Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Reportáž z DooM Open 2010

[ Twister ] [ 24.12.2010 ]

Dva roky uběhly od konání poslední lanky a poprvé od roku 2002 tak byla porušena „tradice“ minimálně jedné lan akce do roka. Je to způsobeno uvadáním české doom scény, které se už patrně nepodaří zastavit. Akci, která se měla uskutečnit na konci září se však podařilo uspořádat až na počátku prosince. Bylo to způsobeno tím, že v Battlezone, kde se konala většina posledních lanek, bylo až do konce roku obsazeno. Nakonec se nám však podařilo najít a rezervovat místo, které v sobotu 4.12.2010 patřilo Doomu...

  • oficiální název: DooM Open 2010
  • datum konání: 04.12.2010 (10:00) – 04.12. 2010 (23:59)
  • místo konání: herna e-SportsArena, Koželužská 8 (1. patro) Praha 8 - Palmovka M
  • vstupné: 350,- Kč
  • počet hráčů: 14
  • organizátoři: Titan


Pátek | Sobota | FotogaleriePátek

Pokud je v sobotu lan, v pátek je hospa. Tato nepsaná tradice lan akcí zůstala neporušena a tak jsem se do Prahy vydal s hokisem už odpoledne. Počasí bylo přímo tragický, den předem sněhová kalamita a nekonečný kolony, ale nám se podařilo do Prahy dojet včas. Ubytování jsme měli rezervovaný spolu s Drazou u Tomsy, takže bylo potřeba dojet do centra a složit věci v Tomsově hardcore příbytku, kde chybělo topení a voda... ale o tom až později. Do Miki Baru jsme se dostali asi kolem půl osmý. Na místě už bylo několik lidí, poznal jsem jen Titana a Drtinohu. Při ochodu se jeden týpek zmínil, že je PadlyAndel, jen tak aby se neřeklo. Později dorazil Firestone, Holinek, Gusta a Bubuss. Na jedno rychlý přišel i Bubusak takže celkem solidní účast.

Tentokrát se žádný excesy typu „nahovno obsluha“ nekonaly, takže celá hospa proběhla docela normálně - tím pádem není moc čem psát:). Zahráli jsme nějaký karty, fotbálek, Chlastej, kulec atd. Bohužel většina lidí vypadla dost brzo, takže nakonec jsme se sesedli jak bukvice k jednomu stolu – zbylo nás 7 statečných. Pozitivem pátku bylo přemluvení Bubusse na sobotní lanku. Ve 2 ráno jsme to zabalili a vydali se útokem do Mekáče, tam koupili asi 20 cheeseburgerů a pokračovali dál. Pak už si to nějak moc nepamatuju, každopádně kolem třetí jsme byli u Tomsy doma.

Intermezzo #1: Tomsa

Doomerské komunitě jistě známá osoba - admin Gameparku, kapitán repre, jasně to znáte… Jaká je však skutečná tvář Tomsy? Tomsa je poustevník a cestovatel se zálibou v katastrofách. Každoročně vyhledává země, které se můžou pochlubit nějakým průserem. Je jedno, jestli jde o výbuchy sopek, zemětřesení nebo jen nahnuté politické režimy. Stane se ve vaší zemi něco hrozného? Kontaktujte Tomsu:)

Intermezzo #2: Tomsovo bydlení

O Tomsově bydlení již týden před akcí kolovaly zvěsti, které nevěštily nic dobrého. Nemá tam topení, psal Draza v pondělí. Hele prej tam není ani voda – zpráva v úterý. Ve středu jsem vypnul ICQ… Skutečnost? Tomsa sice neměl v provozu topení, ale měl přímotop, který místnost zvládl docela obstojně vytopit. Voda byla, ale jen studená. Luxusní byl ovšem záchod - bez dveří na konci chodby, který vypadal jako kumbál z entry na rakeťák.Sobota

Vzbudili jsme se všichni docela koordinovaně a moje obavy o přežití této noci se tak ukázaly jako liché. Jenom Draza měl nějaký problémy a nadával na včerejší cheeseburgry. Pak se najednou ztratil a v kumbálu s rakeťákem se začaly ozývat podivné zvuky. Ano, bylo to Drazovo odplivnutí:).

Zhruba v 10:00 jsme se vydali hledat hernu. Bohužel jsme z metra vylezli špatným exitem a naše motání se započalo. Tomsa se jmenoval do pozice navigátora, což se nakonec ukázalo jako ne moc dobrý nápad (= dostali sme se úplně do hajzlu:). Situaci se snažil zachránit Draza a zavolal Titanovi, kterej byl podobně užitečnej jako Tomsa. Nakonec pomohl ještě jeden telefon s tím, že je to ta druhá odbočka vlevo. Najednou se z ničeho nic objevil ufon, dali sme se do řeči a druhou odbočku vlevo samozřejmě přešli. Abych to zkrátil, asi po půl hodině jsme hernu našli.

V herně už byl Pipicz, Dopefish a Des_Arthes, takže jsme se hned ujali kompů a začali ladit konfigy apod. To už začali pomalu přicházet další doomeři – dew, Titan, Dopefish, později Bulb a Graim. Bylo na čase rozjet nějakou hru a jelikož program nebyl znám dopředu, vše se řešilo až na místě. Nakonec jsme zvolili jako „náplň“ lanky CTF, bylo nás 12, takže to pěkně vycházelo na 4 týmy po třech. Ty se nakonec vytvořily výběrem kapitánů, kteří poté vybírali hráče. Hrálo se každý s každým ve 2 mapách. Složení týmů ani konečné pořadí si pamatuju jen matně, každopádně poslední skončil tým ve složení Twister-ufon-Pipicz:). Mezi CTF turnajem jsme si odskočili na oběd do hospody o patro níže, což byla celkem výhoda, když venku těžce mrzlo. Paní hospodská nám řekla, že se před 5 minutami přestalo vařit, ale že tam snad něco ještě najde (až na brambory, polívku a většinu jídel bylo všechno). To ještě nevěděla, že do 15 minut přijde na oběd dalších 8 lidí...

Odpoledne se dohrávalo CTF, potom přišlo na řadu fun TDM, který se zvrhlo k FFA. Postupně začali lidi odcházet, včetně mě a hokise, protože nám jel v 19:00 bus. Na lance pak zůstalo už jen pár lidí (Draza, Tomsa, ufon, Bulb a Bubuss se synem). A tak skončila zimní Doom Open 2010 a dost možná jedna z posledních doom lanek. Přijelo jen tvrdé jádro scény, z nových tváří potěšili účastí aspoň Bulb a Graim. Doomu zdar!

Komentáře účastníků:

Titan: Po dlouhých 2 letech se uskutečnila lanka, tentokrát jsem se ujal organizace a musím říct, že se mi líbilo místo. Kompy sice byly starší, ale za to jsme měli hernu pro sebe, dalo se hrát v pohodě a vedle byla hospoda, kde vařili. Samotná akce byla fajn, uvolněná atmosféra bez turnajový nervozity ala duel v entryway. Bylo fajn vidět po delší době doomery + nějaký nový tváře, ale za sebe musím říct, že už to není jako to bylo na sokolu a v G8, kdy ta komunita, soutěživost a elán byly na vrcholu český doom scény. Lanek se rád zúčastnim, ale co se týče online hraní, dávám se do režimu off :-)

hokis: Lanka byla jako vždycky supr. Hospoda před lanem klasika. Co se týče paření, úplně mi vyhovovalo neturnajové pojetí a fun gejmy byly taky supr. Jediný co mě trochu mrzí je že jsem musel jet dost brzo dom kvůli špatným spojům mno ale i tak sem si dobře zahrál a ani ta zima tolik nevadila:)

Bulb: Díky všem lidem, kteří na lanku přijeli. Byl to super zážitek poznat se s doomerama naživo, přecijen je to trochu o něčem jinym než hraní po internetu. Poděkovat bych chtěl hlavně titanovi, který se podílel na organizaci lanky asi z největší části. Lokalita byla super, ta hospoda mohla být blíž, cestou zpátky jsme málem zabloudili hahaha. Co se týče náplně lanky tak ctf mě baví asi nejvíc, takže to mi vyhovovalo maximálně. Ctf turnájek probíhal svižnym tempem, naštěstí se na nikoho nemuselo čekat. Škoda jen že dew musel odjet dřív, finále mohlo být zajímavější )). Ono vlastně hodně lidí muselo odjet dřív,.. co si pamatuju tak kolem 8 večer už nás bylo jenom 6, to se hrálo ctf bububu tým (bulb-bubus-bubus) proti ufon-draza-tomsa. super hry :D takže díky, v létě musíme dát zase :))Další fotky