Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Rozhovor s Avengerem o rozpadu klanu Doomers

[ Twister ] [ 30.07.2002 ]

Rozpad nejstaršího českého Doom klanu The Doomers byl možná po odchodu R.Mastera očekávaný. Několik dní po jejich skutečnému rozpadu jsem se s Avengerem dohodl na rozhovoru, který se měl touto smutnou událostí zabývat. Rozhovor probíhal na mIRCu dne 30. 7. 2002 od 22.00 hodin.

mr.twister: Čau, jsem rád, že tě po delší době "vidím" na netu.

Avenger: ;-)

mr.twister: Ze začátku mě nenapadá říct nic jiného než upřímnou soustrast. Bylo zrušení The Doomers opravdu nutné?

Avenger: Nutné to jistě nebylo, nicméně je to zhruba jak jsem to napsal na stránkách, dřív nebo později by to bylo nevyhnutelné.

mr.twister: Konzultoval jsi to s ostatními hráči v klanu, co na to říkali?

Avenger: Abych pravdu řekl, nekonzultoval sem to s nikým. Pouze po několika mailech s R.Masterem po jeho odchodu, jsem mu řekl, jak to asi bude probíhat, a jak to taky probíhalo... Prostě sem tu suše oznámil: Je konec.... Mnoho oživovacích pokusů nepomohlo, klan mohl prostě za stávající sestavy jenom čím dál tím víc uhnívat a uhnívat nečinností.

mr.twister: Bohužel je to tak, kromě tebe a snad Kelvina jsem nikoho z The Doomers neviděl na GZ na mageu ani jinde. Co bude dál? Jakou cestou se budeš ubírat nyní? Založíš nový klan, přidáš se k nějakému nebo přejdeš na úplně jinou hru?

Avenger: Doom pro mě zůstane vždycky DooMem. Jsou hry a je DooM. Na pařbách s kamarády klidně dám takové věci jako CS, TFC, Starcraft, Halfa, apod, ale málokdo dá DooMa, a kdo dá, tak s ním si moc nezahraju (je to asi jako to zmiňované skóre Vito vs Morche). Jiný klan? Nene, kdybych byl na tom tak duševně špatně, abych zrušil klan abych šel do jiného klanu, to bych raději s DooMem skončil úplně. The DooMers mě vždy na konci přezdívky doprovázelo a i po ukončení klanu ho budu mít stále hrdě za nickem jako matná vzpomínka na trpké začátky... :-)))))))). Jo a na jinou hru asi nepřejdu, jestli na něco přejdu tak asi na Linux a programování, ale do toho už dělám déle (pozn. Linux není hra, ale operační systém). A DooMa si vždycky rád zahraju s kýmkoli. Když bude nějaká LAN, tak mě nezapomeň pozvat... , pokud to budeš pořádat :-)

mr.twister: ne:)

mr.twister: The Doomers jsou nejstarší Doom klan v ČR. Možná by někoho zajímalo kolik je ti let?

Avenger: Ano, mohu prozradit, je mi týden 18 let.

mr.twister: Btw, mě za 4 dny bude 18:))

Avenger: Heh :-), tak ti přeju všecko nejlepší.

mr.twister: Tobě taky, hodně štěstí, zdraví, armoru, fragů, znáš to ne?:)
. Takže je ti 18, to není moc. To znamená, že DOOMa jsi začal hrát docela brzy.

Avenger: Ano, dooma hraju tak od roku 96, +-. DM sem začal hrát tak o rok později, pak sem taky zkoušel hrát quaka, ale to nebylo ono no a pak sem se vrátil k doomovi naplno a založil klan (ta myšlenka mě napadla tak o čtvrt roku dřív než sem klan skutečně s Chuckym založil), bylo mi tehda 14 let, esli se nepletu...

mr.twister: Taky jsi získal jeden bod do Compet-N:)) Ještě hraješ sinle-player?

Avenger: Moje body jsou opředeny mnohými problémy, takže:

mr.twister: Takže no coment? :)

Avenger: ad. Compet-N - původně jsem měl body 2, ve stejném kole (31 secret exit) v runu , ale pak mi bylo řečeno od Adama (stará se o chod C-N pozn. aut), že je nepsané pravidlo nebeatovat kola, která někdo nahrál se straferunem40, když to hraješ sd straferunem50, což sem tehda nevěděl...

ad. Sinleplayer - no před tím, jsme hráli ještě do dmx-n, což je taková dnes už zapomenutá věc, kde začal R.Master svoje singl řeže, mno já toho nahrál tak kolem 15 bodu +-, s tím, že můj cíl byl mít víc bodu než x-jack(Dmx leader) z konkurenčního klanu.

mr.twister: Jo jo, vaše konkurence je už dlouho známá. Takže ta otázka jestli bys šel k Doomaniax je asi pasé ne? Stejně myslím, že Dx maj v podmínkách, že jejich nový členi nesmějí být kapitány jiného doom klanu.

Avenger: Heh, už jenom z toho pocitu, že jsme se z Dmx vždycky považovali kdysi za zdravou motivující konkurenci (teda donedávna, do CZ-DooM-klanboom). Škoda jen, že se neuskutečnil žádnej clanwar (už jenom kvůli ztmelení přátelství doomem a alkoholem).

mr.twister: Alkohol a doom = smrtící kombinace:))

mr.twister: No jo pravda, když u Vás ještě byl R.Master byli byste velmi dobří protivníci Dx. Další otázka: Jak to vidíš s českou doomscénou, The Doomers byli její nedílnou součástí, teď jsou pryč...

Avenger: Ne, oni byli našimi velmi dobrými protivníky.. :-). Ano, doomscena se stala něčím, co quakescena před tím, než jsem založil klan. Abych to upřesnil. Ono je mnoho klanu ale nejsou v žádném případě vyvážené. Ideální model podle mě by byl tak maximálně 3-4 klany, s vyrovnanými hráči, a co chvíli clanwar, aby se zjistilo kdo je nej. Je pěkné se podívat na TOP players na GZ, a tam se vidi samé PRE, není to moc vyvážené a to je mi líto, ale je to takové, jaké je, s tim já už nic neudělám.

Avenger: Už tomu chybí taková komorní atmosféra :-))

mr.twister: TOP players GZ nedokazují nic. Dokazují jen to, jak často kdo hraje, i když první desítka je na velmi dobré úrovni. Doomscéna: bohužel je to tak, rozpad The Doomers byl je dalším hřebíčkem do její (snad ještě ne) rakve. Přece jenom mě to nedá, neuvažuješ, že to ještě s The Doomers zkusíš?

Avenger: Co jsem udělal, to jsem udělal. Nehodlám to měnit. Nemyslím, že by náhlý comeback něco změnil, prostě už dlouho nešli do klanu lidi, schopný a dobrý lidi, třeba možná i někdo, kdo by převzal žezlo a celé to znovu rozjel. Ale po přijetí jistých třináctiletých (nic proti věku) hráčů sem si řekl, ne, takhle fakt ne...

mr.twister: Hm vím o co jde, dotyčný to ví také, ale přesto na něj nechci ukazovat. Obraťme list: kdyby se teď konala Doom party, přijedeš?

Avenger: Absolutně, pokud budu mít čas, určitě. Mám to určitě ze všech nejdál, ale obětoval bych tomu vše. Jenom takovou party uspořádat, to je největší problém.

mr.twister: To by jsme konečně mohli zapařit na lanu, no uvidíme... Myslím, že už je to všechno na co jsem se chtěl zeptat.

Avenger: Jo taky bych se těšil, vůbec nevím, jak vy Predatori vlastně vypadáte.

mr.twister: :)) Díky za rozhovor, přeju hodně úspěchu v Doomovi a taky v životě, měj se.

Avenger: Dik, ty taky. Nebo spíš - dík, tobě taky.