • GZdoom engine (24bit grafika, 3d floors)
 • Moře bonusových secretů, efektů atd.

 • a hektolitry dalších vychytávek...

  Nejlepší herní zážitek tohoto roku? Určitě. Jeden z nejlepších wadů vůbec? Určitě.
  Download
  Zdroj: realm667
  [ 13.09.07 ] [ 16:37:37 ] [ Draza ] [ Komentáře: 12 ]

  Zdaemon CTF Turnaj #5 - 3 vs 3

  Jak již titulek napovídá, bude v nejbližší době odstartován v pořadí již pátý Zdaemon CTF turnaj. Na fórech právě probíhá hlasování, ve kterém si hráči vyberou mappack. Na vyběr jsou ZDUCTF, ZDCTFMP3 a ZDCTFMP1,2,3 se zaplým Team Damage. Během hlasování se už mohou jednotlivé týmy registrovat..forma registrace je uvedena v první newsce k danému tématu na ZD fóru! Pevně věřím v hojnou účast českých i zahraničních stálic CTF scény! Tudíž vás vyzývám: šup na ZD fóra a registrovat :) GL & HF
  [ 11.09.07 ] [ 14:56:34 ] [ Twister ] [ Komentáře: 0 ]

  DooM Allstars 2007 - harmonogram

  Máme další info o připravované exhibici. Především je to jmenování kapitánů obou výběrů. Oldschool hráče povede Titan, Newschool pak Draza. Rozdělení hráčů do OS a NS najdete spolu s předběžným harmonogram akce na allstars2007.idoom.cz.

  Kapitáni nyní do pátečních dopoledních hodin stanoví sestavy a vše zveřejní na příslušném Idoom foru. Tam směřujte i případné dotazy ať předejdeme zmatkům. V zájmu snazší domluvy v neděli prosíme účastníky, aby se dostavili na IRC kanál #doom.cz (návod jak se připojit).
  [ 10.09.07 ] [ 10:38:45 ] [ Twister ] [ Komentáře: 4 ]

  DooManiax ztratily doménu

  Stránky klanu DooManiax již od léta nefungují. Doména http://www.doomaniax.net totiž právě někdy během léta expirovala a x-jack nezaplatil další poplatek:). Stránky klanu Dx tak můžete spatřit pouze na http://doomaniax.wz.cz. Možná namítnete, že nejsou aktualizované, ale ono ani na těch "nových" se toho moc nedělo. Je toto poslední hřebíček do rakve DX?

  Mimochodem, dnes končí registrace na DooM Allstars 2007.
  [ 04.09.07 ] [ 10:17:54 ] [ Twister ] [ Komentáře: 30 ]

  Doom 4 určitě bude

  Trošku starší zpráva, která by se tu ovšem měla objevit. John Carmack se na proběhlém QuakeConu (turnaj, nad kterým má patronát id Software) zmínil, že Doom bude mít rozhodně své pokračování. Máme se tak do budoucna na co těšit. Celý článek...
  [ 02.09.07 ] [ 16:04:37 ] [ Vain ] [ Komentáře: 26 ]

  Odamex is awake again

  Pokud jste už někde viděli nápis jako v titulku této novinky, jste nejspíše návštěvníky IRC channelu #odamex. Odamex je opravdu na nohou co se vývoje týče a vývojáři, mezi které se přidal nový nadšenec s nickem Nes, se činní jako nikdy předtím. Za posledních pět dní přibylo na 30 oprav různých chyb, bugů a podobně. Sice to není nijak ohromné číslo když bug tracker Odamexu momentálně obsahuje 362 ohlášených bugů (včetně vyřešených), ale důležité je především, že se na tomto nadějném portu opravdu pracuje a to velmi intenzivně.

  Pokud čirou náhodou nevíte co je Odamex zač nastíním. Odamex je multiplatformní port hry Doom, který se snaží přinést zážitek z hraní klasického Dooma na bázi klient/server. Momentálně jsou ve hře dva porty, SkullTag a ZDaemon. Odamex se snaží být vyjímečný především nádechem starého dooma, tedy klasiky. Aby měl šanci se uplatnit mezi SKullTagem a ZDaemonem obsahuje i nejhranější online mód CTF s pokročilým bodováním a především podporu lmp dem. První verze Odamexu byla dostupná 19. ledna 2007 (mezi hráči ČR o den dříve ;)) a byla pouze náznakem o co vývojovému týmu půjde především. Měsíc na to vyšla další verze s označením 0.2a, která byla od prvotního dílu v mnoha ohledech vylepšená. Od této doby, tedy nějakých 7 měsíců se z pohledu obyčejného pařana s Odamexem nehnulo.

  Redakce iDoomu samozřejmě ale sleduje samotný vývoj a né pouze nové verze a 5. srpna letošního roku jsme upozorňovali na binárky pro Windows verze 0.2a r269.

  Pokud jde tedy o Odamex je to určitě port který si zaslouží velkou pozornost především od, a nejen, OS hráčů Dooma. Momentálně je ve stádiu alpha verze 0.2 revize 292, ale dá se předpokládat, že ještě dnes se ono poslední číslo zvýší a tím se ještě víc přiblíží magické 300, s kterou se možná dočkáme i toužené verze 0.3a ale to ví pouze autoři. Redakce iDoomu bude určitě tento port sledovat a o nových skutečnostech informovat.

  Zdroj: www.odamex.net, irc: #odamex
  [ 26.08.07 ] [ 22:22:23 ] [ Twister ] [ Komentáře: 8 ]

  DooM Allstars 2007

  Možná si pamatujete na povedenou akci DooM ALLSTARS 2005 - východ vs západ, kde se utkali 2 tábory českých doomerů v několika různých kategoriích. Hokis přišel s konceptem zopakovat tuto akci, tentokrát však trošku jinak...

  Letos se proti sobě postaví doomeři podle toho, jak dlouho hrají doom v multiplayeru. Celá akce nese podtitul Old school vs. New school a starý pasty tak změří síly s čerstvou krví:). Ptáte se, jak se zúčastnit? Je to jednoduché, stačí se upsat do registračního formuláře na stránce allstars2007.idoom.cz a zde vyplnit 4 povinné údaje (systém je shodný s registracemi na lan, takže snad to bude bez problémů). Důležité je políčko "Od kdy hraju doom v multiplayeru:". Zde prosím uvádějte, kdy jste začali hrát doom po internetu!

  Harmonogram celé exhibice je následující:
  • Registrace: od neděle 26.08.07, do: pondělí 10.09.07 23:59
  • Start: neděle 16.09.07 18:00
  Pro další info sledujte toto forum na idoomu.
  [ 24.08.07 ] [ 13:40:10 ] [ Vain ] [ Komentáře: 28 ]

  SkullTag vs. ZDaemon

  Po uvedení předcházející newsky mě Twister pobízel ať napíšu klidně kritiku ZDaemonu z pohledu SkullTagu. Ze začátku jsem nesouhlasil, jelikož to zaprvé nemám zapotřebí, a za druhé poslední dobou hraju hodně se sousedem chocolate-doom tak mám nějak averzi jak k SkullTagu tak k ZDaemonu takže bych raději napsal kritiku na oba tyto porty =) Ale nakonec sem se teda nechal ukecat a napíšu oproti předcházející newsce, naopak proč by lidé měli hrát SkullTag místo ZDaemonu.

   

  Komunita:
  Nehlásalo se ještě před dvěmi roky, že na Doom komunitě celkově je skvělá ta komorní atmosféra, kde se všichni navzájem znají? Smáli jsme se Cskářům že to je kupa dětí. A stejně tak teď dopadla ZDaemon komunita (nejen mezinárodní), co duel to fake, co CTF na publicu to cheater nebo malé děcko co skáče do lávy. U SkullTagu je malá komunita naopak výhodou, že se tam motají pořád ti samí a navzájem už známí hráči. S fakerem sem se ještě nesetkal. Když hraju s někým dobrým tak ho znám, když s někým neznámým tak je to lama. Komunita je lepší, není to like CS jako v ZDaemonu.

  Vývojový cyklus:
  Vzpomínáte jak vyšla nová verze ZDaemonu? Že ne? To je možná tím že vyšla v roce 2005. Sotva já si pamatuju co za novinky v ní bylo. Naopak SkullTag tým chrlí jednu verzi za druhou a nejsou to jen nějaké estetické změny jako 1.07 => 1.08 ZDaemonu. Novinek v jednotlivých verzích SkullTagu je opravdu mnoho stačí si jen prolistovat changelogy, changelog ZDaemona 1.08 => 1.09 momentálně žádné převratné novinky neobsahuje.

  Módy:
  SkullTag má mnoho módů. Přes klasický coop, duely, TDM, CTF, FFA po skvělý Invasion, SkullTag, Survival a mnoho dalšího. V ZDaemonu máme prakticky CTF, TDM, FFA a duely. O coopu raději nemluvit ten jako by tam nebyl.

  Newschool? OldSchool? Nebo obojí a přitom ani jedno?
  SkullTag je především NewSchool port. A vůbec se tím netají. Ale ZDaemon přece není OldSchool port ani omylem =). Freelook, skákání, zaměřovač, to mají oba tyto porty, ale je za to kritizován SkullTag. Přitom jak v ST tak ZD se toto dá vypnout. Ale není to patová situace, SkullTag má tyto NS věci promakanější, takže dokonce vychází i zde jako vítěz. Navíc nejhranější mód ZDaemonu je CTF kde 98% hráčů používá freelook, skákání a zaměřovač. Jen ve SkullTagu to je na obtíž.

  Linux? Windows? Není to jedno?
  Zkoušeli jste hrát někdy ZDaemon v Linuxu? Pěkně o držku že? Cedega? Kupte si jí. Wine? Zkuste a uvidíte. SkullTag již podporuje i Linux a doslova z verze na verzi kdy oznámili, že se o to pokusí. Asi to není takový problém, jen v ZDaemonu na to kašlou.

  <PRE>, [BK>, <ID>
  Nevím, jestli mám tohle zmiňovat, jelikož speciální znaky jdou momentálně používat, a budou zakázány až v další verzi, otázkou je, jestli ještě nějaký z těchto klanů bude ještě existovat když (jestli) vyjde další verze ZDaemonu. Tak jako tak je to další buzerace ze strany ZD, clantag je polovina ne jen mého nicku a prznit ho hranatými závorkami a navíc za nickem je pěkná....

  Zbraně:
  Nakonec musím zmínit zbraně a opravit tak výrok Twistera z minulé newsky. SSG je silnější než v ZDaemonu. Jen záleží jak jsou nastaveny dmfalgs na serveru.

  Doufám, že to nevezmete jako urážku své modly. Myšleno to tak nebylo i když úplně klidně to tak mohlo vyznít. Jinak řečeno ani jeden z těchto portů není dokonalý a stejně tak není ani jeden horší nebo lepší. Chyby mají oba a nikdo nemůže soudit, které sou větší a které menší, vždycky budou zastánci toho nebo onoho a pokud nechceme dopadnout jako jeden nejmenovaný internetový bloger s pochybným IQ a slepě prosazovat svou "pravdu", měli by jsme být tolerantní ke všem portům a nevnucovat se jiným.

  IDoom není propaganda portů, je to portál o hře Doom, pokud se něco děje kolem Odamexu, budu se o tom snažit psát, pokud se něco děje kolem SkullTagu, bude o tom psát MethoD, pokud se bude něco dít kdekoliv jinde, bude se o tom snažit psát kdokoliv z iDoom týmu, ale psát o něčem co stagnuje se nedá. Účet tady má mnoho lidí a většina hraje ZDaemon, že o něm nepíšou je jejich chyba nebo opravdu není o čem psát? Pokud se někomu nelíbí poslední dobou přebytek novinek o SkullTagu, kolem kterého se pořád něco děje, není nic jednoduššího než požádat o zřízení účtu na iDoom a otevřít dosavadní redakci oči do světa ZDaemon.

  [ 22.08.07 ] [ 11:13:40 ] [ Twister ] [ Komentáře: 40 ]

  Zdaemon vs Skulltag

  Po přečtení pár posledních newsek mám pocit, že se z idoomu stal jakýsi populizátor jistého doomovského portu:). A co si takhle srovnat Skulltag se Zdaemonem? Následuje několik důvodů proč u nás hraje první zmiňovaný port málo lidí:

  1. Lenost doomerů měnit zvyky:
  Svůj vliv zde měla především bývalá GameZone (nyní GamePark), kde začínal hrát v podstatě každý doomer. Na GZ byl totiž nasazen Zdaemon (dříve Zdoom). Skulltag jste mohli hrát pouze přes IDE. Zdaemon má tak u nás již šestiletou tradici, o které se Skulltagu může pouze zdát.

  2. Komunita:
  Srovnejte kolik lidí hraje Zdaemon a kolik Skulltag (dále jen ZD a SKL). Jistě mi dáte za pravdu, že kdykoliv si budete chtít zahrát, na ZD někoho najdete vždycky. Ve SKL je to právě naopak. Například právě teď hraje ZD 38 lidí, SKL 8.

  3. Turnaje:
  Možnost změřit síly s protivníkem v turnaji dodává hře punc důležitosti. Osobně jsem zažil největší nervy pri turnajových hrách a musím říct, že to má něco do sebe:). Nepočítal jsem to přesně ale ve ZD se hrálo cca 180 turnajů, ve SKL nevím (výpis turnajů totiž není a vše musíte hledat na forech). A právě to považuju za velký minus SKL. Seznam vítězů turnajů ve SKL prostě chybí!

  4. CTF:
  Kapitola sama o sobě. S uvedením CTF zaznamenal ZD velký boom a hlavně další přísun nových hráčů. Velkým plusem pro Zdaemon bylo rovněž jeho zařazení do "oficiálního" portu lan akcí. LAN CTF turnaje patřily k těm nejlepším hrám u nás, ať už co se týká kvality nebo zábavnosti.

  5. Hratelnost:
  Dost sporný bod na programu jen co je pravda. Když hraju SKL připadám si, že "pluju" mapou, zatímco ZD je dost těžkopádnej. Jenže je tu další věc, zbraně ve SKL ubírají zatraceně málo. Ve ZD se ta SSG ještě dá vydržet, ale to co střílí ve SKL není broxna.

  Jistě jsou tu i další pro a proti, ale tohle jsou například moje důvody proč Skulltag není tak oblíbený jako Zdaemon. Samozřejmě vývoj obou portů je věc zcela odlišná a pokud má Skulltag v něčem navrch tak je to právě v této oblasti.

  Bonusový úkol: zkuste ve Skulltagu najít server s entryway...
  [ 21.08.07 ] [ 15:17:22 ] [ Method ] [ Komentáře: 0 ]

  Něco málo informací...

  První zpráva jistě potěší české tvůrce map. Autor deathmatch wadu FXDMS-3 Siliconwolf dnes zveřejnil balíček přibližně 600 textur ripnutých z hry Resident Evil 4. Už jsem měl tu čest si některé z nich prohlédnout a musím říct, že se rozhodně jedná o kvalitní matroš, proto neváhejte a vy všichni co se věnujete tvorbě map stahujte zde.

  Po úspěchu projektu 32in24 je hotov další podobný projekt s názvem 32in24 : DUEL CORE. Princip těchto projektů je jednoduchý - Dokončit co nejvíce map během 24 hodin a to se povedlo v obou případech. Zatímco mapy prvního projektu jsou zaměřeny na FFA, ten druhý je zaměřený (jak plyne z názvu) na duely. Všechny mapy jsou boom kompatibilní, takže si je můžete zahrát téměř v jakémkoli portu.

  Poslední část novinky se týká připravovaného projektu ChainDM na kterém pracuje doomer Chaindude. Tento projekt jsem si vybral záměrně, protože níže píšu o příblížení skulltagu klasickému doomovi, tak teď bych rád předvedl jeho druhou tvář a to díky videu, které má na svědomí sám autor projektu a odhlaluje nám části první mapy. Jak sám Chaindude říká, tento projekt má být zaměřený na všechny newschool vlastnosti skulltagu, tudíž si ho asi bez skákání a mouselooku moc dobře nezahrajete. Inu pouďte sami podle videa.
  [ 20.08.07 ] [ 13:12:24 ] [ Method ] [ Komentáře: 4 ]

  Skulltag - Hrátky s FPS

  Ten, kdo mě zná by si na první pohled mohl myslet, že půjde o nějaký fetish, ale tak to není. Považujte toto spíše jako návod, jak více přiblížit tento port doomovi a zbavit se onoho dojmu, že hrajete quake.

  Celý "složitý" princip spočívá v zamknutí FPS na doomovských 35. Nejde o žádnou novinku a tuto možnost skulltag obsahuje od pradávna. Naneštěstí já ji objevil teprve nedávno, když jsem si různě pohrával s nastavením. Jak všichni víme port skulltag má velmi vysoké FPS, což má za následek plynulost, ale jaksi se ztrácí ten pocit doomování a pokud se ještě na serveru pomocí DMflags zapne bunnyhoping (nebo jak se tomu nadává :-)), tak quake hadr. A v tomto momentě přicházím já. :-)

  Jsou dva způsoby jak docílit zamknutí FPS na 35. První možnost máte na očích celou dobu a stačí pouze pustit skulltag.exe, v menu přejít na options, následně do display options a tam vybrat možnost Cap framerate a nastavit ji na Yes. Druhá možnost je nejspíše o něco pohodlnější a to pomocí konzole, kam stačí napsat cl_capfps true a máte vystaráno.

  Toto zamknutí na 35 FPS nemá za následek pouze plynulost hry, ale také např. pohyby myší získají více doomovský nádech. Samozřejmě pokud dáváte přednost vyšším FPS, tak nemusíte nic měnit. Je to jen a pouze na vás a právě v tom je to kouzlo - Máme možnost volby.
  [ 18.08.07 ] [ 13:41:05 ] [ Method ] [ Komentáře: 10 ]

  Připravte se...Ultimate Torment & Torture se blíží!

  Pokud někdo z vás ještě neslyšel o sérii Torment & Torture nechť se de zavěsit na strom a podrazí si stoličku na které stojí. :-)

  Torment & Torture je projekt jednoho z nejlepších mapperů Tormentora a momentálně obsahuje tři epizody (první vyšla již v roce 2000 a na tehdejší dobu to byla Mapa z velkým M). V těchto dnech se dokončují práce na, v pořadí 4. epizodě, která má obsahovat tři úplně nové mapy. Ale to není vše! K této příležitosti se autor rozhodl předělat i předchozí epizody, přidat nové arény, nová monstra, efekty a mnoho dalšího...

  Níže se můžete podívat na přehled těch nejzajímavější věcí, co nám Ultimate Torment & Torture přinese.

 • Předělané předchozí epizody (nové arény, efekty, monstra...) a jedna nová epizoda obsahující 3 mapy.
 • 3 nové zbraně (Minigun, Flamethrower a jedno překvápko :-)), 20 nových monster.
 • Kompatibilita s GZdoomem, dynamické osvětlení, 32bit textury, 3D floors.
 • Voice acting - Místo napsané zprávy (např. co máte udělat) na vás bude mluvit nahraný hlas.

 • Samozřejmě toto není ani zdaleka vše. Kdybych měl sepsat seznam všech věcí co nám Ultimate Torment & Torture přinese, byli bychom tu ještě hooodně dlouho. A na který den se máme těšit? Oficiální datum vydání je 14. září, ale není vyloučeno, že tento projekt spatří světlo světa v nejbližších dnech. ;-)

  A pokud už to nemůžete vydržet, tak si stejně jako já můžete stáhnout všechny předchozí epizody a navnadit se tak na příchod Ultimate Torment & Torture.
  [ 11.08.07 ] [ 12:17:05 ] [ Darg ] [ Komentáře: 0 ]

  Nový turnaj na Darg's page

  Na stránce Darga byla spuštěna registrace na nový turnaj. Jedná se o turnaj ve staré, známé map01 wadu Doom2.wad - Entryway. Pokud máte zájem si zahrát není nic jednoduššího, než se podívat přímo sem.
  [ 10.08.07 ] [ 12:40:00 ] [ Vain ] [ Komentáře: 2 ]

  iDoom Open a OldSchool LAN párty

  Já a ufon jsme dnes založili na fóru dvě témata. Jedno na nedávno avizovanou akci pro milovníky klasiky s názvem OldSchool Doom LAN a druhou na téma blížící se pravidelné akce iDoom Open s pořadovým číslem 2 pro tento rok. Tyto dvě LAN akce jsou na sobě nezávislé a každá sedne někomu jinému. Ale v žádném případě nejste nuceni si vybrírat mezi jednou z těchto akcí. I přes to, že termín ani jedné z dvou LAN není znám, rozhodně se budeme snažit vyhnout kolizi termínů těchto LAN a stejně tak se pokusíme mezi ně vměstnat dostatečný časový odstup.

  Téma na OldSchool Doom LAN najdete pod tímto odkazem a prozměnu na pravidelnou iDoom Open #2 zde. Doufám že si vyberete a ještě víc že se uvidíme na obou akcích =)

  [ 09.08.07 ] [ 18:17:30 ] [ Method ] [ Komentáře: 7 ]

  CTF sem, CTF tam

  Hodně hráčů si stěžuje, že se CTF ve skulltagu více nepodobá tomu ze zdaemonu. Blikající vlajky, pokud hráč nemá zapnuté ikony nevidí, kdo má vlajku apod.. Jestli patříte právě mezi tyto hráče, kterým vadí ona odlišnost, pak nezoufejte. Hex_Vulture vydal wad zctfconvST, který tyto "bugy" opravuje. Vlajka již nebliká, a skin hráče se po sebrání vlajky změní na ten náš vyvolený zeddémoňácký. Ke všemu wad přidává do několika map bílou vlajku určenou pro mód One Flag CTF. Momentálně tento přídavný wad hostují všechny oficiální servery, proto jej budete potřebovat, abyste se mohli připojit do hry.

  Další část novinky se týka nedávného vydání CTF wadu nazvaného RBCTF. Jde o projekt klanu Relentless Beating, takže se na něm podíleli zejména hráči z klanu. Momentálně píšu na tento wad obsáhlou recenzi, která by se tu měla snad brzy objevit. Prozatím můžu říct jen to, že kdyby se tento wad měl srovnávat s jakýmkoli wadem ze série zdctfmp, zdctfmp by pak obdželo -500% a RBCTF 500%. :-) Wad můžete stahovat zde, nebo můžete kouknout níže na pár screenshotů. (a nebo můžete udělat obojí :-))
  [ 07.08.07 ] [ 16:16:40 ] [ Vain ] [ Komentáře: 47 ]

  OldSchool Doom LAN

  Nedávno (vlastně včera) jsem se bavil s Titanem tak nějak nezávazně až jsme se dostali ke klasice a nostalgicky si zavzpomínali na staré lan akce, kde bylo +/- 15 lidí a hrála se klasika ještě v teď už bývalé G8 (ne že bych měl na co vzpomínat já tam nebyl ;-)). A když jsme to jako dva staří dueláři a milovníci klasiky srovnali s LAN akcemi, které se pořádají posledních několik roků, skoro se nám vyrojily slzy z očí. Rozhodně nemám nic proti nějakému CTF v ZDaemonu nebo TDM v tomtéž portu, ale přece jen je škoda tohle hrát na LAN akci, když se to dá pěkně hrát z pohodlí domova. Ano, LAN akce je především zahrát si s lidmi které znáte z internetu "naživo" ale proč to dělat vyjímečné pouze v tomto?

  Ale nemyslím to tak jak to píšu =), nechystáme se navrhnout zrušení klasických Idoom lan akcí #1 a #2 s CTF turnajem a podobně. Přece jen do toho kecat nemůžeme. Ale společně s Titanem, nebo spíše především Titan dostal myšlenku na uspořádání speciální OldSchool LAN akce, s klasikou respektive jí blízkými porty a především (nejen) duely. Zatím je určitě jasné že se nebudeme vrhat na domlouvání termínů a kdo ví co všechno, chtěli by jsme jen zjistit jestli by měl někdo zájem. Pokud ano, napište prosím do komentářů. Pokud ne, komentářů se raději zdržte, přece jen když nemáte o něco zájem tak proč do toho kecat že =) Pokud by jste chtěli nějaké podrobnější info můžete kontaktovat mě nebo Titana na níže uvedených kontaktech.

  Titan:
  ICQ: 172573141
  JID: titan_66@jabber.org
  MSN: vosin[at]seznam[dot]cz
  Email: vosin[at]seznam[dot]cz

  vain:
  JID: vain@jabber.cz
  MSN: vain[at]email[dot]cz
  Email: nibbler[at]vain[dot]cz

  [ 05.08.07 ] [ 14:06:35 ] [ Vain ] [ Komentáře: 0 ]

  Binárky Odamexu r269 pro Windows

  Nedávno jsem se na Jabberu bavil s ufonem, že Odamex je v posledních revizích celkem hratelný a jelikož byl ufon právě ve Windows obstaral si Windowsácké binárky Odamexu a dokonce se mu podařilo sehnat ty nejaktuálnější. No a byla by vysranost se o tyto binárky nepodělit, tak jsem je nahrál na ftp DoomParku. Stahovat tak nejaktuálnější Odamex pro Windows můžete odtud.

  Pokud by si chtěl někdo zkompilovat aktuální verzi Odamexu v Linuxu a nedaří se mu to, může mě kontaktovat na JID: vain@jabber.cz a já rád pomůžu. Držme palce Odamexu, je to momentálně jediná světlá naděje mezi online porty =)

  [ 02.08.07 ] [ 17:05:09 ] [ Vain ] [ Komentáře: 0 ]

  Český Entryway server pro Odamex

  Cyberreality zprovoznil Entryway server pro především OS port Odamex. Zdá se to býti jako celkem logický tah, jelikož co se víc blíží klasickému doomu, který se snaží port Odamex přivést zpět k životu než původní mapy z Doom.wad a Doom2.wad

  Celkově se dá říct, že Odamex si klade za cíl především možnost měřit sílu jako za starých časů přes sériový kabel popřípadě přes zone.com a vzhledem k tomu, že Odamex je stále v Alpha stádiu, je důležité mimo jeho vývoje i pořádné testování a hledání nových bugů. To nyní díky Cyberrealitymu můžete dělat přímo v mapě od které se očekává, že bude v tomto portu nejpoužívanější. Sláva serverům Liquid respektive jejich provozovateli =)

  [ 29.07.07 ] [ 16:33:22 ] [ Vain ] [ Komentáře: 2 ]

  Odamex žije

  Ačkoli se může zdát, že odamex je od dubna, kdy byla na úvodní stránce zveřejněná poslední zpráva neaktivní pokud se mluví o vývoji, není to tak úplně pravda. Ti, co alespoň občas sledují ChangeLog ví, že se s Odamexem pořád musí počítat. Poslední dobou je i tak Changelog aktualizovaný pouze občas. Zorro, jeden z hlavních vývojářů Odamexu se nyní plně věnuje funkci spectate, která je v dosud implementována velmi špatně.

  Z mě dostupných informací je tato funkce už téměř hotová a bude zařazena do stabilní větve až po důkladném otestování. Pokud máte zájem si poslední revizi vyzkoušet, stačí si zkompilovat zdrojové kódy, které jsou samozřejmě volně šiřitelné pod licencí GNU/GPLv2. Upozorňuji, že stáhnutím binárky pro Windows stáhnete verzi 0.2a, což je revize 150, tedy dosti neaktuální. Vydání verze 0.3a se odhaduje až po začlenění funkce spectate (nezaručeno).

  Co se kompilace týče, tu mají uživatelé Linuxu značně zjednodušenou narozdíl od uživatelů Windows. Stačí si nainstalovat SDL knihovny, které s velkou pravděpodobností najdete přímo v správci balíčků, stáhnou pomocí svn klienta zdrojové kódy a poté je jednoduše skompilovat. Uživatelé Windows nechť jako návod ke kompilaci použijí OdaWiki.

  Navíc můžete využít domovský server od Cyberrealityho z rodiny Liquid, na kterém běží wad Greenwar map01. Určitě by se hodila i Entryway, ale dva servery na prozatím nedokončený port by byly už asi luxus =)

  Pokud se jedná o poslední aktuální revizi 269, jedinou vadou na kráse je mírně poskakující marina protihráče, jinak je už odamex "celkem" funkční. Pokud se vývojový tým zaměří na tento nedostatek a poté se začne věnovat ostatním bugům ovlivňujícím přímo hru, mohl by být odamex zanedlouho dobře hratelný a mohlo by se o něm konečně začít mluvit jako o možném portu na takový GamePark, kde ho mám od Tomsy slíbený a celkově by se mohl začít Odamex skloňovat ve všech pádech.

  [ 27.07.07 ] [ 16:12:11 ] [ Vain ] [ Komentáře: 1 ]

  ZDaemon v Linuxu pomocí Wine

  ZDaemon, jakožto nejhranější online port dooma a zároveň z online portů dooma s nejhorší podporou pro jiné operační systémy než Windows, lze jak je některým nejspíš známo emulovat v Linuxu za pomocí programu Cedega. Cedega je emulátor her pro Windows v operačních systémech Linux a BSD. Vadou na kráse tohoto emulátoru je nutnost si jej koupit. V Linuxu se nabízí ještě další kvalitní emulátor s názvem Wine. Ten se ovšem nevěnuje pouze hrám, ale celkově emulaci programů napsaných pro win platformu a tedy nezvládal emulaci ZDaemonu tak dobře jako komerční Cedega... až do teď.

  Na ZDaemon fóru připravil hráč s nickem SKatox[pcg] video návod jak zprovoznit ZDaemon v Linuxu pomocí Wine. Jedná se o Wine verze 0.9.36 ve kterém očividně jede ZDaemon dobře. Ve starších verzích Wine se ZDaemon v různých směrech choval divně, zdá se, že od verze 0.9.36 je již dobře hratelný (aktuální verze je 0.9.41). Celý příspěvek od SKatoxe najdete zde.

  [ 16.07.07 ] [ 13:28:50 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 14 ]

  Velice plodný víkend

  Tak začnem pěkně od podlahy a jelikož tu Method není, je moji milou poviností vás zasvětit do novinek ze světa Skulltagu. A že je o čem mluvit !
  15.7 vyšla opět nová 97D Beta 4 (my zdaemoňáci už ani nevíme co to je) verze skulltagu a je v mnoha ohledech průlomová. Umožňuje totiž konečně nahrávání dem. Jedná se o speciální formát který má být datově velice úsporný(ještě jsem netestoval). Toto já osobně pokládám za obrovský přínos stejně jako druhou zásadní novinku a tou je linoxový klient i server ! Pánové od skulltagu na nás chrlí jednu lahůdku za druhou a totálně zastiňují zdaemon který za poslední 2 roky nebyl nijak zásadně inovován. Změn je ovšem plný changelog a pro detaily tedy navštivte přímo stránku skultagu. Další pozitivní zprávou je že se k projektu vrací jeho otec a duše Carnevil !! Skulltag tým je teď silnější než kdy předtím.

  A nyní na půdu Zdaemonu. Další dobrou zprávou je úspěch české CTF reprezentace v zápase s Finskem. Český tým pod kapitánstvím Draza_Jr a v sestavě spirit_crusader, dopefish, hokis, draza_jr a ufon zdolal v sobotu hraném zápase svého severského soupeře 4:0(6 map celkem) kdy pouze ve 2 mapách nedokázal zvítězit, pro bližší info navštivte přímo stránky reprezentace. Ještě bych vás chtěl upozornit na novou sekci na těchto stránkách kde můžete diskutovat i bez účtu který jinak podléhá schválení kapitánem a většinou bývá udělen jen známým a důvěryhodným jmenům(aby se zamezilo vynášení informací ohledně taktiky).
  Zdroj: Doomworld
  [ 09.07.07 ] [ 17:31:08 ] [ Method ] [ Komentáře: 5 ]

  Zpravodajství ze světa i z doomova.

  Jelikož nám na naše milované stránky idoom.cz padá prach, tak jsem se rozhodl sepsat takový malý seznam nejvýraznějších událostí v poslední době.

  Právě tou nejzajímavější událostí (pro některé) je blížící se zápas české reprezentace, proti finskému týmu. Termín padl na 13.7, tedy pátek. Jde o unikátní zápas, protože finský tým žádný oficiální zápas zatím nehrál a podle posledních zpráv, má za finy nastoupit i legenda ocelot. Nám nezbývá, než dr(a)žet našim zástupcům pěsti a doufat, že rozdrtí finům k...ola. :-)

  Dále byla vydána nová verze šikovného prográmku OBLIGE. Pro ty, kdo nevědí o co jde, tak se jedná o program, který vám automaticky vygeneruje vaší vlastní mapu. Stačí pustit, naťukat do menu základní informace (velikost mapy, počet monster, ammo atd.), uložit a můžete vesele hrát vaši "vlastní" mapu. Nová verze přináší spoustu nových tvarů, místností a hlavně vylepšenou podporu Hexena. Stahujte zde.

  The Realm667 Beastiary. Tak se jmenuje stránka, kde najdete většinu dostupných, nových monster pro dooma. Momentálně se tam naléza 70 monster (nutno podotknout, že opravdu nových, tedy žádné předělávky z jiných her) a postupně přibývají. Na několika monstrech se podílel i český autor Neoworm.

  A teď trochu z jiného soudku. V poslední době se objevilo spoustu nových map, předělávek, či jiných projektů a proto jsem pro vás vybral to nejzajímavější.

  The Ghoul's Forest 3 - Pokud máte rádi horory, či si rádi uchcáváte do trenek, tak je tento projekt pro vás jasná volba. Ocitáte se samy v opuštěném lese - no vlastně ani tak samy nejste - a váš ůkol je jediný. Přežít a nedostat infarkt. Rozhodně vás čeká hodně zábavy a doporučuji počkat, až bude tma a všude zhasnout. ;) Download

  Wow Beastiary - Všichni určitě znáte online hru World of Warcraft a spousta z vás ji okusila na vlastní klávesnici. Blackfish je také fanouškem této hry a naštěstí pro nás i fanouškem dooma. Proto se rozhodl předělat monstra z WoW právě do dooma. A zatím se mu to celkem daří. Přesvědčit se můžete zde, kde jsou ukázky monster a některé jsou dokonce už i ke stažení.

  Might and Magic 6/7/8 monsters - Každý jistě někdy hrál, nebo aspoň viděl jeden díl ze série Might and Magic. Proto bylo jen otázkou času, kdy se někdo pustí do předělávání příšer z této báječné RPG do dooma. A už je to tady. Tím odvážným se stal doomer Bouncy a už má hotovo pěknou řádku monster. Nuže podívejte se samy.

  FXDMS-3 - Jde o soubor celkově 18 nových map pro skulltag (12 pro dm a 6 pro duel). Až na duelové mapy se jedná vesměs o NS tvorbu. Autorem je Siliconwolf a je vidět, že si na mapách dal opravdu záležet. Na své si přijou jak NS hráči a OS hráči, tak i dueláři. Deathmatch část si můžete samy vyzkoušet na stabilním [DE] serveru. Download

  TLSXSSG - Spousta ZD hráčů nehrála wad tlsxctf kvůli přítomnosti nové zbraně, konkrétně railgunu. Tento problém vyřešil Cybershark, když vymazal ze všech map právě railgun a nahradil jej shotgunem. Novou verzi si můžete stáhnout tady.

  Tak to by bylo pro teď asi vše. Malý seznam se mi trošku protáhl, ale doufám, že to nevadí. :)
  [ 22.06.07 ] [ 13:11:48 ] [ Method ] [ Komentáře: 3 ]

  Hi-Res Skulltag sprites

  Jestli někteří z vás četli changelog k verzi 0.97d-beta3, tak jste si jistě všimli řádku

  Fixed: Hirestex replacements for sprites didn't work properly

  Aneb, hi-res sprity se nezobrazovali v minulých verzích správně. Nu a jelikož byl v poslední verzi tento problém vyřešen, development team neváhal a vydal první balíček hi-res spritů, který můžete stáhnout zde. Jde o verzi 0.1 a balíček bude postupně doplňován o nové věci. Prozatím tato várka obsahuje :

 • Všechny sprity ležících zbraní, až na motorovku.
 • Všechny sprity světelných zdrojů. (lampy, louče..)
 • Většinu spritů itemů jako je lékárnička, brnění a podobně.
 • Spoustu spritů skulltagových bonusů. (Rage, Drain..)

 • Všechny tyto úpravy pro vás připravil DoomJedi a pokud chcete hi-res balík zkusit, stačí jednoduše napsat do cmd skulltag -file st_hi-res.pk3, či pravé tlačítko na soubor st_hi-res.pk3, otevřít v programu, vybrat váš skulltag.exe a můžete se začít kochat.

  Na závěr dva screenshoty - První je screenshot armoru bez hi-res vylepšení a druhý s hi-res vylepšením.
  [ 18.06.07 ] [ 11:02:58 ] [ Twister ] [ Komentáře: 3 ]

  DooM už i v prohlížeči

  Nedávno jsem narazil na zajímavý článek o canvasu, což je HTML element, který umožňuje volné kreslení do stránky JavaScriptem přímo na straně klienta. Pro bližší seznámení doporučuju článek od Martina Hassmana. A právě na tomto blogu najdete i odkaz na stránku Philipa Taylora, který zkouší implementovat Dooma do kanvasu. Bohužel zatím je možno pouze procházet mapou, na zabíjení impů si nechte zajít chuť. Podle slov autora se však právě monstra připravují a možná se dočkáme i multiplayeru!

  Dooma si v prohlížeci můžete vyzkoušet přes Firefox 1.5+ či v Opeře 9. Berte to však spíše jako názorný příklad toho, kam až se Doom dostal. Na nějakou větší zábavu to totiž není.

  P.S. Pokud si někdo myslel, že sem ztratil heslo na idoom tak se mýlil:).
  [ 17.06.07 ] [ 15:51:16 ] [ Method ] [ Komentáře: 0 ]

  Skulltag projects in progress #3

  V dalším pokračování našeho báječného seriálu, bych se rád věnoval právě probíhajícímu projektu Delta Invasion, který vypadá velice slibně.

  Tento projekt si vzal na triko polák Zalewa, který jíž má na svém kontě několik projektů jako například single-player mapu Lo-Belial, či nám známější Alpha Invasion. Ano, Delta Invasion je volným pokračováním projektu Alpha Invasion. (Akorát by mě zajímalo, kam se poděla beta a gama? :)) Jak je z názvu patrné bude se jednat o soubor map pro mód Invasion a dokonce se zde objeví předělávky map z jeho předchůdce, Alpha Invasion.

  Na celém projektu se podílí spousta známých a zkušených mapperů, takže výsledek by měl být více než uspokojivý. Přesný počet map ještě není znám, ale Zalewa chce zahrnout co nejvíce nových map, takže nouze o jatka by být neměla. Stejně jako přesný počet map není známo ani přibližné datum vydání, ale mapy se množí rychlostí světla, takže bychom teoreticky nemuseli čekat závratně dlouho.

  Oficiální forum projektu
  [ 15.06.07 ] [ 20:41:31 ] [ Method ] [ Komentáře: 23 ]

  Skulltag 0.97d - Public beta 3!

  Po měsíci od vydání verze 0.97d-beta2 je tu další testovací beta. A, že přináší pěknou nadílku, to se můžete přesvědčit níže, kde jsem pro vás sepsal to nejzajímavější :

 • Opraveno sledování ostatních hráčů (f12). Teď už se nestane, že hráč bude střílet rakety a přitom to bude vypadat, že má ssg.
 • Nový kód pro scoreboard. Např. už se zobrazují i fragy v CTF/ST/LMS.
 • Nový ženský skin Illucia. (je to kočka :))
 • Při skórování (ST/CTF) se ukazuje, kdo skóroval a asistoval.
 • Spostu a spoustu ůprav HUDu. (např. zbývající fragy/body/monstra v pravého, horním rohu)
 • Zvýšená podpora originálních wadů heretic a hexen online!

  Kompletní changelog naleznete zde.

  Také nutno zmínit, že většina serverů už běží právě na této verzi, takže jí budete potřebovat, abyste se mohli připojit do hry. Není nic lehčího, než kliknout sem a vesele sosat. Pokud budete novou verzi kopírovat do složky s 0.97c3, smažte nejdříve veškeré staré konfigurační soubory.

  Zatím není známo kolik beta verzí ještě bude, než bude vypuštěna finální verze 0.97d, ale osobně to odhaduji ještě na jednu, maximálně dvě a to hlavně kvůli pilování podpory online hraní heretica/hexena.
 • Zdroj: Skulltag
  [ 31.05.07 ] [ 20:12:17 ] [ Tomsa_x ] [ Komentáře: 3 ]

  Nový GPdoommp ve fázi testování

  Na Obláčku je spuštěný server s testovací verzí GPdoom mappacku, který vymění po zhruba měsíčnim testování stávající mappack v pokoji Nové mapy na Gameparku.

  O co během testování jde? Jde o to, aby jste objevovali bugy map, testovali jejich hratelnost, pořadí, vzhled, cokoliv. Cokoliv se vám nebude líbit a nebudete to chtít vidět ve finálním mappacku který bude na Gameparku, tak nahlásíte ve fóru, váš návrh bude zvážen a bude-li podpořen dalšími hráči, mappack bude změněn. Každý takovýto návrh je vítán, tak se nestyďte a diskutujte, navrhujte, kritizujte. Především se zaměřte na to které mapy by jste chtěli případně vyměnit a které přidat, druhořadně se můžete vyjádřit i k pořadí map a k dalším drobnostem co vás napadnou.

  Na konci testování doufám že vyjde mappack, který bude na Gameparku sloužit dalších pár let a bude se líbít vám všem, tak si dejte záležet ať si nestěžujete až bude pozdě a nebude možný udělat změny...

  Více informací ve fóru.

  Poděkování: Gusta- Sestavuje mappack, Drtinoha- Organizace, Firestone- poskytl stabilní server na obláčku. Díky.
  [ 29.05.07 ] [ 23:21:36 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 4 ]

  CTF liga na způsob IDL

  S dopefishem jsme se rozhodli pokusit se rozjet evropskou CTF ligu podobnou té která běží v severní americe pod zkratkou IDL(International Doom League).

  Nejedná se o typickou ligu kde si přihlasíte svůj tým, princip spočívá v tom, že se hráči do jednotlivých týmu vybírají skrz kapitány takzvaným drafem. Čili kapitáni si vybírají z registrovaných hráčů svůj tým, ovšem samozřejmě nedostanou všechny na koho si ukážou, ale jen ty které v koši hráčů zbydou po tom co si vyberou kapitáni před nimi.

  Draft probíhá na kola, tedy v každém kole do stejného koše hráčů sáhne 1x každý kapitán v pořadí které se náhodně určí, v dalších kolech je to v pořadí opačném kolu předešlému aby se zajistila rovnováha týmů. Formát ligy plánujeme 3 vs 3, ovšem 4 hráče na tým.

  Přesná pravidla se upřesňují, vlastně je to celé ještě ve fázi vývoje, nicméně již teď je možné se registrovat a to zde. V současné době je registrováno 24 hráčů, pokud máte zájem a nemáte účet na ZD foru můžete se podle stejného formuláře registrovat i zde.

  P.S. hrací den bude s největší pravďepodobností pro všechny týmy stejný a to neděle a čas spíše večerní tj. kolem 20.00. Pokud dopředu víte že touto dobou hrát nemůžete, neregistrujte se prosím.
  [ 23.05.07 ] [ 11:32:57 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 10 ]

  Fsn76 chce vaše demo !

  Tento Vám jistě známý francouzský režisér, který se proslavil takovými díly jako The DOP style, Zdaemon World Players a The DOP style 2 , se rozhodl zasadit svůj poslední snímek do prostředí české doom scény. Děj se bude odehrávat na mnoha lokacích, ale měl by být obsazen výhradně českými "herci". Na co se můžeme těšit ? Na spoustu krve, úkladných vražd i náhodných zabití.

  No dobrá, dost omáčky a teď už k věci :). Fsn76 bude dělat fragmovie a potřebuje vaše dema, jde mu o zajímavé fragy nebo zajimavé herní situace z různých módů i portů. Prostě chce nějakou kvalitní akci. Více se můžete dočíst na idoom foru.
  [ 12.05.07 ] [ 17:11:34 ] [ Method ] [ Komentáře: 0 ]

  Coop Tournament 2on2

  Spoustu z vás si kdysi na fóru přálo nějaký ten coop turnaj a dnes se vám vaše přání splní! Na Dargových stránkách právě probíhá registrace a hlasování o wad ve kterém se bude hrát, proto neváhejte, hlasujte, registrujte se a trénujte. :-)

  Pravidla, spolu s registrací najdete zde.
  [ 10.05.07 ] [ 21:03:52 ] [ Method ] [ Komentáře: 1 ]

  Skulltag projects in progress #2

  Ve druhém pokračování Skulltag projects in progress bych se rád věnoval projektu, který má podle mě hodně velký potenciál a až bude hotový získá si nejednoho z vás. Tím projektem je Heretic Invasion.

  Jak už z názvu vyplývá, jedná se o konverzi Heretica pro skulltag, konkrétně pro mód Invasion. A co všechno by měl tento projekt přinést? Samozřejmě všechny monstra, zbraně, artefakty a textury ze starého Heretica a možná se dočkáme i několika nových potvor, které budou mít za ůkol znepříjemnit nám život. Dále je plánováno minimálně 5 nových map (zatím se pracuje na dvou) určených speciálně pro tuto konverzi.

  Prozatím si můžete stáhnout tento resource wad, který lze pomocí skulltagu otevřít a přes skirmish si zahrát základní invasion mapy se zbraněmi a potvorami z heretica (důrazně doporučuji nastavit si nekonečno nábojů). Samozřejmě můžete wady kombinovat, takže si s tímto resource wadem můžete zahrát i například Alpha Invasion, či UTNT Invasion.

  Osobně se těším na finální verzi projektu, protože si živě pamatuji večery strávené s Hereticem a jeho pekelnými mapami. :)
  [ 07.05.07 ] [ 13:23:45 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 3 ]

  BK vítězí v evropském CTF turnaji

  Tým klanu BK v sestavě czegi, funebraK a graim hrající pod názvem Bloody Kiss se stal vítězem posledního(v pořadí 4.) evropského 3on3 CTF turnaje. Do finále se dostal přes LB a v samotném velkém finále si poradil s dalším českým týmem klanu SM hrajícím pod názvem BDM v sestavě dopefish, ballero, meo. Převaha českých týmů v tomto turnaji byla značná a české semifinále WB narušili jen DP se svým [dp]-Blue.

  Samotné finále bylo velice vyrovnané když první 2 mapy skončili nerozhodně a další 2 vyhráli BK pouze jedinou vlajkou v každé mapě. Skóre v jednotlivých mapách v pořadí jakém se hráli BK vs BDM: map24 0:0, map04 2:2, map07 1:0, map11 1:0.

  BK se tedy po týmech The Bounty hunters(2x) a týmu klanu Predators(1x) stávají dalším vítězem tohoto určitě velice prestižního turnaje, turnaje který byl nejen velkým úspěchem pro BK ale také pro české CTF.

  Celý turnaj se hrál neuvěřitelných 7 měsíců když asi největší průtahy způsobil odchod admina a neschopnost vedení ZD rychle zareagovat. Nakonec ale vše dobře dopadlo, vítěze známe a gratulujeme.
  [ 07.05.07 ] [ 12:42:42 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 0 ]

  Darg do SM, Bubuss do DH

  Včera se rozřešila záhada osudu dalšího člena nedávno zaniknuvšího klanu Q, Darg je nyní oficiálně členem klanu SM. Po Bubussovi který odešel do DH je to tedy další ze 4členné party Qček který si našel nový domov.
  Zdroj: SM klan
  [ 06.05.07 ] [ 19:09:46 ] [ Method ] [ Komentáře: 11 ]

  Skulltag 0.97d - Public Beta

  Proroctví z této novinky se naplnilo a my můžeme směle přivítat první public betu, nové verze skulltagu. A co, že to přináší nového? Pokusil jsem se pro vás vybrat asi to nejzajímavější, jinak kompletní changelog je zde.

 • Přechod z "nemoderního" ZdoomGL na GZDoom rendering! (s tím souvisí i přidání dynamického světla pro všechny střely, náboje, lampy atd.)

 • Přidáno speciální HELP menu na klávesu F1 - Pokud hrajete například Possesion a zmáčknete F1, objeví se vám popis tohoto módu a v čem spočívá. Je to vynikající pomůcka pro nováčky.

 • Nové vote cvars pro servery. Díky tomu, můžou admini serveru zakázat určitý druh votování. (př. sv_nofraglimitvote = zákaz votování změny fraglimitu)

 • Pokud hráč opustí server a hned se připojí zpátky, zůstane mu čas strávený ve hře. To zamezí lamám, které rády používají reconnect, když nic netrefí. :-)

  a mnoho dalšího...

  Zatím se jedná pouze o testovací verzi, která se bude měnit, takže dopuručuji zatím aktivně nepoužívat, ale pokud si jí chcete vyzkoušet, či snad pomoct s testováním stahujte zde (Rád bych podotkl, že zálohování je přítel :)). S 0.97d se můžete připojit na jakýkoliv server (ano, i na 0.97c server), ovšem s 0.97c se na server běžíci na 0.97d nedostanete.

  Co říci na závěr? Určitě se jedná o skvělý realese a doufejme, že ST týmu toto tempo vydrží! Go, Go, Go!
 • Zdroj: Skulltag
  [ 01.05.07 ] [ 13:18:54 ] [ Method ] [ Komentáře: 32 ]

  Pozdě, ale přece...

  Někdo z vás možná ví a někdo z vás možná neví, že se ve dnech 22.-25.2.2007 konala v pražské herně G8 "neoficiální" lanka. Původní myšlenka byla, pozvat pouze lidi co hrají aktivně single-player a to i ze zahraničí! A z části se tato myšlenka vyplnila.

  Nakonec se zůčastnilo celkem 12 hráčů (což bylo maximum, protože jsme chtěli, aby měl každý svůj počítač pouze pro sebe) a z toho 4 lidé ze zahraničí. Jednalo se o Opulenta (USA), Erika Alma (SWE), Beliala (POL) a šachového mistra Grazzu (UK). Akce to byla vskutku ůžasná, ale report asi nečekejte. :)

  Ale proč o této akci píšu až teď? Tak největší roli hraje asi lenost a druhým důvodem je, že před týdnem dal Opulent dohromady (za pomoci Gusty, Grazzy a trochu mé :)) stránku se všemi demy, které se z lanky uchovaly (dema všeho druhu - OS Map01 duely, CTF, TDM, Coop..). Kouknout se můžete tady. Tato opulentova tvůrčí činnost mě nakopla a konečně jsem dal dohromady také fotky.

  Slunce v duši!
  [ 29.04.07 ] [ 23:41:37 ] [ Method ] [ Komentáře: 9 ]

  Češi do toho!

  Ne, tento článek se netýká právě probíhajícího MS v hokeji, nýbrž právě probíhajícího TDM turnaje Skulltag European Tournament #3. Hraje se SMDM, Map25, Fraglimit 50, 2vs2, způsobem pavouka bez LB. A i v tomto turnaji má česká republika zastoupení a to hned v podobě dvou týmů, Your Father (zástupci klanu WW - Damned, Psichotik) a Your Mother (zástupci klanu PRE - Method, Vain). Oba týmy za sebou již mají první kolo.

  Tým Your Father dostal hned v prvním kole poměrně těžkého soupeře, tým Bodian (Bojan, Midian). Už od prvních fragů byl zápas velice vyrovnaný, až asi do dvacátého fragu. Tam začal tým Your Father pomalu, ale jistě získávat náskok nad soupeři a toto tempo vydrželo, až do samého konce. Damned s Psichotikem porazili soupeře krásných 50:33.

  Your Mother dostali v prním kole o poznání lehčího soupeře - We Run Dis (Zombeh, Tenchu). Oba jsou to američané a jelikož se hraje na evropském serveru, jejich ping se pohyboval v rozmezí 100-200 (nepočítám výpadky zombeh, které to v jednu chvíli i spadlo). O zápase samotném není moc co říct. Celý zápas se nesl spíše ve znamení lovu Zombeh a Tenchu(a). :) Tým Your Mother nakonec vyhrál 50:13.

  Tourney Bracket
  [ 24.04.07 ] [ 18:20:00 ] [ Method ] [ Komentáře: 5 ]

  Skull Cash

  Na skulltag fóru se o víkendu objevila nová vychytávka zvaná Skull Cash. A o co se jedná? Pokud někdo z vás občas navštíví nějaké to warforum, tak jistě zná výraz například warmoney, nebo karma. Jde o způsob jak "zaplatit" nějakému člověku, který uploadnul požadovaný software, hru, porno... A právě k těmto účelům by měl sloužit i skullcash. Líbí se vám nějaký vydaný projekt? Není nic lehčího, než poslat autorovi nějaký ten "peníz" a tím vyjádřit díky. Samozřejmě těchto možností je spoustu např. poslat skullcash programátorům, adminům atd. za odvedenou práci..

  Výše uvedené přednosti skullcashe jsou základní a můžete je vidět na spoustu fórech. Ovšem u herních fór se tímto otevírá několik dalších využití např. Sázení, či "Prizemoney". Pokud máte rádi trochu toho zdravého gamblingu, myslím, že právě možnost sázet na doom zápasy, by mohlo být to pravé odreagování. Dokonce už bylo založeno téma k tomuto účelu a je jen otázkou času, kdy se objeví nějaký turnaj, kde bude možnost vyhrát nějaké to mění. A možná to bude dříve a blíž, než by si kdokoliv z vás pomyslel. :)
  [ 17.04.07 ] [ 12:02:09 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 0 ]

  LAN přesunuta do G8!

  Místo konání letošní (první) doom LAN party bylo na poslední chvíli změněno a akce se uskuteční opět v G8. Pro detaily navštivte idoom forum, pro přehled registrovaných hráčů registrační formulář.
  Zdroj: Darg ICQ, idoom forum
  [ 15.04.07 ] [ 16:06:58 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 3 ]

  Platinum Servers UK

  Jistě si mnozí z vás všimli výpadku britských The Revival Serverů. Ty se během svého provozu staly velice oblíbenými, nicméně jejich provoz byl neustále sužován různými problémy hlavně finančního rázu.

  Počet britských hráčů na zdaemonu neustále roste a jelikož jejich konektivita na dlouhodobě nejoblíbenější evropský CTF server Obláček není zrovna nejlepší(pingy i kolem 100ms pro některé hráče), svoje servery potřebují jako sůl.

  A dnes se znovu dočkali, WhiteKnightovi se podařilo sehnat prostředky na rozběhnutí nových britských serverů, nových proto že název už není The Revival Servers ale Platinum Servers. Předpokládám, že server je uložen ve stejné serverovně a mělo by se tedy jednat o staré známé TRS pod jiným názvem.

  Správci serveru jsou již výše zmiňovaný WhiteKnight a nově také [THE]Bojan. Takže doufejme že servery vydrží a naše pingy budou vždy proklatě nízko :)

  P.S. Nedávno jsem zpozoroval také přítomnost nových londýnských DUI serverů, tyto nebyly na oficialním ZD foru nijak prezentovány a není mi vůbec známo kdo konkrétně je platí a provozuje, nicméně to není z hlediska hráče vůbec podstatné.
  [ 12.04.07 ] [ 19:48:14 ] [ Method ] [ Komentáře: 7 ]

  Skulltag 0.97d - Preview

  Již brzy se na trhu objeví nová verze skulltagu, a proto se hlavní programátor Torr Samaho rozhodl poodhalit něco z připravovaných změn.

  Největším lákadlem verze 0.97d je přechod v renderování OpenGL ze ZDoomGL na GZDoom! Jak sám Torr Samaho říká, ZDoomGL už je zastaralý a dokonce nezvládá nějaké nejnovější mapy. Díky přechodu na GZDoom se také zvýší až dvojnásobně fps ve hře. Dále se diskutuje také o tom, zda povolit 3D floors, tzn. například 3 patra na sebou! Problémem tu však zůstává volba renderování software, která tuto vychytávku nezvládá a většina hráčů, právě tento druh renderování používá. Proto zbývají dvě možnosti - Povolit 3D floors, takže si některé mapy budete moct zahrát jen pod OpenGL, nebo vytvořit podporu 3D floors i pro volbu software, což prý není nemožné, ale velmi náročné.

  Mezi další výraznější změny patří například lepší kontrola serveru nad votováním, tzn. admin může zapnout, či vypnout jednotlivé funkce votování jako je fraglimit, timelimit atd..

  Je vidět, že se máme na co těšit a jakmile verze 0.97d vyjde, dám vědět. ;)
  Zdroj: Skulltag
  [ 11.04.07 ] [ 15:57:43 ] [ Method ] [ Komentáře: 2 ]

  Skulltag projects in progress #1

  V poslední době jako by se s připravovanými projekty roztrhl pytel a proto jsem se rozhodl sepsat nejzajímavější z nich a v budoucnosti vás pravidelně informovat o jejich vývoji.

  Největší peckou jsou probíhající práce na Sabbat Martyr II, které začaly takřka hned po vydání prvního dílu. Druhý díl si za cíl klade přinést ještě větší rozmanitost módů pro singleplayer kampaň. V současné době je jich 5 (CTF/OneFlagCTF, Skulltag, Domination, Invasion, DM/TDM), plus dva zcela nové módy!

  Harvester :: Jedná se o propojení módů TDM a Skulltag - Poté co zabijete protivníka, ve středu mapy se objeví skull ve vaší týmové barvě a vaším úkolem je jej donést do scorepillaru v protivníkově bázi, abyste scórovali.
  Overload :: Opět se jedná o úpravu módu Skulltag - Každý tým musí zničit skull na pillaru druhého týmu. Když se mu to povede, tým získává bod a jede se znovu, dokud jeden z týmů nedovrší scorelimitu. (ano, jedná se o předělávku módu z Q3TA)

  Project leader Mechadon má také v plánu vychytat veškeré hratelnostní problémy - Jak sám přiznává v prvním SMDM bylo, až příliš mnoho, možná hezkých, ale nehratelných map. Mohli bychom se také dočkat zvýšené "inteligence" botů.

  Sečteno, podtrženo se máme opravdu na co těšit. Již teď je naplánováno minimálně 45 zcela nových map s novou grafikou, zvuky, muzikou, zbraněmi, módy a hlavně zábavy. Níže se můžete kouknout na nějakou tu ochutnávku v podobně screenshotů. Na závěr hlavní odkazy na projekt.

 • Sabbat Martyr Project Website
 • Sabbat Martyr II W.I.P. Page
 • Main Sabbar Martyr II forum
 • Zdroj: Skulltag
  [ 09.04.07 ] [ 20:27:40 ] [ Method ] [ Komentáře: 6 ]

  CoopMaps - Nástupce CoopBuildlm?

  Hned na začátek by asi chtělo říct, abyste tento wad ani nezkoušeli hrát sami v single-player. Proč? Protože je to pro jednoho hráče prostě nehratelné. Tyto mapy byly vytvořeny (jak již z názvu vyplývá) na cooperativu a to nejlépe pro 4+ hráče.


  Jak v nadpisu vidíte, záměrně jsem zvolil titulek "Nástupce CoopBuildlm". Znovu. Proč? Protože téměř všechny mapy se nesou v duchu právě coopbuildlm. Kdo nezná coopbuildlm, tak jde o soubor map, vytvořené Tokem určené stejně jako CoopMaps na cooperativu. Proto pokud očekáváte od map nějaké grafické a design zázraky, CoopMaps ani nestahujte - Většina map jsou pouze jednoduché chodby a místnosti s hromadou a hromadou a hromadou monster, které čekají na váš ortel.

  A právě kupy monster valící se na vás, dělají tyto map tak zábavné. V jatkách vám pak pomáhá jedna nová zbraň (plamenomet), která je namísto plazmagunu a všechny ostatní zbraně mají nový design. Dočkáte se také nových monster, jako je například Blue Cyberdemon, létající Baron, kterého jste mohli vidět již ve scythe2 a několik dalších nových monster (většinou pouze upravených základních).


  Kdybych měl srovnat CoopMaps a CoopBuildlm, asi by vítězně vyšly právě CoopMaps. Donutilo mě k tomu hned několik věcí - Ne všechny mapy v CoopMaps jsou stereotypní, zvláště v pozdějších mapách se najde pár designově vyvedených a odlišných map. Dalším faktorem by pak byly asi nové zbraně a monstra, které dělají hru o mnoho zajímavější.

  A kde si CoopMaps zahrát? Jeho veličenstvo Firestone založil stabilní st server, takže si můžete vychutnat tento wad i bez lagů, na domácí půdě. Stahujte, rozbalte, střílejte. :-)
  [ 06.04.07 ] [ 14:24:42 ] [ Vain ] [ Komentáře: 5 ]

  Rozhovor o konci GameZone

  Na ITBiz byl dnes zveřejněn rozhovor s Jiřím Černým, bývalým externím zaměstnancem ProGamers, který se podílel na vedení týmu administrátorů serveru GameZone. V rozhovoru se dočtete mimo jiné i to, proč ProGamers odstoupili ze smlouvy a jak vedení GameZone fungovalo respektive nefungovalo.

  Celý rozhovor najdete zde. Dík patří také panu Hasalíkovi, který mě na rozhovor osobně upozornil na email.

  Zdroj: ITBiz.cz
  [ 03.04.07 ] [ 15:31:15 ] [ Tomsa_x ] [ Komentáře: 3 ]

  Statistiky na Gameparku

  Od 1.4.2007 má Gamepark opět svoje statistiky. Díky archivaci logů serveru obsahují tyto statistiky všechny hry odehrané na Gameparku od jeho spuštění. Bohužel při pohybu logů v poslednim měsíci z místa na místo došlo k poměrně velké ztrátě dat takže březnové statistiky téměř kompletně chybí. Více info najdete přímo na stránkách statistik, které jsou umístěné na Doomparku (Doomařskej speciál na Gameparku).

  Ještě samozřejmě nesmim zapomenout na poděkováni Drtinohovi, který celé statistiky naprogramoval a dále je bude průběžně vylepšovat. Všem doomerům přeju úspěšný lov fragů a jsem zvědavej kdo z vás se stane novodobym Bubussem (přez 200000 fragů na starý Gamezone)?
  Zdroj: Doomparku
  [ 02.04.07 ] [ 16:45:55 ] [ Method ] [ Komentáře: 1 ]

  Zprávy z DooMova

  DoomCenter, Quake-cz - Když se řeknou tyto dvě slova, každý si je neodmyslitelně spojí s člověkem, který byl mezi prvními lidmi na české doomscéně. Šéfredaktor Score a mariňák s bfg. Víte, co to má společného? Jedno jméno - Jan Modrák aka Bludr. A právě on potvrzuje pravidlo - Jednou Dooma okusíš a už se ho nepustíš. Důkazem toho je článek, který napsal na svém blogu. A jak sám píše, zdá se, že doomscénu stále sleduje, takže buďte ve střehu - Big Bludr watching you!

  Další novinka se týká proběhlé ankety na stránkách obláčku. Měli jste tam možnost ovlivnit výběr módu, který bude přidán na nový Oblacek ST server. Volba padla na Invasion, ovšem Firestone se rozhodl zprovoznit hned víc serverů a tak jsou k dispozici momentálně dva stabilní servery :

 • [oblacek.sh.cvut.cz] Invasion (Skulltag+Alpha) Skvělé nové mapy Alpha Invasion a klasické st invasion mapy v jednom.
 • [oblacek.sh.cvut.cz] Sabbat MartyrTeď si můžete zahrát deathmatch v níže zrecenzovaném megawadu.

  V nejbližší době by pak měl přibýt ještě minimálně jeden cooperative server, namísto zrušených serverů na zdaemonu. Záleží jen na vás, jestli se počet st serverů bude zvyšovat...
 • [ 28.03.07 ] [ 14:54:11 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 3 ]

  DSP je tu !

  "DSP co ?" ptáte se ? No přeci Doom Speedrunning Page, nový to projekt na naší krásné doom scéně.

  Jak už ti bystřejší z názvu asi odvodili, jedná se o stránku zaměřenou na single player. Nalezneme tu různé contesty, možnost získání titulů za nepřeberné množství heroických výkonů a forum ve kterém si o tom všem můžete do sytosti poklábosit. Všechno to ve snaze obnovit tuto jistě krásnou disciplínu doom speedrunningu.
  Za projektem stojí dva uznávaní hráči Graim a Sneakfast, což by mělo být jakousi zárukou kvality.

  Projekt nepřímo navazuje na tradici czech-n (české verze compet-n), podle slov jednoho z autorů si však klade za cíl větší otevřenost k nováčkům. Systém v současné době využívá služeb free hostingu, nicméně i tak jsou stránky velice svižné. Pro upřesnění ještě dodám že stránky czech-n přestali být aktivní zhruba v polovině roku 2005.

  Přejeme hodně štěstí, mnoho spokojených hráčů a hlavně zlomených rekordů.

  Zdroj: DSP, Predators
  [ 26.03.07 ] [ 23:27:43 ] [ Method ] [ Komentáře: 2 ]

  Sabbat Martyr

  Kurevskej nářez - I tak by se dal charakterizovat tento ůžasný deathmatch megawad určený pro skulltag, ale nepředbíhejme.

  Sabbat Martyr je megawad o 42 zcela nových levelech, přidává také nové zvuky a dvě nové zbraně. Ano, uhodli jste správně - jedná se o new school wad, takže nečekejte žádné mapy na styl britu, či greenwaru. Ovšem jeho kouzlo je i v tom, že i staří, dobří oldschůleři si přijdou na své. Mapy jsou tak různorodé, že jednou pobíháte po neuvěřitelně designersky zvládnuté mapě, aby hned další mapa připomínala starou oldschool mapu. V megawadu se také nachází několik map určených pouze pro duel, takže i "vainové" si přijdou na své. :) Největší peckou ovšem asi bude to, že Sabbat Martyr obsahuje i single-player kampaň, tak, jak jsme na ní byli zvýklí například z UT, či Q3. Hrajete postupně stejné mapy jako na multiplayer, vašimi soupeři jsou boti a v jednotlivých mapách se mění jak módy, tak počet botů, či fraglimit. Nutno podotknout, že boti na 100% nefungují ve všech mapách, obzvláště ve větších mají problémy.

  Co se týče grafického zpracování nejde takřka vůbec nic vytknout. Je vidět, že se na Sabbat Martyr podíleli opravdu ti nejlepší mappeři z celého světa. Vytknul bych snad jen možná hardwarovou náročnost některých map - Ovzvláště pokud hrajete sp kampaň, vlastníci slabších strojů budou mít problémy. ;)

  Vcelku Sabbat Martyr posouvá hranice doomu opět o krok dále. Ať už dech beroucím grafickým zpracováním, sp kampaní, hratelností, hudbou, scripty...Jediným mínusem může být počet map, protože se mi ještě nepodařilo najít dostatek času, abych je všechny dohrál. :)

  Download
  [ 20.03.07 ] [ 15:03:36 ] [ Method ] [ Komentáře: 7 ]

  Idoom Open 2007 #1 - Registrace

  Tak a je to tady. Díky našemu hrdinovi Dargovi, který překonal hory, doly a zašel do herny Battlezone, se teď můžete směle vrhnout do registrace na Idoom Open 2007 #1, která proběhne 21.-22.4.2007.

  Klasicky se bude hrát CTF turnaj, ale nebude povinností - Prostory Battlezone nám dávají k dispozici 35 mašinek, tzn. že každý by měl mít svůj "vlastní" počítač po celou dobu lanky a může tedy hrát co se mu zlíbí a jak dlouho chce. Zároveň bych vás chtěl požádat, pokud se registrujete do CTF turnaje, vyplňte tým se kterým budete hrát. Jestli opravdu nemáte možnost si tým domluvit, pak napište "nemám", ale zkuste si ho prosím opravdu domluvit předem. (organizace atd.)

  Pokud máte nějaké otázky, či připomínky směřujte je do našeho Idoom fóra (já vím, vtípek ;)), nebo na Darga (kontaktní informace na stránce lanky).
  Zdroj: Lan 2007
  [ 14.03.07 ] [ 13:46:15 ] [ Method ] [ Komentáře: 26 ]

  DosBox 0.70, aneb klasikou ku zdraví

  Přibližně 14 dní zpět vyšla nová verze DosBoxu, programu, který emuluje staré dosové hry a můžete si je tedy vychutnat i v nejnovějších operačních systémech.

  S novou verzí přišla i plná podpora starého, dobrého doom2.exe a je téměř bezchybná. Kdo by neocenil onu starou dobrou ssg v akci? Ovšem stále se dá narazit na pár chybek, jako je například mírně zpožděný zvuk, někomu může blbnout myš (záleží na ovladačích)...DosBox prostě není program, který zapnete a hrajete, ale měl by se nejdříve pořádně nastavit s ohledem na vaši mašinu.

  Nebaví vás single-player? Nevadí, DosBox přináší i podporu síťové hry! Díky IPX emulaci si teď můžete vychutnat i klasický duel v entryway. Přes internet se hra může dost trhat, ale po síti běží takový duel v entryway, řekněme hratelně, ale ani nezkoušejte hrál coop s více než 100 potvorama v mapě - hra se pak začne pořádně sekat.

  Technika a všemožné vymoženosti se stále zdokonalují a proto by nemuselo být překvapením, kdyby jsme si mohli v příštích pár letech zahrát Doom2.exe jako kdysi ve w98. ;)
  Zdroj: DOSBox
  [ 11.03.07 ] [ 14:13:07 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 17 ]

  BK geos gooyaaa !!

  Bleskovka: Klan BK ma nové stránky a nové jméno, z Best Killers se takřka přez noc stali Black Kabaragoya. Další změnou je angažování zahraniční posily v podobě WeaponXe a BK se tak stávají jediným českým klanem se zahraniční účastí. Takže přejeme hodně štestí pod novou střechou, s novým názvem a novým členem.
  [ 08.03.07 ] [ 18:24:19 ] [ Method ] [ Komentáře: 2 ]

  Idoom Open 2007 #1

  Nezastavitelně se blíží čas oné radostné události - Setkání doomerů. Jak víte, od roku 2003 se pravidelně dvakrát do roka koná DooM lan párty v pražské herně G8. Prostory jsou to příjemné, herní podmínky jsou více, než dobré, tak co tomu chybí? Nedostatek počítačů, pro dnešní početnou doom scénu a změna! A právě letos se naskytla možnost změnit nejen hernu, ale i město.

  V našem idoom fóru, které jistě všichni sledujete, se právě diskutuje o novém, možném místu konání. Volba padla na Zlín a to díky Lukasovi111, který se jako jediný po těch letech zvedl a optal se v tamní herně na možnost konání další DooM lan párty. Odpověď dostal kladnou a proto už záleží jen na vás, jestli jste ochotni do Zlína dojet - Hlasujte v anketě na fóru.
  [ 05.03.07 ] [ 22:57:37 ] [ Vain ] [ Komentáře: 19 ]

  GameZone, definitivní konec (update)

  Dnešním dnem byl definitivně ukončen herní projekt GameZone. I přes to, že zájem o provozování serveru projevily dvě společnosti. První z nich byla United-Games a druhá kupodivu Allstar, která GameZone provozovala před ProGamers a nyní provozuje GamePark.

  Podle serveru ITBiz však Allstar Groub s Telefónicou O2 chce o znovu zprovoznění GameZone jednat, ale budoucnost tohoto legendárního herního serveru je opravdu nejistá.

  Konec? Ne tak rychle (update)
  Na serveru ITBiz se opět objevila aktualizace zprávy o tom, jak se to bude mít s herním portálem od O2. Cituji ze serveru ITBiz.cz:

  Portál gamezone.cz je v současné době nedostupný. Omlouváme se tímto hráčům za způsobené problémy. Budeme se jim snažit v krátkém čase zprovoznit co možná nejleší náhradu, o které v této chvíli usilovně jednáme. Šlo o jednostranný a dle našeho názoru protiprávní akt ze strany partnera. Další právní kroky zatím vyhodnocujeme.

  Více najdete přímo na ITBiz.cz, kteří si zaslouží poděkování za úsilí vynaložené na sledování této události.

  Zdroj: ITBiz.cz
  [ 04.03.07 ] [ 14:49:32 ] [ Vain ] [ Komentáře: 2 ]

  Obláček SkullTag server ve Vaší moci

  Firestone se rozhodl, že to s portem SkullTag ještě zkusí a místo CTF nahodí nějaký mód, který je SkullTagu bližší. O jaký mód půjde záleží jen na hráčích. Firestone dnes zveřejnil anketu na stránkách Obláčku, ve které vyzývá jak české tak zahraniční doomery, aby hlasovali pro mód, který by chtěli na ST.

  SkullTag má mnoho módů, které ZDaemon nemá nebo má na velmi mizerné úrovni (coop), proto pokud máte svůj oblíbený SkullTag mód, nezapomeňte jej v anketě podpořit. Ať vyhraje ten nejlepší =)

  [ 03.03.07 ] [ 17:05:21 ] [ Method ] [ Komentáře: 0 ]

  Skulltag 0.97c3 - Public Beta

  Dnes v ranních hodinách našeho času byla oficiálně vypuštěna beta kandidáta na novou verzi SkullTagu. Jak autoři sami říkají, tato verze může stále obsahovat dost chyb, proto, když na něco narazíte neváhejte a hlaste to do tohoto speciálně vytvořeného fóra.

  Nicméně tato verze již teď opravuje několik chyb a přidává, či vylepšuje některé věci jako je například vylepšené votování (např. na kick by nemělo mít vliv, když si kickovaný hráč změní nick), ochrana proti různým hackům a cheatům, zdraví se po dohrání levelu v cooperative updatuje, či ten teplý hlas, který jste slýchávali, už by dále neměl prznit vaše sluchové orgány...A mnoho dalších maličkostí.

  Myslím, že vydání nové verze takto brzy po odchodu Carnevila nikdo z nás nečekal a jen to dokazuje, že Torr Samaho se opravdu snaží a že snad vývoj ST ještě není u konce - Budoucnost ukáže.

  Testovací beta verzi stahujte zde a zahrát si ji můžete na speciálně vytvořeném serveru VP1 (bohužel je to americký server, ale jsem si jistý, že brzo bude založen i testovací UK server).
  [ 02.03.07 ] [ 22:01:58 ] [ Method ] [ Komentáře: 5 ]

  Je libo Duke Nukem?

  Nedávno jsem objevil projekt, který vede StrikerMan780. Zaujal mě už název, který obsahoval jméno mé třetí nejoblíbenější 3D akce a proto jsem neváhal a projekt rychle stáhnul - nelitoval sem. Duke Nukem Doom je prakticky přesně to co říká název - Probíjíte se mapami známými ze starého dobrého dooma ovšem zbraně, monstra, textury, artefatky atd. jsou z Duka 3D.

  Ale to není všechno! Wady můžete míchat a to znamená, že můžete hrát jakýkoliv wad v prostředí Duke Nukema. DnDoom se samozřejmě neomezuje pouze na single player - Můžete hrát například DM, CTF, Invasion...Prostě cokoli na co si vzpomenete.

  Projekt je stále ve fázi vývoje a dostupná je tedy zatím pouze beta verze. Chyby, kterých sem si všiml já jsou například chybějící monstra z Duka (stále se objevuje např. Démon, Pain Elemental..), status bar, hratelnost by mohla být také více vyvážena...

  Nicméně už teď se jedná o velmi povedenou záležitost a já nemůžu než doporučit stáhnout tento skvělý projekt pro SkullTag. Všichni fanoušci Dooma a Duka stahujte zde.
  [ 01.03.07 ] [ 16:07:41 ] [ Vain ] [ Komentáře: 7 ]

  ProGamers končí na GameZone? (edit)

  Podle serveru ITBiz vypověděla společnost ProGamers s.r.o. ze smlouvy o technické správě herního serveru GameZone.

  Podle zprávy, však ani jedna strana tuto výpověď smlouvy zatím nekomentovala takže není zatím nic jisté. Těžko tedy říct, jestli se bude Telefónica O2, vlastník herního serveru GameZone, shánět po novém správci těchto serverů, nebo GameZone pošle takříkajic do kytek. Nový správce by mohl znamenat potencionální možnost znovurozjetí Dooma 2, který ProGamers nebyli schopni mezi hry přiřadit.

  Edit:
  Podle aktualizace byla tato zpráva potvrzena a další kroky Telefónica O2 teprve zvažuje. Další revoluce na GameZone je za dveřmi.

  Zdroj: ITBiz.cz
  [ 28.02.07 ] [ 12:17:27 ] [ Draza ] [ Komentáře: 0 ]

  Končí registrace na březnový Euro turnaj

  Vzhledem k tomu že máme únor, tak je registrace poněkud kratší než obvykle a máte tedy poslední den na zaregistrování se do březnového turnaje, který se bude odehrávat ve wadu King1 v mapě 01. Registrace do sekce Open je již zaplněna, takže máte šanci se zúčastnit ješte v kategorii Intermediate. Registrovat se můžete zde.
  [ 28.02.07 ] [ 06:12:51 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 5 ]

  Skulltag má nového programátora

  Přesně měsíc uběhl od okamžiku co Carnevil ohlásil svůj odchod od Skulltagu do chvíle než se členům podařilo sehnat "náhradu" a oficiálně oznámit světu tuto radostnou novinku - Skulltag má nového programátora. Jmenuje se Torr Samaho, je z německa a v současnosti studuje na titul PHD v oboru matematiky. V nejbližší době od něj můžeme stěží očekávat zázraky, jen doba kterou bude potřebovat k oritentaci v kódu se bude počítat na týdny a měsíce. I tak je to pro fanoušky tohoto portu velice pozitivní zpráva, že by přece jenom Skulltag ještě dýchal ?
  [ 26.02.07 ] [ 15:56:27 ] [ Vain ] [ Komentáře: 8 ]

  ZDaemon World Players

  Snad pro každou 3D akční hru bylo někdy uděláno nějaké to fragmovie. Pokud jde o Doom zde se velmi činí hráči z Francie. Mnoho z Vás určitě vidělo třeba povedené movie [Doom] Beyond Abilities, které vytvořil [WH]Wilou84. Další video, které spatřilo světlo světa včera je opět z Francouzské dílny, tentokrát jej vytvořil Fsn76.

  Video mělo (a stále má) na fóru velmi dobré ohlasy. Dnes jsem se k downloadu dostal i já a video shlédl. Doopravdy je toto video velmi vyvedené, ovšem nějaké ty bodíky z pomyslného hodnocení bych strhl za "hluché" místa. Autor bohužel příliš nezvládl hudbu ve videu, a když už se zdá, že se akce konečně rozjíždí vyskočí na Vás černá obrazovka a hrobové ticho. To poněkud kazí dojem z jinak velmi pěkně zpracovaného videa. I přes tento nedostatek stojí určitě za to video shlédnout. Možnost downloadu je buď to z ggdood.com a nebo z filefront.com

  [ 25.02.07 ] [ 22:17:52 ] [ Vain ] [ Komentáře: 9 ]

  Skulltag #1 - Invasion

  Pro mnohé z Vás je ekvivalentem ke slovu Doom slovo ZDaemon. Nikdo Vám to určitě nemá za zlé, ZDaemon je nejhranějším multiplayer módem a až druhý v pomyslném žebříčku těchto online portů je Skulltag. A přitom neprávem. Troufám si říci, že Skulltag má kolem sebe větší komunitu než ZDaemon, bohužel jen za oceánem v USA.

  Rozhodl jsem se tedy, že provedu Vaše Zdaemonem zatuhlé obzory trochu dál, a proto jsem si pro Vás připravil malý seriál o módech zajímavého Doom portu SkullTag. Jako první jsem se rozhodl popsat mód Invasion, který není z těch mnoha SkullTag módů nejzajímavější, ale nejoriginálnější určitě.

  Doufám že se Vám bude líbit a možná ve SKulltagu objevíte nový port, kterým můžete vyplňovat zimní noci a upocené odpoledne v létě ;)
  Celý článek
  [ 24.02.07 ] [ 19:46:25 ] [ Vain ] [ Komentáře: 4 ]

  Doom jako za starých časů

  Už jen opravdové legendy České doom scény si pamatují pařby na zone.com, kde jste mohli hrát přes internet klasický doom2.exe se vší parádou. Před rokem by tato "novinka" neměla moc smysl, ale dnes, když mnoho doomerů používá Linux, už stojí za to se o tom zmínit. Jak určitě většina z Vás ví, starý dobrý doom již pod Windows 2000 a novějšími nefunguje tak jak má. Od toho tu tedy máme porty jako Odamex, PrBoom a nebo Chocolate Doom. Ale pokud máte Linux a chtěli by jste si zahrát pravého Dooma od ID Software i dnes, existuje jedna možnost.

  Stačí když si stáhnete oficiální binárky Dooma pro Linux z ftp ID Softwaru a nainstalujete Hamachi. Opravdu tak málo stačí aby jste se vrátili několik let v čase a mohli si opět užívat starého dobrého Dooma. Mnohým z Vás to asi moc neříká, ale vím o některých, kterým to říká strašně moc ;)

  Pozn.: mám otestovaný pouze ten doom, nevím jak se to bude chovat přes hamachi a sám to nevyzkouším, ale problém by být neměl, takže bez záruky.
  [ 22.02.07 ] [ 22:46:36 ] [ Vain ] [ Komentáře: 1 ]

  IDE 4.02

  Bond včera, resp. dnes vydal novou verzi populárního vyhledávače serverů IDE. Z verze 3.95 IDE včera povýšilo na verzi 4.00 a záhy na verzi 4.01 a dnes se na stránkách objevila i verze 4.02, která opravuje pouze bug při startování Odamex serveru.

  Ano, radostnou novinkou je, že Odamex je od včerejšího dne oficiálně podporován Internet Doom Explorerem.

  Naopak podpora CSdoomu byla oficiálně zastavena. Nyní tedy IDE podporuje opět tři porty, Odamex, SkullTag a ZDaemon.

  [ 20.02.07 ] [ 14:52:14 ] [ Vain ] [ Komentáře: 6 ]

  Co se děje s Odamexem? (update)

  Možná si někteří z všimli, že changelog Odamexu je živý asi jako pohled na obrazovku když držíte BFG. Stejně tak je zmrazen i SVN repozitář. Jako první se nabízí možnost, že upadlo nadšení vývojářů a práce na Odamexu již nejsou tak intenzivní. Ovšem opak je pravdou. SVN bylo zmrazeno kvůli přípravám na vydání verze 0.2a

  Pokud jste si také kompilovali poslední revize Odamexu, určitě je Vám jasné, že rozdíl mezi verzí 0.1a a verzí 0.2a bude obrovský. Odamex od vydání první veřejné verze prošel mnoha úpravami a je mnohem víc hratelný. Pokud nemáte možnost si poslední zdrojové kódy zkompilovat, počkejte si na oficiální release 0.2a, nebudete zklamáni.

  Update:
  Odamex 0.2a je již na oficiálních stránkách ke stažení. Proto pokud Vás tento port zajímá určitě nezapomeňte novou verzi vyzkoušet. Stahujte z oficiálních stránek.

  Zdroj: irc #odamex
  [ 15.02.07 ] [ 00:01:52 ] [ Method ] [ Komentáře: 18 ]

  Skulltag Oblacek CTF Server

  Jak možná většina z vás ví, kdysi bežel na obláčku oldschool Skulltag server 1on1. Bohužel byl pro nezájem (až na pár lidí tam nikdo nehrál, ač se jednalo o velmi povedenou záležitost) zrušen. Ovšem! Počínaje dneškem byl spuštěn další Oblacek Server pro tento skvělý port a tentokrát v nejhranějším modu dnešní doby CTF.

  CTF ve Skulltagu není ani moc odlišné od toho v ZD až na to, že nehrajete tahovou strategii jako v ZD, ale plynulou akci jakou DooM bezesporu je. ;) Mezi další výhody patří například možnost votování, což možná většina z vás zná z quaka - Nebaví vás nějaká mapa? Nevadí, jednoduše dejte hlasovat o změně mapy. Mezi další plusy patří například nepropadávání vlajky dolů, scoreboard neukazuje fragy, ale pouze donešené vlajky hráče (pro někoho možná spíše mínus, ale CTF je o vlajkách a týmové hře), silent bfg...Spornou položkou by pak mohlo být ssg. Na jednu stranu jak jeden nejmenovaný BeRaN řekl, jsou souboje aspoň napínavější :) Na stranu druhou je opravdu těžší s ssg něco trefit. Osobně nemůžu přijít na to čím to je, ale jsem si jistý, že ufon to v komentářích osvětlí. :)

  Na Obláčku beží normální zdctfmp předělaný pro Skulltag. Zatím pouze první dva packy, ale během zítřka se pokusím předělat i ten poslední. Současnou stabilní verzí Skulltagu je v0.97c2 a stáhnete jí zde.

  Na závěr bych rád dodal, že doufám, že se Skulltag CTF uchytí a získá vaší pozornost, kterou si jistě zaslouží.
  Zdroj: Oblacek
  [ 13.02.07 ] [ 08:15:44 ] [ Twister ] [ Komentáře: 7 ]

  Idoom špión - prosinec/leden

  Od nového roku se podoba rubriky Idoom špión bude měnit, takže už nečekejte rekapitulace newsek v každým klanu, je to moc zdlouhavý a řekl bych že docela nepřehledný. Od teď to beru letem světem co mě zaujme. Navíc v prosinci se toho stejně moc nedělo, takže dnes to bude takový spíš aktuálnější.  Abych ještě moc neodbočil, rád bych se trošku věnoval klanům. Jde především o klanový stránky a jejich guestbooky. Jak všichni víme, většina klanových stránek běží na webových systémech, které nám usnadňují práci a šetří čas. Bohužel jsou právě tyto systémy častým terčem různých spambotů a tak se u někde knihy návštěv proměňují ve skladiště viagry a pokerových kasin. K dnešnímu dni je guestbook zaspamován u BK a stejný problém měli i v ALI, kde nyní probíhá instalace novější verze Phpclanwebsite.

  Některé klany mají zas guestbooky úplně mrtvý. Doba se prostě mění a pokud před 5 lety probíhala komunikace na klanové úrovni zásadně přes knihu návštěv, dnes je tomu jinak. Většina doomerů komunikuje přes ICQ nebo IRC. Guestbook je dnes přežitek pro neaktivní klany typu DooManiax. Jistě - jsou tu i aktivní guestbooky, ale do těch si píší sami hráči klanu (nemá k tomu sloužit interní forum?:)
  [ 09.02.07 ] [ 15:00:08 ] [ Darg ] [ Komentáře: 4 ]

  Zajímavý turnaj na Darg's page!

  Už jste určitě někdy hráli CTF 1on1 jen tak. A určitě (když jste tedy hráli s dobrým soupeřem) jste si říkali, že je to celkem v pohodě. A co takhle zahrát si turnaj? 1on1, CTF map 01 a dokázat jak umíte zároveň ubránit vlajku a vzít soupeřovu vlajku? Máte možnost na Darg's page. Tak neváhejte a registrujte se! :)
  [ 08.02.07 ] [ 16:20:49 ] [ Vain ] [ Komentáře: 0 ]

  Na Odamex pomocí IDE

  IDE, nebo-li Internet Doom Explorer patří mezi nejoblíbenější vyhledávač Skulltag a ZDaemon serverů. Od verze 3.97 přibude do nabídky i nadějný port Odamex. Bond, programátor IDE tak vyhověl žádosti komunity, která se již teď kolem Odamexu tvoří.

  Nové IDE sice stále není oficiálně ke stažení, ale už teď zvládá plnou podporu Odamexu, co se hledání serverů i jejich zakládání týče.

  I přesto, že IDE podporuje první multiplatformní port, se nejspíš nebude vyvíjet pro jiný operační systém než Windows. Takže uživatelé jiných OS se budou muset spokojit s oficiálním Launcherem.

  Zdroj: irc #odamex
  [ 05.02.07 ] [ 01:03:22 ] [ Twister ] [ Komentáře: 14 ]

  Doomerem roku je vain

  Je rozhodnuto, doomerem roku se stal vain! Nejlepším duelistou je právě on, ve FFA vítězí [DH]Libor, útočníkům CTF kraluje SM*Tomsa_x, obráncům pak SM*Draza_Jr. Největší zlepšení za rok 2006 podle hlasujících zažil [DH]Vody a nejoblíbenějším doomerem je [BK>czegi. Cenu za přínos pro doom si odnesli Firestone & DoubleThink, klanem roku jsou pak doomeři z Predators. Celkové pořadí a body naleznete na stránkách Czech DooM Awards 2006. A určitě mrkněte i na log z IRC.

  Doufám, že za rok se znovu sejdeme při takovéto slavností akci jakou vyhlášení nejlepších doomerů bezesporu bylo:).
  [ 01.02.07 ] [ 16:37:57 ] [ Twister ] [ Komentáře: 7 ]

  Czech DooM Awards 2006 - konec hlasování

  Ukončil jsem hlasování do ankety o doomery roku. Vyhlášení výsledků proběhne tuto neděli ve 20:30 na IRCnetu (kanál #doom.cz). Kdo neví jak se tam dostat, nechť mrkne na náš návod na IRC.

  P.S. Prosím všechny nominované, aby se dostavili. Doufám, že zažijeme proslovy od vítězů:).

  P.S. 2 Prošel jsem všechny došlé anketní lístky a vyřadil sem 2 z nich (Burian a Navarone007).
  [ 31.01.07 ] [ 11:51:37 ] [ Vain ] [ Komentáře: 5 ]

  Vyšel Odamex CTF MapPack

  Hlavní tvůrce map pro Odamex AlexMax se mi dnes svěřil, že oficiální mapy jsou hotovy. Každou chvíli by mělo být možno si s nimi založit server i na Obláčku a tedy si je můžete vyzkoušet i v ZDaemonu.

  První MapPack obsahuje momentálně 8 map. Dá se ale předpokládat, že bude dále rozšiřován, něco jako ZDaemon mappacky 1 až 3. Finální verze by měla obsahovat i mapy českého tvůrce Methoda.

  Mapy jsou některé opravdu zajímavé a určitě dost z nich si získá oblíbenost jako pořád dokola hrané kola ze ZDaemon CTF mappacků. No a nakonec článek a download map najdete zde.

  [ 23.01.07 ] [ 21:03:20 ] [ Twister ] [ Komentáře: 6 ]

  Draza a Ragnarok Zdaemon adminy

  Konečně bude mít Euro Zdaemon scéna admina! Po dlouhém období temna, kdy se tohoto postu vzdala Samiam a následně i Poignant byly včera oficiálně dosazeni adminování 2 hráči: Ragnarok a Draza. Zvláště pak druhý jmenovaný mě samozřejmě zajímal a tak sem zjišťoval na co se máme těšit, více už sám nový euro admin Draza:

  O vyslednou volbu se zaridil predevsim Ragnarok, kterej me oslovil a nabidnul v tomhle spolupraci. HumanBones nas do vseho zasvetil vcera a uz pozitri se otevira registrace na novej turnaj. Co plánujeme: urcite tak dva mesice bude jen 1 vs 1. Behem tydle doby bych rad udelal u nas na strankach newsku k tomu i s nejakou anketou, kde by hraci vyjadrili co by radi hrali za turnaj (hlavne tymovej turnaj). Mapy na 1 vs 1 budou vybirany asi sborem tech adminu ZD, kdyz se vzdycky na necem dohodnem nebo tak. Mam v planu protlacit TDM turnaj a nebo team damage CTF, ale od toho bude anketa a komenty, treba i na idoomu radsi kam chodi asi nejvic lidi.

  Treba nekdo bude chtit turnaj v ZDUCTF a nebo tak podobne, stejne jako navrhy na styl te hry, to znamena 2 vs 2, 3 vs 3 atd. v tomhle chci nechat volnou ruku aby o to byl skutecne zajem a nedopadlo to jako soucasny CTF, ktery tak ale nedopadne pac budu rozdavat DQ okamzite:)). To je asi muj hrubej pohled na tohle, az bude newska s nejakou tou anketou atd tak tam to probereme poradne. Stejne tak se jeste poradim s Ragnarokem, kterej taky vymysli snad neco jeste.


  Tak to byl Draza a mě nezbývá než popřát oběma adminům mnoho zdaru a chuťi a doufám, že navážou na nezapomenutelnou Samiam. Kdo má nějaký dotaz či poznámku, směřujte ji do komentářů.
  [ 19.01.07 ] [ 13:05:45 ] [ Vain ] [ Komentáře: 16 ]

  Odamex binárky ke stažení

  Nejspíš o tom už většina ví, protože stránky Odamexu byly poslední dobou sledovány víc než porno stránky, ale pro úplnost na to raději upozorním. Odamex je již oficiálně ke stažení pro většinu rozšířených operačních systémů. Proto neváhejte a tento nadějný mód si vyzkoušejte.

  Ovšem počítejte s tím, že je to opravdu prvotní verze a obsahuje mnoho bugů a některé věci nejsou implementovány vůbec nebo zatím dost špatně, například sledování nebo-li spectate.

  Zdroj: Odamex.net
  [ 18.01.07 ] [ 00:37:56 ] [ Vain ] [ Komentáře: 45 ]

  Zdrojový kód Odamexu volně ke stažení

  Na internetu se objevily zdrojové kódy Odamexu a jelikož jsem byl právě v Linuxu, nepohrdnul jsem a kouzelnými slůvky make && make install jsem si zdrojový kód sestavil a Odamex vyzkoušel. Mezitím co se Beran a spol pokoušeli zkompilovat kód ve Windows jsem si Odamex oťukal a něco málo vyzkoušel. Po delší chvíli se Beranovi povedlo zkompilovat si i Windowsáckou verzi a mohli jsme si i trochu zapařit. Co jsme zjistili?

  Velmi důležitou věcí je, že Odamex má do hratelné podoby zatím daleko. Dokud jsem po mapě pobíhal sám, zdálo se mi všechno víc než perfektní. Až když se připojili ostatní, začaly se ukazovat nedostatky tohoto portu. První věc kterou nelze přehlédnou je špatná animace postavy mariňáka, která je velmi zrychlená, nejde poznat že právě střílí a občas když někoho zastřelíte, jeho mrtvola se k zemi odporoučí jen z poloviny.

  Občasné poblikávání postavy která se v dané pozici doopravdy zdaleka nenachází a podobné halucinace připominájící jevy. Asi nejvíce úsměvnou věcí bylo, když ufonovi na stejném serveru jako ostatní po sebrání mizely zbraně zatím co ostatním ne.

  Co se týče CTF i to má své bugy. Asi nejzávažnějším a nejdůležitějším bylo, že vlajka zůstala na stojanu zatím co vlajkonoš už dávno pelášil skórovat. Pomohl až reconnect všech hráčů. Něco jako když v ZDaemonu vidíte místo vlajek klíče a musíte si dát reconnect.

  Podle těchto pár řádků to vypadá že je Odamex momentálně nepoužitelný a vlastně nepřináší nic nového. Ovšem opak je pravdou. Po dnešní zkoušce Odamexu se na něj těším ještě víc a určitě nejsem sám. Jistě, má zatím velké množství bugů, ale ještě ani nevyšel, navíc se bude jednat pouze o betu takže ani žádné zázraky čekat nešly.

  Za co musím ale autory pochválit je skvěle promakaný bodovací systém v CTF, kde jsou body a fragy každého hráče zvlášť, a za vrácení vlajky například dostanete na účet 3 body, za sebrání zas o něco víc a za skórování celých 25 bodů. Celkem kvalitně funguje i přehrávání dem z klasického doom.exe, což je věc o které si může nechat takový ZDaemon jen zdát. Podpora dem z klasického dooma je velmi důležitým aspektem ovládání hry. Jelikož demo je vlastně jen záznam stisknutých kláves který nahrávající hráč zmáčkl. Kdyby v Odamexu byla jiná fyzika pohybu, lmp demo z klasiky přehrané v tomto portu by bylo zdeformované a postava by běhala po mapě zmateně. Jelikož jsou dema přehrávána správně, je ovládání Odamexu stejné jako u klasiky.

  Takže si to shrňme, Odamex splnil svá očekávání, i když se může zdát že jsem celou dobu mluvil o opaku. Ale musíme počítat s důležitou věcí a to že Odamex ještě nevyšel a nikdo, možná i sami autoři, neví, jak bude vypadat první veřejná verze. Rozhodně je na co se těšit, hlavně hodně štěstí autorům.
  Zdroj: Odamex
  [ 16.01.07 ] [ 20:28:23 ] [ Ufon ] [ Komentáře: 2 ]

  Skulltag v krizi - Carnevil hlásí odchod

  Na stránkách známého doom portu Skulltag se v sobotu objevila pro jeho fanoušky velice nepříjemná zpráva. Hlavní programátor a otec Skulltagu Carnevil ohlásil ukončení vývoje z jeho strany, což v případě Skulltagu znamená že tento port přišel v podstatě o jediného vývojáře. Podle informací z diskuze se zdá že zdrojové kódy tohoto portu získal tým ZDOOMu , dalšího velice známého doom portu.

  Mezi důvody které sám Carnevil uvedl patří jeho neschopnost port dostatečně prosadit, sám sobě klade za vinu chabý "marketing" a neschopnost obklopit se lidmi kteří by mu v tomto projektu více pomohli.

  Budoucnost Skulltagu je v tuto chvíli velice nejistá, o dalším vývoji vás budeme informovat.
  [ 06.01.07 ] [ 15:20:20 ] [ Vain ] [ Komentáře: 3 ]

  Odamex za dveřmi?

  Obyčejný návštěvník oficiálního irc channelu připravovaného portu Odamex si nemůže nevšimnout, že v momentální době se už naplno pracuje na Launcheru pro Odamex. Dá se tedy předpokládat, že pilotní verze 0.1 samotného portu je již připravená pro širokou veřejnost.

  Minulý měsíc se nechal jeden z vývojářů slyšet, že Odamex by měl být hotov v lednu 2007. Podle všeho to vypadá, že vývojový tým své slovo dodrží a my si již tento měsíc budeme moct vyzkoušet první verzi tohoto zajimáveho projektu.

  A jako malý bonus pár screenů Odamex launcheru z prostředí Windows, OSX a Linux. Nejde si nevšimnout že Odamex Launcher je vzdáleně podobný launcheru z ZDaemonu.

  Zdroj: irc: #odamex, Odawiki
  [ 05.01.07 ] [ 11:30:29 ] [ Twister ] [ Komentáře: 13 ]

  Titan odchází z Quasaru

  Včera jsem si na stránkách klanu Quasar přečetl, že se Titan rozhodl svůj klan opustit. Zde jsou jeho slova:
  Po 66kách jsem chtěl odejít, ale nakonec jsme se domluvili, že založíme klan nový a budem navazovat na 66ky. Bohužel za ty 3-4 měsíce je situace podobná (alespoň z mého pohledu). Nebudu tu pitvat detailně situaci klanu, ale mě to v klanu prostě nevyhovuje...

  Otázkou zůstává, zda se s tím zbylí členové srovnají, doplní sestavu nebo bude následovat krize, která vedla např. až k rozpadu 66. Současná aktivita klanu je pro mě zklamáním, ale vše se táhne už od jeho založení. Titan už mimojiné prošel klany Predators a Doomaniax, kde skončí nyní?
  [ 03.01.07 ] [ 17:16:10 ] [ Twister ] [ Komentáře: 5 ]

  Doom 2: Entryway Masters - vyhlášení výsledků

  Na GameParku konečně vyšel článek, který uzavírá další DooM turnaj na zmiňovaném herním serveru. Tomsa popisuje celý průběh pavouka, nebo-li 4 nebo kolik kol, vlastně ani nevím:). Důležité je, že to vyšlo a my se tak můžeme těšit na další turnaj, který pro nás GP jistě rychle připraví.

  Konečné pořadí a ceny vidíte zde:
  1. <PRE>vain (Transcend JetFlash MP3)
  2. <PRETwister> (Sluchátka KOSS UR/10)
  3. Radeg[Dx] (Tričko GamePark)
  Zcela nezaujatému pozorovateli však jen stěží ujde pozornosti, že svému zápasu s Radgem se však Tomsa raději vyhnul:).
  [ 01.01.07 ] [ 15:09:49 ] [ Twister ] [ Komentáře: 7 ]

  Happy new year fragging

  Za celý Idoom Team přeji všem doomerům štastný nový rok. Ať je plný fragů, zaskórovaných i uklizených hadrů, odspamovaných stránek. Ať je to prostě rok klidu a pohody:).