Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Rozhovor s leadry českých DooM klanů

[ Twister ] [ 20.03.2003 ]

Je tu už nějaký ten týden, co jsem obeslal vůdce českých doom klanů s několika otázečkami. Jak si s nimi poradili se dozvíte o pár řádků níže. Jen mojí leností a výpadkem spacewebu je způsobeno to, že se tu tyto otázečky neobjevily už dříve, ale co "pozdě, ale přece" :).

1) Bude po vydání Dooma 3 váš klan i klanem Dooma 3 - zavedete např. sekci Doom 3 nebo budete přijímat hráče pařící jen klasiku (Doom I, II)?

x-jack (Doomaniax): Těžko říct, protože význam slova DooM se hodně změní. Zatím mám v hlavě takovou představu, že bych dal dohromady klan z nějakých lepších hráčů quaka, UT, CS apod. a udělal něco jako DooM3maniax s tim, že by oni měli svůj web pak i svého leadera, ale pořád bysme byli klany nějakým způsobem si bližší, tim by se vlastně dostalo jméno doomaniax i na scénu dooma 3 zároveň by to stále zviditelňovalo klasickýho dooma. Nevim jak přesnějc to říct, eště sem se tim nezaobíral, hlavně bych to měl probrat s Boltasem a Radegem, pac ty sou ted z nás nejaktivnější. Pak je tu otázka, jestli někdo z nedoomaru a budoucích doom3maru by do toho šel :)

urix (Aliens): Já si myslím, že budeme pořád klanem pařící dooma 2, ale možná se vrhnem i na jiné žánry. To se uvidí.

Bubuss (Wild Warriors): Myslím, že Wild Warriors zůstane klanem pařícím pouze doom2. Nějak jsme tuhle otázku zatím neřešili, ale jedno je jisté, WW nebude nikdy multiherním klanem jako třeba UW.

Freeze (Last Honorary Soldiers): Zatím o tom neuvažuju, máme teď malý problémy, ale už se snad vyjasňuje a já se řídím heslem: "řešte problém až k němu dospějete" ne sice vždycky, ale často.

Sergei_C (Z626.): No já, a myslím, že od nás z klanu nikdo eště full D3 nehrál, takže mi to příde trochu předčasný, zkus se optat až to vyjde, ale pokud součástí DooMa 3 bude i novej počítač, bude nás (rozuměj Z626.) D3 bavit a bude mít dobrej MPlayer tak můžem uvažovat o rozšíření i o D3, stejně jako i o jiné hry.

2) Připravuje váš klan nějaké nové projekty, změny webu nebo např. personální změny? :)

x-jack (Doomaniax): Projekty ne, na to sem moc línej. Malinkatá změna webu přišla s novým rokem. Nic zásadního nechystám(e), personální změny zatím nic a vypadá to, že se nám podaří po 4 letech existování nikoho nevyhodit na Nový rok, jak to doted bylo :O)

urix (Aliens): Plánuju, že v létě bych mohl udělat novej web nebo požádám toho borce, co udělal beze mě naši stránku a dám mu webmastering. Členy bych taky rád nabral, protože tu pozoruji malou účast.

Bubuss (Wild Warriors): Menší personální změny už u nás proběhly a to právě v souvislosti s klanem UW, kde je členem náš bývalý spoluhráč Eli. Není možné, aby jeden hráč hrál Dooma za dva klany zároveň. Dále plánuju totální změnu našich stránek, ale pořád se k tomu nemůžu dokopat, snad se toho letos dožijete. Začal jsem se díky Kelvinovi více zajímat o vytváření map tak snad i v této oblasti se od nás něčeho dočkáte, no a dáli bůh pak se snad podaří uspořádat zase nějakou tu Idoom lan party jako byla loni v Praze.

Freeze (Last Honorary Soldiers): V našem klanu už takových změn bylo hodně, chtěl bych jenom hlavně dát všechno do pořádku, aby to klapalo a rozjet LHS WAR.

Sergei_C (Z626.): "Personalni" změny u nás sou prakticky neustále, chceme udržet kvalitní a aktivní členskou základnu. No a co se organizačních změn tejká, tak se stáváme poly-herním klanem. A stránky souvisejí s mojí leností a zaneprázdněností, takže ....

3) Stanovil si váš klan nějaký cíl do tohoto roku, pokud ano jaký?

x-jack (Doomaniax): Plán je do tohohle roku je stejnej jako do těch předchozích ... být nejlepší :-D

urix (Aliens): Žádný cíl, možná tak stát se lepšími, než minulý rok.

Bubuss (Wild Warriors): Měli jsme klanovou schůzi a tam probírali spoustu věcí a jednou z nich je zvýšení aktivity všech členů a hlavně získání prestiže mezi ostatními klany. To znamená: stanovili jsme konečně přijímací podmínky pro případné uchazeče o členství v našem klanu a docela i postihy za nevhodné chování k ostatním spoluhráčům a soupeřům. Celkově by sme chtěli dostat klan někam na úroveň PRE. Sice to dá hodně práce, ale snad se to nakonec podaří.

Freeze (Last Honorary Soldiers): Já osobně sem si stanovil cíl stabilizovat kádr klanu, aby jsme se alespoň rovnali ostatním klanům, protože od nás pořád odcházejí ty hlavní opory.

Sergei_C (Z626.): Ne.

4) Jak hodnotíte českou doom scénu?

x-jack (Doomaniax): Cz Doom scéna je v pohodě. Díky GZ se tu rozrostla dost velká komunita hráčů, kterých vzhledem k tomu, jak je doom starej, je celkem dost. Myslim, že v nejbližší budoucnosti určitě neumře, spíš se bude rozrůstat a zkvalitňovat jako doteď, (dyt si vem, jaký sem ti dával kapky, kdyzs přišel:-DD) Další věc co se mi zamlouvá, je že se projevujem i ve světovým měřítku díky newcomers do c-n no a konečně czech-n je toho důkazem, ze český doomari už za něco stojej, když už maj i svou soutěž (thx za ni :)

Urix (Aliens): Já to vidim tak, že pomalu naše sláva a aktivita opadává, ale dokud jsme tu ještě my, co to tady udržujem, že to nepadne. Jsou tu stále klany, které se zabývají doomem 2 a jsou v nich dobří hráči, takže o konkurenci se nebojím. Chtělo by to ale nějakou vzpruhu.

Bubuss (Wild Warriors): Doomscéna u nás zažívá vzkříšení, stále se objevují nové tváře a klany se rozrůstají. Myslím, že to není konečné a že migrace hráčů k Doomovi bude pokračovat i nadále. Navíc Doom3 tomu jistě velice slušně napomůže, takže si myslím, že česká Doomscéna se probudí k nebývalému životu.

Freeze (Last Honorary Soldiers): Vzhledem k tomu, že poslední dobou jsem dost neaktivní tak nevím, co je za změny, ale určitě je to u nás docela dobře rozjeté. Z vlastní zkušenosti nevím, protože hraju jen na GZ.

Sergei_C (Z626.): Pár lidí mě pěkně sere, ještě mín jich je v poho, ostatní mě serou mín. Jinak moc nechápu smysl klanů v DooMovi, což zní asi dost blbě od leadra DooM klanu, ale původně sem si představoval, že bude víc clanwarů a celkově více soutěživost mezi klany, no ale to souvisí dost s možnostmi v DooMovi na GZ, kde my hrajem, respektive se dá hovořit spiš ne o DooMovi ale o Entryway, protože nic moc jinýho se nehraje. Pak si můžu vybrat z duelu a z teamplaye, kterej se hraje jednou za par a to je škoda. A apeluji tímto již poněkolikáte na mr.twistera, jakožto na GZ D2 admina, aby s tím něco udělal, aspoň ten SkullTag.

5) Pokud by byla nějaká doom party, kolik přijede lidí z vašeho klanu?

x-jack (Doomaniax): Myslim, že pokud se nestane něco neočekávanýho, mohli bysme dorazit ve stejným složení jako na poslední party ... tzn 5 z 6ti :)

urix (Aliens): To ti nemůžu odpovědět, protože to sám nevím. Snad většina, ale vůbec nevím.

Bubuss (Wild Warriors): No ja určitě, pak i kelvin a snad i Snowman.

Freeze (Last Honorary Soldiers): To nedokážu odhadnout, záleží na místě konání a taky na samotných hráčích.

Sergei_C (Z626.): Podle toho kde bude, to je jasný.

6) Jaký turnaj na GameZone by vám vyhoval nejlíp? (duely, 2 on 2, clan wary)

x-jack (Doomaniax): Duely sou klasika, pro ty hlasuju .. ale zamlovalo by se mi hodně třeba teamplay 3 na 3 (clanwars) v map16 nebo jiný, ale to je zas moc náročný na organizaci ...

urix (Aliens): Vzhledem k mému připojení mi spíš vyhovuji 2 on 2 nebo clan wary a masa, ale duely mám rád, protože se jen tak dá zlepšit forma. Podporuji všechny druhy této hry.

Bubuss (Wild Warriors): Asi klanwary, protože tam se ukáže síla a sladěnost jednotlivých hráčů v klanu. Projeví se disciplina a morálka, to vše dělá klan klanem. Duely a 2 to 2 jsou dobré na zlepšení taktiky a výkonnosti. Ale i duely jsou dobré pro turnaje, akorát že slabší hráči v nich nemají příliš mnoho šancí.

Freeze (Last Honorary Soldiers): Já osobně rád hraju duely a pořádným masem taky nepohrdnu. V našem klanu je to spíš smíšené, takže spíš klanwary.

Sergei_C (Z626.): To souvisí s tím, co sem napsal k bodu 4. Mám rád duely a styl hry, kterej je týmovej (viz. 4). Masakry pro uklidnění.

7) Jak hodnotíte [id]oom, případně co byste chtěli změnit/přidat?

x-jack (Doomaniax): Idoom je dost dobrej, ale přidal bych screenshoty ať už je to z čehokolif, rád koukám na obrázky :-PP

urix (Aliens): Mě se idoom líbí a je to server, kde se vždycky začtu. Já bych ho nechal, má aktuální informace ze světa her a dooma.

Bubuss (Wild Warriors): Idoom je dobrej server a je jen dobře že tu je. Dnes jsem i rád, že se mi tě nepodařilo překecat k předělání Idoomu do enginu Doomserveru. Idoom je tu dlouho, má svůj osobitý rukopis, který stále stačí s dechem a tak i v dnešní době má pořád návštěvníkům co nabídnout. Je to taková stálice na naší české doomscéně.

Freeze (Last Honorary Soldiers): Slušná page, jen tak dál.

Sergei_C (Z626.): Nevim, nevyhledávám.

Tak toto bylo oněch 7 otázeček pro šéfy českých klanů. Jak je vidět chybí zde klan PRE, ale to je logický:). Je docela zajímý porovnávat některé odpovědi se skutečností viz doom party, ale myslím, že neúčast je silně poznámenána termínem. No to už jsme ovšem někde jinde, takže to utnu...