Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Rozhovor s Pittbullem o začátcích v doomu

[ Twister ] [ 28.06.2006 ]

Rozhovor s Pittbullem - vítězem první lanky v ČR (Doom Terminal Open 1998) a leadrem klanu eSuba v úterý 27. června 2006.

Twister: Čus, doomeři tě budou znát patrně jen podle přezdívky a to ještě jen někteří. Poprosím tě tedy o bližší představení tvojí osoby, jak se menuješ, kolik ti je let, kde bydlíš atd:)

Pittbull: Zdravím. Jmenuju se Petr Hota a je mi 30. Žiju v Londýně a máš pravdu podle toho že mě někdo zná se pozná oldschooler;)

Twister: Bydlíš v Londýně? Co tam děláš?:)

Pittbull: : Bydlím. Pracuju. Žiju. Česke republiky mám už dost tak jsme se rozhodli změnit podnebí. Nechci žít celý život na jednom místě.

Twister: Docela překvápko:) Prozradíš jak se živíš v Anglii?

Pittbull: Zatím nic moc, brousím angličtinu. Ale chtěl bych tady pracovat jako PHP programátor.

Twister: Ok, gl. Vím, že jsi jedním ze zakladatelů dnes asi nejznámějšího českého klanu eSuba, vlastně i díky tomu jsem tě našel. Jakou funkci vykonáváš?

Pittbull: Jsem Clan Leader. Spolu se sLicem máme rozhodující slovo nad fungováním klanu. Jinak se starám o chod webu.

Twister: Hraješ ještě ty sám aktivně za Esubu, např. clanwary?

Pittbull: Ne, nehraju. Nechal jsem hraní před odjezdem do Anglie. Jen ve vyjímečných případech jsem párkrát zaskakoval v CoD 1. Ale jinak hraju jen tak 4fun. Není čas na tréning a ani prostor. V tuto chvíli jsem to přenechal mladším;)

Twister: eSuba je multiklan, máte více sekcí, věnoval ses jen COD?

Pittbull: No eSuba vznikla jako CoD klan. Až později jsme se rozrostli v multiklan. Po vzniku eSuby jsem se věnoval jen CoD.

Twister: Jakej byl tvůj skill v COD, patřils mezi nejlepší? :)

Pittbull: Samozřejmě. Mě dokonale vystihují 2 slova - Skromný skillah. Z mě nepochopitelných důvodů mi tak nikdo neříká, ale nejspíše je to způsobeno závistí. Mě to ovšem nikdy nevadilo;)

Twister: Takže nejlepší na světe, ale nikdo o tom neví:) No nedávno sem zahlíd článek a tam bylo napsáno, že seš kapitán český repre v COD, to platí pořád?

Pittbull: To je tím, že jsem ten skromný. Jo kapitán české repre v CoD a CoD 2 pořád platí. Ucházel jsem se o to hlavně z důvodu určitého sjednocení. Nehrál jsem sice, ale myslím že to nebylo marné působení.

Twister: Takže by se dalo říct, že máš celou COD scénu pod palcem. Co všechno dělá takovej kapitán repre?

Pittbull: Každopádně se modlí aby to ty lamy neprosraly;) Jako každý nehrající kapitán;)

Twister: Dobrej job co, kolik za to bereš?:)

Pittbull: To bohužel nemohu prozradit. Mám smlouvu s ministerstvem zahraničí a jejich kultůrní atašé by ti pak něco nepěkného musel udělat s rodinou. Takže pokud nechceš dědit tak to sdělit nemohu.

Twister: Aj, dobře, radši do toho nebudu vrtat:) Jseš pořád věrný počítačovým hrám, hraješ i nějaký nový kousky??

Pittbull: Mám pár novách kousků, ale nemám na ně čas. Byly doby kdy jsem dohrál třeba 3-4 hry měsíčně, ale s příchodem vysokorychlostního internetu do mého života už jen střílím on-line.

Twister: Co hraješ online?

Pittbull: CoD 2. Jak jsem psal výše tak jen 4fun.

Twister: A teď konečně k tomu co všecky zajímavá nejvíc:) Jak ses dostal k doomovi a jaký byly tvoje první zažitky s touhle hrou?

Pittbull: Po dohrání Nightmare 3D, Wolfensteina a Spear of Destiny jsem čekal na další pecku od id - a dočkal se. Moje první zážitky? Úchvatné. Chodil jsem, zabíjel, obdivoval design map. Prostě paráda. Samozřejmě, že tehdejší atmosféra byla mnohem působivější než u současných her, kdy jsme zvykli na ledacos. Tehdy to bylo něco neskutečného. Navíc se zvukem na SB a velkých reproduktorech.

Twister: To věřím, co multiplayer, kdy poprvý si okusil chuť měřit síly z živým protivníkem?

Pittbull: Hned jak sem přišel na to, že něco takového jde. Tak jsme dali PC dohromady a už se pařilo. Seriový kabel to řešil.

Twister: Předpokládám, že si v tý době studoval, hrálo se to nák po školách nebo na to nebyly kompy?

Pittbull: Já už pracoval v té době;) Takže jsme to hráli v práci;)

Twister: Aha, a jak sis vedl, porazil tě někdo v práci? Co komunita, měl si přístup k internetu?

Pittbull: V práci se mnou chtěli hrat jen 10 minut. Pak jsem se rozehral a už neměli šanci;) Na internet jen přes modem takže jsem hraní neřešil. Hráli jsme na LANkach.

Twister: No tos mi nahrál:) Patříš mezi old school doomery u nás, dokonce jsi vítěz první oficiální lanky v ČR (v Terminal baru), máš na ní ještě nějaký vzpomínky? Jak to probíhalo, kolik bylo lidí, na jakejch mašinách ste hráli atd?

Pittbull: Vzpomínky samozřejmě mám. Stoly byly leda tak na prohlížení netu a díky divokému nastavení jsem tak prohrál hned první zápas. Pak po sestupu do loosers bracketu jsem si to přichystal podle sebe a už jsem nenašel konkurenta. Pěkně jsem se rozehrál a bez vážnějších problémů vyhrál celý turnaj. Bylo tam myslim něco přes 20 hráčů a prostory Terminal Baru připomínaly Dungeon. Akce byla parádní, jen se mi trochu plete s další akcí, která proběhla tamtéž, nicméně ve hře Quake.

Twister: Co nějaká zajímavá příhoda z turnaje, nebyla by?

Pittbull: No spíše příhoda po zkončení turnaje. Bubrak to nějak neunes a pozval mě na Matfyz. Tam jsme hrali do 100. Dařilo se mu fakt hodně a jako první dosáhl 99 fragů. Nicméně jsem to dotáhnul a stý frag byl můj.

Twister: Pamatuješ ještě na nějaký další lidi z tehdejší scény? Seš s nimi v kontaktu?

Pittbull: No poměrně často jsem v kontaktu s Bludrem, který je jediny z té doby s kterým jsem vůbec v kontaktu.

Twister: Hraješ ještě dnes dooma? Je spousta portů, který se dají hrát ve vyšším rozlišení, nebo existuje doom i na mobilu...

Pittbull: Dooma nehraju, ale není to tím že bych na něj zanevřel. Spíše není s kým a nemám tolik času. A když ho mám hraju CoD 2.

Twister: Sleduješ ještě dění v doomovi?

Pittbull: Dění v Doomovi nesleduju už hodně dlouho, ale nějaké informace se ke mně semtam donesou. Svět je přecijen malý.

Twister: Co tvoje záliby, čím trávíš volný čas?

Pittbull: Co je to volný čas? Je těžko to specifikovat, protože mám pořád co dělat. Spíše by mě zajímalo jak den nafouknout tak aby se tam nějaká skulinka pro volný čas našla. Pracuju spím, nakupuju, jsem na koncertě, jím. No a jak se za měsíc přestěhujeme tak snad začnu zase jezdit na kole.

Twister: Přestěhujeme? Bydlíš tam s rodinou?

Pittbull: Do jiné části Londýna. Jo bydlím tady s přítelkyní. Btw. její první hra byla právě Doom 1. A dohrála první epizodu bez ukládání. Protože vůbec netučila, že něco jako ukládání jde;) No není to osud?;)

Twister: :) Kolik hodin denně strávíš u PC?

Pittbull: Opět špatně položená otázka. Ta by spíše měla znít - Kolik hodin denně trávím mimo počítač.

Twister: A teď rychle:) Nejoblíbenější jídlo?

Pittbull: Zelňačka

Twister: Pití?

Pittbull: Tuareg

Twister: Hudební skupina?

Pittbull: Unbroken

Twister: Film?

Pittbull: Snatch / Forrest Gump / Homolkovi

Twister: Pes? :)

Pittbull: Samozřejmě můj Yorkshire Terrier Villy

Twister: Chceš něco vzkázat doomerům?

Pittbull: Snad jen GL & HF;)

Twister: Tobě taky, dík za rozhovor.